Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gosc

Wróciłam od szwagierki, z Niemiec i widzę przepaść między zachowaniem Niemców a Polaków. Dlaczego u nas ludzie są tacy chamscy, fuczycie w kolejkach, cmokają z przekąsem jak matka z dzieckiem jest przed nimi???

Polecane posty

Gość gosc

Tam w sklepach usmiechy, zyczliwość a tu dziś przychodzę a baba z koszykiem syczy że jest kolejka do kasy, a potem cmoka że ja z niemowlakiem mamy tyle produktów do skasowania ale stoimy przed nia, mającą tylko serek i paluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Gość gosc napisał:

Tam w sklepach usmiechy, zyczliwość a tu dziś przychodzę a baba z koszykiem syczy że jest kolejka do kasy, a potem cmoka że ja z niemowlakiem mam tyle produktów do skasowania ale stoimy przed nia, mającą tylko serek i paluszki.

BO U NAS JEST BIEDA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia

to jedz do niemiec jak chcesz zyc w radosnym kraju pelnym usmiechu i slonca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bo w Polsce nie ma pieniędzy i pracy... ludzie żyją w stresie i strachu, maja kredyty, często na podstawowe potrzeby ich nie stać, nie mówiąc już o wakacjach 2 razy do roku:/

w Niemczech żyje się spokojniej, z jednej wypłaty spokojnie można żyć. taki emeryt ma 700-1000€ emerytury, wiec nie ma co porównywać. Podejście ludzi jest spokojniejsze do życia, bo nie ma tyle stresu. tu pracownik ma większe prawa, nie zwalnia się ludzi z byle ...y... jest kindergeld 204€ ( podnieśli od lipca) leki dla dzieci za darmo, a dla dorosłych na receptę 5-10€.. nie ma prywatnych lekarzy..wszystko na kasy chorych... dostajesz od lekarza receptę do fizjoterapeuty jeśli masz problemy z bólami pleców i nie czekasz miesiącami , dlatego emeryci tak dobrze się trzymają... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zgadzam się że nasza mentalność jest 100 lat do tyłu

 Ja mam niepełnosprawne dziecko i w USA czy krajach Nordyckich jesteśmy tam traktowani z szacunkiem ,nawet często  lepiej niż "normalni " ludzie. Nie czuje się gorsza A wręcz mam wrażenie że na każdym kroku jestem uprzywilejowana

natomiast u nas to jest ciemnogród. Ludzie się gapia jakby zombi szło, potrafią tylko współczuć i nic więcej. Zero empatii, normalności.

Polak umie najlepiej porównywać się do innych żeby a)zazdrościć b) współczuć i dowartosciować się ze jest ktoś kto ma gorzej (co często nie jest prawdą) i jego życie nie jest aż tak źle jak mu się wydaje 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bieda z nędza. Gdy trzeba walczyć o przetrwanie, to nikomu nie chce się silić na uprzejmość i altruizm. W Biedastanie każdy jest twoim potencjalnym konkurentem do zdobycia paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati

Bo Niemcy okradały cała europe w tym Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4

Byt kształtuje świadomość. Wejdź sobie na vlogi Ukraińców mieszkających w Polsce i oni na nas patrzą tak jak my na Niemców. Dziwi ich uprzejmość ekspedientek, to że w ogóle powiedziały dzień dobry, lepsze drogi i lepiej utrzymane klatki schodowe. To jest ten sam mechanizm. Im dalej na zachód tym ludzie mieli więcej czasu by dbać o kulturę, a nie tylko o przeżycie i zaspokojenie potrzeb czysto fizjologicznych. Jest coś takiego jak piramida potrzeb Maslowa. Na samym dole potrzeby fizjologiczne, a wyżej potrzeby wyższego rzędu właśnie. Jak zaspokoisz te pierwsze to dopiero myślisz o drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
11 minut temu, Gość Mati napisał:

Bo Niemcy okradały cała europe w tym Polskę.

Rozwalają mnie takie wpisy. No i co w z tego? Znowu jakiś Polak będzie się pultał, że my tacy moralni, my wieczna ofiara, a inni dorabiali się na cudzej krzywdzie, ale co to zmienia? W polityce nie ma sentymentów, a koniec końców ludzie, w tym Polacy, emigrują do państw w których po prostu lepiej się żyje chowając dumę do kieszeni, chcą zarobić, żyć lepiej i nie rozkminiają co tam było 80, 100 czy 200 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss powiatu

A matce z dzieckiem to korona by z głowy spadła gdyby przepuściła osobę tylko z dwoma produktami, skoro sama ma wyładowany koszyk i zajmie kasjerce czas na długie minuty??? No trochę logiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50 minut temu, Gość gosc napisał:

Tam w sklepach usmiechy, zyczliwość a tu dziś przychodzę a baba z koszykiem syczy że jest kolejka do kasy, a potem cmoka że ja z niemowlakiem mamy tyle produktów do skasowania ale stoimy przed nia, mającą tylko serek i paluszki.

