Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość w chorym kraju

ludzie nie wracajcie do tego kraju

Polecane posty

Gość w chorym kraju

z przykrością to piszę, ale tu nic się nie zmienia:( Już ta afera, gdzie latają samolotami na prawo i lewo daje do myślenia. Premier w odpowiedzi na zarzuty wobec marszalka sejmu publikuje liste 400lotow w 207 pozycjach (wylatane w 20mies, czyli  srednio co 1,5dni roboczego).

Dzieci kisza sie po 30 w przedszkolach, rodzice nic z nimi nie robia, nie wychowuja, nie bawia sie, dzieci sa mniej sprawne ruchowo (potem gorzej idzie im nauka, bo sie nie ruszaja, tylko ze smartfonem w reku graja w gry). Zycie podrozalo, bo jest wiecej gotowki przez 500+

A Polacy schamieli totalnie jeszcze bardziej m.in przez ten pospiech i brak wychowania jakiegokolwiek..wszedzie agresja, chamstwo, przepychanie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marttta

Niestety to prawda.

W Polsce wytrzymuję zwykle ten tydzień, półtora, ale z zaciśniętymi zębami już pod koniec. Fajnie jest zobaczyć rodziców, rodzeństwo, znajomych. fajnie pójść z sentymentu w 'dawne miejsca'. Ale kraj, jako kraj, i społeczeństwo (o politykach i księżach to juz wolę nie pisać!) to porażka. jednocześnie mnie wkurzaja niesamowicie i też dołują mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helga

Ale przecież nasze pensje bardzo się ostatnio poprawiły i idą bezustannie w górę. No i nie zapominajcie, że pl to jeden z najtańszych krajów w UE. Są na to dowody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

Gdzie te dowody???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewunia

Księża podobnie jak i politycy robią swoją robotę najlepiej jak tylko potrafią. Ale życie w pl idzie swoją drogą a zmiany jakie nastąpiły są bardzo pozytywne dla kraju. Pl dziś  jest oazą dobrobytu i dostatku jakiego nie było nigdy w historii tego kraju. Ja wróciłam do PL z 35 letniej emigracji i jestem oczarowana tym krajem. Odżyłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helga
2 godziny temu, Gość Bimba napisał:

Gdzie te dowody???

Np tutaj: https://m.dw.com/pl/eurostat-życie-w-niemczech-nie-jest-drogie-polska-jednym-z-najtańszych-krajów-ue/a-16902906

pl jest najtańsza! Zawsze to mówiłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tereska

Dziś w pl jest dobrobyt. luksusowe domy w budowie, najnowsze drogie samochody śmigają po drogach a miejsca do parkowania nie uświadczysz. Ludzie kupują praktycznie wszystko, taszczą przepełnione wózki z galerii wypełnione towarem po brzegi. 500+ podwyższyło siłę nabywczą Polaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwaaaa
5 godzin temu, Gość w chorym kraju napisał:

z przykrością to piszę, ale tu nic się nie zmienia:( Już ta afera, gdzie latają samolotami na prawo i lewo daje do myślenia. Premier w odpowiedzi na zarzuty wobec marszalka sejmu publikuje liste 400lotow w 207 pozycjach (wylatane w 20mies, czyli  srednio co 1,5dni roboczego).

Dzieci kisza sie po 30 w przedszkolach, rodzice nic z nimi nie robia, nie wychowuja, nie bawia sie, dzieci sa mniej sprawne ruchowo (potem gorzej idzie im nauka, bo sie nie ruszaja, tylko ze smartfonem w reku graja w gry). Zycie podrozalo, bo jest wiecej gotowki przez 500+

A Polacy schamieli totalnie jeszcze bardziej m.in przez ten pospiech i brak wychowania jakiegokolwiek..wszedzie agresja, chamstwo, przepychanie sie.

Autorko, 

Ja mieszkam w irlandii. Myslisz, ze tutaj jest lepiej? 

Ok irlandczycy sa rzyczliwi, ciagle przepraszam, przepraszam za nic, dziekuje ale uwierz mi, ze nie zawsze jest to szczere. 

