Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia18099

Egzamin zawodowy czerwiec 2019 Asystentka stomatologiczna

Polecane posty

Gość Magda

u nas w szkole mówiono ze bedzie protetyka i znalazłam przykład egzaminu praktycznego z masą silikonową z tą co ma być identyko . Z czerwca 2017 praktyczny tam macie wszystko i w kluczu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny własnie wyczytałam na cke ze odpowiedzi jutro o 16 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie

No wlasnie bylo kilka pytan ktore mi tez sprawily trudnosc , na jednym najprostszym sie walnelam 🤦‍♀️ Bo kompletnie to zapomnialam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było dużo nowych pytań, które nie występowały w testach z poprzednich lat... Pierwsze mnie zaskoczyło: "W której podstrefie pracy asysty odbywa się praca w jamie ustnej pacjenta oraz przekazywanie materiałów i instrumentów w strefie transferowej". Odpowiedzi: I, II, III, IV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie

Tak ja wlasnie na nim sie wylozylam bo stwierdzilam ze zawsze byly zasady zmian albo podparcia 🙄 i zglupialam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.
2 godziny temu, Gość Magda napisał:

u nas w szkole mówiono ze bedzie protetyka i znalazłam przykład egzaminu praktycznego z masą silikonową z tą co ma być identyko . Z czerwca 2017 praktyczny tam macie wszystko i w kluczu....

Tak, my zadanie tylko lekko przerobione miałyśmy na egzaminie semestralnym i jak tak na spokojnie się to przeczyta to nie jest trudne.
 

 

1 godzinę temu, Asystentka2019 napisał:

Było dużo nowych pytań, które nie występowały w testach z poprzednich lat... Pierwsze mnie zaskoczyło: "W której podstrefie pracy asysty odbywa się praca w jamie ustnej pacjenta oraz przekazywanie materiałów i instrumentów w strefie transferowej". Odpowiedzi: I, II, III, IV.

Też mnie zaskoczyło to pytanie, ale ostatecznie zaznaczyłam odpowiedź A czyli I i chyba jest to dobra odpowiedź.
Zaskoczyło mnie również pytanie z mioterapii.
Dałam ciała z makrognacją, walnęłam się na kleszczach bo nie doczytałam, że chodzi o uniwersalny system oznaczania zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophiee

Tez walnelam sie na kleszczach bo potraktowalam zab jako kiel a nie jako system uniwersalny czyli amerykanski 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Tak odpowiedz A prawidlowa bo I strefa :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zaznaczyłyście 18 pytanie: Ćwiczenia zlecone przez lekarza dentystę polegające na wyprowadzeniu żuchwy z bocznego przemieszczenia przy pomocy ręki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotowując się do czynnego asystowania podczas zabiegu wszczepienia implantów, należy umyć ręce metodą - zaznaczyłam chirurgiczną i nie wiem czy dobrze... Zdania na grupach podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie
16 minut temu, Asystentka2019 napisał:

Przygotowując się do czynnego asystowania podczas zabiegu wszczepienia implantów, należy umyć ręce metodą - zaznaczyłam chirurgiczną i nie wiem czy dobrze... Zdania na grupach podzielone.

Tez zaznaczylam chirurgiczna i teraz nie wiem 🙄 coraz wiecej osob wrzuca gdzies swoje odpowiedzi i coraz wiecej mam zle 😅🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A 34, co robimy w przypadku zatrzymania krążenia zaznaczyłam C i też nie wiem czy to dobrze czy to źle...
W 32... Jak przygotować prostnicę do sterylizacji - zaznaczyłam C...A teraz wszędzie widzę różne odpowiedzi hahahaha :) Dziewczyny, co zaznaczyłyście?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophie
5 minut temu, Asystentka2019 napisał:

A 34, co robimy w przypadku zatrzymania krążenia zaznaczyłam C i też nie wiem czy to dobrze czy to źle...
W 32... Jak przygotować prostnicę do sterylizacji - zaznaczyłam C...A teraz wszędzie widzę różne odpowiedzi hahahaha :) Dziewczyny, co zaznaczyłyście?

 

Tez w 34 zaznaczylam C i w 32 tez C ale juz teraz nie wiem co jest dobrze 😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.
1 godzinę temu, Asystentka2019 napisał:

Jak zaznaczyłyście 18 pytanie: Ćwiczenia zlecone przez lekarza dentystę polegające na wyprowadzeniu żuchwy z bocznego przemieszczenia przy pomocy ręki?

Ja zaznaczyłam C czyli prowadzone...
 

 

58 minut temu, Asystentka2019 napisał:

Przygotowując się do czynnego asystowania podczas zabiegu wszczepienia implantów, należy umyć ręce metodą - zaznaczyłam chirurgiczną i nie wiem czy dobrze... Zdania na grupach podzielone.

Też zaznaczyłam, że metodą chirurgiczną
 

 

35 minut temu, Asystentka2019 napisał:

A 34, co robimy w przypadku zatrzymania krążenia zaznaczyłam C i też nie wiem czy to dobrze czy to źle...
W 32... Jak przygotować prostnicę do sterylizacji - zaznaczyłam C...A teraz wszędzie widzę różne odpowiedzi hahahaha 🙂 Dziewczyny, co zaznaczyłyście?

 

W 34 na pewno C natomiast w 32 też dałam C ale to jest prawdopodobnie błąd bo miało być D. U nas dziewczyny w książce znalazły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Gość D.eM. napisał:

Ja zaznaczyłam C czyli prowadzone...
 

Ja zaznaczyłam oporowe... Pomyślałam sobie, że skoro jest boczne przemieszczenie żuchwy i chcemy to wyprowadzić przy pomocy ręki, to ćwiczenia przez opór... No i chyba wtopiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do niebieskiego tylko pakiety. 

Resztki masy bloczek papierowy itp do czerwonego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.
12 godzin temu, Asystentka2019 napisał:

Ja zaznaczyłam oporowe... Pomyślałam sobie, że skoro jest boczne przemieszczenie żuchwy i chcemy to wyprowadzić przy pomocy ręki, to ćwiczenia przez opór... No i chyba wtopiłam.

Powiem szczerze, że strzelałam. Aczkolwiek prowadzone mi się wydawało logiczne... Zobaczymy co będzie, jak udostępnią klucz...

12 godzin temu, Kama1005 napisał:

Do niebieskiego tylko pakiety. 

Resztki masy bloczek papierowy itp do czerwonego . 

Tak. Ja wcześniej pisałam dziewczynom inaczej, ale sprawdziłam w kryteriach i faktycznie - w niebieskim worku są TYLKO opakowanie po pakietach. Cała reszta ląduje w czerwonym worku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.

Zdałam! Mam 35/40 😎😁

Teraz jeszcze zdać praktyczny i będzie super 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość D.eM. napisał:

Zdałam! Mam 35/40 😎😁

Teraz jeszcze zdać praktyczny i będzie super 😉

Gratuluję, bardzo ładny wynik! Ja 33/40 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Gdzie te wyniki ma cke nie wyswietla mi sie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emikia

Rękawiczki zawsze do czerwonego. Waciki też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.

Dziewczyny! Tym, które jutro zdają życzę powodzenia!
Dajcie znać, co było 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytryna30

Czekamy na wiadomości co było na praktycznym 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.

Dziewczyny, czekamy na wieści od Was 🙂 Dajcie znać co było na praktycznym 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx

wiecie już może coś na temat praktycznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiedy zaczynamy?

Czy dzis zostala ktoras asystentka czy zaczynamy od jutra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia

zaczynają się egzaminy  od jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak tam dzis?

Czy juz cos wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×