Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patrycja

500 + wydajecie czy odkładacie na konta dla dzieci?

Polecane posty

Gość Patrycja
1 minutę temu, Gość 123 napisał:

Ja odkładam na lokatę, ale dopiero od roku. Wcześniej wydawało się poprostu na codzienne życie. Biedy nie było ale oszczędności też żadnych nie mieliśmy. Teraz wszystkie dziury polatane i na życie wystarcza z naszych pensji. 500+ odkładam dla małolatów, może na kurs prawa jazdy, może na studia a może na wyprawkę dla wnucząt - życie potrafi zaskoczyć 😉 jeśli mogę to chociaż finansowo się na to przygotuję. 

Dziękuję, właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj

ale co niektórzy mają ścisk odbytu 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja
40 minut temu, Gość Sama prawda napisał:

I takim ludziom bezdzietni fundują zasiłki - ręce opadają!!!

Kto mi niby funduje?! Obydwoje z mężem pracujemy i płacimy podatki . A może ja nie mam ochoty fundowac obiadu i celi więźniom, Ty masz?! Jak ktoś pracuje i stać go na dzieci to nie twoja sprawa, czy sobie agresywnie inwestuje. Lepsze to niż patologia. Wg ciebie powinno iść do to wszystko do patologii niepracujacej na fajki i alkohol? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sama prawda
13 minut temu, Gość Patrycja napisał:
57 minut temu, Gość Sama prawda napisał:

I takim ludziom bezdzietni fundują zasiłki - ręce opadają!!!

Kto mi niby funduje?! Obydwoje z mężem pracujemy i płacimy podatki .

Ten co nie ma dzieci też pracuje i płaci podatki - ale to ty korzystasz a nie on!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Tomato napisał:

Niestety mylisz się, bo bezdzietni nie stanowią rodziny, przeczytaj sobie, w świetle prawa mąż i żona nie są rodziną.

W świetle prawa mąż i żona są rodziną tlumoku. Zerknij w kodeks i do iść. Tylko wg PiS mąż i żona bez dziecka to nie rodzina 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

W świetle prawa mąż i żona są rodziną tlumoku. Zerknij w kodeks i do iść. Tylko wg PiS mąż i żona bez dziecka to nie rodzina 

I do USC* oczywiście nie sa rodzina w kontekście braku więzów krwi ale rodzina w świetle doktryny jak najbardziej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Sama prawda napisał:

Ten co nie ma dzieci też pracuje i płaci podatki - ale to ty korzystasz a nie on!!!

Otóż to. Bezdzietni Wam to wszystko fundują i przez 500+ od jesieni wchodzi nowy podatek handlowy od obrotu, więc znowu żywność zdrożeje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaka
6 minut temu, Gość Gość napisał:

W świetle prawa mąż i żona są rodziną tlumoku. Zerknij w kodeks i do iść. Tylko wg PiS mąż i żona bez dziecka to nie rodzina 

Matołku,niedawno uczyłam się na prawie że mąż i żona to nie rodzina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość....

Wiekszosc odkladam i za kilka lat dołożę i kupię ziemię. Bo przy szalejacej inflacji ta gotówka za kilka lat nic nie będzie znaczyć 😕 a ziemie dzieci sobie sprzedadza i suę podzielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ona

Do tej pory nie miałam 500+ bo mam jedno dziecko. Pieniądze które teraz dostanę w całości będą przelane na konto syna , tak samo będzie z 300+.   Do tej pory odkładaliśmy na przyszłość dziecka   więc teraz o 500 zł więcej  będziemy odkładać 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja
1 godzinę temu, Gość Sama prawda napisał:

Ten co nie ma dzieci też pracuje i płaci podatki - ale to ty korzystasz a nie on!!!

... korzystam, nie korzystam bo jestem w końcówce pierwszej ciąży! Nie mam jeszcze dzieci i nie korzystam. Jak się urodzi to właśnie będę korzystała! W tyłku boli to zrób sobie dziecko i też dostaniesz. Może na pampersy ci starczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Teraz odkładam mój macierzyński w całości, a jak dostaniemy 500 plus, to też będziemy odkładać. Mąż kupuje jej złote sztabki 100 gramowe, żeby kiedyś sprzedała. Musi mieć dobry start. 

a gdzie kupuje w mennicy czy u kghm? wszystkie sztabki certyfikowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Sama prawda napisał:

I takim ludziom bezdzietni fundują zasiłki - ręce opadają!!!

ja tyle oddałam państwu, że ta bezdzietna w życiu by mi się nie spłaciła począwszy od jej edukacji, po akademik, tańszą komunikacje masową i wreszcie studia czy też wizyty na NFZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Tomato napisał:

Niestety mylisz się, bo bezdzietni nie stanowią rodziny, przeczytaj sobie, w świetle prawa mąż i żona nie są rodziną.

aha, idąc tą logikę rodziny 2 plus 1 do tej pory też nie stanowiły a jedynie 2 plus 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owa

Odkładamy na lokatach a imflancja zeżre. Oczywiście że kupujemy muszrarde czeska z prymasa i keczup habanero z dawtony -póki są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 500
31 minut temu, Gość gość napisał:

ja tyle oddałam państwu, że ta bezdzietna w życiu by mi się nie spłaciła począwszy od jej edukacji, po akademik, tańszą komunikacje masową i wreszcie studia czy też wizyty na NFZ 🙂

Tak? A niby co ty takiego oddałas? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 500
40 minut temu, Gość Patrycja napisał:

... korzystam, nie korzystam bo jestem w końcówce pierwszej ciąży! Nie mam jeszcze dzieci i nie korzystam. Jak się urodzi to właśnie będę korzystała! W tyłku boli to zrób sobie dziecko i też dostaniesz. Może na pampersy ci starczy 

