Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sami

Sportowy biustonosz?

Polecane posty

Gość Sami

Witam wszystkie przyszle mamy! 

Jestem w 14 tc, piersi rosną jak oszalałe i zastanawiamsię jaki biustonosz wybrać? Zwykły (goniąc rozmiary) czy może sportowy? 

Proszę o opinie w którym było Wam najwygodniej no i bez szkody dla piersi...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do 5-7 miesiąca męczyłam się ze zwykłymi biustonoszami. Któregoś dnia poszłam do sklepu aby zakupić kolejny o chyba rozmiar czy dwa większy i wpadłam na bardzo fajne biustonosze sportowe. Oczywiście miałam problem bo nie wiedziałam który wybrać (M Czy L ) W końcu zdecydowałam się na M I jestem naprawdę zadowolona. Nie, piersi nie zlewają się w jedną. Jest wygodnie, nic nie uwiera i nie uciska.

Jak najbardziej polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Dobrze dobrany zwykły, oczywiście porządny a nie jakieś "rosnące". Sportowe są przecież dużo droższe (też mówię o porządnych - Freya, Panache, Shock Absorber..., bo na szmatki typu Nike czy adidas w ogóle nie ma sensu patrzeć, czy w ciąży czy bez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sami

Użytkowniczka - pamiętasz firmę tego biustonosza?

Gość - no właśnie zdania są podzielone i w kropce jestem bo przestaję się mieścić w swoje "stare". O tych elastycznych też słyszałam dużo złych opinii.

Martwię się bo nie wiem ile jeszcze urosną i czy w ogóle. Więc sportowy wydaję mi się wlasnie sensownym wyborem. Ale chcialabym usłyszeć Wasze doświadczenia w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

stanikomania.pl/biust-karmiacy-biust-wymagajacy/

"Kiedy warto zająć się kompletowaniem nowej biusto-garderoby? Już od pierwszych miesięcy ciąży w piersiach zachodzą zmiany wymagające naszej reakcji. „Przebieduję jakoś tę ciążę w byle czym, a potem kupię dobry stanik do karmienia” nie jest dobrą strategią. Nawet idealny stanik noszony jedynie w okresie karmienia może nie wystarczyć do naprawienia szkód, jakich dozna niepodtrzymany, rosnący biust w czasie ciąży.

Jak bardzo urosną nam piersi? To zupełnie nie do przewidzenia. Na zmiany trzeba po prostu reagować na bieżąco. Z ciasnym obwodem pod biustem (bo i pod biustem się rośnie) poradzimy sobie z łatwością, korzystając z przedłużki obwodu czy też jego rozszerzonej regulacji, nie wolno jednak na tym poprzestawać i lekceważyć wielkości miseczki. Należy przy tym uważać na tak zwaną bieliznę ciążową, która ma zdaniem producentów „rosnąć wraz z biustem”. O ile wielostopniowa regulacja obwodu pod biustem bywa przydatna, o tyle miseczek wyregulować się nie da. „Rosnące” miseczki są zwykle uszyte z bardzo elastycznego materiału i zamieniają nam biust w podskakujące jo-jo – jednym słowem, nici z podtrzymania, a skóra piersi dodatkowo się rozciąga. Trzeba po prostu pogodzić się z faktem, że niemożliwością jest przechodzenie całej ciąży w jednym staniku. Trzeba sprawić sobie więcej. Bardzo możliwe, że te, z których wyrosłyśmy, przydadzą nam się później, po zakończeniu karmienia."

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Sami napisał:

Użytkowniczka - pamiętasz firmę tego biustonosza?

Gość - no właśnie zdania są podzielone i w kropce jestem bo przestaję się mieścić w swoje "stare". O tych elastycznych też słyszałam dużo złych opinii.

Martwię się bo nie wiem ile jeszcze urosną i czy w ogóle. Więc sportowy wydaję mi się wlasnie sensownym wyborem. Ale chcialabym usłyszeć Wasze doświadczenia w tej sprawie.

Nie, niestety. Warto jednak pochodzić po sklepach i popatrzeć. Nie tylko z jednej pewnie firmy będą fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość Sami napisał:

Użytkowniczka - pamiętasz firmę tego biustonosza?

Gość - no właśnie zdania są podzielone i w kropce jestem bo przestaję się mieścić w swoje "stare". O tych elastycznych też słyszałam dużo złych opinii.

Martwię się bo nie wiem ile jeszcze urosną i czy w ogóle. Więc sportowy wydaję mi się wlasnie sensownym wyborem. Ale chcialabym usłyszeć Wasze doświadczenia w tej sprawie.

