Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość w chorym kraju

ludzie nie wracajcie do tego kraju

Polecane posty

Gość angellla
21 minut temu, Gość Daria napisał:

Wszyscy w PL zarabiają coraz więcej. Za wizytę u lekarza trzeba w ten czy inny sposób (np podatku) zapłacić. Nikt nic nie zwraca. Nie jest tak, że nikły % Polaków zarabia dobrze. Klasa średnia powiększa się z dnia na dzień. Średni zarobek to dziś ponad 5.000 zł. Turystyka bez przerwy bije rekordy. Ludzie mają dochodowe firmy rozkręcone na całego i zarabiają w PL kokosy. Stąd całe to bogactwo naokoło. Rząd wspiera prywatną inicjatywę jak może i wszędzie widać dobrobyt. W PL jest łatwo żyć, bo wszystko jest dużo tańsze niż na zachodzie. Ludzi stać na wszystko. Ostatnie 20 lat to kamień milowy w rozwoju PL. Takie jest moje skromne zdanie.

sience fiction niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wdowiec

Jest tak dobrze, że ja się już pakuję. Chcę chociaż kilka lat pomieszkać w jakimś normalnym kraju. Tutaj normalnie nigdy nie było i nigdy nie będzie. Czas to pojąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Dorota napisał:

PL dzisiaj to eldorado dobrobytu. Ludzie coraz bogatsi ale jednak pracują nieefektywnie. To się musi zmienić. Jak Polak chce więcej zarabiać (a każdy chce) to musi duuużo lepiej pracować. Dlatego mamy dziś: marną pracę=marne zarobki. Na zachodzie jest lepiej, bo ludzie pracują lepiej i efektywniej. Poziom innowacji technicznej jest nieporównywalnie wyższy.

Poziom innowacji technicznej na zachodzie jest wyzszy dlatego , ze praca ludzka jest drozsza. Polska powoli zbliza sie do momentu, ze i u nas nie bedzie oplacalo sie produkowac. Nie pozostaje nam nic innego niz innowacje,to jest obecnie jedyny kierunek dla Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x,s,s,s

Polska powoli sie zbliza do Grecji i Wenezueli niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio
43 minuty temu, Gość x,s,s,s napisał:

Polska powoli sie zbliza do Grecji i Wenezueli niestety.

Tak źle nie jest, bo rząd o nas dba. Np emeryci dostali trzynastkę a młodziaki do 26 nie muszą płacić podatku nie wspominając o fantastycznym zastrzyku gotówki jakim jest 500+. No i przecież pensje bardzo się ostatnio poprawiły i bezustannie idą w górę. Nie jest źle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 minut temu, Gość Dyzio napisał:

Tak źle nie jest, bo rząd o nas dba. Np emeryci dostali trzynastkę a młodziaki do 26 nie muszą płacić podatku nie wspominając o fantastycznym zastrzyku gotówki jakim jest 500+. No i przecież pensje bardzo się ostatnio poprawiły i bezustannie idą w górę. Nie jest źle!

Emeryci dostawali i dostają góowno. NIemieckiego emeryta stać na podróżowanie po świecie, polskiego nie stać często na jedzenie i leki.

500+ nic dobrego nie wnosi, poza drenażem finansów państwa (głównie tych przewidzianych na emerytury za kilkanaście lat, co oznacza, że przyszli polscy emeryci będą mieć jeszcze gorzej). W normalych krajach wspiera się rodziny tworząc żłobki i przedszkola, dofinansowując opiekę niań żeby rodzice mogli na siebie i dziecko jak ludzie zarobić, dofinansowując zajęcia pozalekcyjne etc. Po wzroście inflacji już widać, że tych pieniędzy w budżecie nie ma!

Zerowy pit dla młodych to kolejna kiełbasa wyborcza dla głupich, która niczego na rynku pracy nie poprawi. Dalej będą śmieciówki, dalej młodzi nie będą wspierani we własnej dzialności,  dalej będą żałosne pensje - wbrew twojem peirdoleniu w Polsce zarobki są i długo jeszcze będą żałosne, średnia netto jest niższa niż na zachodzie minimalna! - a korzyść z tego dla "młodych" będzie groszowa. Za to oficjalnie tworzy się kolejne pole do oszustw podatkowych.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Emeryci dostawali i dostają góowno. NIemieckiego emeryta stać na podróżowanie po świecie, polskiego nie stać często na jedzenie i leki.