Nie jesteś lepsza od tej kobiety. Ona nie powinna fuczeć, ale ty mogłabyś ją przepuścić skoro miała tylko serek i paluszki. I czy z niemowlakiem czy nie (pewnie miałaś pełny wózek) osoba kulturalna przepuszcza inną która ma dwie rzeczy. Sorry ale to ty zachowałaś się chamsko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
47 minut temu, Gość gosc napisał:

Tam w sklepach usmiechy, zyczliwość a tu dziś przychodzę a baba z koszykiem syczy że jest kolejka do kasy, a potem cmoka że ja z niemowlakiem mamy tyle produktów do skasowania ale stoimy przed nia, mającą tylko serek i paluszki.

I ty niby byłaś w Niemczech ? Mieszkam.tu od lat i wiesz co jest fajnego ze ludzie bez problemu się przepuszczają w kolejkach 

Skoro ktoś za tobą miał kilka produktów a ty cały kosz czy wózek trzeba bylo ja przepuścić  

Ja wiem ty madka poleczka z babelkiem i  nie do pomyślenia dla ciebie bo  to ciebie mają przypuszczać  

Tutaj na porządku dziennym jest uprzejmość a ty zamiast narzekać zacznij żyć tak jak ludzie w Niemczech ale zacznij od uprzejmości do innych 

I tak jak ktoś napisał jak Ci się nie podoba droga wolna możesz wyjechać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati
4 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

Rozwalają mnie takie wpisy. No i co w z tego? Znowu jakiś Polak będzie się pultał, że my tacy moralni, my wieczna ofiara, a inni dorabiali się na cudzej krzywdzie, ale co to zmienia? W polityce nie ma sentymentów, a koniec końców ludzie, w tym Polacy, emigrują do państw w których po prostu lepiej się żyje chowając dumę do kieszeni, chcą zarobić, żyć lepiej i nie rozkminiają co tam było 80, 100 czy 200 lat temu.

Dobrze powiedziane emigrują dlatego że ten syf jaki został 80 lat po wojnie jest z nią związany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mati

Pracować dla niemca to jak napluć sobie w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Mati napisał:

Pracować dla niemca to jak napluć sobie w twarz.

A kto Ci każe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość Mati napisał:

Pracować dla niemca to jak napluć sobie w twarz.

To nie pracuj

Lepiej pracować dla Niemca niż dla jeebanego polskiego janusza wyzyskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kot

Bo w Niemczech ludzie żyją pełnią życia, a w Polsce walczą o przetrwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

pojedź sobie na Kreuzberg albo Neukollen w Berlinie to bez kosy w bebechach od "nowego Niemca" nie wyjdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Jak jechać do Szwabów to wyłącznie po to by przerzucać papieroski, amfetaminę i kraść w centrach handlowych. Pracować dla Niemca to trzeba nie mieć godności osobistej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Tam w sklepach usmiechy, zyczliwość a tu dziś przychodzę a baba z koszykiem syczy że jest kolejka do kasy, a potem cmoka że ja z niemowlakiem mamy tyle produktów do skasowania ale stoimy przed nia, mającą tylko serek i paluszki.

Bo pewnie była kolejka do kasy. Tyle, że powinna zwrócić uwagę grzecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
24 minuty temu, Gość Mati napisał:

Dobrze powiedziane emigrują dlatego że ten syf jaki został 80 lat po wojnie jest z nią związany.

Wiem, skąd ten syf, ale tak samo Janusz biznesu zatrudniający w Polsce Ukraińca ma w czterech literach Wołyń, ale wielu rodaków myśli nadal, że świat jest coś Polsce winien. Nie, nie jest, to tylko tak nam się wydaje. Świat kręci się dalej, Niemcy żyją swoim życiem, bez wyrzutów sumienia za to co tam zrobił dziadek czy pradziadek, a Polka ma takiemu Niemcowi tyłek podetrzeć i nikt się nie będzie historią zajmował. Life is brutal. Jakby do ciebie jakiś Syryjczyk wyskoczył z tekstem, że świat czy Ty osobiście jesteś mu coś winien, bo historia coś tam to byś tak samo  śmiechem parsknął i poszedł w swoją stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia
12 minut temu, Gość gość napisał:

Jak jechać do Szwabów to wyłącznie po to by przerzucać papieroski, amfetaminę i kraść w centrach handlowych. Pracować dla Niemca to trzeba nie mieć godności osobistej.

niektorzy nasi rodacy podcieraja dupy starym niemcom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
56 minut temu, Gość Gość napisał:

natomiast u nas to jest ciemnogród. Ludzie się gapia jakby zombi szło, potrafią tylko współczuć i nic więcej. Zero empatii, normalności.

