Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dyśka

Termin grudzień 2019

Polecane posty

Dnia 29.05.2020 o 10:14, SuperZona napisał:

Dziewczyny ile ważą wasze maluchy my mamy 5 mięsiecy i 8kg lekarka mówi że ok a spotkałam znajomą i była w szoku że takie duże dziecko

E, to my już mamy skończone pół roku i pewnie Ponad już 8kg a dziewczynka 🙂 ale moja na piersi , teraz już wiadomo ze rozszerzam.

dziecko mojej koleżanki ma 1.5 roku i wazy 8kg 🤷‍♂️ Wiec bez sensu porównywać 🙂 poki są zdrowe to jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2020 o 20:00, Luska napisał:

E, to my już mamy skończone pół roku i pewnie Ponad już 8kg a dziewczynka 🙂 ale moja na piersi , teraz już wiadomo ze rozszerzam.

dziecko mojej koleżanki ma 1.5 roku i wazy 8kg 🤷‍♂️ Wiec bez sensu porównywać 🙂 poki są zdrowe to jest ok.

No dokładnie... Mój syn waży obecnie więcej niż córka gdy miała rok... 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jak zwykle coś się dzieje Tomek miał gorączkę przez dwa dni ok 38 stopni. Samo przyszło samo odeszło. Robiłam mu wyniki i średnio z żelazem muszę podawać mu actiferol 5 kropli, ostatnio dostał kalafior i odrazu uczulenie 🤷  dziś gotuję buraka pierś kurczaka ziemniak marchew i pietruszkę. Wczoraj dostał fasolkę zielona i groszek tegoroczny i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas mały coś trochę nerwowy się robi 🤔 A u Was? Spokojni czy tez takie neŕwusy? U nas Fabianek 6 czerwca ma pół roku! 😊 Dziewczyny a powiedzcie mi jakie macie spacerówki? Bo myslimy nad kupnem a mamy teraz z tych 3w1 i chcemy cos mniejszego i lekkiego... Myślę o tej Cybex Misu ale nie ma jej nigdzie u nas w sklepie a obawiam się trochę zamówić przez internet..

Ja gdzieś też mam takie humorki i dziwne nastroje że czasem bym trzasła drzwiami i wyszła, sama nie wiem skąd się to bierze 😑😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My mamy x-lander xgo. On raczej nie jest z tych drogich. 

U nas 9go czerwca pół roku 🙂 Mały jest grzeczny 🙂 Mówi już nawet jakoś od 2tyg pierwsze slowo... Uwaga.... BABA. 🤷‍♀️😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My 24 czerwca kończymy pół roku:)  Tomek ogólnie jest bardzo grzecznym dzieckiem ładnie śpi, bawi się swoimi grzechotkami, nie mamy co narzekać:)  cały czas czekamy na pierwszego zęba. Jeszcze sam nie siedzi więc i na to czekamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anielka jutro pół roku. Nawet nie wiem kiedy to minęło. Na szczęście minęło bez żadnych chorób. Ząbków też jeszcze nie ma i nie siedzi sama ale lubi "siedzieć" u nas na kolanach. Ostatnio pisałam że mało gada a wtym tygodniu nagle zaczęła. Buzia jej się nie zamyka. Ostatni ważona była miesiąc temu i bardzo jestem ciekawa ile udało jej się przybrać. Czy jest nerwus trudno stwierdzić, chyba zależy od dnia. Za to jak jej wesoło to strasznie piszczy. Uszy aż bolą ale miło wiedzieć że się cieszy🙂😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką antykoncepcję znalazłyście po ciąży, ja początkowo miałam hormony ale przeszłam na diafragmę dopochwową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny! Jak u Was dzieciaki ważą? U nas mały ma 6 miesięcy i 2 tygodnie i waży 6640 a jak się utodził to ważył 3280 i lekarka stwierdziła dzisiaj że za mało przybrał.. 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! My 24.06 kończymy pół roku, ważymy 8.5kg 

Tomek lubi gruszki jabłka i arbuza pomału mu dajemy. Ale nie jako papkę tylko do silikonowego smoczka.

