Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak będzie wygadał strajk nauczycieli

Polecane posty

Gość gość

Czy w waszych szkołach mówili juz jak będzie to wyglądało  ? Co będą robiły  dzieci?

U nas od 8  do 23 kwietnia stołówka w szkole  jest zamknięta . Nie wiem jak z świetlicą . 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

nikt nic nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośc

Nie wiadomo, bo dopiero w dniu strajku będzie oficjalna lista strajkujących. Zależy, ile dzieci może przypadać na 1 nauczyciela według przepisów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Z tego co wiem to nauczyciele pójdą do szkół, tylko nie będą uczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Egoizm nauczycieli jest okropny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To niech zmienia prace a nie utrudniają życie innym . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tom
2 minuty temu, Gość gość napisał:

To niech zmienia prace a nie utrudniają życie innym . 

Przecież gdyby zmienili to właśnie by utrudnili,  bo nowych owieczek do pracy po mgr za 1830 przez 1rok i 9mies, a kolejne 3 lata za 2160, a nowych owieczek jedzących taką sieczkę nie przybywa. 

Przedszkola zostaną zamknięte, starsi uczniowie zgodzą się z nauczycielami i pójdą na wagary, bo nic im nie grozi za nieobecność na świetlicy, stąd miasta wzmocniły "Strasz" miejską, aby przeciwdziałać zamieszkom żółtych kazimelek. 10 kwietnia nie odbędą się egzaminy gimnazjalne i nie zostaną przełożone, a uczniowie nie będą mieli z tego tytułu problemów, gdyż szkoły średnie (też srajkujące) przyjmą na podstawie decyzji nadzwyczajnych (mogą jeśli nie ma wyniku egzaminu, a ktoś wykaże ponad wszelką wątpliwość, że nadaje się do tej szkoły w egzaminie na przyjęcie -ŁATWY).

We wrześniu będzie kolejny i będzie trwał do stycznia 2020, kiedy zostanie uchwalony następny budżet. Pozdrawiam z Zespołu Szkół Plastycznych (Tak to celowe rozwinięcie tego skrótu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość Tom napisał:

Przecież gdyby zmienili to właśnie by utrudnili,  bo nowych owieczek do pracy po mgr za 1830 przez 1rok i 9mies, a kolejne 3 lata za 2160, a nowych owieczek jedzących taką sieczkę nie przybywa. 

Przedszkola zostaną zamknięte, starsi uczniowie zgodzą się z nauczycielami i pójdą na wagary, bo nic im nie grozi za nieobecność na świetlicy, stąd miasta wzmocniły "Strasz" miejską, aby przeciwdziałać zamieszkom żółtych kazimelek. 10 kwietnia nie odbędą się egzaminy gimnazjalne i nie zostaną przełożone, a uczniowie nie będą mieli z tego tytułu problemów, gdyż szkoły średnie (też srajkujące) przyjmą na podstawie decyzji nadzwyczajnych (mogą jeśli nie ma wyniku egzaminu, a ktoś wykaże ponad wszelką wątpliwość, że nadaje się do tej szkoły w egzaminie na przyjęcie -ŁATWY).

We wrześniu będzie kolejny i będzie trwał do stycznia 2020, kiedy zostanie uchwalony następny budżet. Pozdrawiam z Zespołu Szkół Plastycznych (Tak to celowe rozwinięcie tego skrótu).

Ja mam magistra i pracowałam dłużej za mniej. W dupach się poprzewracało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Ja mam magistra i pracowałam dłużej za mniej. W dupach się poprzewracało:/

Bo masz tego magistra z wyższej szkoły pogody i tańca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gosc napisał:

Bo masz tego magistra z wyższej szkoły pogody i tańca 

Po takich szkołach jest też mnóstwo nauczycieli (no nie piszę o przedmiotach ścisłych, bo fizyki czy chemii w tego typu placówkach nie kojarzę). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam magistra dokładnie takiego samego co nauczyciel. Jedynie muszę zrobić pedagogiczne. Jeśli ktoś zagwarantuje mi pracę to chętnie wezmę ich zarobki i ich godziny pracy, także w domu i zrobię licencjat. Już  się  nawet dowiadywalam, ale żeby dorwać się do nauczycielskiego stołka jest ciężko.  Choć podobno nie ma chętny  😉 mieszkam w niewielkiej miejscowości,  gdzie ciężko o pracę,  a praca biurowa. Tyle, że pracodawca to prywaciarz. Kilka lat musiałam też pracować u innego za najniższą krajową,  mimo studiów.  I w soboty. Widocznie wyższe szkoły nauczycieli też są niewiele warte skoro tak im źle. Może zmiana pracy? Albo zamiana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To chyba Twoi nauczyciele byli po pogodzie z tańcem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dodam jeszcze,  że studia robiłam dokładnie takie same jak moim znajomi z roku, dziś nauczyciele. Po prostu pod koniec wybrałam inną specjalizację,  bo zachorowałam i ogluchlam na ucho. Bałam się,  że słabszy słuch wpłynie na to, że np nie będę rozumiała co mówi do mnie uczeń z dalszej ławki.  Wszyscy na roku pracowaliśmy tak samo ciężko,  więc twoja ironia jest nieuzasadniona z tym tańcem itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

To chyba Twoi nauczyciele byli po pogodzie z tańcem. 

