Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Niedługo idę na wesele! Wow

Polecane posty

Gość Gość

Kochani! Niedługo wybieram się na wesele. Ostatnio bylam chyba na moim własnym 13 lat temu, pomijając jeden ślub na ktorym bylismy z 3 msc synem. Ślub osoby bardzo bliskiej, ale nie rodziny i tu pytania:

Ile dac?

Co dac?

Lepiej pieniądz czy prezent?

W czym się teraz chodzi na wesela?

Czy dostalyscie jakies fajne zabawne upominki?

Moze cos skroje od was !

Czy suknia maxi to będzie obciach dla 34 latki?  

I jaki niezbędnik dla 3 letniego urwisa powinnam mieć ze sobą?

Chętnie poczytam wszystkie rady,bo jestem granatem oderwana od świata i imprez 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Suknia maxi obciachem? To mini lepsza? Mam 37 lat i na imprezy typu wesela/sylwestry  itp. Zawsze chodzę w długich ...enkach. W prezencie najlepiej pieniądze (tyle, na ile Cię stać) plus kwiaty/wino/jakieś dobre nalewki. Mąż oczywiście obowiązkowo  koszula z długim rękawem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Suknia maxi obciachem? To mini lepsza? Mam 37 lat i na imprezy typu wesela/sylwestry  itp. Zawsze chodzę w długich ...enkach. W prezencie najlepiej pieniądze (tyle, na ile Cię stać) plus kwiaty/wino/jakieś dobre nalewki. Mąż oczywiście obowiązkowo  koszula z długim rękawem. 

Mini odpada ! Cos ty! Niewygodne to i tylko bym musiała czy już mi gacie widać, a jeszxze co chwilę schyl sie do dziecka w tym. Właśnie nie wiem jakie są trendy teraz. Maz oczywiscie garnitur, w ślubny sie nie mieści więc kupimy nowy 😄 chora jestem jak myślę i sklepach 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dark Lady

Dla męża kupcie granatowy garnitur, w czarnym to na pogrzeb. 😉

A Ty nie musisz decydować się na mini albo maxi, możesz przecież wybrać ...enkę przed kolano i też Ci nic nie będzie widać.

Lepiej daj pieniądze niż prezent, bo ten może być nietrafiony. Do tego możecie dorzucić jakieś wino czy czekoladki.

Miłej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Dark Lady napisał:

Dla męża kupcie granatowy garnitur, w czarnym to na pogrzeb. 😉

A Ty nie musisz decydować się na mini albo maxi, możesz przecież wybrać ...enkę przed kolano i też Ci nic nie będzie widać.

Lepiej daj pieniądze niż prezent, bo ten może być nietrafiony. Do tego możecie dorzucić jakieś wino czy czekoladki.

Miłej zabawy.

Właśnie moja długość to midi lub maxi, ale się czuje w krótkich ...enkach. Wieki w szpilkach nie chodziłam, a mam.kilka nowek które czekaja na założenie. Obym orla w nich nie wywinęla. W maxi nie będzie widać jak mi sie nogi trzesa na obcasach 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxx

Jeśli z dzieckiem to ...enka najlepsza taka przed kolano, bo w długiej też ciężko za dzieckiem biegać. Najlepiej dać w kopertę kasę, bo prezent może się nie spodobać. Minimum te 500 zł a maxium tyle na ile Was stać. Do tego kwiaty, albo wino. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość xxxxxxxx napisał:

Jeśli z dzieckiem to ...enka najlepsza taka przed kolano, bo w długiej też ciężko za dzieckiem biegać. Najlepiej dać w kopertę kasę, bo prezent może się nie spodobać. Minimum te 500 zł a maxium tyle na ile Was stać. Do tego kwiaty, albo wino. 

No właśnie z tym bieganiem... nawet nie pamiętam kiedy ostatnio byłam ubrana w ...ence i obcasach. Niewygodne to na placu zabaw i na spacerach, a dosłownie nigdzie nie bywam. Kura domowa pelną gęba! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaa

Można buty na niższym założyć, takie z 5 cm. Wiadomo, że na wyższym ładnie noga wygląda, ale coś za coś. Ewentualnie na początek wyższe, a później niższe na przebranie. Później i tak już nikt nie zwraca uwagi na cudzy strój 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola

Jak najbardziej długa ...enka, wesele to jedna z niewielu okazji kiedy możemy założyć elegancką długą suknię, więc czemu nie! Ja w zeszły weekend byłam w długiej czerwonej i czułam się świetnie.