500+ nic dobrego nie wnosi, poza drenażem finansów państwa (głównie tych przewidzianych na emerytury za kilkanaście lat, co oznacza, że przyszli polscy emeryci będą mieć jeszcze gorzej). W normalych krajach wspiera się rodziny tworząc żłobki i przedszkola, dofinansowując opiekę niań żeby rodzice mogli na siebie i dziecko jak ludzie zarobić, dofinansowując zajęcia pozalekcyjne etc. Po wzroście inflacji już widać, że tych pieniędzy w budżecie nie ma!

Zerowy pit dla młodych to kolejna kiełbasa wyborcza dla głupich, która niczego na rynku pracy nie poprawi. Dalej będą śmieciówki, dalej młodzi nie będą wspierani we własnej dzialności,  dalej będą żałosne pensje - wbrew twojem peirdoleniu w Polsce zarobki są i długo jeszcze będą żałosne, średnia netto jest niższa niż na zachodzie minimalna! - a korzyść z tego dla "młodych" będzie groszowa. Za to oficjalnie tworzy się kolejne pole do oszustw podatkowych.

 

Z takimi negatywnymi poglądami to możesz tylko sobie w łeb strzelić. Na szczęście rzeczywistość wygląda inaczej. PL pięknieje a Polacy się bogacą jak nigdy w historii. Polski emeryt nie musi jechać zagranicę, bo może dostać refundowany pobyt w sanatorium. Tego Niemiec nigdy nie dostanie. A dzięki 500+ powiększają się rodziny, bo dostają istotny zastrzyk gotówki. No, ale ty wszystko widzisz w czarnych kolorach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Emeryci dostawali i dostają góowno. NIemieckiego emeryta stać na podróżowanie po świecie, polskiego nie stać często na jedzenie i leki.

500+ nic dobrego nie wnosi, poza drenażem finansów państwa (głównie tych przewidzianych na emerytury za kilkanaście lat, co oznacza, że przyszli polscy emeryci będą mieć jeszcze gorzej). W normalych krajach wspiera się rodziny tworząc żłobki i przedszkola, dofinansowując opiekę niań żeby rodzice mogli na siebie i dziecko jak ludzie zarobić, dofinansowując zajęcia pozalekcyjne etc. Po wzroście inflacji już widać, że tych pieniędzy w budżecie nie ma!

Zerowy pit dla młodych to kolejna kiełbasa wyborcza dla głupich, która niczego na rynku pracy nie poprawi. Dalej będą śmieciówki, dalej młodzi nie będą wspierani we własnej dzialności,  dalej będą żałosne pensje - wbrew twojem peirdoleniu w Polsce zarobki są i długo jeszcze będą żałosne, średnia netto jest niższa niż na zachodzie minimalna! - a korzyść z tego dla "młodych" będzie groszowa. Za to oficjalnie tworzy się kolejne pole do oszustw podatkowych.

 

Jest dokładnie tak i tylko głupi tego nie widzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jest dokładnie tak i tylko głupi tego nie widzą!

Przeszło 41% wyborców popiera PiS - w/g ciebie wszyscy głupi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
15 minut temu, Gość Dyzio napisał:

Z takimi negatywnymi poglądami to możesz tylko sobie w łeb strzelić. Na szczęście rzeczywistość wygląda inaczej. PL pięknieje a Polacy się bogacą jak nigdy w historii. Polski emeryt nie musi jechać zagranicę, bo może dostać refundowany pobyt w sanatorium. Tego Niemiec nigdy nie dostanie. A dzięki 500+ powiększają się rodziny, bo dostają istotny zastrzyk gotówki. No, ale ty wszystko widzisz w czarnych kolorach....

Ty chyba polskiej historii nie znasz. Proszę o informację jak 500 zł jest istotnym zastrzykiem gotówki przy inflacji, która przejada całe zarobki i w porównaniu do 10-15x większych zarobków zagranicą? Poza tym wg najnowszych statystyk program 500 + nie przynosi korzyści jeśli chodzi o dzietnosc i stad sprowadzani są imigranci, którym ochoczo nasz rząd rozdaje nasze pieniądze. Proszę o informację skąd wg Ciebie biorą się na to pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Dyzio napisał:

Przeszło 41% wyborców popiera PiS - w/g ciebie wszyscy głupi?

Tak, co do jednego 😃 trzeba być wyjątkowo głupim żeby dac się sprzedać za 500 zł, gorzej niż uliczna dzi.wka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio
54 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ty chyba polskiej historii nie znasz. Proszę o informację jak 500 zł jest istotnym zastrzykiem gotówki przy inflacji, która przejada całe zarobki i w porównaniu do 10-15x większych zarobków zagranicą? Poza tym wg najnowszych statystyk program 500 + nie przynosi korzyści jeśli chodzi o dzietnosc i stad sprowadzani są imigranci, którym ochoczo nasz rząd rozdaje nasze pieniądze. Proszę o informację skąd wg Ciebie biorą się na to pieniądze?

