Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iii

Czy boicie się uchu wojny?

Polecane posty

Gość Gość
18 minut temu, Gość Gosciówka2019 napisał:

Śmiem twierdzić, że guzik wiesz o moich poglądach, ale śpieszę je ujawnić - nie, nie są podobne do islamskich, bo ja nie uważam i moja religia nie naucza zabijania niewiernych i homoseksualistów. Nie, nie zrzucam ich z pięter budynków. Nie, nie uważam że kobieta to podgatunek i służąca mężczyzny do "urabiania jak pole". Nie napisałam też nigdzie, że nie akceptuje wszelkich różnic. Owszem, nie akceptuje aborcji czy eutanazji, ale co do homoseksualizmu czy innych religii - były, są i będą, ale niech nikt mi nie mówi, że eliminowanie nazw typu mama/tata, mąż/żona są dyskryminujące, bo jak świat światem stoi, to rozmnażanie wśród zwierząt i ludzi możliwe jest jedynie przy łączeniu samicy i samca. Aaa i daleko mi do "mnożenia się jak króliki" - a) nie obrażaj mnie w swojej mundrości b) posiadanie dzieci, 2, 3, 4 to nie jest mnożenie się jak króliki. To moja droga życiowa. Skoro mnie stać, cenię rodzinę, rodzicielstwo, to nie widzę w tym nic niewłaściwego. TOLERANCJA o której tak wrzeszczą lewaki i wywrotowcy.

Ale..Myślę, że standardowo jak to z kafe bywa, znajdą się szczekaczki odbiegające od meritum sprawy i "nawracające" według swojej modły, więc ja dyskusję tu kończę. Pozdrawiam serdecznie :)

Chyba sama guzik  wiesz, w co wierzysz. Oto kila przykładów twojej pokojowej religii:

Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12

Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.

Cytaty z biblii o zabijaniu homoseksualistów:

"Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich"

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrffvvrrffvv
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Za duża ilość ludzi to problem przede wszystkim poza Europą, więc tam powinni powadzić edukację seksualną. 

to nie chodzi o edukacje seksualna, ale o biede. Biedni ludzie od zawsze sie rozmnazali. glod, zagrozeniem zamieszkami, zamachami, wojna - to sprawia ze zachowujemy sie jak zwierzeta czyli dazymy do zwiekszania stada.

tzeba tam polepszyc ludziom byt a kobiety  i mezczyzn majacych juz 2 dzieci najlepiej sterylizowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iii
26 minut temu, Gość Gość napisał:

Chyba sama guzik  wiesz, w co wierzysz. Oto kila przykładów twojej pokojowej religii:

Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12

Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.

Cytaty z biblii o zabijaniu homoseksualistów:

"Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich"

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".

Moja droga, cytujesz fragmenty Starego Testamentu. Nowy Testament nakazuje miłowanie bliźniego i na tym opiera się obecnie chrześcijaństwo. Poczytaj, skąd wzięło się takie okrucieństwo w Starym Testamencie, co miały spowodować tego typu przykłady, a zrozumiesz, że miało to zadziałać na wyobraźnię ludzi, którzy ówcześnie żyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iii
3 minuty temu, Gość rrffvvrrffvv napisał:

to nie chodzi o edukacje seksualna, ale o biede. Biedni ludzie od zawsze sie rozmnazali. glod, zagrozeniem zamieszkami, zamachami, wojna - to sprawia ze zachowujemy sie jak zwierzeta czyli dazymy do zwiekszania stada.

tzeba tam polepszyc ludziom byt a kobiety  i mezczyzn majacych juz 2 dzieci najlepiej sterylizowac. 

Masz rację, ale kto ma polepszać ten byt, skoro oni często mają dwie lewe ręce do pracy. Europa ma na nich pracować? W Polsce też pracujemy nieraz na nierobów i nie uważam, żeby to było dobre rozwiązanie na dłuższą metę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ależ ja cię dopinguje do rozmnażania. Dzięki temu masz szansę ocalić cywilizację. 

Tak. Im więcej urodzisz dzieci tym większy będzie dostatek mięsa.

