Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Dyśka

Termin grudzień 2019

Polecane posty

Moja wazy 8kg 😉 a za 2 tyg ma 8 miesięcy. Raczkuje już aż miło tylko ja ganiam po całym mieszkaniu 🤦‍♀️ Ale jest fajnie 🙂 siedzi już stabilnie ale znów tez brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś Tomek powiedział ' mama' przyznam że długo go męczyłam;) ale w końcu się doczekałam. Jeszcze całkiem sam nie siedzi. Jeśli chodzi o zęby nadal mamy tylko 2. W czwartek mamy szczepienie więc wtedy nas doktor zważy ale myślę że ok 9kg ma chodź może się mylę. 24.07 kończymy 7 miesięcy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! U nas mały dzisiaj zaczyna 7 miesiąc 😊 Zastanawiam się kiedy to zleciało🤦‍♀️ i jaki jest już duży 🤦‍♀️ U nas mały koło 6-7 pobudka jest na mm Nan i wypija 180 czasem nie całe 😊 potem drzemka koło 10-11 kaszka lub serek plus trochę mleka potem koło 13-14 obiad koło 17 deserek i przed kąpielą mleko bo po kąpieli mały nie ma czasu bo chciałby spać bawic się w łóżeczku i już spać 😂 po 19 go kąpiemy i spanie. Jak u Was? Zasypiają dzieciaki same w łóżeczku? U nas nadal ząbków brak 😞 ale łobuz mały każe się non stop prowadzić że czasem po kąpieli sama padam po całym dniu i jeszcze jak jest za ciepło na dworze to się zmierzoli... A powiedzcie mi czym smarujecie dzieciaki przed wyjściem na dwór żeby ich tak słońce nie łapało? Wybieracie się z maluchami gdzieś na wakacje? Chodzicie z nimi do sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas zasypianie przy cycu, w dzień czasem w wózku. Mamy 10 lipca szczepienie to dowiemy się ile waży. Fabi narazie mówi tylko "baba" czasem mu sie wyrwie coś podobnego do mamy 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy nad jeziorem. Było super nawet Tomek stópki zamoczył 😆 niczym nie smaruje jeśli chodzi o słońce, poprostu uważamy. Jedyne czym smaruję to oliwka po kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My też już raz byliśmy nad jeziorem. A 3 sierpnia jedziemy nad morze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My po szczepieniu ważymy 8,5 dziś Tomek jest marudny i ma gorszy dzień po szczepieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My 8 sierpnia jedziemy nad morze 😊 mam nadzieję że jakoś zniesie tą drogę bo jedziemy w nocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku nigdzie nie jedziemy. Mała ma wreszcie pierwszego żabka i uwielbia nim gryźć chrupki kukurydziane🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny do tu taka cisza?! Jak wasze maluchy? U nas ostatnio Tomek miał biegunkę i to taka mega, najgorsze było to że był weekend. Ugotowałam mu marchwianke dałam smecte ( chodź było ciężko) i przeszło po ok 5 dniach! Byłam nawet u lekarza ale kazała stosować to co na początku i wiadomo dicoflor plus dużo wody. 

Tomek coraz mniej śpi 😔 w dzień ma dwie drzemki które łącznie trwają ok 2-2,5h. W nocy nadal pije mleko🙉 raczkuje po całym mieszkaniu , staje przy meblach lub w łóżeczku i trzeba bardzo uważac ... 

Jak wasze dzieciaki, piszcie dziewczyny!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Anielka też była chora ale na 3dniowke. 

Ma 4 ząbki i 2 następne w drodze. Niestety mało gada. Żadnych sylab u niej nie slychac ale pediatra mówi żeby się nie martwić. Ładnie sama siedzi i stoi na czworaka ale nie umie jeszcze się przemieścić w ten sposób. Co do stania na nóżkach to u nas jeszcze daleka droga. Poza tym bardzo inteligentne z niej dziewczynka. Interesuje ja wszystko zwiazane z elektronika i nie musi być nawet włączone. Zostawiłam na kanapie  odblokowany tel a ona tak mi coś poprzestawiała ze 2 dni mi zajęło ustawienie wszystkiego jak należy 🙂 A noce od dawna przesypia całe. Jak zasnie koło 22 to śpi przeważnie do 7-8. Jak wieczorem wcześniej zasnie to budzi się przed 6na mleko i spi dalej do 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! U nas Fabianek ma 2 ząbki. Jeszcze nie do końca siedzi sam co mnie trochę martwi bo 6 września będzie 9miesięcy. Czołga się po całym mieszkaniu ale raczkowanie mu jeszcze nie bardzo wychodzi. Jestem strasznie ciekawa ile waży bo mój twierdzi że on mało je 😑 aż już sama głupieje ☹ ile i jak często wasze dzieciaki jedzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedzenie jemy od rana tak 

Mleko, jogurt danon, obiad, mleko, owoc między czasie dostaje flipsy, biszkopty, bułkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja je często dość ale w niewielkich ilościach. Mleko ok 150ml po przebudzeniu potem kaszka +mus owocowy, obiadek, mleko potem skubne coś od nas przy kolacji i znowu mleko. Od czasu do czasu  chrupki kukurydziane. Mleka tylko rano wypija 150, tak w ciągu dnia to raczej 120 a nieraz tylko 90. Niedawno ważyła 7.200. Drobna jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, Tomek ma lekki katar bo Maja przyniosła ze szkoły. 