Rodziny decydują się na dzieci i w ten sposób rosną nowi podatnicy. Inflacja jest niewielka, nie przejada całych zarobków, pochłaniają ją wzrosty wynagrodzeń. Pieniądze na 500+ są przeznaczone na ten szczytny cel i są już zarezerwowane w budżecie Państwa. A budżet państwa dysponuje dziś nadwyżką i jest dodatni. Dla przyszłych emerytów starczy na emerytury - oczywiście jeżeli dobrze pracowali. Jak słabo pracowali to będą mieć słabą emeryturę. To logiczne!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1 godzinę temu, Gość Dyzio napisał:

Przeszło 41% wyborców popiera PiS - w/g ciebie wszyscy głupi?

Głosujących, a nie wyborców. To "drobna" różnica, bo przy frekwencji rzędu 50% daje to mniej niż 20% wyborców, czyli tych durnych na szczęście nie ma aż tak dużo.

A co do "dzietności" dzięki jałmużnie 500+ to się nawet nie ośmieszaj. Ten ochłap rzucony jak psom w żaden sposób na dzietność nie wpływa, bo ta sukcesywnie i nieustannie spada:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/500-nie-ratuje-polski-przed-zapascia,114,0,2417010.html

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/liczba-narodziny-i-dzietnosc-w-polsce-spada,955296.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio

Jak dotąd PiS się sprawdza i robi to co od niego oczekują wyborcy. Życie dla obywatela jest łatwiejsze,  bo ta partia zapewnia dobrobyt. Nie kradną (co już jest wydarzeniem w skali światowej), trzymają łapę na oszustach i wprowadzają istotne, korzystne zmiany społeczne. Trzeba będzie długo czekać zanim wyłoni się inna partia, która zrobi tyle dobrego dla wyborców. No bo przecież PO okradało naród. A te Kukizy i inne to błazny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 godziny temu, Gość Dyzio napisał:

Rodziny decydują się na dzieci i w ten sposób rosną nowi podatnicy. Inflacja jest niewielka, nie przejada całych zarobków, pochłaniają ją wzrosty wynagrodzeń. Pieniądze na 500+ są przeznaczone na ten szczytny cel i są już zarezerwowane w budżecie Państwa. A budżet państwa dysponuje dziś nadwyżką i jest dodatni. Dla przyszłych emerytów starczy na emerytury - oczywiście jeżeli dobrze pracowali. Jak słabo pracowali to będą mieć słabą emeryturę. To logiczne!

 

 

NIC z tego co piszesz nie jest prawdą.

Dzietność po początkowym wzroście sukcesywnie spada, stąd potrzeba sprowadzania imigrantów, którzy nie raz dostają lepszy socjal niż przeciętny Polak. 

Wynagrodzenia mogą być odczuwalne tylko na poziomie pensji minimalnej - jeśli chodzi o wzrost. W innym wypadku to pracodawca decyduje o stawce. 

WZROST CEN odczują wszyscy. INFLACJA JEST NAJWIĘKSZA OD 7 LAT, więc nie pisz głupot, że jest mała! 500 zł to jest NIC.

Budżet państwa to kpina, zadłużenie rośnie szybciej niż PKB.

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK "ZAREZERWOWANE PIENIĄDZE" stąd co raz to nowe wymysły jak tu kasę ściągnąć z przeciętnego obywatela.

I co ty piszesz o emeryturach, tutaj nic nie jest pewne, ZUS już upada, a oni jeszcze mają pomysł z emeryturami obywatelskimi. No śmiech na sali.
 

Nie wiem, czy jesteś trolem, ale SERIO NIKOGO NIE INTERESUJĄ WYBORY TERAZ. Nikt przy zdrowych zmysłach zarabiając 15x tyle nie będzie wracał do tego burdelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nxxnn
10 godzin temu, Gość Dyzio napisał:

Tak źle nie jest, bo rząd o nas dba. Np emeryci dostali trzynastkę a młodziaki do 26 nie muszą płacić podatku nie wspominając o fantastycznym zastrzyku gotówki jakim jest 500+. No i przecież pensje bardzo się ostatnio poprawiły i bezustannie idą w górę. Nie jest źle!