Ciekawe jakby tak ludzie podczas II WŚ się poddali. Nie mieli kompletnie żadnych perspektyw, wystarczy poczytać lub posłuchać swoich przodków - ja jeszcze zdążyłam, gdy żyli. Oni juz nawet smierci sie nie bali podczas wojny, byli na nią niejako przygotowani, ale mimo to nie kładli się umrzeć. Dzieci się rodziły mimo wielkiej biedy, ludzie ginęli masowo - ale ilu przetrwało. Dzięki temu ja czy ty możemy tutaj teraz pisać, dzięki temu Polacy nie wymarli prawie 100 lat temu. Zastanów sie co piszesz o produkowaniu "mięsa armatniego". :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosciówka2019
15 minut temu, Gość iii napisał:

Moja droga, cytujesz fragmenty Starego Testamentu. Nowy Testament nakazuje miłowanie bliźniego i na tym opiera się obecnie chrześcijaństwo. Poczytaj, skąd wzięło się takie okrucieństwo w Starym Testamencie, co miały spowodować tego typu przykłady, a zrozumiesz, że mia

46 minut temu, Gość Gość napisał:

Chyba sama guzik  wiesz, w co wierzysz. Oto kila przykładów twojej pokojowej religii:

Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12

Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie.

Cytaty z biblii o zabijaniu homoseksualistów:

"Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich"

"Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich".

ło to zadziałać na wyobraźnię ludzi, którzy ówcześnie żyli.

Dokładnie tak.

 

Religia ewoluuje. Stary Testament to zupełnie inna bajka, to raz. Dwa, przytoczone przez Ciebie przykłady o homoseksualistach i siejących zgorszenie są przez Ciebie absolutnie źle interpretowane, styl Ikei z ostatniej najświeższej afery ;) Ale taaaaaaaaa Ty wiesz lepiej. Jaki to typowy przykład myślenia dziś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

Ale obecne są spowodowane właśnie przez ludzi. Na tym polega "drobna" różnica.

A tego nie wiemy na pewno, a już na pewno, żenie wyłącznie. Wystarczy małe bum wulkanu i tyle szkodliwych związków idzie w powietrze, że hej 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Katolicy zawsze tłumaczą się złą interpretacją, wyjęciem z kontekstu, starym testamentem itp.  Najwięcej obrońców biblii jest wśród osób, które nigdy jej nie przeczytały i bazują na "fajnych" fragmentach czytanych na kazaniu przez księdza. Jezus nie zerwał żadnego punktu starego prawa.

Cytat

Ewangelia św. Mateusza 5:17 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. 18 Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. 19 Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.

A gdybyś miał wątpliwości jak to rozumieć:

2 Pt 1:20 To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. 21 Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili Boga święci ludzie.

Wszyscy boją się wyznawców Islamu, gdyż ci czytają Koran i postępują wg. spisanych tam praw. Gdyby chrześcijanie czytali tak bezpośrednio Biblię, swoją świętą księgę, byli by równie niebezpieczni co Islamiści, jeżeli nie bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chwast

 Jakkolwiek to brzmi faktem jest ze ateiści maja najczystsze głowy, nikogo nie nawracają, nikomu nie narzucają sposobu życia i myślenia, nie będą umierać za jakiegokolwiek boga ( prawosławie, jehowi, katolicy, muzułmanie, buddyści, zielonoświątkowcy, Żydzi i co tam jeszcze jest ) i nie będę zabijać w jego imieniu. Najczęstsza przyczyna wojen była religia lub pretekstem. Kiedyś przeczytałam ze pokój na świecie zaczyna się w pokoju dziecięcym i to jest prawda, jak wychowamy tak potem mamy, przesiąknięci myśleniem otaczających ludzi, którzy decydują. 

Dyskusja , jak na kafeterie, mocno inna, wszystkie wypowiedzi świadczą ze nie jest z nami tak słabo jak wyglada, chodzi o to aby za myśleniem i słowami poszły czyny. Może nie każdy z nas, weźmie dziecko, lub znajomych i zasadzi gdzieś  chociaż jedno drzewo-:) niech robi to każdego roku i namawia do tego innych. Niby nic a jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iii
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Katolicy zawsze tłumaczą się złą interpretacją, wyjęciem z kontekstu, starym testamentem itp.  Najwięcej obrońców biblii jest wśród osób, które nigdy jej nie przeczytały i bazują na "fajnych" fragmentach czytanych na kazaniu przez księdza. Jezus nie zerwał żadnego punktu starego prawa.

Wszyscy boją się wyznawców Islamu, gdyż ci czytają Koran i postępują wg. spisanych tam praw. Gdyby chrześcijanie czytali tak bezpośrednio Biblię, swoją świętą księgę, byli by równie niebezpieczni co Islamiści, jeżeli nie bardziej.

Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że niektórzy wyciągają najbardziej krwawe opisy ze Starego Testamentu i próbują wmówić innym, że w to wierzą katolicy.

