Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość w chorym kraju

ludzie nie wracajcie do tego kraju

Polecane posty

Gość XDD
50 minut temu, Gość XDD napisał:

w afryce i indiach tez maja psy. super dedukcja, ze to przejaw zamoznosci sherlocku XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ty lepiej dzwon do FBI bo na pewno ciebie tam potrzebuja XD

ty jeszcze raz to przeczytaj bo pier.dolisz o bogactwie zwierzat jak poj.ebany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Taka kuźwa bieda a ludzie budują luksusowe domy jednorodzinne o powierzchni 400 mkw. A przy tym Merc, BMW albo audi. Bieda kuźwa bieda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XDD
14 minut temu, Gość Gość napisał:

Taka kuźwa bieda a ludzie budują luksusowe domy jednorodzinne o powierzchni 400 mkw. A przy tym Merc, BMW albo audi. Bieda kuźwa bieda!

Ta, cala Polska jezdzi mercedesami XDDDDDDDDDD wez sie puknij w czolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość XDD napisał:

Ta, cala Polska jezdzi mercedesami XDDDDDDDDDD wez sie puknij w czolo

Cała nie ale są setki tysięcy takich bryk. Ludzie w PL są bogaci więc kupują co chcą. Mają piękne domy, auta, jeżdżą zagranicę na wakacje i gromadzą oszczędności. Firmy prywatne prosperują coraz lepiej bo interes się kręci. Podatki niskie i władze przychylne obywatelowi. Wielu inwestuje. Tak buduje się powszechny dobrobyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gad
45 minut temu, Gość Gość napisał:

Cała nie ale są setki tysięcy takich bryk. Ludzie w PL są bogaci więc kupują co chcą. Mają piękne domy, auta, jeżdżą zagranicę na wakacje i gromadzą oszczędności. Firmy prywatne prosperują coraz lepiej bo interes się kręci. Podatki niskie i władze przychylne obywatelowi. Wielu inwestuje. Tak buduje się powszechny dobrobyt.

A wszystko dzięki PiS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitupitu

srali muchi bedzie wiosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Cała nie ale są setki tysięcy takich bryk. Ludzie w PL są bogaci więc kupują co chcą. Mają piękne domy, auta, jeżdżą zagranicę na wakacje i gromadzą oszczędności. Firmy prywatne prosperują coraz lepiej bo interes się kręci. Podatki niskie i władze przychylne obywatelowi. Wielu inwestuje. Tak buduje się powszechny dobrobyt.

Piękna bajka 🤣🤣🤣🤣 czy wam już mózgi konkretnie wyprało? Jesteśmy na skraju inflacji rodem z Wenezueli i to są fakty, a nie twoje bajeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Piękna bajka 🤣🤣🤣🤣 czy wam już mózgi konkretnie wyprało? Jesteśmy na skraju inflacji rodem z Wenezueli i to są fakty, a nie twoje bajeczki

Jaka inflacja? Jaka Wenezuela? Człowieku, obudź się. Może nie jest idealnie, ale zdecydowanie wszystko idzie powoli ku dobremu. Jest coraz lepiej. W ciągu ostatnich 20 lat Polska staje na nogi od zera, teraz jesteśmy znaczącym rynkiem Europejskim, kiedy jeszcze pare lat temu byliśmy za Czechami czy Węgrami.... oby tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

Przede wszystkim ogromnie wzrasta prywatna wartość. Ludzie są coraz bogatsi. Mają po kilka samochodów, domów, mieszkań i pokaźne sumy na kontach w bankach. Takiego bogactwa nie było nigdy. Wiem, że są też ubodzy ale to ich wina, bo nie pracują. Na dostatek trzeba sobie zasłużyć pracą a jak ktoś jest leń niekumaty to nie może być bogaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PanWyjezdzacz81
1 minutę temu, Gość Damian napisał:

Przede wszystkim ogromnie wzrasta prywatna wartość. Ludzie są coraz bogatsi. Mają po kilka samochodów, domów, mieszkań i pokaźne sumy na kontach w bankach. Takiego bogactwa nie było nigdy. Wiem, że są też ubodzy ale to ich wina, bo nie pracują. Na dostatek trzeba sobie zasłużyć pracą a jak ktoś jest leń niekumaty to nie może być bogaty.

