Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Najemca

Nieuczciwa lokatorka, co teraz zrobić?

Polecane posty

Gość noproblem
10 minut temu, Gość Najemca napisał:

Nie będę jej wypowiadać umowy, bo i tak za parę dni się skończy. Chodzi mi o praktyczne wyrzucenie jej. Bo w teorii to wszystko wiem. Oczywiście że nie miała prawa podnajmowac bo to jest zastrzeżone w umowie. Co do liczby osób nie było wpisanego zastrzeżenia o tym ile osób mieszka więc teoretycznie to że ukryła to że facet mieszkał nie było złamaniem umowy. Do tej pory lokatorzy nie robili problemów przy wyprowadzkach ale po niej już wszystkiego się mogę spodziewać 

Było złamaniem umowy, ponieważ umowę zawarłaś z osoba x, a nie z osobami xxxx, proste jak budowa cepa. Do umów o najmie mieszkań stosuje się ogólne przepisy prawa dotyczące najmu. Umowa powinna być spisana szczegółowo, jednak oczywistym jest, że zawierając umowę z dana osobą, nie dajesz zgody na udostępnianie mieszkania osobom postronnym, nie wymienionym w umowie najmu do mieszkania w mieszkaniu będącym przedmiotem umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Erg123
6 minut temu, Gość Gość napisał:

Jeśli nie będzie chciała się wyprowadzić to może masz wśród znajomych kogoś kto będzie chciał chwilę tam pomieszkać i poutrudniac życie tej babce. Albo możesz zabrać wszystkie meble i odciąć media. Ewentualnie wynająć pokoje Ukraińcom 

Jak jej bedzies tak utrudniac zycie to ona ma prawo zlozyc sprawe wcsadzie o nekanie. Czytalam o takich sprawach. Czy to sprawiedliwe? Nie...ale sprawiwdliwosc jest slepa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Najemca napisał:

Ona myśli że jej przedluze umowę, ja też tak myślałam.

Jeśli boisz się że będzie robić problemy zawsze możesz powiedzieć że ktoś z twojej rodziny tam się wprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Gość Erg123 napisał:

Jak jej bedzies tak utrudniac zycie to ona ma prawo zlozyc sprawe wcsadzie o nekanie. Czytalam o takich sprawach. Czy to sprawiedliwe? Nie...ale sprawiwdliwosc jest slepa

Ale jakby zabrała lodówke, pralkę, kuchenke i łóżka to raczej nie może zgłosić nękania jak nawet nie ma umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 minut temu, Gość Erg123 napisał:

Jak jej bedzies tak utrudniac zycie to ona ma prawo zlozyc sprawe wcsadzie o nekanie. Czytalam o takich sprawach. Czy to sprawiedliwe? Nie...ale sprawiwdliwosc jest slepa

Nic nie może zrobić, bo od 16 lipca nie będzie już lokatorka tego mieszkania, nie będzie miała tytułu do zamieszkiwania, nie znasz się, to nie zabieraj głosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TakaOna

Możesz próbować ja wywalić. Masz takie prawo nawet gdyby była wporządku. To Twoje mieszkanie i Ty decydujesz komu wynajmujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschla
4 godziny temu, Gość gosc napisał:

Nic nie może zrobić, bo od 16 lipca nie będzie już lokatorka tego mieszkania, nie będzie miała tytułu do zamieszkiwania, nie znasz się, to nie zabieraj głosu.

I co, ze nie bedzie miala tytulu? Nie znasz takich spraw, gdzie lokator zajmowal mieszkanie, wymienial zamki, mieszkal przez lata i zadluzal czyjes mieszkanie, a wlasciciel nie mogl tych zamkow zlamac i wejsc, bo to jest naruszenie prawa i sadzil sie przez lata, zeby odzyskac wlasne mieszkanie?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Góra

Niby od kogo się o tym dowiedziałaś ?A może to nieprawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość Oschla napisał:

I co, ze nie bedzie miala tytulu? Nie znasz takich spraw, gdzie lokator zajmowal mieszkanie, wymienial zamki, mieszkal przez lata i zadluzal czyjes mieszkanie, a wlasciciel nie mogl tych zamkow zlamac i wejsc, bo to jest naruszenie prawa i sadzil sie przez lata, zeby odzyskac wlasne mieszkanie?? 

