Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Milena

Chce być cala ciąże na zwolnieniu i potem 3 lata z dzieckiem. Co mi się należy?

Polecane posty

Gość Milena

Jestem w ciazy i pracuje. Ale lekarz da mi niedługo zwolnienie na cała ciąże. Po ciazy chce być z dzieckiem w domu przez trzy lata po czym wrócić do pracy i zaraz postarać się o następne. To w sumie prawie 8 lat w domu. Co mi się należy przez ten czas? Ile dostaje się na macierzyńskim i na zwolnieniu w ciazy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Judyta

Nic bo leniwa z Ciebie krowa a skarga do zusu już idzie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

A ile zarabiasz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Kop w leniwa dupe ci sie nalezy, pasozycie spoleczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena
Przed chwilą, Gość Ola napisał:

A ile zarabiasz? 

Mam 3200 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena

Już przestancie być takimi hipokrytkami bo wiadomo ze wszystkie kobiety tak robia tylko zadna na forum się nie przyzna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Najpierw po porodzie  platny macierzynski a otem bezplatny wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościu
Przed chwilą, Gość Milena napisał:

Już przestancie być takimi hipokrytkami bo wiadomo ze wszystkie kobiety tak robia tylko zadna na forum się nie przyzna 

Jakie wszystkie?! Mów za siebie ...ko. Jestem na l4 od 7 miesiąca i jak dziecko skończy rok wracam do pracy. Nic ci się nie należy, bo jesteś durna jak but że planujesz siedziec w domu 8 lat a nie znasz prawa pracy! To się zdziwisz:) hhahahhahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Pałą po durnym łbie ci się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Prawo pracy, zasiłek macierzyński i wychowawczy to nie są rzeczy niemożliwe do znalezienia w googlach, polecam, nie ma za co. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Milena napisał:

Mam 3200 

Jestem właśnie w takiej sytuacji, pójdziesz na zwolnienie to będziesz mieć wypłacane 100% , ale lekarz wypisuje zwolnienie od wizyty do wizyty, nie ma jednego na całą ciążę,  później macierzyński przez rok też 100 %, po macierzyńskim zaczyna się urlop wychowawczy, ja miałam bezpłatny bo mi dochody przekraczają, ale jak wam nie przekraczają to wiem że kiedyś było 400 zł i nie wiem czy to przez cały okres wychowawczego czy tylko rok, tak czy siak ja byłam na tym bezpłatnym i jak dziecko miało 2 lata i 9 mies okazało się że jestem w ciazy, zgłosiłam fakt ten pracodawcy wypisala pisemko że rezygnuje z wychowawczego i wracam do pracy, musiałam się podpisać na liście że przyszłam do pracy a następnego dnia miałam przedłożyć zwolnienie lekarskie i automatycznie dostałam wypłatę 100% tak jak wcześniej, teraz kończę ciążę  przejdę na macierzyński i po tym znowu na wychowawczy bezpłatny, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hfi
29 minut temu, Gość Gościu napisał:

Jakie wszystkie?! Mów za siebie ...ko. Jestem na l4 od 7 miesiąca i jak dziecko skończy rok wracam do pracy. Nic ci się nie należy, bo jesteś durna jak but że planujesz siedziec w domu 8 lat a nie znasz prawa pracy! To się zdziwisz:) hhahahhahahaha

Bo mąż ma cię za zwykłego parobka.Do roboty!!!😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
31 minut temu, Gość Gościu napisał:

Jakie wszystkie?! Mów za siebie ...ko. Jestem na l4 od 7 miesiąca i jak dziecko skończy rok wracam do pracy. Nic ci się nie należy, bo jesteś durna jak but że planujesz siedziec w domu 8 lat a nie znasz prawa pracy! To się zdziwisz:) hhahahhahahaha

Medal chcesz? Ja byłam na zwolnieniu od 7 tygodnia i mam zamiar zostać z małym do 3 roku życia ale ja nikogo nie obrażam i nie wyzywam bo ma inny światopogląd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia

Ty Grażyno! Rozumiem dziecko rok po roku ale 8 lat w domu i jeszcze pyta co jej się należy bo tak ciężko sprawdzić! Nic nie powinnaś dostać, a ZUS już cię skontroluje, tepa dzida ja nie mogę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Julia napisał:

Ty Grażyno! Rozumiem dziecko rok po roku ale 8 lat w domu i jeszcze pyta co jej się należy bo tak ciężko sprawdzić! Nic nie powinnaś dostać, a ZUS już cię skontroluje, tepa dzida ja nie mogę 