Etam.Srednia mediana robola polskiego to 2500 netto i to ma byc bogactwo.Chyba mieszkasz na Wilanowie bo jedynie tam mozna zauwazyc takie bogactwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja się zgadzam. Jest coraz lepiej. Klucz to mieć wykształcenie i prace, to pieniadze bedzie sie miało. Jak ktos nie miał wyższych ambicji, to wiadomo że za duzo nigdzie nie osiągnie. No i ogromny plus, tu jest bezpiecznie, nie to co zachód .Jestem rocznik '97 i nie zmaieniłbym Polski na zaden inny kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek

Emeryci żyją tak jak sobie na to zasłużyli. Jedni mają wysokie emerytury a inni niskie. Jak mało i słabo pracowali to nie mogą mieć wysokiej emerytury. Przecież społeczeństwo i tak za nich płaci i dostali trzynastkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
44 minuty temu, Gość PanWyjezdzacz81 napisał:

Etam.Srednia mediana robola polskiego to 2500 netto i to ma byc bogactwo.Chyba mieszkasz na Wilanowie bo jedynie tam mozna zauwazyc takie bogactwo.

Robol tak samo jak inny zarabia tyle ile jest wart dla swojego pracodawcy. W tym wypadku wartość robola to ok 2.500 ale znam takich co lekko wyciągają 5-6.000/mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bsksk
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ja się zgadzam. Jest coraz lepiej. Klucz to mieć wykształcenie i prace, to pieniadze bedzie sie miało. Jak ktos nie miał wyższych ambicji, to wiadomo że za duzo nigdzie nie osiągnie. No i ogromny plus, tu jest bezpiecznie, nie to co zachód .Jestem rocznik '97 i nie zmaieniłbym Polski na zaden inny kraj

To ciekawe co piszesz, bo ja mam wyzsze i w urzedzie pracy zarabiam 22OO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian
26 minut temu, Gość Bsksk napisał:

To ciekawe co piszesz, bo ja mam wyzsze i w urzedzie pracy zarabiam 22OO

Widocznie nie jesteś więcej wart albo po prostu, nie należy ci się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ja się zgadzam. Jest coraz lepiej. Klucz to mieć wykształcenie i prace, to pieniadze bedzie sie miało. Jak ktos nie miał wyższych ambicji, to wiadomo że za duzo nigdzie nie osiągnie. No i ogromny plus, tu jest bezpiecznie, nie to co zachód .Jestem rocznik '97 i nie zmaieniłbym Polski na zaden inny kraj

A jakie ty możesz mieć pojęcie o wykształceniu i pracy jak masz 22 lata? Ja też kiedyś miałam nadzieje 😂 skończyłam 2 kierunki specjalistyczne i wyciągam naprawdę grube tysiące za granicą. Do Polski nigdy nie zamierzam wracać. Kto pisze że Polska jest bogata najwidoczniej nigdy nie pracował za granicą, no chyba że bez wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja
4 godziny temu, Gość Damian napisał:

Przede wszystkim ogromnie wzrasta prywatna wartość. Ludzie są coraz bogatsi. Mają po kilka samochodów, domów, mieszkań i pokaźne sumy na kontach w bankach. Takiego bogactwa nie było nigdy. Wiem, że są też ubodzy ale to ich wina, bo nie pracują. Na dostatek trzeba sobie zasłużyć pracą a jak ktoś jest leń niekumaty to nie może być bogaty.

Widać nigdy nie byłeś za granicą jeśli to uważasz za bogactwo😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Jaka inflacja? Jaka Wenezuela? Człowieku, obudź się. Może nie jest idealnie, ale zdecydowanie wszystko idzie powoli ku dobremu. Jest coraz lepiej. W ciągu ostatnich 20 lat Polska staje na nogi od zera, teraz jesteśmy znaczącym rynkiem Europejskim, kiedy jeszcze pare lat temu byliśmy za Czechami czy Węgrami.... oby tak dalej

Polecam zapoznać się ze statystykami, inflacja rośnie najszybciej od 7 lat, a zadłużenie państwa rośnie szybciej niż PKB.