Coz za głupie myślenie. Poziom zero. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 500
59 minut temu, Gość Gość napisał:

Otóż to. Bezdzietni Wam to wszystko fundują i przez 500+ od jesieni wchodzi nowy podatek handlowy od obrotu, więc znowu żywność zdrożeje 

Malo tego po wyborach wejdzie bykowe hahah dopiero bezdzietni dostaną po tyłkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość 500 napisał:

Tak? A niby co ty takiego oddałas? 

jestem w drugim progu podatkowym, 2% od obrotu nieruchomościami, 19% od dywidend i z tytułu obrotu akcjami, dywidendy od spółek i własna jdg, starczy? :)

Podejrzewam, że zdążyłam zafundować wygodne życie wielu bezpłodniaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 500
3 godziny temu, Gość Tomato napisał:

Niestety mylisz się, bo bezdzietni nie stanowią rodziny, przeczytaj sobie, w świetle prawa mąż i żona nie są rodziną.

No dla mnie stanowią. Dla mnie rodzina to nie tylko więzy krwi. Ale dla zacofancow już nie.... Przykre jak bezdzietni są dyskryminowani w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kika
12 minut temu, Gość 500 napisał:

Malo tego po wyborach wejdzie bykowe hahah dopiero bezdzietni dostaną po tyłkach 

Nie wejdzie, bo rząd nie jest aż tak głupi i doskonale wie, że jak tylko wprowadzi bykowe, to dobrze zarabiający single i bezdzietne pary wyniosą się za granicę. Prędzej wprowadzą podatek katastralny, bo nieruchomości nie znikną i wtedy to ty będziesz rzewnie płakać, jak przyjdzie ci zabulić kilka tysięcy rocznie dodatkowego podatku albo ci czynsz za wynajem wzrośnie o wartość 500+. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kika
1 godzinę temu, Gość Jaka napisał:

Matołku,niedawno uczyłam się na prawie że mąż i żona to nie rodzina!

Dlaczego więc rozwód załatwia się w sądzie rodzinnym, a po ślubie z cudzoziemcem obcokrajowiec dostaje kartę pobytu dla członka rodziny? Wyjaśnij mi to studentko prawa, bo nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udał
1 godzinę temu, Gość Gość.... napisał:

Wiekszosc odkladam i za kilka lat dołożę i kupię ziemię. Bo przy szalejacej inflacji ta gotówka za kilka lat nic nie będzie znaczyć 😕 a ziemie dzieci sobie sprzedadza i suę podzielą.

a ja właśnie cały czas naciskam na męża żeby sprzedać ziemię którą mamy a mąż nie chce sprzedać bo mówi że zostawi dla dzieci ,tylko że dzieci sprzedadzą sobie tą ziemię i podzielą się pieniędzmi a tak my byśmy teraz sprzedali i wydali na co chcemy a dzieci mogą przebimbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udał
23 minuty temu, Gość Kika napisał:

Nie wejdzie, bo rząd nie jest aż tak głupi i doskonale wie, że jak tylko wprowadzi bykowe, to dobrze zarabiający single i bezdzietne pary wyniosą się za granicę. Prędzej wprowadzą podatek katastralny, bo nieruchomości nie znikną i wtedy to ty będziesz rzewnie płakać, jak przyjdzie ci zabulić kilka tysięcy rocznie dodatkowego podatku albo ci czynsz za wynajem wzrośnie o wartość 500+. 🙂

ale w niektórych krajach zachodnich istnieje coś takiego jak bykowe ,single płacą większy podatek na przykład w Niemczech.Ja uważam że to byłby dobry pomysł bo wtedy ludzie nie siedzieliby na kocią łapę tylko by się pobierali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość Tomato napisał:

Niestety mylisz się, bo bezdzietni nie stanowią rodziny, przeczytaj sobie, w świetle prawa mąż i żona nie są rodziną.

To Ty sobie poczytaj. W świetle prawa, podczas ślubu cywilnego składa się przysięgę "Świadomy/a praw i obowiązków wynikających z założenia RODZINY...".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anusa
59 minut temu, Gość Owa napisał:

 zeżre. Oczywiście że kupujemy muszrarde czeska z prymasa i keczup habanero z dawtony -póki są tanie.

Można jeszcze inwestować w konserwy brzoskwiniowe połówki i ananasowe plastry. Sposób kudlińskiego to przesmarować miejsca łączeń puszki olejem rzepakowym i trzymać w chłodnej piwnicy gdzie kartofelki -taka konserwa przetrwa dwadzieścia lat, zdatna do konsumpcji, czyli do wieku dorosłego Dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co wy macie do PIS ? obojętnie kto teraz wygra  wybory to 500 + zostanie . 

Co do tematu to będziemy odkładać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

jestem w drugim progu podatkowym, 2% od obrotu nieruchomościami, 19% od dywidend i z tytułu obrotu akcjami, dywidendy od spółek i własna jdg, starczy? 🙂

Podejrzewam, że zdążyłam zafundować wygodne życie wielu bezpłodniaczek.

Jakim cudem "fundujesz wygodne życie" bezpłodnym skoro oni nie dostają żadnych zasiłków i dodatków???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z 500 plus splacamy kredyt i bardzo cieszę się,  że dostanę je na starsze dziecko teraz, bo to będzie aż 1000 zł do raty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whjekhtrwei

Odkłądanie na lokaty i konta oszczędnościowe przy tych oprocentowaniach to kiepski pomysł: chyba że dziecko to już nastolatek i za niedługo już z forsy zechce skorzystać. Za 10 lat np. inflacja to zeżre i chyba lepiej naprawdę kupować te konserwy 😉   Jak chcecie odkładać, to lepiej przewalutujcie na jakąś nieeuropejską walutę i tak trzymajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×