Umowa jest na czas określony, więc lokator nic nie może, więcej może właściciel, np wystawić walizki za drzwi, wynająć mieszkanie innym lokatorom, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najemca

Dowiedziałam się od sasiadow, ze ostatnio dużo osób się tam kręci a potwierdzenie mam od znajomej, jej córka szukała pokoju i akurat była tam na "castingu" 3 tygodnie temu. Co więcej dziewczyna studentkom mówi że to jej mieszkanie 😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc gosc

Jesli ona mysli Ze jej przedluzysz umowe Jak najszybciej ja uswiadom, nie sadze Ze Ona Ci sie wyniesie bez znalazienia innego lokum. Ktos powiedzial Ze sobie uczciwie Dorabia... ja tez bym jak  autorka sie zdenerwowala. Sama Dom wynajmuje 4 osobom I w kontrakcie jaki im dalam zaznaczylam Ze nie chce wiecej niz 4 osob w domu (bo slyszlam Ze z salonu chcieli zrobic dodatkowy pokoj I placic mniej...) Im wiecej osob w domu tym bardziej wszystko sie zuzywa a mi zalezy bym moj Dom byl zadbany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxxc

Czy ktoś z was w ogóle przeczytał że autorka ma z lokatorką umowę NAJMU OKAZJONALNEGO?

Zwyczajnie poinformuj ją, że umowa nie będzie przedłużona ze względu na złamanie jej warunków i ustal termin odbioru mieszkania i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wywalilabym i to nawet siłą. Tu działa prawo silniejszego, sądy są nieporadne. Kazesz jej się wynieść, ma czas na odebranie rzeczy. Jeśli tego nie zrobi to zmieniasz zamki, od studentek Ty pobierasz czynsz na nowe umowy, mają zakaz wpuszczana jej, dawanua nowych kluczy.  Z panią jesteś w kontakcie tel. i interesuje cię tylko kiedy zabierze rzeczy, studentki są świadkami jak spisujesz jej dobytek, by nie gadała, że ja okradłas. Kilkanaście lat wynajmuje mieszkanie, wiem co pisze. Policja nie pomoże ani Tobie, ani jej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najemca
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Wywalilabym i to nawet siłą. Tu działa prawo silniejszego, sądy są nieporadne. Kazesz jej się wynieść, ma czas na odebranie rzeczy. Jeśli tego nie zrobi to zmieniasz zamki, od studentek Ty pobierasz czynsz na nowe umowy, mają zakaz wpuszczana jej, dawanua nowych kluczy.  Z panią jesteś w kontakcie tel. i interesuje cię tylko kiedy zabierze rzeczy, studentki są świadkami jak spisujesz jej dobytek, by nie gadała, że ja okradłas. Kilkanaście lat wynajmuje mieszkanie, wiem co pisze. Policja nie pomoże ani Tobie, ani jej. 

Rozmawiałam z ta znajoma jej córka jeszcze nic nie wynajela, w związku z tym zaraz się szykuje i pojedziemy z mężem poinformować lokatorke ze za złamanie umowy ma opuścić mieszkanie w trybie natychmiastowym, wymienimy zamki a rzeczy będzie mogła odebrać jutro. Nie chciałam wynajmować studentom bo wcześniej tak robiłam ale były spore zniszczenia. Od jutra wprowadzi się ta córka znajomej i ona będzie pilnowala żeby był spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wynajmująca

łapiesz bezdomnego żula pod śmietnikiem mówisz że chcesz mu dać szanse, że wyjeżdżasz chciałabyś żeby ktoś zajął się Twoim mieszkaniem kilka dni. Wprowadzasz zula bądź żuli do matki z dzieckiem i nie ma problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smietan

daj znacx jak poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No i super że nie uginasz głowy. Jak taka mądra to niech kupi sobie mieszkanie i je wynajmuje i wtedy będzie uczciwie jak to niektórzy pisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szklaneczk9a

autorka tam juz pewnie po gebie bije ta maDke. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To jest twoja własność, a tamta leci w kulki. Wywal ją, bo tak się zasiedzi, że stracisz mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najemca

