Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dyśka

Termin grudzień 2019

Polecane posty

 

A powiedzcie mi lekarką kazała pobrać ten mocz w okolicach 5-6godz. O innej porze też może być? Bo przecież dzieci raczej na czczo nie są skoro jedzą co parę godzin

Do badania moczu nie trzeba być na czczo... Nawet do morfologii nie trzeba być 🙂Mi też kazała z samego rana pobrać.. W sumie to nie wiem dlaczego tak skoro dzieci w nocy robią siusiu w pampersa więc to i tak nie będzie taki stężony kilkugodzinny mocz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mocz pobiera sie rano , ponieważ zwykle laboratoria do południa robią analizy i badania. Mocz w temperaturze pokojowej może stać 2 h , a w lodowce ok. 24 h. Poza tym mimo siusiania w nocy ,metabolizm zwalnia i ten mocz poranny jest najlepszy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mocz pobiera sie rano , ponieważ zwykle laboratoria do południa robią analizy i badania. Mocz w temperaturze pokojowej może stać 2 h , a w lodowce ok. 24 h. Poza tym mimo siusiania w nocy ,metabolizm zwalnia i ten mocz poranny jest najlepszy . 

Tak ale to nie można np o 7 pobrać? Czy tam 8? Tak z ciekawości pytam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak lezalam z dzieckiem na badaniach metabolicznych to mowili mi , ze kazde badania najdokladniejsze wychodza z pierwszego moczu. Nawet jeśli chodzi o bakterie. A czy trzeba sie tego tak ściśle trzymac to nie wiem. Te pobrania sa trudne bardzo do wykonania na niemowlakach. Ja zawsze prowokowalam siku i trochę wyziebialam dziecko. Wyrodna ze mnie matka😂🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak lezalam z dzieckiem na badaniach metabolicznych to mowili mi , ze kazde badania najdokladniejsze wychodza z pierwszego moczu. Nawet jeśli chodzi o bakterie. A czy trzeba sie tego tak ściśle trzymac to nie wiem. Te pobrania sa trudne bardzo do wykonania na niemowlakach. Ja zawsze prowokowalam siku i trochę wyziebialam dziecko. Wyrodna ze mnie matka😂🙈

Ja jak pobierałam córce to też kazała Pani doktor ja rozebrać trochę żeby szybciej siku zrobiła.. Ale i tak pampers był zsikany więc napewno nie był to pierwszy mocz. U dorosłych i starszych dzieci to wiadomo. Wstanie po nocy i złapie ten pierwszy mocz. Ale właśnie chodzi o takiego maluszka, że ono robi w nocy siku więc ten mocz o 5-6 wcale nie jest taki jak u dorosłego więc czy nie można z tym poczekać np do 7-8? Pamiętam jak mnie meczylo to pobieranie... Nastawiałam budzik sobie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też... Ale się tym nie przejmuje. Moja siostra urodziła w sierpniu i też jeszcze nie ma. A moja koleżanka nie miała ponad rok po porodzie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja urodziłam 24.12 i w styczniu normalnie miałam okres i w lutym też teraz powinnam dostać pod koniec marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciężko stwierdzić. Wydaje mi się że moje krwawienie pologowe płynnie przeszło w okres bez wyraźnej przerwy. Potem zaczęłam brać tabletki anty i miałam plamienie kilkudniowe. Po pierwszej ciąży okres dostałam miesiąc po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie biorę tabletek. Poprostu uważamy...

Jak maluszki wasze? Nasz Tomek ostatnio zrobił wieczorem taka sensację że płakać mi się chciało. Dar się w niebo głosy. Maja była w szoku😲  ogólnie jest ok w nocy ładnie śpi w dzień też nie ma co narzekać. Najgorsze są wieczory ale trzeba przetrwać. 

Szczerze czekam już aż będą cieplejsze dni bo mam już dosyć tego ubierania kombinezon potem zapinanie śpiworka itd 

Jak u maluszków z jedzeniem? My jemy co 3-3.5h po 90 czasem zdarza się 120 ale lekarka mówiła że lepiej dawać mniej a częściej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My dziś idziemy na szczepienia i na wagę... Nie wiem czego boję się bardziej. Mam nadzieję że przybrała chociaż trochę. Co do jedzenia Aniela rzadko kiedy upomina się o jedzenie. Je tak średnio co 4h. W nocy ja budzę na jedzenie bo by cała noc przespała. Też mnie męczy ubieranie kombinezonu ale jeszcze bardziej zniesienie a potem wniesienie małej w tym wszystkim na 4pietro. 

