Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

wesele - co lepiej powiedziec

Polecane posty

Gość gosc

wkrótce mam iść na ślub i wesele osoby z pracy. Na co dzień tylko razem pracujemy, nie przyjaźnimy się bo jest to osoba strasznie fałszywa i zazdrosna o nawet drobne sukcesy innych.

Raz czy dwa przekonałam się, że to co mówię ''idzie w świat''

Na szczęście gdy kogoś poznaję rozmawiam o rzeczach neutralnych, żadnych osobistych, a jak się potem okazało - poszły one w świat.

Dlatego staram się z tą osobą utrzymywać normalne stosunki bo w końcu tak jest łatwiej pracować - ale nie ma mowy o jakiejś przyjaźni.

Ale do rzeczy: wkrótce ona ma wesele i zaprasza praktycznie pół firmy. Ja nie zamierzam iść i zastanawiam się czy użyć jakiejś wymówki czy powiedzieć wprost że nie chcę iść bo nie.

Musiałabym kupić ...enkę, buty bo lata już nie byłam na weselu i nie mam nic odpowiedniego. Poza tym do koperty też trzeba coś dać.

A poza tym zwyczajnie nie mam ochoty na takie zabawy, zwłaszcza z taką osobą i jeszcze w to inwestować.

Jakbyście postąpiły?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierra

Jeżeli masz małe dzieci, to wykrec sie ze nie masz z kim zostawić akurat wtedy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc obserwator

Najlepiej powiedzieć, ze tego dnia masz inna uroczystość rodzinna zapowiedziana od dawna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie poszła i albo powiedziała prawde, że po prostu nie bo nie chcesz. 

Zawsze w takich przypadkach lepiej troche skłamać, moim zdaniem, więc powiedz że nie bo wyjeżdżasz do rodziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O nie

Jeżeli nie chcesz kwasów w pracy to wymyśl jakąś wymowke. Poza tym chyba wszyscy z firmy nie pójdą na jej wesele? Ja bym nie poszła na wesele współpracownika (chyba, że tylko na ślub ), a nielubianego współpracownika miałabym gdzieś. Wymyslilabym jakąś wymowke i nawet na ślubie się nie pojawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie wiem, czy twoja wymówka przejdzie bez echa, ponieważ zaproszenie już dostałaś i nic nie powiedziałaś. Takie rzeczy mówi się od razu, a nie dwa miesiące później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaa

Powiedz, ze masz juz wesele w rodzinie tego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×