Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Po obejrzeniu filmu braci Sekielskich, już wiem na 100 %, że moje dziecko nie pójdzie do I komunii

Polecane posty

Gość Gosc
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Powiem szczerze, że nieco wyprowadzają mnie z równowagi ...ki, które posyłają dzieci do komunii, same nie wiedząc o co w tym chodzi i nie wierząc w to co mówi na ten temat kościół, który tej komunii udzieli. Ale dzieciaka posłać trzeba. Po co? 

Zazyj walerianę na uspokojenie, chyba nie masz własnego życia i nudzisz się.Czy wszystko musi być po twojemu, to chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

Ty nie rozumiesz, że katolik wierzy w Boga, powolujesz się na to co powiedział kościół, czyli ludzie. I kto tutaj jest bezmyślna owieczka, ty.

Bezmyślne owieczki to właśnie przynależą do kościoła, którego zasad nie rozumieją. Poddają się rytuałom, których nie rozumieją i w które nie wierzą. To jest jakiś cholerny owczy pęd. Równie dobrze możecie się z tego kościoła wypisać. Nie jest wam do niczego potrzebny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Powiem szczerze, że nieco wyprowadzają mnie z równowagi ...ki, które posyłają dzieci do komunii, same nie wiedząc o co w tym chodzi i nie wierząc w to co mówi na ten temat kościół, który tej komunii udzieli. Ale dzieciaka posłać trzeba. Po co? 

Zazyj walerianę na uspokojenie, chyba nie masz własnego życia i nudzisz się.Czy wszystko musi być po twojemu, to chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Gosc napisał:

Zazyj walerianę na uspokojenie, chyba nie masz własnego życia i nudzisz się.Czy wszystko musi być po twojemu, to chore.

Martwię się losem dzieci, które mają nieszczęście mieć niemyślących rodziców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W każdym razie to niezła schizofrenia jeśli ksiądz mówi dziecku, że opłatek zmienia się w ciało itd, a rodzice mówią, kochanie, nie wierz w co mówi ksiądz. To nieprawda. To tylko taki symbol 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Bezmyślne owieczki to właśnie przynależą do kościoła, którego zasad nie rozumieją. Poddają się rytuałom, których nie rozumieją i w które nie wierzą. To jest jakiś cholerny owczy pęd. Równie dobrze możecie się z tego kościoła wypisać. Nie jest wam do niczego potrzebny. 

Nadajesz jak zdarta płyta i wmawiasz, ja nie należę do kościoła, tylko do siebie, kościół nie bylby mi do niczego potrzebny, gdyby go zabrakło. Mylisz Boga z kościołem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Martwię się losem dzieci, które mają nieszczęście mieć niemyślących rodziców.

Martw się więc i o swoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

W każdym razie to niezła schizofrenia jeśli ksiądz mówi dziecku, że opłatek zmienia się w ciało itd, a rodzice mówią, kochanie, nie wierz w co mówi ksiądz. To nieprawda. To tylko taki symbol 😄 

Schizofrenia wszędzie się trafia, po obu stronach. Masz obsesję, może chorobę. Opłatek w nic się nie zmienia, gwarantuje ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Bezmyślne owieczki to właśnie przynależą do kościoła, którego zasad nie rozumieją. Poddają się rytuałom, których nie rozumieją i w które nie wierzą. To jest jakiś cholerny owczy pęd. Równie dobrze możecie się z tego kościoła wypisać. Nie jest wam do niczego potrzebny. 

Dajesz świadectwo, że to ty nie rozumiesz, niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie widzisz że polskich "Karolu" nic nie przekona???

Ksiądz to Bóg, ale nie trzeba mu wierzyć, a jednocześnie trzeba posyłac tam dzieci samemu nie chodząc i nie wierząc.

Taki Polska schizofrenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

*miało być polskich "katoli"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie widzisz że polskich "Karolu" nic nie przekona???

Ksiądz to Bóg, ale nie trzeba mu wierzyć, a jednocześnie trzeba posyłac tam dzieci samemu nie chodząc i nie wierząc.

Taki Polska schizofrenia!!!

Mądry inaczej, kto napisał tutaj, że ksiądz to Bóg? Tylko ty, nie masz nic do powiedzenia, to spier....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie widzisz że polskich "Karolu" nic nie przekona???

Ksiądz to Bóg, ale nie trzeba mu wierzyć, a jednocześnie trzeba posyłac tam dzieci samemu nie chodząc i nie wierząc.

Taki Polska schizofrenia!!!

