Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mikaela

Dlaczego ludzie sa dzisiaj tacy otyli , zwlaszcza kobiety

Polecane posty

Gość Ghjka

Olewajcie tego ...a o niku lezaczek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość gość napisał:

"Jesteś pewnie młoda , no i ruch to narazie nic ci nie dolega. Ale z wiekiem niestety choroby mogą przyjść. Cukrzyca, nadciśnienie, chore serce, stawy, kręgosłup. Jednak ludzie mają prawo żyć tak jak chcą . Chcą być grubi, ich sprawa. I nikt nie ma prawa się czepiać ."

Mam ok 40 lat i narazie jest . Chyba tak napwrdę  w życiu najbardziej zaszkodziło  mi głodzenie sie w wieku nastu lat . 

Też się głodzilam w wieku nastu lat, wazylam 45 kg przy wzroście 164 i wtedy czułam się super, jeżeli chodzi o figurę . Podobają mi się takie szczuplutkie kobietki, więc byłam mega zadowolona. Ale no cóż , straciłam okres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Ghjka napisał:

Olewajcie tego ...a o niku lezaczek 

Dlaczego? Podpadł ci czymś ? Ze mną na jakichs innych tematach gadał kulturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
2 godziny temu, Leżaczek napisał:

Nadwaga jest 20kg w tabelce bmi i jest nawet zdrowa, otyłość już nie. 

Przestań, nadwaga nie jest zdrowa, obciąża kości, masz więcej toksyn w organizmie, afacet 185 i 100 kg jest po prostu gruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie
4 godziny temu, Gość gość napisał:

Też mam niedoczynnośc tarczycy i PCOS, a jakoś gruba nie jestem. Bo zawsze jadłam umiarkowanie i zdrowo. 

90-95% grubasów są grubymi z powodu żarcia węglowodanów bez opamiętania i tyle. 

A "niedoczynność tarczycy" to tylko wymówka aby więcej wpier/dalać. 

W dzisiejszych czasach jest tyle sposób i suplementów, aby zmniejszyć/zahamowac apetyt, ze az nie wiem jak można być grubym. Cwiczenia, siłownie też są ogólnodostępne.

Jeśli pijesz do mnie, to informuję, że byłam gruba przy 1500 kcal, diecie niskowęglowej i siłowni co 2 dzień. Nie jadłam dużo od lat. Dopiero jak mam bardzo dużo ruchu (powyżej 5 godzin dziennie) chudnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Annie napisał:

Jeśli pijesz do mnie, to informuję, że byłam gruba przy 1500 kcal, diecie niskowęglowej i siłowni co 2 dzień. Nie jadłam dużo od lat. Dopiero jak mam bardzo dużo ruchu (powyżej 5 godzin dziennie) chudnę.

A kiedy masz czas na tyle ruchu? Chyba, że masz pracę fizyczną. Współczuję problemów ze zdrowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

To możliwe, jedna dostała menopałzy w wieku 21 lat od vege.

No co ty?! Nie żartuj . Ja nie dostałam menopauzy. Przytylam i okres wrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

A kiedy masz czas na tyle ruchu? Chyba, że masz pracę fizyczną. Współczuję problemów ze zdrowiem.

Jak pracowałam to właśnie nie miałam, teraz nie pracuję, dlatego mam czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

Kiedyś miałem 57kg i kompleksy. Wole dobrze wyglądać niż jak chodzacy vege trup.

Facet musi być szczupły , ale ładnie umięśniony . Może wrócisz do tych ćwiczeń na siłowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Annie napisał:

Jak pracowałam to właśnie nie miałam, teraz nie pracuję, dlatego mam czas. 

I naprawdę chce ci się ćwiczyć ponad 5 godzin dziennie? Podziwiam! Coś pisałas o spacerach. Lubisz samotnie spacerować? Bo ja nie znoszę . Natomiast w towarzystwie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 minut temu, Leżaczek napisał:

Kiedyś miałem 57kg i kompleksy. Wole dobrze wyglądać niż jak chodzacy vege trup.