Skontroluje i co zrobi? Jeżeli pracowała przed ciążą i nie było to fikcyjne zatrudnienie to nic nie zrobią. Nie ma nigdzie napisane, że w ciąży z nie można przebywać na l4, chodzić na macierzyński i wychowawczy i rodzic kilkoro dzieci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia
6 minut temu, Gość Hfi napisał:

Bo mąż ma cię za zwykłego parobka.Do roboty!!!😁😁

Nie ...o, bo mam dobrą pracę i chcę ją utrzymać, żeby nie zarabiać tak beznadziejnie jak autorka:) a czułam się dobrze więc wolałam w biurze  z ludzmi niz w domu bąki zabijać i liczyc co mi się należy pytając o to na forum:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia

 A napisałam tak bo autorka twierdzi że wszystkie tak robia jak ona i nie rozumie że ktoś moze inaczej, tak wszystkie tylko się rozmnażają i nic innego nie robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghhh

Bez przesady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata

Idąc na zwolnienie lekarskie ciążowe dostaje się zasiłek 100% (średnia z ostatnich 12 miesięcy) po urodzeniu przechodzi się na macierzyńskie i albo od razu dostaje się 80% albo w systemie pół na pół  na początku 100% druga połowa urlopu 60%. Po macierzyńskim/rodzicielskim można wybrać zaległy urlop u pracodawcy i następnie udać się na urlop wychowawczy który jest bezpłatny-jedno z rodziców może przebywać na nim maksymalnie 35 miesięcy. W trakcie urlopu wychowawczego nie można korzystać z L4 (tzn można ale nikt nam go nie wypłaci). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jestem właśnie w takiej sytuacji, pójdziesz na zwolnienie to będziesz mieć wypłacane 100% , ale lekarz wypisuje zwolnienie od wizyty do wizyty, nie ma jednego na całą ciążę,  później macierzyński przez rok też 100 %, po macierzyńskim zaczyna się urlop wychowawczy, ja miałam bezpłatny bo mi dochody przekraczają, ale jak wam nie przekraczają to wiem że kiedyś było 400 zł i nie wiem czy to przez cały okres wychowawczego czy tylko rok, tak czy siak ja byłam na tym bezpłatnym i jak dziecko miało 2 lata i 9 mies okazało się że jestem w ciazy, zgłosiłam fakt ten pracodawcy wypisala pisemko że rezygnuje z wychowawczego i wracam do pracy, musiałam się podpisać na liście że przyszłam do pracy a następnego dnia miałam przedłożyć zwolnienie lekarskie i automatycznie dostałam wypłatę 100% tak jak wcześniej, teraz kończę ciążę  przejdę na macierzyński i po tym znowu na wychowawczy bezpłatny, 

Co? Jak już coś doradzasz, to się najpierw doinformuj. Podam ci odpowiednie info, bo tak samo jak autorka, nie wiesz jak z przeglądarki korzystać i możesz się nieźle zdziwić.

Urlop macierzyński - ile trwa

Długość urlopu ma związek z liczbą urodzonych dzieci. Wymiar urlopu w przypadku urodzenia jednego dziecka to 20 tygodni. Po porodzie kobieta musi wykorzystać 14 tygodni urlopu. Pozostałe sześć tygodni może "przejść" na ojca dziecka (warunek: musi on być ubezpieczony). Jeśli skorzysta on z urlopu, matka dziecka może wrócić do pracy.

Ile wynosi zasiłek macierzyński?

100 procent podstawy wymiaru - w czasie urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego oraz przez pierwsze sześć tygodniu urlopu rodzicielskiego

60 procent podstawy wymiaru - w czasie urlopu rodzicielskiego (powyżej sześciu tygodni)

lub

80 procent podstawy wymiaru przez cały okres urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego - należy złożyć wniosek do 14 dni po porodzie (chodzi o to, aby kobieta od razu zadeklarowała, że po urlopie macierzyńskim wykorzysta cały przysługujący jej urlop rodzicielski)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45 minut temu, Gość Gosc napisał:

Jestem właśnie w takiej sytuacji, pójdziesz na zwolnienie to będziesz mieć wypłacane 100% , ale lekarz wypisuje zwolnienie od wizyty do wizyty, nie ma jednego na całą ciążę,  później macierzyński przez rok też 100 %, po macierzyńskim zaczyna się urlop wychowawczy, ja miałam bezpłatny bo mi dochody przekraczają, ale jak wam nie przekraczają to wiem że kiedyś było 400 zł i nie wiem czy to przez cały okres wychowawczego czy tylko rok, tak czy siak ja byłam na tym bezpłatnym i jak dziecko miało 2 lata i 9 mies okazało się że jestem w ciazy, zgłosiłam fakt ten pracodawcy wypisala pisemko że rezygnuje z wychowawczego i wracam do pracy, musiałam się podpisać na liście że przyszłam do pracy a następnego dnia miałam przedłożyć zwolnienie lekarskie i automatycznie dostałam wypłatę 100% tak jak wcześniej, teraz kończę ciążę  przejdę na macierzyński i po tym znowu na wychowawczy bezpłatny, 