Mądry inaczej, kto napisał tutaj, że ksiądz to Bóg? Tylko ty, nie masz nic do powiedzenia, to spier....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie. Katolicy nie spożywają opłatka. Jeśli ty spożywasz opłatek to znaczy, że słaba ta twoja wiara :-)

"Stosując w odniesieniu do dogmatu o Eucharystii określone kryteria, musimy stwierdzić, że w czasie przeistoczenia za sprawą słów Chrystusa, cała substancja chleba i wina przemienia się w Ciało i Krew Pańską. Tym samym protony, neutrony i elektrony wchodzące w skład zakonserwowanej materii, jej atomy, cząstki, jony, zespoły molekularne, mikrokryształy — słowem całość składników, z których składa się chleb i wino, przestaje istnieć, przekształcając się w Ciało i Krew Chrystusa. "

I jak się czujesz jako przeklęta przez kośció szerzenie herezji na forum internetowym?

A gdzie tu herezja twoim zdaniem? No jeszcze się nie spotkałam, żeby ktoś w kościele żywił się ludzik ciałem, dosłownie. Katolicy przyjmują do serca Pana Jezusa pod postacią hostii, który zmarł dla nas, za nasze grzechy na krzyżu, nie przez nas, bo bezpośrednio nie przyczyniłam się do jego śmierci, nie strzelałam z broni, nie dźgnęłam nożem...czego jeszcze nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
29 minut temu, Gość Gosc napisał:

Schizofrenia wszędzie się trafia, po obu stronach. Masz obsesję, może chorobę. Opłatek w nic się nie zmienia, gwarantuje ci.

Ja wiem, ze w nic się nie zmienia. Szkoda, ze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. :classic_wacko: 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Gość napisał:

A gdzie tu herezja twoim zdaniem? No jeszcze się nie spotkałam, żeby ktoś w kościele żywił się ludzik ciałem, dosłownie. Katolicy przyjmują do serca Pana Jezusa pod postacią hostii, który zmarł dla nas, za nasze grzechy na krzyżu, nie przez nas, bo bezpośrednio nie przyczyniłam się do jego śmierci, nie strzelałam z broni, nie dźgnęłam nożem...czego jeszcze nie rozumiesz?

A czytałaś ten zacytowany fragment, czy za trudne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

A czytałaś oryginalne pisma na temat eucharystii? Według katolicyzmu opłatek to żaden symbol. 

Pozwolę sobie jeszcze raz zacytować, bo widzę, że nie trafia:

"Stosując w odniesieniu do dogmatu o Eucharystii określone kryteria, musimy stwierdzić, że w czasie przeistoczenia za sprawą słów Chrystusa, cała substancja chleba i wina przemienia się w Ciało i Krew Pańską. Tym samym protony, neutrony i elektrony wchodzące w skład zakonserwowanej materii, jej atomy, cząstki, jony, zespoły molekularne, mikrokryształy — słowem całość składników, z których składa się chleb i wino, przestaje istnieć, przekształcając się w Ciało i Krew Chrystusa." 

To są słowa teologa a nie pani Krysi, której wydaje się, że opłatek jest tylko takim symbolem...

Najbardziej rozwaliły mnie te protony i autorytet teologa legł w gruzy. Pani Krysia jest mądrzejsza, wierzy i nie sucha bredni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja wiem, ze w nic się nie zmienia. Szkoda, ze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. :classic_wacko: 

Ty nie rozumiesz, że masz obsesję i wierzysz w bzdety wymyślone przez ułomnych. Wierze w Boga bzdety nie zaszkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
29 minut temu, Gość Gość napisał:

 

Sam Jezus usmialby się z tych protonów, neutronów i zakonserwowanej materii, on powiedział: czyńcie to na moją pamiątkę, 2000 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lol

myślałam , że wierzy się w Boga a nie w księdza ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Najbardziej rozwaliły mnie te protony i autorytet teologa legł w gruzy. Pani Krysia jest mądrzejsza, wierzy i nie sucha bredni.

Skoro pani Krysia jest taka mądra to po co posyła dzieci do komunii, choć sama w te brednie nie wierzy? Chyba jednak taka mądra nie jest. Gdyby była mądry to by dzieci nie posyłała 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
53 minuty temu, Gość lol napisał:

myślałam , że wierzy się w Boga a nie w księdza ... 

