Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość goscmal

Czy ktoś studiuje za granicą? Gdzie? Ile to trwa?

Polecane posty

Gość goscmal

Hej. Studiuje ktoś za granicą? Jeśli tak to w jakim kraju? Jakie dokumenty? Czy Polska matura się nadaje?  Ile trwają takie studia? Krócej dłużej niż w Polsce? Ile są płatne? Czy są jakieś kryteria jeśli mam 27 lat? Jak się ktoś nie chce wypowiadać albo teraz nie ma czasu to może zostawić email do siebie ja chętnie napiszę bo bardzo mi zależy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKO

to musisz z kimś na majlu albo fejsie pogadać bo tak to ciężko na forum. ktoś ci zostawi majla to pogadasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmal

Tak jak napisałam nie ma problemu nawet wolę tylko ktoś musi mi ten email zostawić na forum żebym mogła napisać🙂 realne opinie na forum też chętnie przeczytam 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
55 minut temu, Gość goscmal napisał:

Hej. Studiuje ktoś za granicą? Jeśli tak to w jakim kraju? Jakie dokumenty? Czy Polska matura się nadaje?  Ile trwają takie studia? Krócej dłużej niż w Polsce? Ile są płatne? Czy są jakieś kryteria jeśli mam 27 lat? Jak się ktoś nie chce wypowiadać albo teraz nie ma czasu to może zostawić email do siebie ja chętnie napiszę bo bardzo mi zależy.  

Przecież to wszystko to są absolutne podstawy więc jak tak Ci zależy to kłania się wujek google. Nawet na yt masz filmiki o studiach za granicą czy blogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boloo
21 godzin temu, Gość gość napisał:

Przecież to wszystko to są absolutne podstawy więc jak tak Ci zależy to kłania się wujek google. Nawet na yt masz filmiki o studiach za granicą czy blogi.

No i co z tego? To że Ty wierzysz we wszystko co jest w internecie to nie znaczy że każdy a filmiki przekłamane z przed roku albo dwóch to rzeczywiście źródło informacji... Dziewczyna pyta no to albo odpowiedz ale skończ. Wkurzacie na każdy forum piszecie to samo sprawdź w google sprawdź w google. Żenujące. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO co forum

Właśnie w sumie po co takie forum skoro wszystko jest w google. Zlikwidować forum o nic nie pytać. Blogerki kłamiące i reklamujące co popadnie chwalące się studiami co nie były ani dnia oglądać i wierzyć. Trzeba mieć fantazje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie

Nie wierz w taki rady że wszystko jest w google. Tam nie ma nic. Żadne źródło informacji tylko się ośmieszysz jak ja kiedyś gdy sugerowałam się opiniami takich ludzi. Musisz pogadać z kimś to skończył studia max rok temu albo chodzi teraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 14.07.2019 o 19:39, Gość Boloo napisał:

No i co z tego? To że Ty wierzysz we wszystko co jest w internecie to nie znaczy że każdy a filmiki przekłamane z przed roku albo dwóch to rzeczywiście źródło informacji... Dziewczyna pyta no to albo odpowiedz ale skończ. Wkurzacie na każdy forum piszecie to samo sprawdź w google sprawdź w google. Żenujące.  

A Kafeteria to nie Internet? Wszystkie Twoje zarzuty można tak samo odnieść do tego forum. Niech sobie dziewczyna obejrzy np. filmik Karoliny Sobańskiej, dziewczyna właśnie skończyła studia za granicą. Jak ktoś chce to sobie wszystko znajdzie sam, nie musi czekać nie wiadomo ile aż ktoś mu łaskawie odpisze tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bija
11 minut temu, Gość gość napisał:

A Kafeteria to nie Internet? Wszystkie Twoje zarzuty można tak samo odnieść do tego forum. Niech sobie dziewczyna obejrzy np. filmik Karoliny Sobańskiej, dziewczyna właśnie skończyła studia za granicą. Jak ktoś chce to sobie wszystko znajdzie sam, nie musi czekać nie wiadomo ile aż ktoś mu łaskawie odpisze tutaj.

Co za bzdury.... Jeszcze ta żenująca reklama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo

No właśnie chce sobie dziewczyna wszystko znaleźć więc napisała wątek że szuka takich osób. Więc jeśli nie jesteś taką osobą to nie śmieć tutaj swoimi wywodami o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja999

Kolezanka, Polka, studiowala dziennie w Szkocji, za darmo - poszla na studia w sensie do college, a potem na uni, majac dokladnie 30 lat. Dostala tez kredyt studencki, ktorego nie trzeba zaczac splacac dopoki nei ma sie jakiegos konkretnego dochodu (ale to niski pulap, zatem niela od razu po studiach ma sie prace powyzej tego pulapu, ale spalca sie male kwoty, jakos 5% wyplaty).