 

Mamy dwa ząbki na dole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SuperZona napisał:

Hej dziewczyny! My 24.06 kończymy pół roku, ważymy 8.5kg 

Tomek lubi gruszki jabłka i arbuza pomału mu dajemy. Ale nie jako papkę tylko do silikonowego smoczka.

 

Mamy dwa ząbki na dole.

A ile ważył jak się urodził? I jak karmisz? 

Kurcze a u nas nadal bez zębów 😞

A co do antykoncepcji u nas jest bez... Ale teraz skonczy mi się miesiączka i idę do lekarza to zobaczymy co powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urodził się 3230

Karmię mlekiem nan do tego je obiadek ( sama gotuję) i jakiś owoc albo zetre albo wkładam w smoczek silikonowy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. Moja mała dawno nie była na wadze więc nie wiem. Jak miała 5 miesięcy ważyła 6300.

Aneczkaa Dawno temu jeden pediatra powiedział mi ze półroczne dziecko powinno podwoić wagę urodzeniowa. U nas też ząbków brak. Mała nerwusek się robi. Wszystko musi dostać natychmiast po prostu zero cierpliwosci. Poza tym codzienne uczy się czegoś nowego😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 6,5msca i waży 8300g 🙂 Urodził się 3930g. Karmimy się cycem i oczywiście obiadki i owocki 🙂 Nie mamy jeszcze ząbków.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas była ostatnio trzydniówka - gorączka, płacz i osłabienie a potem dostała wysypki i przeszło. Dziś kończy 7 msc 🙂 je już domowe kaszki z owocami a na obiad różne warzywa z odrobina masła, mięso dopiero będzie próbować.

zebow brak, ale starsza córka miała pierwszy zab dopiero jak miała 8 msc wiec się nie spinam.

wazy już z 9kg 🤦‍♀️😁

juz sama siedzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas Tomek próbuje siadać ale jeszcze trochę do siedzenia samodzielnego. 

Mieliśmy gorączkę ale to przez zęby i cieszymy się że w końcu je mamy.

Jesteśmy nad jeziorem i mamy zupki że słoiczka i nie chce ich jeść:( w poniedziałek będziemy w domu i odrazu mu ugotuję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! U nas 6 miesięcy stukneło 14. Robert waży 8.900. Ciągle chce jesc tylko mleko. Macie jakieś sposoby na nauczenie dziecka jedzenia łyżeczką?  Moj pierwszy syn szybko zakumał. Robi niestety 3 tydzień dostaje jedzenie z łyżeczki i pluje wszystkim. Ale to samo z butli zje. 😒 Ile wasze dzieci śpią?  Ile mają drzemek w ciągu dnia? Czy tylko mój tylko baraszkowac? Do spania jest ostatni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My wstajemy 8.30. -9.00, potem pierwsza drzemka 11-12 i potem 16.30-17.30, wiec w sumie podobnie jak u SuperZony. Kładę spać młoda o 21 i śpi już do rana z ewentualnie jedna pobudka na karmienie 😍 wysypiam się jak nigdy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Luska napisał:

My wstajemy 8.30. -9.00, potem pierwsza drzemka 11-12 i potem 16.30-17.30, wiec w sumie podobnie jak u SuperZony. Kładę spać młoda o 21 i śpi już do rana z ewentualnie jedna pobudka na karmienie 😍 wysypiam się jak nigdy.

 

My też się opłaca wysypiamy:) z córką jak była mała to miałam tak że w dzień spać nie chciała tylko na ręce, jak spala to jedynie w nocy. Teraz to wypas jeśli chodzi o spanie Tomka, mój brat się śmieję że jest za grzeczny!😆  Gdybym wiedziała że drugie dziecko będzie tak grzeczne to szybciej byśmy się zdecydowali.

A jak u was samopoczucie? Ja już noszę wszystkie ciuchy z przed ciąży, ale widzę że brzuch jest już brzydszy i nogi też jakby nie były takie jak przed ciążą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anielka zasypia między 21 a 22 i spi do ok 7. Bez nocnych pobudek. Już nie pamiętam kiedy w nocy karmilam. W dzień różnie. Drzemka tak ok 9-10. Jak długo pośpi to zasypia znowu koło 15-16 a jak krótko to o 14 już śpi i potem koło 17.