Problem z chrześcijaństwem jest taki, że dzieli się na to przed narodzeniem Chrystusa i po. Jezus dał nam nowe przykazanie, przykazanie miłości, które nakazuje miłość nawet nieprzyjaciół. I na tej zasadzie opiera się dziś chrześcijaństwo. Islam natomiast nigdy nie zakładał miłości do innych, zwłaszcza do tzw. niewiernych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amime

Moglibyście polecić te książkę o chwastach jadalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ciekawe jakby tak ludzie podczas II WŚ się poddali. Nie mieli kompletnie żadnych perspektyw, wystarczy poczytać lub posłuchać swoich przodków - ja jeszcze zdążyłam, gdy żyli. Oni juz nawet smierci sie nie bali podczas wojny, byli na nią niejako przygotowani, ale mimo to nie kładli się umrzeć. Dzieci się rodziły mimo wielkiej biedy, ludzie ginęli masowo - ale ilu przetrwało. Dzięki temu ja czy ty możemy tutaj teraz pisać, dzięki temu Polacy nie wymarli prawie 100 lat temu. Zastanów sie co piszesz o produkowaniu "mięsa armatniego". 😕

Ktoś przeżył A ktoś inny zginął. Ktoś był gwalcony, torturowany, ktoś był mięsem armatnim. Może właśnie Ty wyprodukowałas kogoś kogo czeka los tej drugiej grupy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 godzin temu, Gość Gość napisał:

Tak, w filmie "Pojutrze" 🙂

Nie w opracowaniach naukowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Wasze córki mogą zostać zgwałcone przez jakiś fanatycznych islamistów, urodzić ich dzieci A następnie zostać zabite w wyniku jakiegoś bombardowania. Tyle będziecie miały z walki o cywilizację chrześcijańską poprzez rodzenie dzieci 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

A tego nie wiemy na pewno, a już na pewno, żenie wyłącznie. Wystarczy małe bum wulkanu i tyle szkodliwych związków idzie w powietrze, że hej 🙂

Czyli uwazasz, ze bilion samachodow nie przyczynia sie do zwiekszania dwutlenku wegla w atmosferze?  Uwazasz, ze wszystkie smieci i radioaktywne odpady zakopywane w ziemi i wrzucane do oceanu od setek lat nie maja na to wplywu?  

Wydaje mi sie, ze to jest najprzykrzejsza wypowiedz do tej pory- zaprzeczenie, ze ludzie powoduja zmiany klimatyczne, zwalenie winy na wulkany i mozna dalej wyrzucac plastiki do oceanu i patrzec na youtube jak foki sie nim udusily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Amime napisał:

Moglibyście polecić te książkę o chwastach jadalnych?

Ja swoje informacje wyszukuje na internecie.  O lipie na youtube filmiki nagrane przez starsza osobe.  Sama nie znalazlam fajnej ksiazki o ziolach i chwastach.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poi

Teraz niedawno wsadzili do więzienia małżeństwo, które paliło śmieci na wysypisku bez zezwolenia. Elektrownia Belchatow emituje najwięcej zanieczyszczeń w Europie i nikt stamtąd nie został wsądzony do więzieniaa malzenswto zostalo. Dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poi
4 minuty temu, Gość Poi napisał:

Teraz niedawno wsadzili do więzienia małżeństwo, które paliło śmieci na wysypisku bez zezwolenia. Elektrownia Belchatow emituje najwięcej zanieczyszczeń w Europie i nikt stamtąd nie został wsądzony do więzieniaa malzenswto zostalo. Dlaczego?

Czy chodzi może o to, ze państwo może truć obywateli bezkarnie, obywatele nie mogą się sami truć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poi
5 minut temu, Gość Poi napisał:

Teraz niedawno wsadzili do więzienia małżeństwo, które paliło śmieci na wysypisku bez zezwolenia. Elektrownia Belchatow emituje najwięcej zanieczyszczeń w Europie i nikt stamtąd nie został wsądzony do więzieniaa malzenswto zostalo. Dlaczego?

Czy chodzi może o to, ze państwo może truć obywateli bezkarnie, obywatele nie mogą się sami truć?

 

100 tys. ton CO2 dziennie. Tyle produkuje Bełchatów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poi
5 minut temu, Gość Poi napisał:

Teraz niedawno wsadzili do więzienia małżeństwo, które paliło śmieci na wysypisku bez zezwolenia. Elektrownia Belchatow emituje najwięcej zanieczyszczeń w Europie i nikt stamtąd nie został wsądzony do więzieniaa malzenswto zostalo. Dlaczego?

Czy chodzi może o to, ze państwo może truć obywateli bezkarnie, obywatele nie mogą się sami truć?