Ale ja jak tak mało wazylam to się sobie bardzo podobałam. Nie wyglądałam jak trup, miałam okrągła twarz, nogi też nie chude. Za to super wymiary, ciuchy wyglądały na mnie rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drrr
7 minut temu, Leżaczek napisał:

To możliwe, jedna dostała menopałzy w wieku 21 lat od vege.

Menopauza wiaze sie z min brakiem komorek jajowych u kobiety. Kazda rodzi sie juz z okreslona iloscia. Nie da sie nagle stracic calego zapasu komorek jajowych. Magicznie nie wyparuja. Mozna stracic okres czy nie miec owulacji, ale jest to proces odwracalny. Menopauza odwracalna nie jest.

Sa przypadki kobiet ktore bardzo wczesnie przechodzily menopauze, ale to wynikalo z niskiej rezerwy komorek jajowych.

Zadna dieta nie moze wywolac stalego stanu jakim jest menopauza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

I naprawdę chce ci się ćwiczyć ponad 5 godzin dziennie? Podziwiam! Coś pisałas o spacerach. Lubisz samotnie spacerować? Bo ja nie znoszę . Natomiast w towarzystwie lubię.

Spaceruję, bo jestem ciąży, nie mogę ćwiczyć na siłowni. Nie chce mi się, choć lubię chodzić, ale nie zawsze mam ochotę, jednak myślę o tym, że być może za pare mcy z powodu kilogramów wysiądą mi stawy i jakoś mam większą motywację :) słucham sobie wtedy audiobooków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie

Aha, i lubię samotnie spacerować, rozmyślam sobie wtedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Leżaczek napisał:

Nie warto leżaczka nie istnieje.

Ale dlaczego nie chcesz ćwiczyć ? Dziewczynom podobają się wysportowani faceci. Wiesz, sześciopak, fajne bicepsy. Kobiety też ćwiczą i stosują dietę , żeby mieć ładne ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Annie napisał:

Aha, i lubię samotnie spacerować, rozmyślam sobie wtedy :)

Zazdroszczę tym co lubią samotnie spacerować. Ja próbowałam, ale źle to znosilam. W towarzystwie bardzo lubię, ale to towarzystwo nie zawsze jest. Fajnie, że będziesz miała dzidziusia, oby wszystko dobrze poszło przy porodzie. No i życzę zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Drrr napisał:

Menopauza wiaze sie z min brakiem komorek jajowych u kobiety. Kazda rodzi sie juz z okreslona iloscia. Nie da sie nagle stracic calego zapasu komorek jajowych. Magicznie nie wyparuja. Mozna stracic okres czy nie miec owulacji, ale jest to proces odwracalny. Menopauza odwracalna nie jest.

Sa przypadki kobiet ktore bardzo wczesnie przechodzily menopauze, ale to wynikalo z niskiej rezerwy komorek jajowych.

Zadna dieta nie moze wywolac stalego stanu jakim jest menopauza.

Gdzieś przeczytałam, że zażywanie bodajże ketrelu przy chorobie dwubiegunowej przyspiesza menopauzę . W jakiejs babskiej gazecie przeczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Zazdroszczę tym co lubią samotnie spacerować. Ja próbowałam, ale źle to znosilam. W towarzystwie bardzo lubię, ale to towarzystwo nie zawsze jest. Fajnie, że będziesz miała dzidziusia, oby wszystko dobrze poszło przy porodzie. No i życzę zdrowia!

❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 godzin temu, Gość booo napisał:

Strasznie głupie pytanie w temacie. Autorka, jesli nie jest 8latką wie, ze moga byc rozne przyczyny, od zarcia i braku ruchu, po choroby i geny. Po co zadaje?Z troski? jakos ludzie nie troszcza sie o zdrowie kazdego palacza, popijajającego, chwalącego marychę, ne placza nad losem wychudzonych modelek  itd. 

Jesli ktoś jest gruby to albo mu to nie przeszkadza, albo z roznych powodow nie udaje mu sie  schudnąc, jego sprawa, innym nie szkodzi. Cala filozofia, nie ma o co pytać.