Rowniez jest mega drogie zycie. Sluzba zdrowia to w ogole jakas porazka. Masa bezdomnych bo malo kogo stac na czynsz i nie ma mieszkan dostepnych tak jak np. w Polsce ze blok buduje sie na bloku. Tutaj sie walczy o to, zeby cos wynajac i licytuje zeby cos kupic. 

Ciagle czytam o wojnach narkotykowych, ktos komu podcial gardlo w bialy dzien. 

Do przedszkola rzadko sie wysyla dzieci, bardziej mama zostaje wiecej lat w domu, bo z racji tego ze jest tak drogo nie oplaca sie isc do pracy bo to co zarobisz to wydasz na przedszkole. 

Nie narzekaj, ja czasem tesknie za Polska, ale nie moge wrocic bo maz jest z wloch. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

Napiszcie ile litrów benzyny, ile kilogramów wołowiny czy ile paczek masła można kupić za najniższą pensję w Polsce a ile w UK - wtedy się wyjaśni gdzie jest taniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu

Polskie ceny są dopasowane do polskich zarobków i nie daj Boże żeby to się zmieniło. Ja nie chcę zarabiać tak jak na zachodzie i płacić tak jak za woły. Przecież oni mają wszystko dużo droższe więc i tak wydają wszystko co zarobią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 minut temu, Gość Helga napisał:

Np tutaj: https://m.dw.com/pl/eurostat-życie-w-niemczech-nie-jest-drogie-polska-jednym-z-najtańszych-krajów-ue/a-16902906

pl jest najtańsza! Zawsze to mówiłam!

Bierzemy średnie pensje netto 3500 zł w Polsce/2200 euro we Francji i mamy:

1. Schab 0,57% pensji w PL - 0,36% we FR

2. Kostka masla (ile wazy, bo w Polsce 200g) PL 0,26% - FR 0,07% (przeliczone na 200 g)

3.Litr mleka UHT - PL 0,07% - FR 0,04%

4.Kurczak  kurczak bio/ekologiczny - caly, cena kilograma-  PL 1,71% - FR 0,6%

5.Kg wolowiny na steki - PL 1,4% - FR -0,68% (liczone z ceny średniej)

6.Kg pomidorow - PL 0,17% - FR 0,09%

7.Kg czeresni - PL 0,31% - FR 0,27%

  

WSZYSTKO z tej listy jest w stosunku do zarobków tańsze we Francji, i to nieraz dużo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helga

PL to dziś eldorado, przesyt i lepiej niż w USA, tutaj (w PL) kto pracuje ten ma. A lenie, nieroby i malkontenci zawsze w tym kraju jęczą. Weźcie się do roboty jak chcecie więcej zarabiać. Można brać nadgodziny i zarabiać godnie. Albo żyć z kapitału tak jak ja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nazwaaa
15 minut temu, moon 28 napisał:

No i co z tego że jest z Włoch? To co Włosi mają zakaz wstępu do PL? Bierz makaroniarza i wracaj do ojczyzny

On nie lubi Polskich kotletow i golonki. heheh. Polski tez nie lubi. 

A tak na powaznie to tesciowa tu mieszka i jej nie zostawi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość Helga napisał:

PL to dziś eldorado, przesyt i lepiej niż w USA, tutaj (w PL) kto pracuje ten ma. A lenie, nieroby i malkontenci zawsze w tym kraju jęczą. Weźcie się do roboty jak chcecie więcej zarabiać. Można brać nadgodziny i zarabiać godnie. Albo żyć z kapitału tak jak ja!

Obudź się, Kryśka! Zesrałaś się! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia z Jadziowa
40 minut temu, Gość Helga napisał:

Np tutaj: https://m.dw.com/pl/eurostat-życie-w-niemczech-nie-jest-drogie-polska-jednym-z-najtańszych-krajów-ue/a-16902906

pl jest najtańsza! Zawsze to mówiłam!

Polska jest tania ale dla ludzi zarabiajacych w INNYCH WALUTACH.

dla Polakow zarabiających w złotówkach jest droga.