SuperZona piszesz ze mały nieźle się darł, powiem Ci ze moja mała też potrafi pokrzyczeć. Zastanawiam się skąd w tak małych ciałkach tyle mocy na te wrzaski😆

Wasze maluchy też już reagują płaczem i niechecia na "obcych"? Zauważyłam że  ostatnio Anielka niezbyt dobrze czuje się na rękach u babci cioci itd. Musi się najpierw oswoić. Wcześniej było jej wszystko jedno kto ją nosi byle ktoś nosil🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ann napisz jak po szczepieniu i ile mała przybrała. Nam Tomek zrobił dziś koncert na spacerze 😆 ale to już o mleko się upominał:)  jeśli chodzi o obcych to nie wiem bo nie spotykamy się tak z dalsza rodzina. Jeśli chodzi o moich rodziców to reaguje dobrze ale oni ze sobą dużo czasu spędzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój się uśmiecha do każdego kto się do niego odezwie 😂 My na cycu więc nie wiem ile wypija.. Je na żądanie 😁

Ja jeszcze nawet seksu po porodzie nie uprawiałam nawet więc też nie biorę żadnych tabletek.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tabletki mam cerazette.

Mala przybrała 220g przez 9dni. Lekarką twierdzi że taka już jej uroda, po mamie. Bo ja też szczupła bardzo jestem. Tak czy siak jest na 50centylu. 

Pomyliło mi się i myślałam że będzie klucie a tu dziś była doustna szczepionka a mała tak krzyczala, jakby jej ktoś krzywdę robił. Niezły popis dała. Przy zastrzyku dopiero będzie masakra. Aż mam chęć tatę z nią wyslac😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Emm jak mogę się spytać czemu jeszcze nie było u was sexu? Już trochę minęło od porodu. 

Ann ważne że cos mała przybrała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja karmie piersia i mam już drugi okres😬 i w dodatku poprzedni byl 18 dni temu. Tabletek nie biorę.  Seksu tez nie było🙈 na mnie dziecko ciągle wisi. Średnia mam ochote na jakies igraszki. Przeważnie jak coś chcemy więcej od życia to budzi sie któryś z chłopców. Czar pryska. Jak sie wstaje w nocy albo tak jak mąż o 4 do pracy to jedyne czego sie chce wieczorem to spać. 

Jaka doustna szczepionka tak wcześnie?  Jak w ogole teraz wygląda kalendarz szczepień dla takicj maluchów?  Ile już maja szczepień za sobą?  Pytam, bo ja nie szczepie na razie.  

Tez mam dość tego ubierania. Ciesze sie , że zaraz juz pozbedziemy sie tych wszystkich kurtek, czapek itd. 

Ja z małym byłam u lekarza w tym tygodniu 2 razy. Robert strasznie ulewa. Emm jak długo masz dokarmiac pepti? Czy dokarmiasz jeszcze czy juz nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Emm jak mogę się spytać czemu jeszcze nie było u was sexu? Już trochę minęło od porodu. 

Ann ważne że cos mała przybrała:)

Bo mi ochota jeszcze nie wróciła 😂 A jak już mi się zachce to chłop albo śpi albo nie ma siły (wstaje codziennie o 4.20 do pracy). Jeszcze organizujemy wesele swoje i biegamy a to na nauki przedmalzenskie a to z zaproszeniami itd. I jakoś tak wyszło 😁 Ogólnie długo mnie bolało, nawet po połogu jeszcze czułam dyskomfort, bo mocno byłam nacięta i miałam dużo szwów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja karmie piersia i mam już drugi okres😬 i w dodatku poprzedni byl 18 dni temu. Tabletek nie biorę.  Seksu tez nie było🙈 na mnie dziecko ciągle wisi. Średnia mam ochote na jakies igraszki. Przeważnie jak coś chcemy więcej od życia to budzi sie któryś z chłopców. Czar pryska. Jak sie wstaje w nocy albo tak jak mąż o 4 do pracy to jedyne czego sie chce wieczorem to spać. 

Jaka doustna szczepionka tak wcześnie?  Jak w ogole teraz wygląda kalendarz szczepień dla takicj maluchów?  Ile już maja szczepień za sobą?  Pytam, bo ja nie szczepie na razie.  

Tez mam dość tego ubierania. Ciesze sie , że zaraz juz pozbedziemy sie tych wszystkich kurtek, czapek itd. 

Ja z małym byłam u lekarza w tym tygodniu 2 razy. Robert strasznie ulewa. Emm jak długo masz dokarmiac pepti? Czy dokarmiasz jeszcze czy juz nie? 

