Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Gdzie można zgłosić to walenie w dzwon?

Polecane posty

Gość Gosc

Ktoś wie? Normalni ludzie pracują, tak, często też w święta, musiałam spędzić nad czymś noc i chce odpocząć a te cholerne pingwiny walą w ciągle w ten dzwon nie wiadomo po co. Mieszkam koło kościoła i zaczyna mnie to wku rwi ać, właściwie to oni mieszkają koło nas bo osiedle było pierwsze. Niech sobie tam wierzą w co chcą ale na c h u j tak na pie rda lać od rana w dzwony, jakim prawem ja muszę tego słuchać, wyobrazcie sobie, że jakakolwiek inna grupa społeczna robi to samo i nikt nic z tym nie robi? Święte krowy cholerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Strasznie nerwowy mamy naród 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GOŚĆ

Od rana? Hm, dziwne, nie spotkałam się z tym, mieszkałam długo koło dużego kościoła i dzwony były tylko w święta na większe mszę (na rezurekcje, prawda, o 6 rano biją) o innej porze, a na co dzień o 12 w południe. O tej porze już chyba nikt nie śpi 😂 w wielu kościołach w ogóle nie ma dzwonów. Masz pecha albo chyba przesadzasz, chyba że mieszkasz pod mariackim w Krakowie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość GOŚĆ napisał:

Od rana? Hm, dziwne, nie spotkałam się z tym, mieszkałam długo koło dużego kościoła i dzwony były tylko w święta na większe mszę (na rezurekcje, prawda, o 6 rano biją) o innej porze, a na co dzień o 12 w południe. O tej porze już chyba nikt nie śpi 😂 w wielu kościołach w ogóle nie ma dzwonów. Masz pecha albo chyba przesadzasz, chyba że mieszkasz pod mariackim w Krakowie 😁

To by się zgadzało. Zrzedzi jak stara torba, była tam przed mariackim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przecież napisala że coś w nocy robiła to może i śpi, kto jej zabroni. Też nie rozumiem tego walenia w dzwony, to jest zachowywanie się głośno w przestrzeni publicznej. U nas tez walą o 12 i o 18 codziennie, czasami pomiedzy jak mają jakąś okazje ja tam sie nie orientuje ale rzeczywiscie dzwiek przeszkadza bo to trwa ze trzy minuty. Szczegolnie jak wlasnie dziecko uspilam 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piju

Codzienne bicie w dzwony to taki sam wyjący anachronizm jak nawoływanie muezzina z wieży meczetu - oba zwyczaje pochodzą z czasów, gdy ludzie nie mieli własnych zegarków (i nie chodzili do pracy na trzy zmiany) W XXI w. spokojnie wystarczy dzwonienie od święta, przy okazji ważnych wydarzeń...itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

też mieszkam koło kościoła i tak samo poyeby walą rano w dzwony, w niedzielę, punkt siódma i potem co godzinę aż do 12.00. To jest normalnie chore! ja też uważam że to powinno być zabronione. Normalnie jakbym była w Islamabadzie! Tam też z minaretów hałas skoro świt i jeszcze się katole podniecają że są lepsi od muzułmanów hahahaha chyba w głupocie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oll

Zakładam, że ten kościół stał tam zanim się wprowadziłaś, więc wystarczy myśleć i lepiej wybierać miejsce zamieszkania a nie mieć potem pretensje za coś co się wybrało z własnej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to nie dzwonienie wam przeszkadza,ale ze to kosciol.Tak jak niektorzy sie czepiaja danej osoby o sprawy ktore normalnie by byly obojetne w przypadku innych, np w pracy inni stale sie notorycznie spozniaja i kierownik patrzy przez palce, ale jak "ulubieniec" raz jedyny sie spozni to awantura wszechczasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Oll napisał:

Zakładam, że ten kościół stał tam zanim się wprowadziłaś, więc wystarczy myśleć i lepiej wybierać miejsce zamieszkania a nie mieć potem pretensje za coś co się wybrało z własnej woli.