Maluch  sam stoi w łóżeczku, puszcza się i łapie, chodzi przy meblach. Umie robić brawo, machać , pokazuje język na życzenie 😆 jeśli chodzi o jedzenie to je za dwoje. W nocy ładnie śpi budzi się raz na mleko

 

A co u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Myślałam że już tu nikt nie zagląda a jednak🙂 Mała rośnie i broi😉 też lubi nic brawo i pokazywać język. Raczkuje po całym mieszkaniu aż trudno za nią zdążyć. Powoli próbuje też wstawać. Ząbków ma 6 i następny się szykuje. Zaczęła też mówić: mama baba am nie mniam i rzadziej tata. Śpiewa sobie często takie długie aaaaaa... A u mnie już długo przed okresem takie klucie w jajniku aż promieniuje do pachwiny. Masakra jakas. A dziś mi mleko wyciekło a przecież już dawno nie karmie. Miałyście tak może?? Pozdrawiam🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja urodziłam w wigilię jak pamiętacie i od stycznia pokarmu brak🤦  ktoś będzie robić szczepienie po 13 miesiącu życia mmr? Słyszałam że to najgorsza szczepionka po względem ze dzieci mają często gorączkę itp co o tym myślicie? Jak u was z jedzeniem co jedzą dzieci prócz warzyw i owoców? Jaki macie przekąski np na spacer? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę dziewczyny co tak ciężko ten nasz temat idzie.... W ciąży było nas tak dużo a teraz 😞 fajnie byłoby mieć kontakt pisać jak nasze dzieci itp  przez te 9 miesięcy naprawdę fajnie się z wami pisało i nadal bym chciała mieć kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SuperZona napisał:

Kurczę dziewczyny co tak ciężko ten nasz temat idzie.... W ciąży było nas tak dużo a teraz 😞 fajnie byłoby mieć kontakt pisać jak nasze dzieci itp  przez te 9 miesięcy naprawdę fajnie się z wami pisało i nadal bym chciała mieć kontakt

Tak fajnie się pisało. Może teraz dziewczyny dziećmi zajęte.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja sie zamelduję.  Czytam Was często,  ale rzadko odpisuje. Nie miałam na to ostatnio siły.  Mam ciężki okres w domu.

Mój Robert rośnie jak na drożdżach. Nie mogę uwierzyć,  że dopiero co urodziłam takie maleństwo,  a teraz raczkuje za mną i woła " mama mama" . Ja do tej pory nie zaszczepiłam Roberta , więc nie będę robić za eksperta. W związku,  że u starszego syna wystąpił ciężki nop to postanowiliśmy poczekać na opinie neurologa odnośnie szczepień.  Wizytę mamy dopiero w listopadzie , bo pandemia ciągle to odsuwała. 

Co do jedzenia to mój syn za nic w świecie nie chce jeść z łyżeczki 😰 rękami tak, z butelki super,  ale łyżeczką gardzi. Nie mam na to juz rad. Może jak będzie miał więcej ząbków?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile  ważą wasze maluchy? My  zaraz kończymy 9 miesięcy i mamy 10 kg do roczku chyba do 12 dobije lekką ręką 😆 

Tomek super je łyżeczka ale za to krztusi się bułką lub chlebem. Nawet biszkoptami 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aniela 6 skończyła 9 miesięcy i waży niecałe 8kg. Ogólnie drobna jest. Je raczej ładnie. Mleko z butli, kaszke z łyżeczki, radzi sobie z niedużymi kawałkami mięsa, owoców, warzyw i pieczywa. Wcina też chrupki kukurydziane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robert ma tez 10 już.  Je rękami właśnie bułki,  chrupki , biszkopty i banana , ale warzyw nie chce np. Zje zupę natomiast czy jakis makaron.  Nie narzekam,  bo wiem że są dzieci które jedzą samo mleko albo mleko w ogole odstawiaja. Grunt , żeby przybieraly na wadze i rosły.  Problem tylko mam z podawaniem lekow i wit d. Robert był juz we wrześniu przeziebiony, bo starszy zainaugurował rok szkolny glutem😂 Robertowi udaje sie wypluc kazdy lek i syrop. Odciaganie kataru to istny dramat. Jakos ze starszym nie mialam takich problemow. Rozpiescil mnie. 😉 Tęsknie czasem za chwilą dla siebie. Jak mały zaczął raczkowac i chodzić przy meblach to juz z oka nie mozna go spuścić.  W kojcu zaraz ryczy😕 zabawki interesują go na chwilę.  Czasem jestem tak padnieta , ze robie cos w tzw. Automacie.  Nie mam niestety do pomocy np. Dziadkow , wiec wyjście samej z domu choćby po chleb to luksus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyska u nas też katar Maja przyniosła ze szkoły i tak jak u ciebie ciężko z odciaganiem jedno co to bez problemu bierze syropy witaminy itp inhalacje to już taka nasza rutyna 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Fabian raczkuje, chodzi przy meblach. Zębów 2. Mówi mama, tata, baba, be, mniam, nie,cici, ba (co znaczy bach) 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a któraś z was myśli że w przyszłości będzie mieć jeszcze jedno dziecko? Bo my nie planujemy ale jak się zdarzy to coz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SuperZona napisał:

Dziewczyny a któraś z was myśli że w przyszłości będzie mieć jeszcze jedno dziecko? Bo my nie planujemy ale jak się zdarzy to coz..

Ja nie planowałam. Ale w tym cyklu zdarzyło nam się zapomnieć i teraz pełna stresu jestem. Czekam z niecierpliwością na okres. Powoli czuje ze wariuje a z tego wszystkiego to już chyba wszystkie objawy ciąży przechodze🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×