Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaaaaaaaaa

Ojciec che wyrzucic moją Mame z domu. Prosze o pomoc

Polecane posty

Gość aaaaaaaaaa

Witam
Dzis w koncu ale i tak o wiele za pozno zgłosiłem mojego ojca za policje.
Przez wiele lat znecał sie psychicznie nad moja mama. Przez spory czas było spokojnie ale w ostatnim czasie sie nasiliło gdy zaczal spowrotem pic alkohol.
Dzis pod wpływem alkohlu zwyzal moja mame kolejny raz i nie wposcil do domu. Zadzwoniłem na policje po czym zabrali go na Izbe. Zalozylismy mu niebieską karte. W obecnym miekszaniu w ktorym mieszkamy moja mama mieszka w nim od slubu, ale od trzech lat jest zameldowana gdzies indziej (sppowodowe wymusem z spadku swojej babci by otrzymac mieszkanie gospodarcze)
Owe mieszkanie gospodarcze staram sie remontowac ale jeszcze nie jest gotowe by w nim mieszkac.
Boje sie o kolejny dzien kiedy na zajutrz moj tato wroci i bedzie kolejny raz starał sie wyrzucic z mieszkania. Planuje z mama sie wyprowadzic do odziedziczonego mieszkania gospodarczego ale jeszcze potrzbuje czasu by je wyremontowac.
Czy mojej mamie przysługują do obecnego mieszkania Ojca jakiekolwiek prawa z tytyłu małzenstwa? Mieszka tu juz ponad 20 lat. Czy moj ojciec ma prawo ją tak z dnia na dzien prawie wyrzucić?
Prosze o pomoc co moge w tej sprawie zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Z tego co napisałaś nie wynika nic odnośnie praw do mieszkania. Do kogo należy mieszkanie? Jeśli należało do Twego ojca przed ślubem, to mama ma prawo do niego w wysokości udowodnionego wkładu (np. jeśli zbierała paragony za remonty za które płaciła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaa

Notarialnie cały domu stoi na ojca. Oboje sie przeprowadzili gdy mieszkanie juz było wybudowane i mozna było w nim zamieszkac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaa

A było budowane kiedy byli małżenstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

W takim razie Twoja mama ma jakies prawa, jesli udowodni, ze dolozyla sie do budowy albo jesli poszlo ze wspolnie zarobionych pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Greg

Nie maja rozdzielnosci majątkowej to wszystko po połowie, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×