Tak to zle. Przyslowia madroscia narodu" Z pustego i Salomon nie naleje" Nie widzisz co sie dzieje?? Nie stac Polski na rozdawanie kasy. Pensje sie wcale nie poprawily!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qhhqhqh

Niestety. Te dzieci na ktore rzad w tej chwili wydaje kase 500 nie beda przyszlymi podatnikami, poniewaz ich rodziny beda biedne- nie pracuje matka zazwyczaj i taki mlody czlowiek wyjedzie na Zachod by moc godnie zyc.
Emeryci dostaja sanatoria? Hehe. Chyba jak dozyja. Zreszta co to za atrakcja czlowieku? Na Zachodzie mozesz chodzic np na rehabilitacje kilka razy do roku, a w Polsce jak doczekasz i wiadomo jak slabo zyje polski emeryt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w,q,,q,q,q
2 godziny temu, Gość Dyzio napisał:

Jak dotąd PiS się sprawdza i robi to co od niego oczekują wyborcy. Życie dla obywatela jest łatwiejsze,  bo ta partia zapewnia dobrobyt. Nie kradną (co już jest wydarzeniem w skali światowej), trzymają łapę na oszustach i wprowadzają istotne, korzystne zmiany społeczne. Trzeba będzie długo czekać zanim wyłoni się inna partia, która zrobi tyle dobrego dla wyborców. No bo przecież PO okradało naród. A te Kukizy i inne to błazny.

Pis ci wmowil bedaku ze PO kradlo i to łyknąłeś. Łyknąłeś te 500 zeta ochłapu i nie mozes sie ich nachwalic. Nie kradna? A premie? A te wszystkie afery ? A loty Kuchcinskiego, Zdejmnij  rozowe okulary.
Chociaz dla mnie nie zdejmujcie; Niech wygra pis i z gloscie sie tu za 5 lat. Bedzie zupelnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio

Tak naprawdę jestem PiSowskim trollem i dorabiam sobie 10 groszy za komentarz :( 500 plus nie wystarcza na życie, wszystko przepijam pędzonym w piwnicy bimbrem. Żona po powikłaniach po porodzie wciąż czeka do lekarza na NFZ już 12 lat więc jestem niewyżyty seksualnie i czasem gwałcę 13latki na paradach w Bydgoszczy.

Zazdroszczę wszystkim, którzy pracują zagranicą, bo sam nie mam wykształcenia ale nie stać mnie żeby nawet kupić bilety na zmywak na Ukrainie. 

Tak naprawdę nigdy nie byłem nigdzie poza Polską i dlatego nie mam porównania, wydaje mi się, że jak wybuduje dom to jestem Januszem Nosaczem lvl 9000.

W wolnych chwilach wchodzę na forum dla emigrantów, bo pracuję niewydajnie co sam zarzucam innym więc mam dużo wolnego czasu.

Poznam chłopca, lat 10, do zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Dyzio napisał:

Tak naprawdę jestem PiSowskim trollem i dorabiam sobie 10 groszy za komentarz 😞 500 plus nie wystarcza na życie, wszystko przepijam pędzonym w piwnicy bimbrem. Żona po powikłaniach po porodzie wciąż czeka do lekarza na NFZ już 12 lat więc jestem niewyżyty seksualnie i czasem gwałcę 13latki na paradach w Bydgoszczy.

Zazdroszczę wszystkim, którzy pracują zagranicą, bo sam nie mam wykształcenia ale nie stać mnie żeby nawet kupić bilety na zmywak na Ukrainie. 

Tak naprawdę nigdy nie byłem nigdzie poza Polską i dlatego nie mam porównania, wydaje mi się, że jak wybuduje dom to jestem Januszem Nosaczem lvl 9000.

W wolnych chwilach wchodzę na forum dla emigrantów, bo pracuję niewydajnie co sam zarzucam innym więc mam dużo wolnego czasu.

Poznam chłopca, lat 10, do zabawy.

wiemy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio

Wszystko widzicie w czarnych kolorach a ja jak wyjdę na ulicę to nie mogę się nadziwić skąd ludzie mają taaaką kasę. Nówki śmigają po ulicach. Ludzie dobrze ubrani, syci i zadowoleni z życia. Młodzież uśmiechnięta żrą hamburgery, dzwonią z iPhonów i jeżdżą na wakacje. Zagranicę też jeżdżą bo mogą sobie dorobić w miesiącach wakacyjnych. Mamy zadowolone taszczą wózki z towarem a obok biegają szczęśliwe dzieciary i drą mordy na całego. Jest dobrobyt jakiego w historii nigdy nie było. A wszystko dzięki mądrej polityce rządu! Kolosalny rozwój i solidne podwaliny dobrobytu.