Nie wiem o co ci chodzi. Koniecznie chcesz dla zasady kogoś obrazić? Cała masa niepublicznych uczelni oferuje kierunki, po których normalnie można być nauczycielem. Jakiś kompleks masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W nosie to mam. Mogą iść nawet od jutra i trwać tak do końca świata. Byle wypłaty za to nie otrzymywali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Bo masz tego magistra z wyższej szkoły pogody i tańca 

Mam magistra UJ i obecnie pracuje za 2900 brutto-po 14latach pracy. Tyle że ja swoją pracę lubię więc nie narzekam. A jak nauczycielom jest tak zle to droga wolna, na ich miejsca chętnych nie zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Uważam, że to strajk polityczny i mam dość tego, żeby ktoś mną manipulowal i kazał mi strajkować..... Myślę, że jest więcej nauczycieli, którzy myślą tak jak ja, bo przecież to jedyny Rząd, który coś daje...nie słychać słynnego "pinindzy nie ma i nie będzie".....będą, ale w ratach. Może warto  przemyśleć sprawę, a nie iść w zaparte☺

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 31.03.2019 o 19:35, Gość gość napisał:

Mam magistra dokładnie takiego samego co nauczyciel. Jedynie muszę zrobić pedagogiczne. Jeśli ktoś zagwarantuje mi pracę to chętnie wezmę ich zarobki i ich godziny pracy, także w domu i zrobię licencjat. Już  się  nawet dowiadywalam, ale żeby dorwać się do nauczycielskiego stołka jest ciężko.  Choć podobno nie ma chętny  😉 mieszkam w niewielkiej miejscowości,  gdzie ciężko o pracę,  a praca biurowa. Tyle, że pracodawca to prywaciarz. Kilka lat musiałam też pracować u innego za najniższą krajową,  mimo studiów.  I w soboty. Widocznie wyższe szkoły nauczycieli też są niewiele warte skoro tak im źle. Może zmiana pracy? Albo zamiana?  

A po innych studiach gwarantują prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość Gość napisał:

Uważam, że to strajk polityczny i mam dość tego, żeby ktoś mną manipulowal i kazał mi strajkować..... Myślę, że jest więcej nauczycieli, którzy myślą tak jak ja, bo przecież to jedyny Rząd, który coś daje...nie słychać słynnego "pinindzy nie ma i nie będzie".....będą, ale w ratach. Może warto  przemyśleć sprawę, a nie iść w zaparte☺ 

 

Ale czemu polityczny? Za PO był kryzys, podatki poszły w  górę, pensje zamrożone, a rząd skakał z radości gdy dzięki oszczędzaniu zostaliśmy "zieloną wyspą". A teraz "wystarczy nie kraść", teczki pełne ustaw, pensja minimalna w górę, 500+ (ze zmianami od pierwszego dziecka), PKB w górę, jest kasa na przekop mierzei wiślanej, repolonizację kolejki na Kasprowy... dla mnie brzmi to jak idealny moment żeby prosić o podwyżkę. W "normalnej" firmie też chyba prosisz o podwyżkę szefa gdy widzisz, że macie dobry okres, a nie w firma ledwo ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Uważam, że to strajk polityczny i mam dość tego, żeby ktoś mną manipulowal i kazał mi strajkować..... Myślę, że jest więcej nauczycieli, którzy myślą tak jak ja, bo przecież to jedyny Rząd, który coś daje...nie słychać słynnego "pinindzy nie ma i nie będzie".....będą, ale w ratach. Może warto  przemyśleć sprawę, a nie iść w zaparte"

Tak myśli wielu nauczycieli ale zostali w to wciągnięci  na sile . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ahoooooosicaaa

A ja się w...iam. Termin porodu mam na 23 kwietnia. Być może cesarke zrobią mi 15. Córka ma 5 lat i pasuje mi aby do przedszkola chodziła akurat jak będę w szpitalu. Mąż będzie na urlopie ale jakoś czarno widzę jego jeżdżenie do mnie podczas nieczynnego przedszkola. Dzieci powinny mieć opiekę. Chociaż 8-14 (ja tak prowadzam corke)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Rząd chce dać +500 na pierwsze dziecko,wiec skoro są pieniądze nauczyciele upomnieli się o swoje.

Przeciez dzięki PiS mamy wzrost PKB,gospodarka pięknie się rozwija więc można?Można!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Rząd chce dać +500 na pierwsze dziecko,wiec skoro są pieniądze nauczyciele upomnieli się o swoje.

Przeciez dzięki PiS mamy wzrost PKB,gospodarka pięknie się rozwija więc można?Można!

rząd pokazał co się liczy - nie jest to wykształcenie. Najlepiej skończyć podstawówkę (10h religii w cyklu 4-8), być bogobojnym obywatelem, narobić dzieciaków, kupić krowę i świnię (na wszystko dopłaty), nie pracować i głosować na pis. Rząd ma gdzieś wykształconych obywateli (naukowców, nauczycieli, lekarzy) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×