Ale ja nie rozumiem różnicy, przecież sportowe są dokładnie w takich samych rozmiarach, jak zwykłe, i dokładnie tak samo się je dobiera, więc tak samo często trzeba by zmieniać rozmiar. A cena wyższa (bo zwykłych jest jednak większy wybór).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sami

Dzięki za odpowiedzi. Kupię coś większego na początek, sportowego w zyciu nie miałam na sobie i boję się że jednak nie utrzyma mi tych piers i będą bimbać ;) Ale jesli ktoś będzie miał coś jeszcze do powiedzenia na ten temat to zapraszam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sami

Gość gość - teoretycznie sportowcy używają sportowych czyli powinny lepiej podtrzymywać te piersi. Ja się ich boję bo jednak na takie nie wyglądają. Dlatego właśnie pytam się o doswiadczenia innych mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sami

A co do rozmiaru to pewnie masz rację. Ja się nie znam bo nigdy takiego nie miałam a wyglada na "bardziej" elastyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość Sami napisał:

Gość gość - teoretycznie sportowcy używają sportowych czyli powinny lepiej podtrzymywać te piersi. Ja się ich boję bo jednak na takie nie wyglądają. Dlatego właśnie pytam się o doswiadczenia innych mam. 

Oczywiście, że dobry sportowy trzyma biust lepiej niż zwykły stanik, bo jest z innego materiału, bardziej zabudowany, inna konstrukcja. Słowo-klucz: dobry. Czyli np. te wspomnianych marek, i one jak najbardziej "wyglądają" :) Ty masz pewnie na myśli topy jakie można kupić gdzieś w marketach? To cię zmartwię, ale to nie są "biustonosze sportowe" i one się najwyżej nadają do noszenia jako koszulka do spania ;)

 

Noszę rozmiar 65GG, biegam półmaratony, mam za sobą 2 ciąże (w pierwszej też biust zmieniał rozmiary jak szalony) i trochę wiedzy o brafittingu - wiem, co mówię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seven 777

Od 4mca ciąży noszę staniki sportowe, zwykle mnie uwierały i przestały się w nich mieścić piersi. Sportowe fajnie podtrzymują biust. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Może być zwykły stanik byleby bez fiszbin , ale zdecydowaną przewagę u mnie i tak mają sportowe z grubsza gąbeczka w miseczce bo lepiej trzymają piersi na miejscu-a jak nie "latają "to mniej bolą😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Gość napisał:

Może być zwykły stanik byleby bez fiszbin , ale zdecydowaną przewagę u mnie i tak mają sportowe z grubsza gąbeczka w miseczce bo lepiej trzymają piersi na miejscu-a jak nie "latają "to mniej bolą😉

A czemu bez fiszbin? Właśnie z fiszbinami, bo to ważny element podtrzymania. A jak obwód i miska są dobrze dobrane, to nie trzeba żadnych gąbek, bo biust mieści się w miseczce i jest idealnie przytrzymany. Latające piersi oznaczają najzwyczajnie źle dobrany rozmiar stanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Ale ja nie rozumiem różnicy, przecież sportowe są dokładnie w takich samych rozmiarach, jak zwykłe, i dokładnie tak samo się je dobiera, więc tak samo często trzeba by zmieniać rozmiar. A cena wyższa (bo zwykłych jest jednak większy wybór).

Niestety tu się muszę niezgodzic. Ja kupiłam sportowe i miałam do wyboru S, M lub L. Kupiłam M i jakoś nie muszę go wymieniać a mam go już od kilku miesięcy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24 minuty temu, Użytkowniczka napisał:

Niestety tu się muszę niezgodzic. Ja kupiłam sportowe i miałam do wyboru S, M lub L. Kupiłam M i jakoś nie muszę go wymieniać a mam go już od kilku miesięcy 

Kupiłaś topik, a nie biustonosz sportowy. Biustonosz, nieważne czy zwykły, czy do karmienia, czy sportowy, czy góra od bikini... ma normalną rozmiarówkę (obwód plus miska), i tych rozmiarów powinno być ok. 60 żeby obejmowały większość kobiet.

Coś, co ma 3 rozmiary na krzyż nijak nie będzie dobrze dopasowanym stanikiem, nie podtrzyma biustu (a noszenie takiego w ciąży to prosta droga do zniszczenia piersi), i twój przykład jest tego najlepszym dowodem: jeśli twój biust się zmienia, a "stanika" nie zmieniasz, to chyba logiczne, że z tym "stanikiem" coś jest mocno nie tak? ;)

Tu więcej:

stanikomania.pl/biust-sportowy/

"Mała dygresja: być może część z Was dziwi się, czytając o stanikach sportowych z obwodami i miseczkami. Czy nie chodzi o sportowe topy, sprzedawane w rozmiarach S, M, L i XL? Otóż nie. Biustonosz sportowy to zwyczajny biustonosz – można powiedzieć, że nawet nadzwyczajny, zapewnia bowiem (a przynajmniej powinien) maksymalne podtrzymanie i unieruchomienie piersi. Obcisłe, lecz elastyczne topy w rozmiarach niebieliźnianych zupełnie się do tego nie nadają. Stanik sportowy powinien mieć bardzo ograniczoną rozciągliwość, dlatego nie może być tylko z grubsza dopasowany do wymiarów biustu nosicielki. "

 

Tu całkiem ładnie widać, jaka jest różnica (nawet jeśli testowana Anita nie jest najlepszym sportowcem na rynku - ale jednak naprawdę niezłym) :

youtube.com/watch?v=x4hiLg0DFIE

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×