Raczej pieniądze - z prezentem nigdy nie wiadomo czy trafisz, ja brałam ślub rok temu i prezentu nie dostałam żadnego, tylko gotówkę - i bardzo fajnie, polecieliśmy do Japonii w podróż poślubną. Weźcie wino, kwiaty, ksiązkę - może młodzi napisali na zaproszeniu co by chcieli zamiast kwiatów?

Garnitury teraz wszyscy noszą granatowe, odcieni jest mnóstwo, jak dla mnie wygląda to naprawdę ładnie. Tak jak ktoś napisał wyżej, koszula TYLKO i wyłącznie z długim rękawem. Kamizelki na tak, tak samo jak poszetki. Buty wiedenki, z zamkniętą przyszwą - to co sprzedają w sklepach pod nazwą buty do garnituru to niestety jakieś nieeleganckie ciżemki. TYLKO czarne - brązowe buty nie nadają się do wieczorowej stylizacji, bo powinny być noszone do godziny 18, na przyjęcia dziennie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość onaaaaaaa napisał:

Można buty na niższym założyć, takie z 5 cm. Wiadomo, że na wyższym ładnie noga wygląda, ale coś za coś. Ewentualnie na początek wyższe, a później niższe na przebranie. Później i tak już nikt nie zwraca uwagi na cudzy strój 😛

Haha, tez tak myślałam.. mieszkamy daleko od rodziny (gdzie odbędzie się wesele) i tak czuje ze ledwo sie pomieszcze z tymi gratami, już samych butów będziemy.miec kilka par. A ja zawszalalam i kupilam sobie szpilki na 10 cm. Chwieje sie jak stoję. Będę sie męża trzymac 😄 wstyd, bo.kiedys smigalam w obcasach jak na niskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość lola napisał:

Jak najbardziej długa ...enka, wesele to jedna z niewielu okazji kiedy możemy założyć elegancką długą suknię, więc czemu nie! Ja w zeszły weekend byłam w długiej czerwonej i czułam się świetnie.

Raczej pieniądze - z prezentem nigdy nie wiadomo czy trafisz, ja brałam ślub rok temu i prezentu nie dostałam żadnego, tylko gotówkę - i bardzo fajnie, polecieliśmy do Japonii w podróż poślubną. Weźcie wino, kwiaty, ksiązkę - może młodzi napisali na zaproszeniu co by chcieli zamiast kwiatów?

Garnitury teraz wszyscy noszą granatowe, odcieni jest mnóstwo, jak dla mnie wygląda to naprawdę ładnie. Tak jak ktoś napisał wyżej, koszula TYLKO i wyłącznie z długim rękawem. Kamizelki na tak, tak samo jak poszetki. Buty wiedenki, z zamkniętą przyszwą - to co sprzedają w sklepach pod nazwą buty do garnituru to niestety jakieś nieeleganckie ciżemki. TYLKO czarne - brązowe buty nie nadają się do wieczorowej stylizacji, bo powinny być noszone do godziny 18, na przyjęcia dziennie. 

 

Ooo,dzięki za wskazówki odnośnie męskiego ubioru. Az boję się iść po ten garnitur. Wypadlam z obiegu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tylko nie czerwoną suk.ienkę bo teraz tylko czerwone zakładają.Długie już kilka lat temu wyszły z mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tylko nie czerwoną suk.ienkę bo teraz tylko czerwone zakładają.Długie już kilka lat temu wyszły z mody.

Długie NIGDY nie wyjdą z mody, bo to klasyka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola
3 minuty temu, Gość Gość napisał:

Tylko nie czerwoną suk.ienkę bo teraz tylko czerwone zakładają.Długie już kilka lat temu wyszły z mody.

Długa ...enka to raczej klasyka, ciężko powiedzieć że wyszła z mody. Poza tym, fajnie jest taką założyć raz na jakiś czas. A co do czerwonego, to racja - widać tego teraz bardzo dużo na zdjęciach z wesel, więc to loteria. Zalezy jak kto to tego podchodzi, ja uważam, że to panna młoda ma być unikalna, a reszta gości może się dublować 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

po co bierzesz dziecko? znow sie nie wybawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość lola napisał:

Długa ...enka to raczej klasyka, ciężko powiedzieć że wyszła z mody. Poza tym, fajnie jest taką założyć raz na jakiś czas. A co do czerwonego, to racja - widać tego teraz bardzo dużo na zdjęciach z wesel, więc to loteria. Zalezy jak kto to tego podchodzi, ja uważam, że to panna młoda ma być unikalna, a reszta gości może się dublować 😉 