Moja koleżanko Helgo - wejdź na dział forum  'macierzyństo wychowywanie dzieci' -  tam codziennie przewijają się wątki typu 'proszę podajcie przepis na tani obiad' ' albo 'do wypłaty 5 dni a my mamy tylko 100 złotych na nas czworo' ,  'wszystko podrożało, zauważyliście to?" i tak dalej.  tak dobrze jest w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadzia z Jadziowa
46 minut temu, Gość Bimba napisał:

Napiszcie ile litrów benzyny, ile kilogramów wołowiny czy ile paczek masła można kupić za najniższą pensję w Polsce a ile w UK - wtedy się wyjaśni gdzie jest taniej!

w UK kostka masła to 15 minut pracy przy stawce minimalnej.

za godiznę pracy z minimalną stawką kupisz jakoś 700g mielonej chudej wołowiny.

litr paliwa to też 15 minut pracy przy stawce minimalnej.

kino to 50 minut pracy.

piwo w pubie 30-45 minut minimalnej

itd

POLSKA JEST DUŻO DROŻSZA  - BO PATRZEĆ TRZEBA NA STAWKI, i co można za nie kupić, w jakim czasie na coś zarobić, A NIE STOSOWAĆ JAKIES DURNE PRZELICZANIE WALUT.

np moja rata kredytu to 760 funtow miesięcznie. ktos powei o jak dużo ,to 3500 złotych.

 tylko że te 760 funtow to w sumie tylko 23%  zarobkow NETTO moich i partnera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ojbhij

Haha. Nie zamierzam wracać 😄 jeśli już to mam zamiar jechać dalej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu

PL nie jest dużo droższa tylko Polacy nie pracują efektywnie. Nie chce im się robić i każdy tylko mordę drze i chce więcej zarabiać. A przecież pracodawcy i tak płacą wam za dużo. Bak rąk do pracy a ludzie wybrzydzają. Gdybyście uczciwie pracowali to zarabialibyście więcej. Brać nadgodziny i ryć jak chcecie więcej kasy. Przecież ja nie będę za was pracował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek

Jak przyjeżdżam do Krakowa na wakacje (mieszkam na stałe w Sztokholmie) to nie mogę się nadziwić że w PL jest tak tanio. A pomimo to restauracje i sklepy przepełnione są ludźmi wiec Polakom dobrze się powodzi skoro ich stać na to. Dla mnie restauracja w Krakowie jest conajmniej cztery razy tańsza niż w Sztokholmie. No a skoro mało zarabiacie to widocznie słabo pracujecie. Weźcie się solidnie do roboty to będziecie zarabiać tak jak my w Szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudiii
2 godziny temu, Gość Jadzia z Jadziowa napisał:

w UK kostka masła to 15 minut pracy przy stawce minimalnej.

za godiznę pracy z minimalną stawką kupisz jakoś 700g mielonej chudej wołowiny.

litr paliwa to też 15 minut pracy przy stawce minimalnej.

kino to 50 minut pracy.

piwo w pubie 30-45 minut minimalnej

itd

POLSKA JEST DUŻO DROŻSZA  - BO PATRZEĆ TRZEBA NA STAWKI, i co można za nie kupić, w jakim czasie na coś zarobić, A NIE STOSOWAĆ JAKIES DURNE PRZELICZANIE WALUT.

np moja rata kredytu to 760 funtow miesięcznie. ktos powei o jak dużo ,to 3500 złotych.

 tylko że te 760 funtow to w sumie tylko 23%  zarobkow NETTO moich i partnera.

To drogo w tym UK., ale jak tam bylam to tego nie zauważyłam w sumie.

Ale, jak ktoś zarabia np 15 funtow na godzinę, czy więcej, i nie mieszka w Londynie, to  wtedy nie jest drogo  tam zyc.

. tak myśle. bylam w Uk 2 razy, u brata i jego rodziny w gości. dobrze się im żyje, mają dzieci , a nie maja zasilków na dzieci z racji 'wysokich' dochodów.  mieszkają w dość sporym mieście. prace mają dobrze płatne.

Ale ja chyba bym tam nie mogla być. wolałabym pewnie Norwegię, lub Danię albo np Hiszpanię.

ale mieszkam w Polsce i męczę się tu coraz bardziej - mam 22 lata i sie waham co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Herman

gdyby nie to że w PL jest tak tanio dla turystów to bym tutaj nie przyjeżdżał. Całe szczęście, że zarabiam te skromne 2.000€/mc więc dla mnie PL to taniutki kraj. Nie rozumiem czemu wy wy tak narzekacie na te polskie ceny. Przecież tutaj jest tak tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu

Tak źle niby jest w tej PL a ja tu widzę, że każdy ma te marne 5.000 zł/mc. A masa ludzi zarabia ponad 10.000/mc. Trzeba tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimba

Ha ha ha ha ha!!!!