Czasem dokarmiam. Ale to przeważnie jak musimy gdzieś wyjść i zostawiamy małego u teściów a ja wcześniej nie odciągnęłam pokarmu. Ogólnie mam wrażenie, że już mi ten kryzys laktacyjny minął. Czasem mu dam około 19 butle jak wisi na cycku od 17 to dla świętego spokoju mu dam i idzie spać. Córkę karmiłam tylko pepti do roku czasu jakoś, potem sprawdziłam i przeszła jej skaza białkowa więc przeszłam na normalne mleko. Teraz narazie unikam mlecznych produktów póki karmie i będę dawała to pepti, ale myślę, że też około roku będę sprawdzać czy przeszła ta skaza białkowa. Póki co mały ma jeszcze AZS więc nie będę eksperymentować zbyt wcześnie, bo nie chce żeby mu się zaogniło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas mały pije mleko modyfikowane bo moje się już skończyło. Po całej nocy potrafi wypić około 150 a tak to 90-120 😊

U nas też było bardzo ciężko z sexem bo po tych szwach mnie bardzo bolało ale czasem się kochamy i dalej to boli mam nadzieje że kiedyś przestanie bo trochę to jest niepokojące w czasie sexu. U nas mój wstaje już dk pracy o 3.30 i jakoś czasem mamy chęci 😊

Wczoraj było tak pięknie że na spacerze byliśmy 2 razy i tylko wtedy mi trochę pospał bo tak to ciężko ze spaniem w dzień..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak reaguje na obcych? Hmmm.. w sumie z 2 tyg temu koleżanka mnie odwiedziła pierwszy raz po ciąży i nawet nic nie płakał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas mąż wstaje 4:40 ja oczywiście z nim bo mały o tej porze je. Jeśli chodzi o sex to tak co drugi dzień. Po porodzie jakoś mam większą ochotę ( nadrabiamy za to że w ciąży było rzadziej)😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! Dopiero ogarnęłam rejestrację.

Moja mała waży już 7kg 😝 za nieudlugo skończy 4 Msc karmie piesia tylko. Jest super słodka i super pulchna 😂, śpi całe noce,( jak wszystko jest ok to nie trzeba dziecka na karmienie budzic pamiętajcie) w dzień nie śpi, więc jest wesoło. Kolki minęły jak ręka odjął. Ogólnie grzeczna jest, lubi mate edukacyjna i bujaczek. Ładnie już na brzuchu leży i trzyma główkę. 

Idę normalnym kalendarzem szczepień co w praktyce oznacza szczepienie co miesiąc.

Ja na sex w ogóle nie mam ochoty niestety. Ale dalej mam jakieś niedobory mineralow może dlatego... I jak mała śpi całe noce to starsza ma ostatnio jakieś koszmary i przychodzi do nas w nocy... 

Ta zima była taka słaba że nawet się jakoś nie umęczyłam z ubieraniem dzieci. Kombinezon i kocyk i starczalo.:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hej dziewczyny! Dopiero ogarnęłam rejestrację.

Moja mała waży już 7kg 😝 za nieudlugo skończy 4 Msc karmie piesia tylko. Jest super słodka i super pulchna 😂, śpi całe noce,( jak wszystko jest ok to nie trzeba dziecka na karmienie budzic pamiętajcie) w dzień nie śpi, więc jest wesoło. Kolki minęły jak ręka odjął. Ogólnie grzeczna jest, lubi mate edukacyjna i bujaczek. Ładnie już na brzuchu leży i trzyma główkę. 

Idę normalnym kalendarzem szczepień co w praktyce oznacza szczepienie co miesiąc.

Ja na sex w ogóle nie mam ochoty niestety. Ale dalej mam jakieś niedobory mineralow może dlatego... I jak mała śpi całe noce to starsza ma ostatnio jakieś koszmary i przychodzi do nas w nocy... 

Ta zima była taka słaba że nawet się jakoś nie umęczyłam z ubieraniem dzieci. Kombinezon i kocyk i starczalo.:) 

Mój skończy 9go 3 miesiace a waży 6700g 😂 I od 2 tyg też przesypia noce całe 😁 Ja również nie ubieram grubo 🙂 Jak było zimno to body na długi rękaw na to bluza i grubsze spodenki, kombinezon i kocykiem przykrywałam. Jak jest ciepłej to body na krótki plus bluza lub same body na długi i cienkie spodenki, kombinezon i kocyk. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6.03. Skończyła 3 miesiące i waży 5240. Przy waszych maluchach to mała kruszynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój skonczy 14 marca 3 miesiące i ma 6.550. Ale co smieszne ciuszki nosi na 62 bo jest kurdupelek gruby z niego. Czy widzicie juz w swoich dzieciach ewidentne podobieństwo?  Ciągle ludzie dopytują sie do kogos jest podobny, albo mówią,  ze do mojego męża czy teściowej czy kogoś wymyślają 😂 szczerze mówiąc ja nie widze u małego dziecka takiego podobieństwa ewidentnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasze dzieci jak mają wspólne zdjęcia to widać ogromne podobieństwo, a jeżeli chodzi do kogo podobne bardziej to cóż... Znów do mojego męża 😆  ze mnie nie mają zbyt wiele ( jeśli chodzi o wygląd) 

Jeszcze trochę i będzie można dać marchewkę i jabłuszko, nie mogę się doczekać 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja nosi już 68/ 74. Zwłaszcza dół większy bo ma grube udka 😂

ja okresu nie mam i się nic nie zapowiada na niego

druga córka jak i pierwsza podobna do męża 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×