Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia18099

Egzamin zawodowy czerwiec 2019 Asystentka stomatologiczna

Polecane posty

Hejka, w czerwcu podchodzę do egzaminu. Zastanawiam się czy jest nas dużo, jak się przygotowujecie do egzaminu i ogólnie zawodowe bzdety. Nie bójcie się i piszcie😁. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła asystentka

Hej.Też zdaje w czerwcu.  jak myślisz co będzie na egzaminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18 zdajemy wszyscy, ja 22czerwca zdaję praktykę myślę że może być endodoncja. A Ty kiedy zdajesz praktyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate

Hej. Ja też zdaję w czerwcu. U nas krążą plotki, że w tym roku ma nie być ani chirurgii, ani endo 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby się sprawdziło😀 bo Endo jest bardzo obszerna i trudna, chirurgia podobnie. U mnie w szkole jeszcze nic niewiadomo. A którego dnia masz praktykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate

My zdajemy od 24 do 26 czerwca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate

Liczę na Ciebie! Może pojawi się ktoś, kto ma jeszcze wcześniej. Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate

Nie widzę nic takiego 😞 możesz podesłać link?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja też zdaje 24.06 nic w szkole nie mówią co ma być mam dość. Tego jest tyle. Szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.

Ja zdaję 25.06 ... U nas oczywiście też nic nie wiadomo..  każda się stresuje.. Próbowałyśmy nawet rozkminić co może być, przeglądając poprzednie lata. Najwięcej było protetyki. Mam nadzieję, że tym razem jej nie będzie bo to dla mnie zmora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My też się stresujemy, i fakt oby nie protetyka ani Endo. Czuję w kościach, że to będzie chirurgia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.
16 minut temu, Kasia18099 napisał:

My też się stresujemy, i fakt oby nie protetyka ani Endo. Czuję w kościach, że to będzie chirurgia

Kurde a ja właśnie mam przeczucia, że będzie protetyka... Endo może też być.. bo dawno nie było... A miałyście dużo ćwiczeń praktycznych w szkole? Takich typowo pod egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę robiłyśmy jak nam się zmieniła nauczycielka, zastanawiam się czy Endo nie jest zbyt drogie na egzamin.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.
5 minut temu, Kasia18099 napisał:

Trochę robiłyśmy jak nam się zmieniła nauczycielka, zastanawiam się czy Endo nie jest zbyt drogie na egzamin.😂

U nas z tymi ćwiczeniami był problem.. Jeśli chodzi o endo to mamy trochę materiałów, ale faktycznie, chyba za mało do egzaminu 😉 Natomiast do protetyki jest sporo, co mnie stresuje... Miejmy nadzieję, że nie będzie tak źle i zdamy wszystkie. Wczoraj miałyśmy egzamin semestralny praktyczny i wyglądał tak jak ten, który przed nami 😉 Oczywiście dziewczyny się myliły, zapominały (sama zapomniałam jednej rzeczy), wszystko to z nerwów. Ćwiczyłyśmy właśnie protetykę.. Tja...

Ty masz egzamin wcześniej, więc po wszystkim daj znać co było 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.
4 godziny temu, Kasia18099 napisał:

O ja tylko nie protetyka Jasne że dam znać trzeba sobie pomagać

To prawda 🙂 Musimy się wspierać w tym trudnym i stresującym czasie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obyśmy wszystkie zdały. Ja to sobie marzę o zachowawczej lub profilaktyce. Nadzieja matką głupich 😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.

Zachowawcza tak, byłoby super, aczkolwiek chirurgia też nie jest taka zła. Protetyka najgorsza 😂
Mam nadzieję, że wszystkie zdamy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.

Tak bo przygotowujesz tylko narzędzia i znieczulenie i inne rzeczy, a do protetyki te masy.. I najgorsza jest dla mnie dokumentacja w protetyce, te etapy do technika 🙄
A na egzaminie ta kolejność, co kiedy i jak, podnoszenie ręki.. Masakra o ilu rzeczach trzeba pamiętać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja w protetyce to jakaś masakra😪. Ja też nie ogarniam tych kolejności, czuję że się na tym wypierniczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.

Dokładnie! Na tym można polegnąć 😕  Tak samo ortodoncja - to jakiś kosmos jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ortodoncji nigdy nie było, w szkołach nie ma instrumentarium, więc szczerze mówiąc to wątpię, że będzie na egzaminie. Poza tym jest mega trudna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, a może wspólnie powtórzymy sobie kolejność po wejściu na egzamin? OK, czytamy zadania. Po przeczytaniu przystępujemy do przygotowania wanienki. I teraz pytanie. Czy przed przygotowaniem wanienki musimy przetrzeć gazikiem blat biurka i asystor i dopiero zabrać się za wanienkę? Przypomnijmy sobie wspólnie gdzie i co  i do jakiego worka wrzucamy. Co do niebieskiego, co do czerwonego. Są różne szkoły i różne wytyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość D.eM.

Tak, ortodoncji nie powinno być. My nawet nie mamy nic do tego na wyposażeniu w szkole 😂

Jeśli chodzi o kolejność to:
- czytasz zadanie
- dezynfekujesz blat i asystor
- rękawiczki i to czym przecierałaś wyrzucasz do niebieskiego worka
- robisz wanienkę
- szykujesz wszystko do zabiegu
- robisz zadanie przy egzaminatorze
- sprzątasz po zabiegu
- to co niby po pacjencie to ląduje w czerwonym worku a np. opakowania po pakietach w niebieskim
- wypełniasz dokumentację

To tak w skrócie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :* , ale czy na pewno po dezynfekcji blatów do niebieskiego? Teraz czytam że rok temu ktoś pisał że do czerwonego... Skonsultujmy to. Też mi się wydaje, że do niebieskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×