A po ciąży nie jest źle. Kilogramy mi co prawda już dawno zginęły ale tylek mam większy. Chyba mi się biodra poszerzyły bo mimo że szczupła jestem w obcisłe spodnie sprzed ciąży się nie mieszacze. Ale dopiero teraz czuję że moje ciało wraca do formy i się regeneruje po zmianach ciążowych. Naprawdę podziwiam kobiety które mają dzieci rok po roku. Jak ich ciała to wytrzymują?? 🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z pierwsza miałam w sumie dość dobrze, wiec rzutem na taśmę zdecydowaliśmy się na drugie (i wyszło 2 lata różnicy). 😉 
 

ja mam już wagę sprzed ciąży i o ile Ciało ok to włosy mi lecą garściami, cera jak u nastolatki w okresie dojrzewania, do dentysty tez ci chwila chodzę, masakra...

a jednak moje ciało nie jest tak do końca super - mąż mi będzie musiał zafundować nowe cycki bo te mi dzieci zjadły 😭😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a u mnie włosy to jakbym miała sztuczne! Zrobiły się gęste, lśniące nigdy w życiu nie miałam takich włosów jak teraz. Paznokcie też się wzmocniły chodź co dwa tygodnie robię hybrydę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a jak idzie waszym dzieciom z rozszerzaniem diety? Ile razy w ciągu dnia podajecie coś innego niż mleko? Dużo tego zjadają? Moja co chwilę głodna ale tylko mleka. Widzę że to mleko jej nie wystarcza ale kleik ble kaszka ble czasem od nas coś skubne jak jemy. Jak jej podam jakieś warzywa czy owoce to zje trochę i chce mleka🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pamiętaj ze dalej mleko jest podstawa diety małego dziecka, ja swojej piersi nie ograniczam i dalej karmie na zadanie z tym ze proponuje jej dwa posiłki dodatkowo - np rano jakaś kaszkę z owocami (jaglana, manna) i potem w porze obiadowej coś (warzywa w rożnym połączeniu, zupki etc).  Jak jej coś smakuje i zje to potem wiadomo, nie chce tak szybko mleka. 😛 Ja sama kaszki robie i przecieram świeże owoce, bo te kaszki z proszku są po prostu niesmaczne (tak jak obiadki ze słoika).

mija starsza córka do 8msc byla praktycznie na cycku bo pluła wszystkim i płakała jak widziała jedzenie a ja płakałam razem z nia z bezsilności. Pediatra powiedział zeby trochę zluzowac. No to ok, nie zmuszałam jej, zjadała dwie łyżeczki i potem cyc. Z dnia na dzień sama zaczęła jesc 😛
 

Natomiast jest wybredna do dziś ale ma gust smakowy po tatusiu bo nie lubi dokładnie tych samych rzeczy co on i dokładnie tymi samymi się zajada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My jemy z rana ( ok 9:00) 120 mleka potem słoiczek obiadu który ugotuję, później znów mleko ale z 90 później owoc jabłko lub gruszka między czasie dam np trochę jogurtu po 6 msc potem mleko mleko 120 i 90 potem w nocy pobudka na 120 mleka i ok 5:00 rano 90 mleka tak mnie wiecej u nas wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas nad ranem okolo 5 cyc.. I tak śpimy i cysia sobie ile xhce do około 7...O 9 dostaje owoc lub kaszkę, o 11 idzie spać (czasem na cysiu czasem nie zależy czy chce.. Po kaszce zazwyczaj już nie). Śpi tak okolo 2 godzin więc budzi się w porze obiadowej. Daje wtedy obiadek. Potem około 16-17 idzie na krótką drzemka przy cysiu. O 19 kąpiel i potem cysia  sobie, przysypia, je. O 21 idzie spać na dobre. I śpi do 5. Tak mniej więcej 🙂 Czasem częściej ssie cysia czasem mniej. 🙂 Do picia tylko woda 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zagląda tu jeszcze ktoś? Moja jutro kończy 7 miesięcy a waży 6880. Taki z niej tto he większy kurczak😉 Ale na szczęście zdrowa. Siedzi ładnie i probuje raczkować a ząbków nadal brak. Ja powoli zaczynam się stresować, że niedługo powrót do pracy. A Wy jak się macie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×