Ja tam nie wiem co złego w takich dociekaniach, widocznie nie masz w ogóle natury dociekliwej, i ci kompletnie wszystko jedno. tyle, ze autorka zadała pytanie, a nikt nei usiłuje odpowiedziec, tylko sie ciagnie gadka nie na temat.

chyba do końca nawet naukowcytego nei wiedza. 

nie wierzę, żeby to było do końca od nadmiernego jedzenia, bo dlaczego ludzie kiedys byli szczuplejsi, a teraz taka epidemia? Nagla sie wszystkim zachciało jesc? Bez sensu

Jest sporo programów wg których przyczyna lezy w konserwantach, i zywnosci przetworzonej, ale nie do końca zrozumiałam mechanizm działania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Annie napisał:

❤️

Dzięki, nawzajem. Powiem ci, że wręcz nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś je tylko 1500 kcal, ćwiczy i nie jest szczupły. Musi ci być ciężko. A Autorka topiku tego nie rozumie, bo sama jest zdrowa. Otóż Autorko , wyobraź sobie, że ludzie chorują i czasami, jak widzisz z tego powodu mają problemy z tuszą . Więc na drugi raz może się zastanów zanim zaczniesz kogoś wyśmiewać i obrażać . Zło podobno wraca. A jak ty tak kiedyś zachorujesz, będziesz chodzić głodna, będziesz ćwiczyć a pomimo to  dopadnie cię nadwaga? I ładny wygląd diabli wezmą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość gosc napisał:

Ja tam nie wiem co złego w takich dociekaniach, widocznie nie masz w ogóle natury dociekliwej, i ci kompletnie wszystko jedno. tyle, ze autorka zadała pytanie, a nikt nei usiłuje odpowiedziec, tylko sie ciagnie gadka nie na temat.

chyba do końca nawet naukowcytego nei wiedza. 

nie wierzę, żeby to było do końca od nadmiernego jedzenia, bo dlaczego ludzie kiedys byli szczuplejsi, a teraz taka epidemia? Nagla sie wszystkim zachciało jesc? Bez sensu

Jest sporo programów wg których przyczyna lezy w konserwantach, i zywnosci przetworzonej, ale nie do końca zrozumiałam mechanizm działania

 

Niektórzy potrafią jeść naprawdę dużo i są szczupli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Leżaczek napisał:

12 minut temu, Gość Gość napisał: Ale dlaczego nie chcesz ćwiczyć ? Dziewczynom podobają się wysportowani faceci. Wiesz, sześciopak, fajne bicepsy. Kobiety też ćwiczą i stosują dietę , żeby mieć ładne ciało. X a co mnie to obchodzi co im się podoba, nie jestem od spełniania ich wymagań 😪👋

No, ale chcesz mieć dziewczynę, nie? Fajnie jest komuś się podobać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Dzięki, nawzajem. Powiem ci, że wręcz nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś je tylko 1500 kcal, ćwiczy i nie jest szczupły. Musi ci być ciężko. A Autorka topiku tego nie rozumie, bo sama jest zdrowa. Otóż Autorko , wyobraź sobie, że ludzie chorują i czasami, jak widzisz z tego powodu mają problemy z tuszą . Więc na drugi raz może się zastanów zanim zaczniesz kogoś wyśmiewać i obrażać . Zło podobno wraca. A jak ty tak kiedyś zachorujesz, będziesz chodzić głodna, będziesz ćwiczyć a pomimo to  dopadnie cię nadwaga? I ładny wygląd diabli wezmą .

Ja myślę, że coś jest nie tak z moim metabolizmem. Ale z drugiej strony pocieszam się, że podobno osoby z wolnym metabolizmem dłużej wyglądają młodo. A autorkę trochę rozumiem, zresztą ona opisywała zwyczaje żywieniowe tych osób. Ja nie piję coca-coli, słodycze jem rzadko (tzn. teraz wcale), ale i tak zwykle zdrowe, np. marcepan na erytrolu, nie jem rzeczy tłustych, unikam pszenicy i dużych ilości słodkich owoców.