.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ignacy

Wraca masa ludzi, bo w PL jest coraz lepiej i już mają do czego wracać. Pobudowali piękne domy, mają kapitał po kilkunastu latach pracy na zachodzie i teraz mogą żyć spokojnie u siebie z rodziną. A do tego znają obcy język, nabyli doświadczenia i łatwo znajdą dobrą pracę w PL. Zawsze to   lepiej w domu niż na obczyźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Taka bieda a ludzie mają psy i koty chociaż karma i wizyty u weterynarza są drogie. Gdyby nie mieli kasy to by nie kupowali zwierząt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
31 minut temu, Gość Dyzio napisał:

Wszystko widzicie w czarnych kolorach a ja jak wyjdę na ulicę to nie mogę się nadziwić skąd ludzie mają taaaką kasę. Nówki śmigają po ulicach. Ludzie dobrze ubrani, syci i zadowoleni z życia. Młodzież uśmiechnięta żrą hamburgery, dzwonią z iPhonów i jeżdżą na wakacje. Zagranicę też jeżdżą bo mogą sobie dorobić w miesiącach wakacyjnych. Mamy zadowolone taszczą wózki z towarem a obok biegają szczęśliwe dzieciary i drą mordy na całego. Jest dobrobyt jakiego w historii nigdy nie było. A wszystko dzięki mądrej polityce rządu! Kolosalny rozwój i solidne podwaliny dobrobytu.

.

 

Wszyscy pracuja na czarno, moi dziadkowie sobie tez tak dorabiaja do emerytury, bo w innym razie nie byliby w stanie zaplacic nawet za mieszkanie, a pracowali cale zycie. 

Hamburgery to akurat niezdrowe i tanie jedzenie, teraz najdrozsza jest zdrowa zywnosc, ktorej ceny szybuja w gore. Inflacja najwieksza od 7 lat, no super rzad XD

Jesli trzeba jezdzic zagranice zeby sie dorobic, to chyba Polska nie taka idealna? Mozna zamiast na wakacje na cale zycie i bardziej specjalistyczny zawod, to nagle z jednej wyplaty kupisz to, na co w Polsce bierzesz kredyt. Bo w Polsce to 5000 wyplaty to jest nic w porownaniu do cen.

W historii Polski byly czasy wiekszego dobrobytu, odsylam na lekcje historii 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
13 minut temu, Gość gosc napisał:

Wszyscy pracuja na czarno, moi dziadkowie sobie tez tak dorabiaja do emerytury, bo w innym razie nie byliby w stanie zaplacic nawet za mieszkanie, a pracowali cale zycie. 

Hamburgery to akurat niezdrowe i tanie jedzenie, teraz najdrozsza jest zdrowa zywnosc, ktorej ceny szybuja w gore. Inflacja najwieksza od 7 lat, no super rzad XD

Jesli trzeba jezdzic zagranice zeby sie dorobic, to chyba Polska nie taka idealna? Mozna zamiast na wakacje na cale zycie i bardziej specjalistyczny zawod, to nagle z jednej wyplaty kupisz to, na co w Polsce bierzesz kredyt. Bo w Polsce to 5000 wyplaty to jest nic w porownaniu do cen.

W historii Polski byly czasy wiekszego dobrobytu, odsylam na lekcje historii 🙂 

Inflacja inflacją...A psa masz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WTF
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

Inflacja inflacją...A psa masz? 

Jaka "inflacja inflacją"??? Co ma posiadanie psa do inflacji??? Czy ty masz 5 lat? BO ROZUM DZIECKA NA PEWNO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XDD
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Inflacja inflacją...A psa masz? 

w afryce i indiach tez maja psy. super dedukcja, ze to przejaw zamoznosci sherlocku XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ty lepiej dzwon do FBI bo na pewno ciebie tam potrzebuja XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdddkd

ale glupoty, ludzie zawsze mieli zwierzeta

nawet z nimi do weterynarza  niektorzy  nie chodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zwierzęta domowe są kosztowne a mimo to w PL jest 22.000.000 psów i 18.000.000 kotów. A wy tu piszecie że bieda jest. W Chinach jak była bieda to ludzie jedli psy. A w PL jest dobrobyt i nikt nie je psów. Po wojnie to robili opaski z futerka kotów - to dopiero była,bieda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s,s,s,s

Idz ...ko sie przejdz, moze powietrze ci cos w tym pustym lbie rozjasni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×