No niektórzy wierzą w dogmaty wymyślone przez księży. Wierzą w niepokalane poczęcie, konieczność spowiedzi, chodzenia do kościoła i przyjmowania sakrametów. To jest dopiero odlot 🙂  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Gość napisał:

No niektórzy wierzą w dogmaty wymyślone przez księży. Wierzą w niepokalane poczęcie, konieczność spowiedzi, chodzenia do kościoła i przyjmowania sakrametów. To jest dopiero odlot 🙂  

Niektórzy też się obrażają za domalowanie na obrazku fikcyjnej postaci tęczy. A inni chcą za to wsadzać do pierdla. 

Dorośli ludzie wierzą  też w wiatropylność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Skoro pani Krysia jest taka mądra to po co posyła dzieci do komunii, choć sama w te brednie nie wierzy? Chyba jednak taka mądra nie jest. Gdyby była mądry to by dzieci nie posyłała 😄 

Nie rozumiesz, Krysia wierzy w Boga i przyjmuje opłatek na pamiątkę po Jezusie, nie jest kanibalem i byle kto jej kitu na da rady wcisnąć, tępi też złych księży. Ma swój rozum, fakultety i umie odróżnić ziarno od plew, poznaje też głupiego po śmiechu jego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
20 minut temu, Gość Gość napisał:

No niektórzy wierzą w dogmaty wymyślone przez księży. Wierzą w niepokalane poczęcie, konieczność spowiedzi, chodzenia do kościoła i przyjmowania sakrametów. To jest dopiero odlot 🙂  

A niektórzy wierzą, że psychiatra lub psycholog pomoże, a pustosłowie jest nieuleczalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Gość Gosc napisał:

Nie rozumiesz, Krysia wierzy w Boga i przyjmuje opłatek na pamiątkę po Jezusie, nie jest kanibalem i byle kto jej kitu na da rady wcisnąć, tępi też złych księży. Ma swój rozum, fakultety i umie odróżnić ziarno od plew, poznaje też głupiego po śmiechu jego. 

Pani Krysia przyjmuje ten opłatek podczas mszy od księży. Wymawiając przy tym modlitwy i słowa znaczenie, których nie rozumie. Oddaje się rytuałom, w które nie wierzy. Pani Krysia wciąga w to swoje dziecko. Księża przygotowują to dziecko do przyjęcia tej komunii według dogmatu katolickiego. Mówią temu dziecku dokładnie te rzeczy, w które pani Krysia tak nie wierzy. Mogłaby sobie sama kupić ten opłatek i w zaciszu domowym spożywać go na pamiątkę po Jezusie. Bez udziału szamanów i całej kościelnej otoczki. Pani Krysia jest natomiast  ...ką i nie rozumie, że ta cała religia i obrzędy w których bierze udział, a w które ni cholery nie wierzy są g... warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mógł być ciekawy temat, to jedno nawiedzone babsko, traktujące Biblię i doktryny kk jak przepis na kotleta, rozwaliła swoimi nędznymi prowokacjami. A kysz, świrusko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Mógł być ciekawy temat, to jedno nawiedzone babsko, traktujące Biblię i doktryny kk jak przepis na kotleta, rozwaliła swoimi nędznymi prowokacjami. A kysz, świrusko!

Dokładnie, ta meczydopa rozwaliła temat. Atakuje dla atakowania, a chodzi o zrobienie porządku z pedofilami w kościele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
25 minut temu, Gość Gość napisał:

Mógł być ciekawy temat, to jedno nawiedzone babsko, traktujące Biblię i doktryny kk jak przepis na kotleta, rozwaliła swoimi nędznymi prowokacjami. A kysz, świrusko!

Rzeczywiście cytowanie dokumentów kościelnych to nędzna prowokacja 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
23 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Dokładnie, ta meczydopa rozwaliła temat. Atakuje dla atakowania, a chodzi o zrobienie porządku z pedofilami w kościele. 

żeby zrobić porządek z podofilami w kościele, trzeba najpierw zrobić porządek z samym kościołem. A porządku z kościołem nie da się zrobić, jeśli najpierw nie zrobi się porządku z owieczkami, które mimo iż są niewierzące, z jakiś powodu upierają się, żeby trwać przy tej zbrodniczej organizacji i ciągną tam za sobą swoje dzieci. Jeśli ludzie nie zaczną myśleć, mądrzejsi od nich (kler) będą zawsze mieli nad nimi przewagę. Wy serio nie widzicie, że ten wasz cały kościół to zwykła mafia? Przecież to jest mafia od samego jego powstania. Gdyby Jezus zszedł na ziemię to jeszcze raz by ukrzyżowali, żeby zbijać na tym kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×