No teraz to dopiero pojechałeś trollu!!!

Ha ha ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Helga napisał:

Np tutaj: https://m.dw.com/pl/eurostat-życie-w-niemczech-nie-jest-drogie-polska-jednym-z-najtańszych-krajów-ue/a-16902906

pl jest najtańsza! Zawsze to mówiłam!

Jak się popatrzy na minimalne pensje, na mediany etc. to jasno widać, że ta "taniość" to tylko w wyobraźni trola krychy jest, bo co z tego, że Niemiec zapłaci 15% więcej, skoro zarobi minimum 5 razy tyle co Polak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Jasiu napisał:

PL nie jest dużo droższa tylko Polacy nie pracują efektywnie. Nie chce im się robić i każdy tylko mordę drze i chce więcej zarabiać. A przecież pracodawcy i tak płacą wam za dużo. Bak rąk do pracy a ludzie wybrzydzają. Gdybyście uczciwie pracowali to zarabialibyście więcej. Brać nadgodziny i ryć jak chcecie więcej kasy. Przecież ja nie będę za was pracował!

w PL możesz robić jak robocik 24 na dobe a i tak gòwno zarobisz, bo taki hoojowy system że pracownika się nie szanuje tylko doji jak krowe aż padnie a potem bierze następnego. Na zachodzie jest więcej szacunku dla pracownika. PL to ciemnogród umysłowy 100 lat za murzynami. Przecież jak pracownik by zarobił to by lepiej pracował bo by widział sens, a jak gòwno dostaje to pracuje byle jak. Pozatym jakby zarobił to by więcej konsumował i byłby zysk nie tylko dla rządu w podatkach ale i dla firmy która produkuje usługe lub produkt którą ten pracownik zakupi bo go stać. Nie można wymagać aby ktoś orał za grosze a potem z niego zdzierać, a niestety w PL taki hoojowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Jasiu napisał:

Tak źle niby jest w tej PL a ja tu widzę, że każdy ma te marne 5.000 zł/mc. A masa ludzi zarabia ponad 10.000/mc. Trzeba tylko chcieć.

Mediana w Polsce wynosi obecnie ok. 2 200 zł netto, co oznacza, że 50% polskiego społeczeństwa zarabia MNIEJ NA RĘKĘ NIŻ 2 200 zł ? To jest o połowę mniej niż pensja minimalna na Zachodzie!

A dominanta, czyli stawka, która była wśród Polaków wypłacana najczęściej w  2018 roku wynosiła 1511 zł netto.

To nie są zarobki, to jest jałmużna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurkawodna
5 godzin temu, Gość Jasiu napisał:

Polskie ceny są dopasowane do polskich zarobków i nie daj Boże żeby to się zmieniło. Ja nie chcę zarabiać tak jak na zachodzie i płacić tak jak za woły. Przecież oni mają wszystko dużo droższe więc i tak wydają wszystko co zarobią.

w PL są mniejsze opakowania a ceny takie jak na zachodzie, to dopiero fenomen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr

Jak chcecie więcej zarabiać to musicie więcej pracować no i te wasze ceny też wtedy będą dużo wyższe. Tak działa podstawowe prawo ekonomi. Kto więcej zarabia płaci więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Mediana w Polsce wynosi obecnie ok. 2 200 zł netto, co oznacza, że 50% polskiego społeczeństwa zarabia MNIEJ NA RĘKĘ NIŻ 2 200 zł ? To jest o połowę mniej niż pensja minimalna na Zachodzie!

A dominanta, czyli stawka, która była wśród Polaków wypłacana najczęściej w  2018 roku wynosiła 1511 zł netto.

To nie są zarobki, to jest jałmużna!!!

Dlatego ceny są dostosowane do tych zarobków. Chcecie więcej zarabiać to musicie więcej pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jasiu

Przypomnę wam, że zarobki idą cały czas w górę! Opłaca się pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×