Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Edytka898

Zaparcia w ciąży

Polecane posty

Jestem w ciąży i  mam problem z zaparciami. Czytałam ze to na tle hormonalnym takie rzeczy mogą się dziać.

Odżywiam się prawidłowo i przyjmuję odpowiednią ilość płynów, a problem nadal jest. Wcześniej miałam taki problem po rzuceniu palenia.

Czy któraś z Was miała podobny problem? Jak sobie poradziłyście? Jakie preparaty można zażywać w ciąży? Jakie są bezpieczne dla dziecka?

Edytowano przez Edytka898
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yyy

Otręby owsiane 3 łyżki dziennie i po zaparciach. Uważaj tylko na siebie bo przez zaparcia mogą się zrobić hemoroidy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

Też mnie to męczy..... Nigdy nie miałam z tym problemu ani w pierwszej ciąży a teraz kicha.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Platki owsiane, w lidlu z orzechami jakies 9 zl paczka. Do tego mleko, miseczka dziennie byla wybawieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośc

A ja Ci powiem ze gruszki. Jak najwiecej gruszek. W moim przypadku sie sprawdzilo, do tego mozesz dodac śliwki i nektarynki. Ja meczylam sie 2 miesiace zanim mama poratowala mnie gruszkami. Problem jak reka odjął. A juz zdazylam nabawic sie hemoroidow. Jesli nie pomoga moje rady to jedyna opcja z czopkami. 🙂 Ale 3-4 gruszki dziennie powinny zalatwic sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta S.

Warto spróbować różnych sposobów , na mnie działały jabłka pieczone i bardzo mi smakowały:) Jak się nie uda i zaparcie trwa kilka dni to konicznie trzeba zadziałać. Są specjalne czopki dla kobiet w ciąży, ja używałam sporadycznie jak zaparcie trwało dłużej niż 3 dni, bo po tym czasie już żadne inne sposoby nie działały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używałam czopki musujące, były bardzo skuteczne, w krótkim czasie po aplikacji udawało mi się wypróżnić. Trzeba uważać żeby nie pojawiły się hemoroidy przez takie przedłużające się zaparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już w 35tc, przez zaparcia musiałam wrócić do kawy która i tak nie zawsze pomagała, za to ZAWSZE pomaga kiedy w wyciskarce wycisnę jabłka i zaraz wypije 1 duża szklankę, po 10 minutach lecę na WC. Polecam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że dużo pije, jak tylko w jednym dniu mniej wypije to już puchnę zaraz na rękach np i mam problem na WC. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×