Mi z czerwonym nie po drodze :).najchetnieh bym w czerni poszla, bo kocham czern,ale ze. nie wypada, więc szukam odcieni zieleni, morskiego, żółtego, złotego...jestem ruda i w tym mi dobrze. Jeszcze zastanawiam sie nad spódnicą z kieszeniami i do tego fajna góra. Korci mnie wydanie vintage, albo bluzka z kolnierzykiem i wstążka pod szyją i do tego maxi lub midi spódnica. Lubie styl vintage, rockowy... ale tak dawno nie stroilam sie,że boję się by gafy nie walnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Mi z czerwonym nie po drodze :).najchetnieh bym w czerni poszla, bo kocham czern,ale ze. nie wypada, więc szukam odcieni zieleni, morskiego, żółtego, złotego...jestem ruda i w tym mi dobrze. Jeszcze zastanawiam sie nad spódnicą z kieszeniami i do tego fajna góra. Korci mnie wydanie vintage, albo bluzka z kolnierzykiem i wstążka pod szyją i do tego maxi lub midi spódnica. Lubie styl vintage, rockowy... ale tak dawno nie stroilam sie,że boję się by gafy nie walnąć

A idź w czarnym! Dla mnie to żadne faux pas, ale też zależy na jakie wesele idziesz, jeszcze Ci potem tyłek obrobią i co 😉 A jeżeli jesteś ruda, to teraz jest przeogromna ilość zielonych/szmaragowych ...enek, modny kolor i na pewno coś znajdziesz pięknego. Jeszcze tylko wracając do garnituru, bo to ja pisałam - jeżeli Twój mąż jest "wymiarowy" to wszędzie kupicie garnitur, poza tym teraz w każdym sklepie w cenie jest poprawka, dopasowanie nogawek czy rękawów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 minut temu, Gość Gość napisał:

po co bierzesz dziecko? znow sie nie wybawisz

A co to zabawa? 😄 mowy nie ma ze sie wybawie. Biorę dwojke dzieci, ale starszy to nie problem, bo pewnie nawet z nim zatancze 😊

a młodszy jest Bogu nie meldowany! Zostawić nie mam z kim,bo cała rodzina będzie sie bawić na tym że weselu. Poza tym moja rodzina lubi sie bawić ,a nie dzieci nianczyc więc jestem zdana na siebie i męża. Nie mam tez opiekunki tam ktora dzieci by znały, a że jedziemy prawie tysiąc km , to w domu też nie zostawię z naszą opiekunka. Czasem zastanawiam sie czy w ogóle jechać, ale bardzo bym chciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość lola napisał:

A idź w czarnym! Dla mnie to żadne faux pas, ale też zależy na jakie wesele idziesz, jeszcze Ci potem tyłek obrobią i co 😉 A jeżeli jesteś ruda, to teraz jest przeogromna ilość zielonych/szmaragowych ...enek, modny kolor i na pewno coś znajdziesz pięknego. Jeszcze tylko wracając do garnituru, bo to ja pisałam - jeżeli Twój mąż jest "wymiarowy" to wszędzie kupicie garnitur, poza tym teraz w każdym sklepie w cenie jest poprawka, dopasowanie nogawek czy rękawów. 

Może czarna spódnica i biała gora. Trochę gotycko. Zobaczę, muszę się przymierzyć 🙂 co do męża to urósł mi , więc wątpię że obejdzie się bez poprawek. Z nim zawsze problem, bo ma prawie 190, jest dość rozbudowany, a teraz jeszcze przytyl. Zebg bylo śmiesznie ja mam 155 i moj starszy syn tyle samo 😄 sie śmieje, że będziemy para, a maz niech idzie sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Może czarna spódnica i biała gora. Trochę gotycko. Zobaczę, muszę się przymierzyć 🙂 co do męża to urósł mi , więc wątpię że obejdzie się bez poprawek. Z nim zawsze problem, bo ma prawie 190, jest dość rozbudowany, a teraz jeszcze przytyl. Zebg bylo śmiesznie ja mam 155 i moj starszy syn tyle samo 😄 sie śmieje, że będziemy para, a maz niech idzie sam

Zobacz sobie zalando, asos, about you - wszystkie sklepy sprawdzone pod kątem kreacji ślubnych. 

Oj, to znam ból, mój mąż ma 195 cm i szerokie barki, za to nogi długie i chude - w sklepach garnitury na ten wzrost są dla grubasów, więc spodnie mu spadały z dupki a marynarka była mnie więcej ok, albo w drugą stronę. Koniec końców uszyliśmy garnitur u krawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 minut temu, Gość lola napisał:

Zobacz sobie zalando, asos, about you - wszystkie sklepy sprawdzone pod kątem kreacji ślubnych. 