Jeszcze ze mnie nerwy nie zeszły . otóż wczoraj się okazało że panna wymienila zamki o nie mogliśmy wejść! Nie chciała nam otworzyć, bo studentki były w "swoich" pokojach i wiedziała że będzie dym. Jak my wezwalismy slusarza to ona wezwała policję!!! Na szczęście przyjechało dwóch młodych fajnych policjantów, powiedziałam jak sprawa wygląda, sprawdzili umowy i okazało się że ona ze studentkami podpisała umowy podając ze jest WLASCICIELEM LOKALU! Policjanci ja poinformowali że tym samym popełniła przestępstwo bo po 1 oświadczyła nieprawdę a po 2 to przestępstwo karnoskarbowe bo nie zgłosiła dochodu do US. Stwierdzili że pewnie jako samotna matka jest regularna beneficjentka opieki społecznej więc jak nie chce mieć nieprzytomności to niech się spakuje. Oni nie zgłosza przestępstwa a interwencję zapisza jako zwykłą awanturę domową.Ale jeśli się spakuje i wyprowadzi to oni zapomną o sprawie. Warunkiem jest to ze studentki ani my nie robimy zgłoszenia o sfalszowaniu umowy. I panna zmiekla. W 3 godziny się spakowala i wyniosła. Ze studentkami podpisałam umowę i dziś już się wprowadziła tam córka znajomej i będzie dogladac całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschla

To sie wyjasnilo, ale moim zdaniem temat prowokacja:)   ps do goscia, ktory pisal o umowie najmu okazjonalnego - ja nic takiego nie wyczytalam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najemca
21 minut temu, Gość Oschla napisał:

To sie wyjasnilo, ale moim zdaniem temat prowokacja:)   ps do goscia, ktory pisal o umowie najmu okazjonalnego - ja nic takiego nie wyczytalam. 

W piątek o 19:04 pisałam że to jest najem okazjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oschla

To czego sie tak obawialas skoro najem okazjonalny? To bezpieczniejsza opcja niz zwykly najem. Ale srednio wierze w to, ze laska sama na siebie ukrecila bata i wezwala psy, musialaby byc kompletna ...ka. Dwa - ty nie jestes najemca, tylko wynajmujacym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jezulku

Ale spie/rto/łona larwa z tej madki, dobrze ze jej dałaś nauczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najemca
40 minut temu, Gość Oschla napisał:

To czego sie tak obawialas skoro najem okazjonalny? To bezpieczniejsza opcja niz zwykly najem. Ale srednio wierze w to, ze laska sama na siebie ukrecila bata i wezwala psy, musialaby byc kompletna ...ka. Dwa - ty nie jestes najemca, tylko wynajmujacym. 

Czego się obawiałam? A no tego, że będzie jak zawsze. Jaakis czas czytałam o ludziach którzy wynajeli mieszkanie i 3 lata walczyli żeby je odebrać. A i tak odzyskali rudere. Ona wezwała policję bo uważała że skoro legalnie wynajmuje to jest na prawie i byłaby-gdyby była tylko ona i wtedy nasze działanie byłoby naruszeniem miru domowego, bo jak mnie poinformowała policja lokator ma prawo wymienić zamki i nie dac właścicielowi kluczy! Dopiero jak się wyprowadza ma założyć stare zamki. Co więcej ona na umowę najmu może się sama zameldować bo umowa najmu to tytuł prawny do lokalu! Tego się bałam, tego że lokator ma więcej praw niż właściciel. No ale ona wpisując w umowę z tymi studentkami ze jest właścicielem mieszkania złamała prawo. I tylko to tak naprawdę umożliwiło mi usunięcie jej. Bo tak nawet jakby przestała płacić i skonczylaby się jej umowa to policjanci by mi kazali zakladac sprawę cywilną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Super że tak się to skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

I pamiętaj na przyszłość że jest taki rodzaj umowy, że jeśli wynajmujący jest zameldowany w innym miejscu to nawet jak to matka z dzieckiem to można się ich pozbyć. Nie wiem czy coś się ostatnio nie zmieniło, ale poszukaj o tym informacji jak komuś obcemu będziesz wynajmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najemca

Tak wiem że jestem wynajmujacym, ale równie dobrze mogłam wpisać królewna śnieżka, Ty podpisujesz się oschla-mniemam ze to nie nazwisko, nie koniecznie też cecha charakteru, ot nick.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najemca
7 minut temu, Gość Gość napisał:

I pamiętaj na przyszłość że jest taki rodzaj umowy, że jeśli wynajmujący jest zameldowany w innym miejscu to nawet jak to matka z dzieckiem to można się ich pozbyć. Nie wiem czy coś się ostatnio nie zmieniło, ale poszukaj o tym informacji jak komuś obcemu będziesz wynajmować.

To jest umowa najmu okazjonalnego i taka mam. Ale to w praktyce nie koniecznie musi chronic, bo sila lokatora nie można wyrzucić tylko trzeba czekac na wyrok sądu-a na prawomocny wyrok z klauzulą wykonalności to i kilka lat można czekać jak druga strona będzie się odwoływać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×