Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gaja2019

Clostilbegyt Clo a ciąża mnoga. Pomocy

Polecane posty

Wiem że wątków było dużo... Ale proszę o odpowiedź 😞 Jestem po 1 miesiącu stymulacji clo. Okazało się na monitoringu że są 2 dominujące pęcherzyki Graffa. Jeden na prawym, jeden na lewym jajniku. Bardzo boję się że to będzie ciąża bliźniacza (jeśli tak to jak sobie poradzimy)

Pytanie: czy są tu osoby po stymulacji jajeczkowania? Ile "wyhodowalyscie" pęcherzyków i jakie ciąże z tego "wyszły"? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama

Ja miałam 2 komórki jajowe, zagnieździła się jedna. Gdzieś czytałam, że statystycznie każda komórka ma 30%  szans. A czemu nie chcesz bliźniąt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bliźniaków

Zaszłam w ciążę  w 2 cylku z clo. Dwa pęcherzyki, dwa  maleństwa. Ciąza ciężka, dużo biegania po lekarzach ale prawie donoszona. Początki są trudne, ale do przejścia. Dzis moje maluchy mają prawie 3 lata i za żadne skarby świata nie zdecydowałabym się na róźnicę w wieku. Bliźniaki to podwójny cud i morze radości. Powodzenia 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Młoda mama napisał:

Ja miałam 2 komórki jajowe, zagnieździła się jedna. Gdzieś czytałam, że statystycznie każda komórka ma 30%  szans. A czemu nie chcesz bliźniąt? 

Mamy już jedno dziecko (7letnie) Pamiętam czasy niemowlęca i na samą myśl o tym że teraz miałabym to przechodzić x2 mam dreszcze. Dziś nasza sytuacja finansowa jest dobra ale nie wiem jak będzie za kilka lat. 3 dzieci to wszystko x3... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gość Mama bliźniaków napisał:

Zaszłam w ciążę  w 2 cylku z clo. Dwa pęcherzyki, dwa  maleństwa. Ciąza ciężka, dużo biegania po lekarzach ale prawie donoszona. Początki są trudne, ale do przejścia. Dzis moje maluchy mają prawie 3 lata i za żadne skarby świata nie zdecydowałabym się na róźnicę w wieku. Bliźniaki to podwójny cud i morze radości. Powodzenia 🙂

I nie miałaś żadnych wątpliwości? 

Też bralas clo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bliźniaków

 Gaja2019- jakich watpliwości? Bez clo nie miałam szans zajść w ciążę a bardzo chcieliśmy mieć dziecko. W planach była dwójka ale z różnicą około 4-5 lat. Biorąc clo wiedziałam, że zwiększa szansę na ciążę mnogą, ale sam fakt że sie uda zajść był dla mnie taką abstrakcją, że nie brałam tego na serio. A jak na usg w 7 tyg. usłyszałam dwa serduszka to miałam tylko nadzieję, że dam radę urodzić możliwie najpóźniej. Było miejsce na strach o dzieci, o to jak sobie poradzimy (organizacyjnie) ale nie wątpliwości. Dziś uważam, że to najlepsze co mnie w życiu spotkało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Mama bliźniaków napisał:

 Gaja2019- jakich watpliwości? Bez clo nie miałam szans zajść w ciążę a bardzo chcieliśmy mieć dziecko. W planach była dwójka ale z różnicą około 4-5 lat. Biorąc clo wiedziałam, że zwiększa szansę na ciążę mnogą, ale sam fakt że sie uda zajść był dla mnie taką abstrakcją, że nie brałam tego na serio. A jak na usg w 7 tyg. usłyszałam dwa serduszka to miałam tylko nadzieję, że dam radę urodzić możliwie najpóźniej. Było miejsce na strach o dzieci, o to jak sobie poradzimy (organizacyjnie) ale nie wątpliwości. Dziś uważam, że to najlepsze co mnie w życiu spotkało.

To bardzo pocieszające co piszesz..dzięki. Może i ja to zaakceptuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bliźniaków

Bliźniaki to skarb. Możliwość patrzenia jak razem dorastają, jaka wieź ich łączy. Sama mam młodszą siostrę, z którą mam świetny kontakt, ale nie da się tego porównywać z ich wiezią. Ciąża bliźniacza jest trudna. Nie ma się co oszukiwać (u mnie kilka razy szpital,cukrzyca, pesar itp). Pierwsze 7-8 mies jest trudno ale dzieci szybko wyrastają i jest łatwiej. A teraz razem.się bawią, pomagają sobie, troszczą sie o to drugie. Więc nie martw sie tylko spokojnie czekaj, co ma być to będzie 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2019 o 20:13, Gość Mama bliźniaków napisał:

Bliźniaki to skarb. Możliwość patrzenia jak razem dorastają, jaka wieź ich łączy. Sama mam młodszą siostrę, z którą mam świetny kontakt, ale nie da się tego porównywać z ich wiezią. Ciąża bliźniacza jest trudna. Nie ma się co oszukiwać (u mnie kilka razy szpital,cukrzyca, pesar itp). Pierwsze 7-8 mies jest trudno ale dzieci szybko wyrastają i jest łatwiej. A teraz razem.się bawią, pomagają sobie, troszczą sie o to drugie. Więc nie martw sie tylko spokojnie czekaj, co ma być to będzie 😊

Dziękuję, takich wpisów mi trzeba. Otoczenie reaguje wręcz odwrotnie. I to chyba jeszcze bardziej dobija 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bliźniaków

To.nie słuchaj takiego otoczenia. Jest parę fajnych blogów rodziców bliźniaków, warto poczytać. Bliźniaki wymagają większej organizacji ale nie jest to niemożliwe. Jesli masz jakieś pytania o ciążę, poród czy później z dziećmi to napisz, odpowiem szczerze bez strasznia ani słodzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2019 o 23:38, Gość Mama bliźniaków napisał:

To.nie słuchaj takiego otoczenia. Jest parę fajnych blogów rodziców bliźniaków, warto poczytać. Bliźniaki wymagają większej organizacji ale nie jest to niemożliwe. Jesli masz jakieś pytania o ciążę, poród czy później z dziećmi to napisz, odpowiem szczerze bez strasznia ani słodzenia. 

Dziękuję 🙂 Dziś mam wizytę. Zobaczę co powie Pani dr 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

zazdroszczę 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama bliźniaków

Gaja jak samopoczucie i nastawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Gość Mama bliźniaków napisał:

Gaja jak samopoczucie i nastawienie?

Chyba niestety nie najlepiej. Mam momenty że czuję że dam radę nawet jeśli będą 2. A dziś obudziłam się o 3 rano i już nie zasnęłam. Ryczę od rana. Nasz synek przed wejściem do gabinetu powiedział mi "mamusiu życzę Ci żeby 2 jajeczka pekly" Strasznie się cieszy 🙂

Ja się zbieram. 

Testować mam dopiero 15.07. Do tego czasu osiwieje. Jak test pozytywny to lecę na wizytę. Gin mówi że mam 50%szans na blizniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Gość gość napisał:

zazdroszczę 🙂

Potencjalnych bliźniaków?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×