Skoro nie jest idealnie jak sam piszesz to po co siedzieć w Polsce? Sytuacja jest tak niestabilna że nie można przewidzieć że będzie dobrze jak piszesz. 

Polsce życzę wszystkiego najlepszego, naprawdę, ale przy zachodzie wciąż mamy poziom średniowiecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moralny
13 godzin temu, Gość Gość napisał:

Taka kuźwa bieda a ludzie budują luksusowe domy jednorodzinne o powierzchni 400 mkw. A przy tym Merc, BMW albo audi. Bieda kuźwa bieda!

złodzieje i krętacze mają dobrze w każdym kraju, bez wyjątku, ale te luksusy są zawsze kosztem cierpienia innych, więc mam w doopie takie bogactwa, niech się panoszą, a i tak umrą bez niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggg
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jaka inflacja? Jaka Wenezuela? Człowieku, obudź się. Może nie jest idealnie, ale zdecydowanie wszystko idzie powoli ku dobremu. Jest coraz lepiej. W ciągu ostatnich 20 lat Polska staje na nogi od zera, teraz jesteśmy znaczącym rynkiem Europejskim, kiedy jeszcze pare lat temu byliśmy za Czechami czy Węgrami.... oby tak dalej

taki znaczacy rynek, ze jest co chwila ryzyko interwencji PE 😂

taki znaczacy rynek, ze inflacja siega zenitu.

Masz racje, nie jest idealnie. Nie ma pewnosci, ze cokolwiek pojdzie ku dobremu, nikt ci tego nie moze zagwarantowac, zadna partia, zaden czlowiek. 

Jakkolwiek by wam sie nie wydawalo ze jest kolorowo i bogato w Polsce, zagranica i tak zawsze beda kilka krokow do przodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dave27

Mieszkał ktoś kiedyś w Tajlandii lub Singapurze? Orientuje się ktoś jak znaleźć tan prace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość Dave27 napisał:

Mieszkał ktoś kiedyś w Tajlandii lub Singapurze? Orientuje się ktoś jak znaleźć tan prace?

W Tajlandii za duzo nie zarobisz, wiec tam najlepiej pracowac zdalnie, bo zarabiasz normalnie, a wydajesz grosze. Singapur super kraj, mozna dobre pieniadze dostac.

W wiekszosci krajow poza-europejskich, zeby dostac zatrudnienie pracodawca bedzie musial udowodnic, ze nie ma obywatela jego kraju z tymi samymi kwalifikacjami i bedzie musial placic za ciebie dodatkowe podatki. Dlatego najlatwiej znalezc prace specjalistom, naukowcom, ludziom z niszowym zawodem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dave27
8 minut temu, Gość Gosc napisał:

W Tajlandii za duzo nie zarobisz, wiec tam najlepiej pracowac zdalnie, bo zarabiasz normalnie, a wydajesz grosze. Singapur super kraj, mozna dobre pieniadze dostac.

W wiekszosci krajow poza-europejskich, zeby dostac zatrudnienie pracodawca bedzie musial udowodnic, ze nie ma obywatela jego kraju z tymi samymi kwalifikacjami i bedzie musial placic za ciebie dodatkowe podatki. Dlatego najlatwiej znalezc prace specjalistom, naukowcom, ludziom z niszowym zawodem. 

A w logistyce typu spedycja - organizowanie transportów ( praca biurowa) ?

 

Byłem sporo razy w Tajlandii ,a teraz jestem w Polsce I próbowałem wysyłać swoje cv ,ale adres mam narazie polski. Do firm w logistyce wysyłałem. 

Myślisz ,że to kwestia tego ,że na miejscu musiałbym szukać ?