 

100 tys. ton CO2 dziennie. Tyle produkuje Bełchatów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 godziny temu, Gość Poi napisał:

Czy chodzi może o to, ze państwo może truć obywateli bezkarnie, obywatele nie mogą się sami truć?

 

100 tys. ton CO2 dziennie. Tyle produkuje Bełchatów. 

Podejrzewam, ze chodzi o prace, ktora daje.  Jak naloza kary to moze splajtowac.  Taki problem ma wiele krajow, a najgorzej jest w tych rozwijajacych sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 8.07.2019 o 23:38, Gość gosc napisał:

Czyli uwazasz, ze bilion samachodow nie przyczynia sie do zwiekszania dwutlenku wegla w atmosferze?  Uwazasz, ze wszystkie smieci i radioaktywne odpady zakopywane w ziemi i wrzucane do oceanu od setek lat nie maja na to wplywu?  

Wydaje mi sie, ze to jest najprzykrzejsza wypowiedz do tej pory- zaprzeczenie, ze ludzie powoduja zmiany klimatyczne, zwalenie winy na wulkany i mozna dalej wyrzucac plastiki do oceanu i patrzec na youtube jak foki sie nim udusily.

Jeśli takie wyciągnęłaś wnioski z mojego wcześniejszego zdania, to chyba nie mamy punktu zaczepienia do dalszej dyskusji 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Jeśli takie wyciągnęłaś wnioski z mojego wcześniejszego zdania, to chyba nie mamy punktu zaczepienia do dalszej dyskusji 🙂

Najwyrazniej nie, ale tak zrozumialam wypowiedz.  Internet 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwerty

bilion samochodow? Czy ty czytasz co publikujesz czy robisz tylko bezmyslnie kopiuj wklej z anglojezycznych stron? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qwerty

bilion samochodow? Czy ty czytasz co publikujesz czy robisz tylko bezmyslnie kopiuj wklej z anglojezycznych stron? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Gość napisał:

Najwyrazniej nie, ale tak zrozumialam wypowiedz.  Internet 😉

 

Nie ma co rozumieć 😉

To napisałam ja:

Dnia 8.07.2019 o 14:44, Gość Gość napisał:

A tego nie wiemy na pewno, a już na pewno, że nie wyłącznie.

A to jest Twój komentarz:

Dnia 8.07.2019 o 23:38, Gość gosc napisał:

Czyli uwazasz, ze bilion samachodow nie przyczynia sie do zwiekszania dwutlenku wegla w atmosferze?  Uwazasz, ze wszystkie smieci i radioaktywne odpady zakopywane w ziemi i wrzucane do oceanu od setek lat nie maja na to wplywu?  

Wydaje mi sie, ze to jest najprzykrzejsza wypowiedz do tej pory- zaprzeczenie, ze ludzie powoduja zmiany klimatyczne,

Podsumować? Czy to zbędne? 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Nie ma co rozumieć 😉

To napisałam ja:

A to jest Twój komentarz:

Podsumować? Czy to zbędne? 😉 

Masz racje dobrze zrozumialam.  Zaprzeczasz, ze my powodujemy zmiany klimatyczne.  Podajesz przyklad wulkanow, ktore niby maja byc za to odpowiedzialne miedzy innymi w jakims stopniu czyli zjawisko naturalne.  Problem tkwi w tym, ze zjawiska naturalne istnialy od zarania dziejow, a gwaltowne zmiany nastepuja teraz.  Wiec co wulkany maja z tym wspolnego?  Zanieczyszczenie oceanu ma wiecej wspolnego z ociepleniem poniewaz jest wiekszym wchlaniaczem dwutlenku wegla.  My jednak zabijamy cale polacie oceanow poprzez toksyczne scieki, ktore tworza martwe strefy z glonami.  Nasze zanieczyszczenia wybijaja zycie w oceanach.  Nie czytasz o testach atomowych np. takiej Francji prowadzonych gdzies w oceanach Azji byle z daleka od nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Takze podtzrymuje swoja opinie na temat twojej wiedzy- najbardziej przykra wypowiedz do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Zaprzeczasz, ze my powodujemy zmiany klimatyczne.

Ok, to miłego dnia, bo faktycznie nie ma sensu dalsze klikanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wybuch wulkanu dostatecznie wielki wyrzuca wiele roznych elementow do atmosfery, ktore sa dla nas szkodliwe, ale rowniez ciezej jest sie promieniom slonecznym przebic przez wlasnie tak zanieczyszczona atmosfere i powoduje to oziebienie klimatu, a nie ocieplenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×