Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Erunio

Czemu Czechy są lepszym krajem od Polski?

Polecane posty

Gość Gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Czytałam że w 1920 jak nawała bolszewików parła na Warszawę i Lwów to Polska jak zwykle była osamotniony (dla Polski to standard) jedynie Francja zobowiązała się dostarczyć nam uzbrojenie jednak sympatyzujące z Rosją Czechy nie zgodziły się na transport tej broni przez ich kraj, pisze to bo jakiś śmieć powyżej pisał o zajęciu przez Polskę Zaolzia

Zawsze byli o nas zazdrośni. Są po dziś dzień 😉

Z Czech lubię jeszcze krecika i ogólnie wszystkie baśnie dla dzieci. 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A ja dzielnego wojaka Szwejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Namysłów wojew opolsk 128
3 godziny temu, Gość Erunio napisał:

i Czesi to mądrzejszy naród (mieszkam w Głuchołazach (to takie miasto w województwie Opolskim koło Nysy w górach ) i do Czech mam jak rzut beretem,  bo w Gluchołazach jest granica Polsko - Czeska i na zakupy jeżdżę do Czech bo lepsze ptodukty 🙂 Czesi są mądrzejsi bo nie dają się wykorzystać kościołowi i są ateistami i wszystkich komuchów wypieprzyli po upadku komunizmu, nie wyprzedali majątku w przeciwieństwie do Polski i księża nie mają tam władzy i mają Skodę, Zetora a Polska co ma? 

Często bywam w Gluchołazach i znam okolice autorze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z archiwum ABC

ale - z drugiej strony - ich kompleks wobec LOLaków jest ograniczony. za to słowacy (znam ich sporo) to taka sama swołocz jak litwini - zakompleksione ...-narodziki...

a krtka, rakosnicka (a jeho rybnika) i nawet dwóch pedziów Křemílka a Vochomůrka - też miło wspominam z czarno-białej telewizji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rada dzielnicy Wrzoski

😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Czytałam że w 1920 jak nawała bolszewików parła na Warszawę i Lwów to Polska jak zwykle była osamotniony (dla Polski to standard) jedynie Francja zobowiązała się dostarczyć nam uzbrojenie jednak sympatyzujące z Rosją Czechy nie zgodziły się na transport tej broni przez ich kraj, pisze to bo jakiś śmieć powyżej pisał o zajęciu przez Polskę Zaolzia

Rewanżyzm u faszystów zawsze grany. Jak wam ta współpraca z hitlerem wyszła widzicie teraz, zbieracie jej owoce do dziś i będziecie zbierać do momentu aż nie przestaniecie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Pracowałem w Czechach ponad rok, ludzie są w porządku i żadnej niechęci do polaków nie zauważyłem. Pamiętają 68 rok ale wiedzą doskonale że to nie była nasza decyzja.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

zapomniałem dodać o drogach, autostrady maja gorsze to prawda ale mają je dłużej niż my, nie są ogrodzone siatką jak u nas czy w Niemczech i zdarza się że stawiają znaki o zwierzętach na drodze. Lokalne drogi maja fatalne, jakby lali asfalt na drogę polną i ciekawy system łatania dziur, otóż nie zalewają asfaltem tylko wypełniają takim asfaltowym groszkiem który potem twardnieje a powierzchnia jest równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×