Obawiam się że nie umiesz czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, emigrantka napisał:

Wydaje mi sie ze to nie dzwonienie wam przeszkadza,ale ze to kosciol.Tak jak niektorzy sie czepiaja danej osoby o sprawy ktore normalnie by byly obojetne w przypadku innych, np w pracy inni stale sie notorycznie spozniaja i kierownik patrzy przez palce, ale jak "ulubieniec" raz jedyny sie spozni to awantura wszechczasow

a powiedz mi jakie inne po je ban ce robią taki hałas CODZIENNIE PRZEZ OKRĄGŁY ROK. przeciez jak ty wlaczysz muzyke na fula i będziesz komuś przeszkadzać to zaraz ci policja zapuka, oni nietykalni. I to w państwie ŚWIECKIM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obywatel

Te dzwony to plaga wszystkich miejskich osiedli. Zanieczyszczenie hałasem co pół godziny. Jak smog. Tylko dźwiękowy. Nie spełniają już żadnych pożytecznych funkcji poza hałasem i przeszkadzaniem oraz uprzykrzaniem życia okolicznym mieszkańcom. Podkreślają tym swoją obecność jak nachalna reklama w TV. Jak w mieście jakiś ... z 2 -3 razy zatrąbi to wszyscy go piętnują, a Kościołowi uchodzi to na sucho mimo iż zanieczyszcza hałasem na masową skalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj ze codziennie okragly rok, w dni powszednie zapewne po 5 min. rano i wieczorem i ze poza tym zyjesz w totalnej ciszy.Po prostu nienawidzisz Kosciola i ludzi wierzacych.Wy wymagacie tolerancji a sami nie jestescie tolerancyjni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dokładnie święte katolickie krowy są nietykalne w tym kraju. W małych miejscowościach jest jeszcze gorzej. Mieszkam w małym mieście i oprócz walenia w dzwony urządzają procesję albo drogi krzyżowe, majówki (czy co tam jeszcze innego) ulicami miasta. Do tego rzucają jakimiś kwiatkami po ulicy (czy to nie jest zaśmiecanie miejsc publicznych?) i drą ryje przez megafon. Już nie wspomnę o pogrzebach, jak tłum idzie za karawanem środkiem jezdni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja mieszkam obok kościoła. Zawsze przed msza, pełne godziny, a o 12 dzwony przez 5 minut codziennie. Dziecko zawsze zasypialo samo z siebie o 11.30 i dzwony budziły go oczywiście. Zadzwoniłam do parafii, wytłumaczyłam problem i sciszyli bardzo (z głośników nagranie dzwonów leci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie w ,,mieście" tak nawalają przed każdą mszą ;) KAŻDĄ a w niedzielę mamy 6, w tygodniu albo msze za kogoś, za jakąś rocznicę śmierci urodzin czy Bóg wie czego i tak samo przez 15 minut dzwony no i przez cały rok coś koronki, roraty, różańce drogi krzyżowe i inne cuda za każdym razem te pier***one dzwony. Dodam że mieszkam kilka osiedli od kościoła a u mnie to słychać;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Obawiam się, że jak autorka gdzieś ich zgłosi, to sama zostanie ukarana za obrazę uczuć religijnych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos

wg prawa koscioly traktowane sa jako zaklady produkcyjne, w zwiazku z tym wytwarzany przez nie halas nie moze przekraczac:

W przypadku zabudowy domów jednorodzinnych norma hałasu może wynieść maksymalnie:
- 50 dB w dzień
- 40 dB w nocy

W przypadku zabudowy wielorodzinnej norma hałasu może wynieść maksymalnie:
- 55 dB w dzień
- 45 dB w nocy

w przypadku przekroczenia dopuszczalnych norm poziomu hałasu urząd miasta ma obowiązek wszcząć z urzędu postępowanie administracyjne i wydać decyzję o dopuszczalnym poziomie hałasu. zlecaja badania poziomu hałasu emitowanego poza zakładem, po przeprowadzeniu pomiarów jest przygotowane sprawozdanie, eżeli poziom jest przekroczony, to urząd zgodnie z obowiązującym prawem jest zobowiązany do wszczęcia postępowania w sprawie wydania decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
20 minut temu, Gość Gość napisał:

Dokładnie święte katolickie krowy są nietykalne w tym kraju. W małych miejscowościach jest jeszcze gorzej. Mieszkam w małym mieście i oprócz walenia w dzwony urządzają procesję albo drogi krzyżowe, majówki (czy co tam jeszcze innego) ulicami miasta. Do tego rzucają jakimiś kwiatkami po ulicy (czy to nie jest zaśmiecanie miejsc publicznych?) i drą ryje przez megafon. Już nie wspomnę o pogrzebach, jak tłum idzie za karawanem środkiem jezdni. 

O tych procesjach się nie wypowiadam bo się cisnienie podnosi. Człowiek chce gdzieś dojechac a on za pie rda la ja przez całą ulice i blokuja pół miasta. Jakim prawem? O jeszcze smiecie po sobie zostawiaja, tacy dobrzy ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
30 minut temu, emigrantka napisał:

Nie przesadzaj ze codziennie okragly rok, w dni powszednie zapewne po 5 min. rano i wieczorem i ze poza tym zyjesz w totalnej ciszy.Po prostu nienawidzisz Kosciola i ludzi wierzacych.Wy wymagacie tolerancji a sami nie jestescie tolerancyjni

Twoja wolność kończy się tam gdzie zaczyna moja. Z jakiej racji ludzie nieuczestniczacy w tych szopkach sa budzeni o 6, 9, 12, 15, 18 + święta? Jak tak lubicie dzwony to zamknijcie się w jakims pomieszczeniu i tam walcie az wam się będą mozdzki obijac o czaszke a innym dajcie spokój. I te wasze procesje, zakorkowac miasto, utrudnić innym funkcjonowanie bo JA SE MUSZE PRZEJSC ULICĄ NIECH KAŻDY PATRZY JEZUS MI KAZAŁ. A co mnie to ku*wa obchodzi? Po swoim ogrodku sobie drepcz, módl się, rozrzucaj kwiatki szkło, pal tęczę i książki czy co wy tam lubicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dryn

Ciesze sie ze przez kocioly nie mozecie spac dobrze wam tak 😉😁😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jest obraża uczuć religijnych, a czemu nie ma obrazy uczuć anty-religijnych? Ateiści mają prawo żyć bez wyciskania im religii na każdym kroku, logiczne chyba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dryn

Niezla beka z was 😊😀😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dryn

Do sadu z tym haha moze wam ulzy 😊😀😁😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dryn

Jutro nidziela psychotropow nie zaomnij wziac autorko bo dotastaniesz takiej padaczki z nerow jak dzis 😊😀😁😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Dryn napisał:

Do sadu z tym haha moze wam ulzy 😊😀😁😂

Zdziwilbys się. Już bywaly wyroki w takich sprawach. Już jeden ksiądz zamiatal ulice w ramach kary społecznej za zaklocanie porządku, w rybniku plebania płaci kary. Ciągle gdzieś ktoś te dzwony zglasza, ludzie już nie dają wejść sobie na głowę czarnym. Chrześcijanie niedługo nie beda w większości, stare pokolenia powoli acz skutecznie się wykruszaja 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najlepszy bylby Hemingway, Ale niestety biedny Ernest świeć Panie nad jego duszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

U mnie te ...y dzwonią codziennie o 6.30.30 minut przed poranną mszą.Teraz latem,kiedy okna są pootwierane wszystko słychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o obrazanie uczuc anty-religijnych, nie spotkalam sie z czyms takim, jedynie wymiana zdan i argumentami.Ateisci na kafe natomiast wyzywaja, wyrazaja sie wulgarnie i z nienawiscia.Policzcie chociaz wszystkie k..wy i.inne przeklenstwa w wypowiedziach tego watku.Zaraz mnie oplujecie, na szczescie tak daleko nie doleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×