Ja wiem, że to dziwne, że tak nie chudnę, bo mój chłopak od kiedy zaczął żywić się podobnie (gotuję mu) zjechał 40 kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

no przeciez wiem, ze kiedys ludzie byli grubi, ale podobno teraz jest epidemia otyłosci i to jest w statystykach. to ze dodaja cukru duzo,  jak dla mnie mało tłumaczy, bo przez cukier jedzenie jest b kaloryczne, i wtedy powinno sie go zjesc mniej, i tyle

z drugiej strony teraz jest mega moda na produkty odtłuszczone typu light, przed którymi ostrzegaja jeszcze bardziej niz przed tymi które maja duzo cukru. i bądz tu mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Annie napisał:

Ja myślę, że coś jest nie tak z moim metabolizmem. Ale z drugiej strony pocieszam się, że podobno osoby z wolnym metabolizmem dłużej wyglądają młodo. A autorkę trochę rozumiem, zresztą ona opisywała zwyczaje żywieniowe tych osób. Ja nie piję coca-coli, słodycze jem rzadko (tzn. teraz wcale), ale i tak zwykle zdrowe, np. marcepan na erytrolu, nie jem rzeczy tłustych, unikam pszenicy i dużych ilości słodkich owoców.

Ja wiem, że to dziwne, że tak nie chudnę, bo mój chłopak od kiedy zaczął żywić się podobnie (gotuję mu) zjechał 40 kg...

O rany! 40kg?! No to musiał mieć niezła nadwagę . Już jak urodzisz, musisz koniecznie zadbać o swoje zdrowie i iść prywatnie do dobrego specjalisty. No i do dobrego dietetyka. Jeżeli chodzi o nadmierne spożywanie cukru czy tłuszczu to może być kompulsywne jedzenie, zaburzenie odżywiania . Już ktoś tu wcześniej pisał , że jest to tzw. zajadanie stresu czy samotności. Ta dziewczyna co w samolocie zjadła trzy ciastka może próbowała w ten sposób stłumić strach przed lotem? Ewidentnie była uzależniona od cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

O rany! 40kg?! No to musiał mieć niezła nadwagę . Już jak urodzisz, musisz koniecznie zadbać o swoje zdrowie i iść prywatnie do dobrego specjalisty. No i do dobrego dietetyka. Jeżeli chodzi o nadmierne spożywanie cukru czy tłuszczu to może być kompulsywne jedzenie, zaburzenie odżywiania . Już ktoś tu wcześniej pisał , że jest to tzw. zajadanie stresu czy samotności. Ta dziewczyna co w samolocie zjadła trzy ciastka może próbowała w ten sposób stłumić strach przed lotem? Ewidentnie była uzależniona od cukru.

No był pulpetem, a teraz jest niemal szczupły :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Annie napisał:

No był pulpetem, a teraz jest niemal szczupły :) 

Tobie też się uda osiągnąć wymarzoną wagę tylko nie żałuj pieniędzy na dobrego, prywatnego lekarza i dobrego dietetyka. Jak już urodzisz i będziesz w stanie to koniecznie wróć na siłownię , albo ćwicz w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Leżaczek napisał:

2 minuty temu, Gość Annie napisał: No był pulpetem, a teraz jest niemal szczupły X skóra mu nie została? 

No właśnie . Jak się chudnie za szybko to potem mogą być problemy z obwisla skóra . A na to tylko operacja plastyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annie
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

2 minuty temu, Gość Annie napisał: No był pulpetem, a teraz jest niemal szczupły X skóra mu nie została? 

Nie, nic mu nie zostało. Schudł przez rok, ma 29 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 minut temu, Leżaczek napisał:

Według mnie tłuszcz jest zdrowy poa po prostu dają mało tłuszczu bo ludzie są głupi i myślą że jak zjedzą tłuszcz to odłoży im się tłuszcz. A tyje się od węglowodanów np cukru, od tłuszczu to prędzej się schudnie, ktoś pamięta dietę tłuszczową polityka? 😙 

Ale zwróć uwagę, że przy tej diecie były wykluczone owoce i chyba węglowodany wykluczone lub bardzo ograniczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×