Kursy w  college na bardzo rozne, moga byc dwuletnie, moga byc roczne a potem dlaej dwuletnie, potem jeszcze dalsze, albo mozna potem isc na uni od razu zwykle na 2 lub 3 rok, a uniwerek zwykle trwa tu 4 lata.

Ona w kazdym razie uczyla sie 5 lat w sumie.  nie zxapalcila ani funta za to. no ale musiala udowodnic, ze mieszka w szkocji przynajmniej od 2 lat czy jakos tak.  dokaldnei juz nie pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
45 minut temu, Gość Bija napisał:

Co za bzdury.... Jeszcze ta żenująca reklama...

Żenujący to jest Twój komentarz, to jest jedyna youtuberka którą znam i która studiowała za granicą, więc podałam jej nazwisko żeby realnie POMÓC autorce. Jak Ty tego nie potrafisz to może sobie odpuść odpisywanie na moje komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
42 minuty temu, Gość nooo napisał:

No właśnie chce sobie dziewczyna wszystko znaleźć więc napisała wątek że szuka takich osób. Więc jeśli nie jesteś taką osobą to nie śmieć tutaj swoimi wywodami o niczym. 

Napisała w sobotę, odzew widać jaki ma. Mam więc nadzieję, że poszukała gdzie indziej, gdzie ludzie podzielili się swoimi doświadczeniami (blogi, youtube, fora, fb), zamiast odświeżać stronę od soboty i czekać aż ktoś jej odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkjhouh
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Napisała w sobotę, odzew widać jaki ma. Mam więc nadzieję, że poszukała gdzie indziej, gdzie ludzie podzielili się swoimi doświadczeniami (blogi, youtube, fora, fb), zamiast odświeżać stronę od soboty i czekać aż ktoś jej odpisze.

Przecież widać że nie odpisała nikomu. Napisała o 21 to posiedziała max dwie godziny albo trzy i już nie zajrzy bo i po co. Przecież tu tak jest na każdy wątku zero informacji jeśli napisała wątek i jedyne co się dowiedziała to to żeby sobie poszukała w google albo na youtube filmików  no to bez dalszego komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Na stronach uczelni masz wsxystkie informacje. Kryteria przyjec sa rozne, zalezne od collegu. 

W Irlandii majac powyzej 23 lat studiujesz jako mature student, tzn ze masz mniejsze szanse na przyjecie, ale masz.

Co do matury, patrz wyzej kazdy college ma swoje kryteria, ale z polska matura to nie bardzo. Ja robilam mature jeszcze raz bo polskiej mi nie uznali

Druga rzecz, w IE pidania do collegu sklada sie do konca lutego. Chyba ze maja wolne miejsca, to dluzej. Oplaty sa na stronach uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc osobiście nie studiuję i nie wiem czy Polska matura się nadaje. Chyba raczej nie ale na 100% nie jestem pewna. 

Mieszkam w Anglii i siostra mojego partnera studiowała. Ona potrzebowała mieć A levels czyli angielska matura. Bez tego nie możesz iść na studia. Długość zależy co studiujesz. Ona była na animal behaviour czy jakoś tak. Trwały dwa lata. I każde studia w Anglii są płatne. Możesz albo sam zaplacic. Albo bierzesz student loan. 

Jej studia kosztowały 20 000 czy trochę więcej. Wzięła student loan który później musi spłacić oczywiście😅 problem w tym że nie zdała drugiego roku. Zrezygnowała i teraz ma loana. Nawet jak by chciała wrócić powtórzyć ten rok to musi dopłacić więc szczerze? Nie polecam studiowania w Anglii 😅😂🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W Irlandii studia sa zalezne od levelu jaki robisz. Najczesciej ludzie koncza na levelu 8. Potem albo master albo  specjalizacja. Level 6 trwa 2 lata, 7 rok i 8 tez rok. 

Mozna starac sie o granta ktory pokryje koszt studiow, sprawdz Susi.ie

Ale grant jest zalezny od dochodu i chyba od rezydentury tez.

W Anglii maz kolezanki studiuje, sa rezydentami. Dostal loan ale moze go splacac po skonczeniu studiow i jak dostanie prace, jak nie dostanie pracy nie musi splacac.

Zaden grant nie pokrywa powtarzania roku, za to placi sie samemu. Dostajesz kase po to by sie uczyc i zaliczac egzaminy, a nie po to by sobie po prostu byc studentem.

College robia tez testy z angielskiego przed przyjeciem jesli nie masz irlandzkiej matury, zeby sprawdzic twoj poziom jezyka. Koszt 100 euro, pokrywasz sama. Bez tego tez cie nie przyjma, bo nie bedziesz rozumiec wykladow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×