Oj, to znam ból, mój mąż ma 195 cm i szerokie barki, za to nogi długie i chude - w sklepach garnitury na ten wzrost są dla grubasów, więc spodnie mu spadały z dupki a marynarka była mnie więcej ok, albo w drugą stronę. Koniec końców uszyliśmy garnitur u krawca.

On ma zwykle problem z marynarką, bo albo rękawy za krótkie, albo ogólnie na krótka jest, albo za ciasna w plecach.

Dzięki za nazwy sklepów, asos juz przewertowalam, a o about you nie slyszalam. Znalazłam jedną ładną suknię z czarnym gorsetem pięknie wiazanym z tylu i tiulowym prostym dołem w przelewajacych sie kolorach różu, fioletu, błękitu. Cudo...ale później okazało się że wysyłka z chin i entuzjazm mi opadł troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To nie komunia czy chrzciny by zakładać spódnicę i koszule, czy bluzkę. Nie kombinuj aż tak bo przekombinujesz. Postaw na ...enkę długość dowolna. Kolor czerwony czy niebieski jest tak samo popularny jak pudrowy. W sumie to nie wiem czym się tak przejmujesz to nie twoje wesele, więc na Ciebie nie będą się ciągle patrzeć. Najczęściej daje się pieniądze, a do tego wino czy kwiaty. Drobnym prezentem może być zestaw kubków pan i pani, lub pudełko z przegrodami, a w każdej coś innego na inny dzień, nazwy nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

To nie komunia czy chrzciny by zakładać spódnicę i koszule, czy bluzkę. Nie kombinuj aż tak bo przekombinujesz. Postaw na ...enkę długość dowolna. Kolor czerwony czy niebieski jest tak samo popularny jak pudrowy. W sumie to nie wiem czym się tak przejmujesz to nie twoje wesele, więc na Ciebie nie będą się ciągle patrzeć. Najczęściej daje się pieniądze, a do tego wino czy kwiaty. Drobnym prezentem może być zestaw kubków pan i pani, lub pudełko z przegrodami, a w każdej coś innego na inny dzień, nazwy nie pamiętam.

Chodzi mi o Spódnice typowo wieczorowa,prom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
21 minut temu, Gość Gość napisał:

Chodzi mi o Spódnice typowo wieczorowa,prom

Powtarzam to nie komunia czy chrzciny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zakładanie wysokich obcasów i chwianie się nie jest ładne ani eleganckie. Już lepiej kup buty niższe na słupku, ale chociaż nie będziesz chodzić jak dziwadło, a przy długiej ...ence buty nie sa aż tak widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Może czarna spódnica i biała gora. Trochę gotycko. Zobaczę, muszę się przymierzyć 🙂 co do męża to urósł mi , więc wątpię że obejdzie się bez poprawek. Z nim zawsze problem, bo ma prawie 190, jest dość rozbudowany, a teraz jeszcze przytyl. Zebg bylo śmiesznie ja mam 155 i moj starszy syn tyle samo 😄 sie śmieje, że będziemy para, a maz niech idzie sam

Jezu, ale wiocha, jak na akademię do szkoły w latach 90-tych na wsi a nie gotycko 🤣 grubo o d j e b a ł a ś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jak widzę te porady o długich kiecach to już wiem jakie wiochmenki tu siedzą i na jakie wsiurskie wesela chodzą 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Jak widzę te porady o długich kiecach to już wiem jakie wiochmenki tu siedzą i na jakie wsiurskie wesela chodzą 😄

Jak dla mnie, to możesz chodzić z gołą doopą- bardzo to będzie z klasą i elegancke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plll

Nie kieruj sie radami przypadkowych osob z kafeterii, tylko  tym, czyje to wesele, jakie towarzystwo, lokal - do tego masz sie dopasowac. Wiadomo,ze ma byc elegancko i twarzowo. Jesli juz calkiem nie masz koncepcji, na you tube sa tysiace filmikow z wesel o roznym charakterze. Wybierz podchodzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
26 minut temu, Gość Gość napisał:

Jak widzę te porady o długich kiecach to już wiem jakie wiochmenki tu siedzą i na jakie wsiurskie wesela chodzą 😄

W takim razie widzę że mam szczęście trafić na eksperta 🙂 doradz mi proszę, co założyć na wesele, bo jak w poście zaznaczyłam, od ponad 13 lat nie byłam na żadnym, moda sie zmienila i szukam porady 🙂 35 lat, 155 wzrostu, 48 kg żywej wagi. Tak zebym wygladala jak z miasta, a nie daj buk ze wsi, zeby bylo stylowo, elegancko, z pazurem ale nid jak na komunie 🙂

Linki miłe widziane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×