Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość gość

Mam 39 lat. Czy mogą to być objawy nerwicy?

Polecane posty

Gość Gość gość

Już czwarty raz w ciągu kilku miesięcy zdarzyło mi się takie dziwne samopoczucie, które polega na takim stanie, jakbym była w jakimś transie, ręce mi drżą, raz ostatkiem sił zdążyłam otworzyć okno, bo byłam bliska omdlenia, a na koniec takiego dziwnego samopoczucia się spocę. Trwa to ok 15 min i potem jest ok. Od kilku miesięcy boli mnie też głowa w jednym i tym samym miejscu, na co lekarz machnął ręką i nie postawił żadnej diagnozy w związku z tym. Do lekarza idę za kilka dni, ale tu chciałam spytać, czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Czy może to być nerwica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

To może być wszystko. Zdiagnozuj te bóle głowy, od czego to. Kręgosłup, ciśnienie. Ja takie samopoczucie miałam przy zagrzybieniu ogólnoustrojowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Albo cukrzyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Cukrzyca może dawać takie objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość Gość gość napisał:

Już czwarty raz w ciągu kilku miesięcy zdarzyło mi się takie dziwne samopoczucie, które polega na takim stanie, jakbym była w jakimś transie, ręce mi drżą, raz ostatkiem sił zdążyłam otworzyć okno, bo byłam bliska omdlenia, a na koniec takiego dziwnego samopoczucia się spocę. Trwa to ok 15 min i potem jest ok. Od kilku miesięcy boli mnie też głowa w jednym i tym samym miejscu, na co lekarz machnął ręką i nie postawił żadnej diagnozy w związku z tym. Do lekarza idę za kilka dni, ale tu chciałam spytać, czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Czy może to być nerwica?

Nerwice można mieć w każdym wieku. Ja mam 20 i tez czasem sie czuje jak bym ja miala 😂 tym bardziej ze moja mama choruje psychiatrycznie, i tez misie zdazaly rozne stany. Ale fakt mialam okresy gdzie glowa mnie bolala codziennie np przez 2 mies potem 2 mies spokoju, rece to mi drżą caly czas, a strsujace sytuację to dla mnie plachta na byka. Ale mysle pozytywnie 😋 nie ma co sie gnębic i denerwowac. Mysl pozytywnie! I bedzie dobrze 😀 grunt to dobre nastawienie nie ma co sobie wmawiac nic bo tylko jest gorzej. Powodzenia i zdrowka😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie głowa bolała z rok , miałam tak że myślałam że zemdleje czasem dochodzilo drżenie rąk ale ból głowy to była tragedia . Wszystkie badania , wyniki książkowe aż w końcu dostałam magiczne tabletki właśnie na nerwice i przeszło  🙂 Jak Ci nic w badaniach nie wyjdzie to masz przyczynę  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

A jakie leki przyjmujesz, jeśli mogę spytać? Lekarz rodzinny Ci je przepisał, czy byłaś u psychiatry? Takie złe samopoczucie zdarza mi się nie wtedy, gdy jestem zdenerwowana, tylko znienacka, a ta sytuacja z bliskim omdleniem obudziła mnie w nocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość Gość gość napisał:

A jakie leki przyjmujesz, jeśli mogę spytać? Lekarz rodzinny Ci je przepisał, czy byłaś u psychiatry? Takie złe samopoczucie zdarza mi się nie wtedy, gdy jestem zdenerwowana, tylko znienacka, a ta sytuacja z bliskim omdleniem obudziła mnie w nocy. 

To już było jakiś czas temu i nie pamiętam jakie leki , poszłam normalnie do psychiatry bo takie od rodzinnego źle na mnie działały A tamte były super . Brałam chyba z pół roku i powoli zmniejszalam dawke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zainteresowana

A da jakieś leki bez recepty na nerwice? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudyna

Może to być też cukrzyca, ze samopoczucie może być spowodowane spadkiem albo skokiem cukru. Najpierw badania z krwi i moczu, krzywa cukrowa, i dopiero jeśli wyjdą ok szukaj problemu w psychice i udaj się do psychiatry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Aby zdiagnozować nerwicę najpierw wyklucz cała resztę, a nie o tabletki się pytasz, do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość gość

Ponad pół roku temu cukier, ale nie krzywa cukrowa miałam ok, 91 bodajże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Gość Gość gość napisał:

Czy może to być nerwica? 

Tak. Ale może to się okazać również przemęczeniem, przesileniem, niedoborem snu lub  witamin i mikro/makro elementów, niewystarczającym nawodnieniem organizmu, anemią, spadkiem poziomu glukozy, skokami  ciśnienia, zaburzeniami pracy tarczycy, zaburzeniami układu hormonalnego, zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami układu krążenia... Trzeba zweryfikować wszystko po kolei, nim weźmie się pod uwagę nerwicę. Ponieważ leki przepisywane na dolegliwości natury psychicznej mają czasem działanie maskujące objawy w/w przyczyn i nie leczą problemu właściwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×