A co do pracy zdalnej to pracowałeś/pracowałaś w taki sposób ,w sensie jakie zawody zdalnie mozna tak wykonywać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dave27

Bo nie miałem odzewu jak do tajskich firm wysyłałem cv.  W Polsce np. gdybym tak powysyłał cv to bym miał odzew , mówie o logistyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscccc

Ja bym chetnie wrocila, ale nie moge 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
44 minuty temu, Gość Dave27 napisał:

Bo nie miałem odzewu jak do tajskich firm wysyłałem cv.  W Polsce np. gdybym tak powysyłał cv to bym miał odzew , mówie o logistyce.

nie wiem, zupelnie nie moja branza, ja w informatyce siedze. moze linkedin sprobuj? nie pracowalam nigdy z Tajlandczykami.

ale zdalnie w Tajlandii i tak mozesz tylko na turystycznej wizie pracowac, chyba max 3 miesiace. jesli mieszkasz ponad pol roku w jednym miejscu to zazwyczaj tam trzeba rozliczac podatki, ale tu trzeba sprawdzic konkretny kraj bo nie wiem.

tak czy inaczej powodzenia! zagranica trzeba zwykle dluzej szukac niz u siebie, zawsze na miejscu latwiej, jak podaje sie kontakt tel tamtejszy itp. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Emigranci broniac swojej decyzji o wyjezdzie krytykuja kraj i nawet pomimo ewidentnych pozytwynych zmian wyszukuja wady. Osoby ktore chcialyby moze cos zmienic ale zabraklo odwagi odnosnie wyjazdu krytykuja emigrantow i stad mowienie o zmywakach,szorowaniu kibli itp.

Tak to widze z perspektywy X lat za granca i powrotu do Polski. Jest tez wielu takich jak ja co zyja swoim zyciem i nie intereuja ich takie dywagacje gdzie jest tansza kielbasa i gdzie krocej sie czeka do lekarza. Pracowac trzeba wszedzie a zeby zylo sie nam ponaprzecietnie to trzeba cos ponaprzecietnego umiec, bez znaczenia jest miejsce w ktorym przebywamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zenon

Ale nam Polakom należy się lepszy standart życia, bo my jesteśmy pracowici i religijni. Nie wymagamy wiele; 2.000€/mc to dziś dolna granica egzystencji i tyle powinien mieć w PL każdy kto pracuje. Takie grosze to dziś minimum egzystencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Emigranci broniac swojej decyzji o wyjezdzie krytykuja kraj i nawet pomimo ewidentnych pozytwynych zmian wyszukuja wady. Osoby ktore chcialyby moze cos zmienic ale zabraklo odwagi odnosnie wyjazdu krytykuja emigrantow i stad mowienie o zmywakach,szorowaniu kibli itp.

Tak to widze z perspektywy X lat za granca i powrotu do Polski. Jest tez wielu takich jak ja co zyja swoim zyciem i nie intereuja ich takie dywagacje gdzie jest tansza kielbasa i gdzie krocej sie czeka do lekarza. Pracowac trzeba wszedzie a zeby zylo sie nam ponaprzecietnie to trzeba cos ponaprzecietnego umiec, bez znaczenia jest miejsce w ktorym przebywamy.

Tak samo jak wszyscy specjalisci i lekarze, ktorzy wyjechali XD Powodzenia w kolejkach do lekarza jak naprawde bedzie zalezec od tego twoje zycie, bo wierz mi duzo osob traci zdrowie na NFZ.

Tez zalezy gdzie jestes zagranica, bo kraj krajowi nierowny. Ja mam teraz powiedzialabym wrecz bajkowe zycie w porownaniu do PL wiec na pewno nie zamierzam wracac, jeszcze sporo musialoby sie zmienic na lepsze, a na razie widac tylko nieodpowiedzialne decyzje rzadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Zenon napisał:

Ale nam Polakom należy się lepszy standart życia, bo my jesteśmy pracowici i religijni. Nie wymagamy wiele; 2.000€/mc to dziś dolna granica egzystencji i tyle powinien mieć w PL każdy kto pracuje. Takie grosze to dziś minimum egzystencji

co ma religijnosc do czegokolwiek? to twoja prywatna sprawa nie pracodawcy, nie rzadu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×