Co? Jak już coś doradzasz, to się najpierw doinformuj. Podam ci odpowiednie info, bo tak samo jak autorka, nie wiesz jak z przeglądarki korzystać i możesz się nieźle zdziwić.

Urlop macierzyński - ile trwa

Długość urlopu ma związek z liczbą urodzonych dzieci. Wymiar urlopu w przypadku urodzenia jednego dziecka to 20 tygodni. Po porodzie kobieta musi wykorzystać 14 tygodni urlopu. Pozostałe sześć tygodni może "przejść" na ojca dziecka (warunek: musi on być ubezpieczony). Jeśli skorzysta on z urlopu, matka dziecka może wrócić do pracy.

Ile wynosi zasiłek macierzyński?

100 procent podstawy wymiaru - w czasie urlopu macierzyńskiego, urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, urlopu ojcowskiego oraz przez pierwsze sześć tygodniu urlopu rodzicielskiego

60 procent podstawy wymiaru - w czasie urlopu rodzicielskiego (powyżej sześciu tygodni)

lub

80 procent podstawy wymiaru przez cały okres urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego - należy złożyć wniosek do 14 dni po porodzie (chodzi o to, aby kobieta od razu zadeklarowała, że po urlopie macierzyńskim wykorzysta cały przysługujący jej urlop rodzicielski)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hfds
33 minuty temu, Gość Julia napisał:

Nie ...o, bo mam dobrą pracę i chcę ją utrzymać, żeby nie zarabiać tak beznadziejnie jak autorka:) a czułam się dobrze więc wolałam w biurze  z ludzmi niz w domu bąki zabijać i liczyc co mi się należy pytając o to na forum:) 

Jesteś walnięta.Przecież urlop wychowawczy jest bezpłatny, więc jak niby naciąga państwo? Skoro mało zarabia to po co jej pracować?Używasz słów rodem z rynsztoka więc bardzo wątpię że masz dobrą pracę i dobrze zarabiasz ,bo patologia z ciebie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hfds
34 minuty temu, Gość Julia napisał:

 A napisałam tak bo autorka twierdzi że wszystkie tak robia jak ona i nie rozumie że ktoś moze inaczej, tak wszystkie tylko się rozmnażają i nic innego nie robią 

Jedno dziecko to jest rozmnażanie ??OMG

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka

Na zwolnieniu lekarskim w ciąży jest 100 procent ale lekarz wystawia je maksymalnie na msc i wcale nie jest powiedziane, ze ci je wystawi to raz. Dwa, urlop macierzyński i rodzicielski trwa rok( w zależności od tego jaka opcje wybierzesz możesz pobierać 80 % lub 100 za macierzyński i 60 za rodzicielski). Trzy jeżeli zajdziesz w kolejna ciąża po wykorzystaniu wcześniejszego urlopu macierzyńskiego, pracodawca przedłuży ci umowe tylko do dnia porodu- urlop macierzyński ci nie przysługuje, jeżeli urlop wypaca ci ZUS i przeskoczysz taki wniosek - wezwą cię do zwrotu nienależnie pobranych świadczeń . Urlop wychowawczy należy ci się na wniosek do max 35 msc nie dłużej niż do ukończenia dziecka 6 roku życia - jest on bezpłatny i należy się tylko pracownikowi. Urlopu pracodawca może ci nie udzielić. Jeżeli zatrudnia cie pracodawca powyżej 20 pracowników i twoje stanowisko zostanie zlikwidowane obejmuje cie nie kodeks pracy a ustawa o szczególnym rozwiązywaniu sporów zbiorowych- wtedy nie masz ochrony na urlopie.

serio kobitki chcecie tak rżnąć państwo? Zasiłki wypłacane są ze składek- jeżeli ich nie masz wypłacają ci je ze składek innych ludzi. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O jenyyy

Milena sama sobie komentuje i nicki zmienia:) żałosna jesteś 🙂 życzę Ci żebyś miała jak najwięcej powodów do l4 bo tego zdaje się chcesz:)? Współczuję dzieciom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Ewka napisał:

Na zwolnieniu lekarskim w ciąży jest 100 procent ale lekarz wystawia je maksymalnie na msc i wcale nie jest powiedziane, ze ci je wystawi to raz. Dwa, urlop macierzyński i rodzicielski trwa rok( w zależności od tego jaka opcje wybierzesz możesz pobierać 80 % lub 100 za macierzyński i 60 za rodzicielski). Trzy jeżeli zajdziesz w kolejna ciąża po wykorzystaniu wcześniejszego urlopu macierzyńskiego, pracodawca przedłuży ci umowe tylko do dnia porodu- urlop macierzyński ci nie przysługuje, jeżeli urlop wypaca ci ZUS i przeskoczysz taki wniosek - wezwą cię do zwrotu nienależnie pobranych świadczeń . Urlop wychowawczy należy ci się na wniosek do max 35 msc nie dłużej niż do ukończenia dziecka 6 roku życia - jest on bezpłatny i należy się tylko pracownikowi. Urlopu pracodawca może ci nie udzielić. Jeżeli zatrudnia cie pracodawca powyżej 20 pracowników i twoje stanowisko zostanie zlikwidowane obejmuje cie nie kodeks pracy a ustawa o szczególnym rozwiązywaniu sporów zbiorowych- wtedy nie masz ochrony na urlopie.

serio kobitki chcecie tak rżnąć państwo? Zasiłki wypłacane są ze składek- jeżeli ich nie masz wypłacają ci je ze składek innych ludzi. 

 

Nie popieram autorki ale wyraźnie napisała, że pracuje wiec składki odprowadza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brawo:)!
3 minuty temu, Gość Ewka napisał:

Na zwolnieniu lekarskim w ciąży jest 100 procent ale lekarz wystawia je maksymalnie na msc i wcale nie jest powiedziane, ze ci je wystawi to raz. Dwa, urlop macierzyński i rodzicielski trwa rok( w zależności od tego jaka opcje wybierzesz możesz pobierać 80 % lub 100 za macierzyński i 60 za rodzicielski). Trzy jeżeli zajdziesz w kolejna ciąża po wykorzystaniu wcześniejszego urlopu macierzyńskiego, pracodawca przedłuży ci umowe tylko do dnia porodu- urlop macierzyński ci nie przysługuje, jeżeli urlop wypaca ci ZUS i przeskoczysz taki wniosek - wezwą cię do zwrotu nienależnie pobranych świadczeń . Urlop wychowawczy należy ci się na wniosek do max 35 msc nie dłużej niż do ukończenia dziecka 6 roku życia - jest on bezpłatny i należy się tylko pracownikowi. Urlopu pracodawca może ci nie udzielić. Jeżeli zatrudnia cie pracodawca powyżej 20 pracowników i twoje stanowisko zostanie zlikwidowane obejmuje cie nie kodeks pracy a ustawa o szczególnym rozwiązywaniu sporów zbiorowych- wtedy nie masz ochrony na urlopie.

serio kobitki chcecie tak rżnąć państwo? Zasiłki wypłacane są ze składek- jeżeli ich nie masz wypłacają ci je ze składek innych ludzi. 

 

Brawo Ewka! Wreszcie jeden rozsądny komentarz bez obelg, same fakty. Także pani Mileno za lenistwo to się pani należy... pogarda i  wkrótce bezrobocie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pstrycjaaa

Może ma ciężką prace i dlatego nie chce pracowac a moze ma takie zycie ze lepiej zostac w domu. Moze kobieta jest domowniczka i woli sie wychowaniem dzieci zająć. Wracając szybko do pracy ranicie dzieci, co z was ma? Nic , jestescie dla nich obcy praktycznie bo ciagle was nie ma i ktoś inny je wychowuje. Później dzieci beda was traktowac jak koleżanki a nie jak rodzicow, żadnego szacunku nie beda do was mialy. Bo czemu mialy by miec? Jak mamusia oddaje dzieci do żłobka albo komus pod opiekę bo macierzyństwo ją męczy. Siedzenie z dzieckiem to tez ciezka praca bo jestes praktycznie 24 godziny na nogach w ciaglej gotowości.  Sami nie wiecie co piszecie.  Nie oceniajcie kogos, kogo nie znacie. Czytając większość komentarzy sądzę że nie macie jeszcze dzieci albo traktujecie je jak rzecz, jak sie znudzi to trzeba odstawic, podrzucic komus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Leniwa Buła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pstrycjaaa

No ale fakt 8 lat to przesada. 2-3 lata jeszcze bym zrozumiala i kolejne dziecko alw 8 lat.. zanudzisz sie kobieto. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×