Szanuj to, że masz czyjeś współczucie. To jest właśnie empatia, nie używaj słów, których nie rozumiesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 minutę temu, Gość gość 4 napisał:

Wiem, skąd ten syf, ale tak samo Janusz biznesu zatrudniający w Polsce Ukraińca ma w czterech literach Wołyń, ale wielu rodaków myśli nadal, że świat jest coś Polsce winien. Nie, nie jest, to tylko tak nam się wydaje. Świat kręci się dalej, Niemcy żyją swoim życiem, bez wyrzutów sumienia za to co tam zrobił dziadek czy pradziadek, a Polka ma takiemu Niemcowi tyłek podetrzeć i nikt się nie będzie historią zajmował. Life is brutal. Jakby do ciebie jakiś Syryjczyk wyskoczył z tekstem, że świat czy Ty osobiście jesteś mu coś winien, bo historia coś tam to byś tak samo  śmiechem parsknął i poszedł w swoją stronę.

No ale akurat Syryjczyków to wręcz wielbią u szwabów, jedynie Polak, który faktycznie jest pkrzywdzony przez II WŚ jest traktowany jako obywatel drugiej kategorii. nawet nie mają statusu mniejszości narodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość misia napisał:

niektorzy nasi rodacy podcieraja dupy starym niemcom

rózne są zboczenia, ale to już przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość gość 4 napisał:

a Polka ma takiemu Niemcowi tyłek podetrzeć i nikt się nie będzie historią zajmował

Jeszcze czego 😛 Sami niech sobie podcierają 😛 A jak nie potrafią, to do gazu, jak oni kiedyś innych. Historia kołem niech się toczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tacy już jesteśmy. Wiecznie niezadowoleni, nieszczęśliwi. To miłe nastawienie i uśmiechy to nie tylko Niemcy. Tak jest w większości świata tylko Polska szaro bura cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
38 minut temu, Gość miss powiatu napisał:

A matce z dzieckiem to korona by z głowy spadła gdyby przepuściła osobę tylko z dwoma produktami, skoro sama ma wyładowany koszyk i zajmie kasjerce czas na długie minuty??? No trochę logiki

Nie rzucaj pereł przed wieprze, to tylko troll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
2 minuty temu, Gość gość napisał:

No ale akurat Syryjczyków to wręcz wielbią u szwabów, jedynie Polak, który faktycznie jest pkrzywdzony przez II WŚ jest traktowany jako obywatel drugiej kategorii. nawet nie mają statusu mniejszości narodowej.

Płacz dalej, świat ma to w czterech literach, co sobie napiszesz na forum to twoje. Kocham to polskie jojczenie, a wszystko sprowadza się nie do tego, że świat jest be tylko do tego, że jesteśmy frajerami, którzy dają się rozgrywać, umiemy tupać nóżką i płakać, ale nie potrafimy walczyć o konkrety i ich egzekwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
37 minut temu, Gość Gosc napisał:

I ty niby byłaś w Niemczech ? Mieszkam.tu od lat i wiesz co jest fajnego ze ludzie bez problemu się przepuszczają w kolejkach 

Skoro ktoś za tobą miał kilka produktów a ty cały kosz czy wózek trzeba bylo ja przepuścić  

Ja wiem ty madka poleczka z babelkiem i  nie do pomyślenia dla ciebie bo  to ciebie mają przypuszczać  

Tutaj na porządku dziennym jest uprzejmość a ty zamiast narzekać zacznij żyć tak jak ludzie w Niemczech ale zacznij od uprzejmości do innych 

I tak jak ktoś napisał jak Ci się nie podoba droga wolna możesz wyjechać 

 

Pierwsze słyszę żeby w Niemczech czy gdziekolwiek na świecie kobieta z dzieckiem na rękach (które zaraz może się np.rozryczeć jak to bobas i wtedy to dopiero będą Grażyny miały kwaśne miny) miała przepuszczac w kolejce jakąś pania wcale nie starą tylko dlatego że ma dwa produkty. Zresztą ona już wcześniej fuczała jak nie mogła z marszu przejść z wózkiem przez wąska alejke bo ja oglądałam jakiś produkt i nie od razu ją zauważyłam. Otrzezwilo mnie jej fuczenie, sekundy nawet nie zaczeka, a w kolejce to ona fukała także jak gość przede mną liczył grosiaki. Weź zmień dealera pokrako bo czytać się ciebie nie da. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×