Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Wakacje z dziećmi - ilość bagażu

Polecane posty

Gość Gość

W tym roku pierwszy raz lecimy na zagraniczne wakacje z dwójką kilkuletnich dzieci. Pobyt ośmiodniowy, z tym że ostatniego dnia wylot jest praktycznie rano, więc się nie liczy... Nie mamy w domu żadnej walizki, tylko torby podróżne, więc muszę coś kupić. Teoretycznie na każdą osobę przypada 20 kg bagażu rejestrowanego i 6 podręcznego, ale wiadomo, że nie będziemy podróżować z ośmioma walizkami. Pytanie brzmi: w ile i jak dużych walizek udaje Wam się spakować na wakacje? Jakie rozwiązanie jest najbardziej praktyczne? Pytam głównie rodziny czteroosobowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W dwie największe, lub trzy średnie powinnaś się spokojnie zmieścić. Ja się na 10 dni w Polsce na morzem mieszczę się w jednej dużej torbie podróżnej i jednej średniej we 4 osoby. A wiadomo jaka jest u nas pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tak samo j.w. 

Jezeli wyjazd w cieple kraje to tylko szmatki sie zabiera w sensie, kostiumy parea, ...enki i ladniejsze klapki na wieczor. 

Ja bym zabrala 2 najwiejsze i 1 srednia dla mojego 9 latka, 3latke upchalabym do nas. 

Bagaz podreczny wiadomo. Cos trzeba miec. 

My sie zaopatrzylismy na tych kiermaszach wittchena za smieszne kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Też mi się wydaję, że w dwie duże walizki powinniście się zmieścić. Ja mam tylko jedno małe dziecko i w zeszłym roku jak jechaliśmy za granicę to zmieściliśmy się w dwie walizki ale ubrania były w sumie tylko w jednej walizce a do drugiej upchaliśmy pieluchy, nocnik, książeczki, pluszaki, butelki, kaszki itp rzeczy potrzebne dla dziecka. Ty takich rzeczy brać nie będziesz więc spokojnie 2 walizki na Wasze ubrania wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No tak

Ogólnie ilosc bagazu zalezy tez od pory roku/klimatu, jaki panuje w miejscu docelowym. Jak sie jedzie nad polskie morze nawet latem, trzeba wziac ubrania i na upal, i na zimnicę. A te cieplejsze wiadomo, zajmuja wiecej miejsca. 

My jestesmy rodzina 2 plus 3 i na wakacje zagraniczne w cieple miejsce, np. do Hiszpanii, bierzemy 3 walizki plus torbe na podstawki do fotelikow samochodowych (wynajmujemy z reguly samochod). Najczesciej jest to tak, ze ja mam swoja walizke, maz swoją, a dzieci w jednej 😛 Ale roznie bywa, czasami leci czwarta walizka. Oprocz tego kazde z nas ma swoj plecak jako bagaz podreczny (nie polecam walizek, niepraktyczne), a w nik jedna zmiane bielizny, pizame i szczotke do zebow na wypadek, gdyby bagaz zaginął. 😛

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Tak samo j.w. 

Jezeli wyjazd w cieple kraje to tylko szmatki sie zabiera w sensie, kostiumy parea, ...enki i ladniejsze klapki na wieczor. 

Ja bym zabrala 2 najwiejsze i 1 srednia dla mojego 9 latka, 3latke upchalabym do nas. 

Bagaz podreczny wiadomo. Cos trzeba miec. 

My sie zaopatrzylismy na tych kiermaszach wittchena za smieszne kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×