Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oliwiakop

Czy toksyczna osoba może zmienić się w stusunku do następnej partnerki?

Polecane posty

Gość Gosc
6 minut temu, Oliwiakop napisał:

Tak jak w tytule. Czy raczej toksyczna osoba zawsze będzie toksyczna?

Już to gdzieś pisałem wczoraj ale opiszę Ci jeszcze raz historię mojego życia w skrócie.

Ojciec opuścił nas jak miałem 8 lat. Alkoholik, tyran, mega zły człowiek. Żyłem z takim przekonaniem przez następne 8 lat. W wieku 16 lat zacząłem się orientować jaką osobą jest moja matka. Dziś nie zyje ale nadal uważam, że nie była w ogóle dobrą osobą.

Mój ojciec dziś jest dla mnie wzorem do naśladowania. Od 20 lat ma żonę, są szczęśliwi, ojciec nie ma problemów z alkoholem itp.

Pisze to by zwrócić Ci uwagę, że dużo zależy od tego na jaką osobę trafimy. Jedna osoba wydobywa z nas wszystko co najgorsze, a inna wszystko co najlepsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jurek

Może się zmienić, jeśli wyciągnie wnioski że swojego zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karramba345

Lub kolejna partnerka nie bedzie sobie pozwalac na toksyczne zachowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tira rira!
10 godzin temu, Oliwiakop napisał:

Tak jak w tytule. Czy raczej toksyczna osoba zawsze będzie toksyczna?

Oczywiście bo jesteś wyjątkowa i tobie się uda zmienić zyeba na pewno! Nie miej później pretensji do nikogo łącznie z nim, poza sobą... Każdy kowalem swojego losu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkkk

Nie, nie może. I misio się nie zmieni dzięki mocy twojej miłości. Nie nabieraj się na gadki, że został skrzywdzony w przeszłości, ma złe doświadczenia i to wszyscy są źli tylko nie on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola114
11 godzin temu, Oliwiakop napisał:

Tak jak w tytule. Czy raczej toksyczna osoba zawsze będzie toksyczna?

Jesli ta osoba byla toksyczna dla kogos innego, to wcale nie powiedziane ze bedzie toksyczna dla Ciebie (brak podswiadomego przyzwolenia na pewne zachowania). Jesli ta osoba byla toksyczna dla Ciebie, to to sie nigdy nie zmieni i na to nie ma zadnych szans (podswiadomie obywdoje dajecie przyzwolenie na takie zachowanie), i to sie nie moze zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Może jeśli trafi na odpowiednio silną osobowość, która sobie nie pozwoli na złe traktowanie. 

Jednak zwykle osoby toksyczne nawet jesli są miłe dla osób z dalszego otoczenia przeważnie dla bliskich prędzej czy później okazują toksyczne zachowania.

Generalnie lepiej trzymać się od takich osób z daleka bo co prawda nie zawsze do każdego będą zachowywać się toksycznie, ale jeśli nawet trafia na pozornie silną osobę, a będzie ona miała w przyszłości jakiś kryzys emocjonalny, wtedy moga poczuc jej słabość i wykorzystac to przeciw niej.

Także moim zdaniem prędzej czy później takie cechy wyjdą na jaw, niestety takie osoby zazwyczaj potrafią też swietnie się maskować i wydawać się sympatyczni i pomocni dla otoczenia, na poczatku związku pewnie tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Toksyk to toksyk. Jakie to ma znaczenie czy dla ciebie czy dla kogoś obcego tobie? To nie świadczy raczej o zdrowiu psychicznym gdy ktoś się dopuszcza wobec kogokolwiek chorych zachowań. Zresztą to i tak wyłazi z takiego kogoś zawsze więc naiwność kieruje tymi którzy sądzą inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Gość Kkkk napisał:

Nie, nie może. I misio się nie zmieni dzięki mocy twojej miłości. Nie nabieraj się na gadki, że został skrzywdzony w przeszłości, ma złe doświadczenia i to wszyscy są źli tylko nie on.

Mój były ma kolejna dziewczynę i jestem ciekawa czy będzie dla niej taki sam jak dla mnie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Oliwiakop napisał:

Mój były ma kolejna dziewczynę i jestem ciekawa czy będzie dla niej taki sam jak dla mnie 😛

Hahaha dokładnie! Ewentualnie, czy jak go sobie odpuszczę to przyjdzie kolejna, ustawi go i będzie miała z nim lepiej! A jeśli tak to niech będzie moja strata, będę się z nim męczyć, ale nie dam im zaznać szczęścia 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dawno dałam sobie z nim spokój, pytam ponieważ zainteresowałam się zaburzeniami osobowości 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbgdffd

może, tak samo jak można przestać pic, lub przestać sie objadać. Zresztą osoba wogóle nie wygladająca na toksyczną nieraz w sprzyjających okolicznościach, np przy małych dzieciach objawia swoją złą naturę...

tak samo osoba zła dla kogoś gdy okoliczności się zmienią może już tych cech nie ujawniać. Może tak byc nawet do końca życia. A może nagle to z tego kogoś wyleźdź...

  Pozatym osoba toksyczna dla jednej osoby dla drugiej może być niegroźna. 

Ufaj swojej intuicji.

            Głównie te złe cechy wychodzą na jaw przy osobach słabszych i bezbronnych. Wtedy poznajesz naturę tej osoby. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×