Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Iga

Czy u waszych dzieci w szkole podstawowej 1-3 i wyżej można chodzić w bluzeczka na ramiączkach?

Polecane posty

Gość Iga

Bo moja córka 2 klasa podstawowa i przed wakacjami była 2 razy i pani jej zabronila tak przychodzić bo do szkoły nie może z odkrytym ramionami. Córka raz była w bluzie to pani jej nie pozwoliła ściągnąć. 

Czy u waszych dzieci w szkole też tak jest? Co o tym myślicie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggghhy

Nie. Chodzą nawet dziewczynki w topach bez ramion 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Można, ale szkoła to nie plaża więc ubieram dzieci stosownie do okoliczności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A po co ubierać dziecko jak młodocianą dzi/ffke? Może założyć t-shirt, nie ugotuje się przez ten kawałek dodatkowego materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie można . 

Wszystkie dzieci maja obowiązek  nosić niebieskie koszulki z   krótkim rękawkiem z nr szkoły . 

Jak dla mnie  ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Szkoła to nie plaża, normalni ludzie ubierają swoich dzieci w taki sposób do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RRRR

W szkole mojego dziecka są szkolne mudruki, obowiązkowe dla dzieci. wszystko białe, szare i bordowe. dziewczynki i chłopcy. uważam, że w każdej szkole powinno tak być (ta jest malutka i prywatna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jani Lane

W mojej szkole mogę ubierać, co chcę i nikt nie zwróci mi uwagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
14 minut temu, Gość Jani Lane napisał:

W mojej szkole mogę ubierać, co chcę i nikt nie zwróci mi uwagi. 

Ubierać to możesz lalkę albo choinkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jani Lane
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Ubierać to możesz lalkę albo choinkę. 

Dosyć ciekawe, że uwagę zwróciłaś tylko mi. Czyżby moja wypowiedź nie zgadzała się z twoimi poglądami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Osobiście uważam że uczęszczając do danej szkoły, należy się stosować do statutu. Jeżeli jest tam jasno określone jaki strój jest akceptowalny, a jaki nie, to trzeba brać na to poprawkę i tyle. Z tym że wątpię czy w przypadku niestosowania się może być większa kara niż obniżenie stopnia ze sprawowania, i w pewnym momencie dziecko samo dorasta do tego żeby wybrać czy istotniejsza jest dla niego dobra ocena, czy wygodny ubiór. Nie czarujmy się, klimatyzacji w szkole nie ma, sama w czasie upałów widywałam zwłaszcza w przedszkolu panie w bluzeczkach na ramiączkach, i do głowy by mi nie przyszło że to coś niestosownego. 

Generalnie, nauczyciel sam zasad nie stanowi, i jeśli statut nie określa ubioru, panuje dowolność z zastosowaniem pewnych granic (np. wulgarne napisy na koszulkach). Swoją drogą, pamiętam awanturę z liceum, kiedy chłopcy z mojej klasy się zbuntowali, bo wychowawca stwierdził że spodnie krótsze niż do kostek nie spełniają warunku "schludnego ubioru zakrywającego ciało". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

A tak jeszcze w odpowiedzi na pytanie tytułowe- owszem, w szkole mojego dziecka są dopuszczalne krótkie spodenki, spódniczki, ...enki, koszulki na ramiączkach, sportowe stroje itd. Również tatuaże- naklejki czy biżuteria. Kładzie się nacisk na zachowanie i kulturę uczniów, a nie ich wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Bo ramiona u 8 latek są takie seksowne, że chłopcy i nauczyciele nie mogą utrzymać bokserek na wodzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Syn dopiero idzie do drugiej klasy,  ale starsze dziewczyny chodzą różnie.  Widziałam topy na ramiączkach i gołe brzuchy . Dyrektorka śmiga w mini,  ale nogi ma rewelacyjne.  Jest też gimnazjum i liceum. Mają mundurki,  ale w upały w nich nie chodzą. Dość  mała szkoła, społeczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
9 godzin temu, Gość Jani Lane napisał:

Dosyć ciekawe, że uwagę zwróciłaś tylko mi. Czyżby moja wypowiedź nie zgadzała się z twoimi poglądami? 

Twoja wypowiedź nie zgadza się z regułami poprawnej polszczyzny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Banan
15 minut temu, Gość Gość napisał:

Twoja wypowiedź nie zgadza się z regułami poprawnej polszczyzny. 

Otóż nie masz racji. "ubierać", "ubrać" jest dopuszczalne w nieoficjalnych formach wypowiedzi. A komentarz jak najbardziej taką jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie rozumiem co w tym niestosownego. Jeszcze pare lat temu nikt nie robil problemow o nor.alne ubrania. Koszulka bez rekawow to nie kostium na plaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
40 minut temu, Gość Banan napisał:

Otóż nie masz racji. "ubierać", "ubrać" jest dopuszczalne w nieoficjalnych formach wypowiedzi. A komentarz jak najbardziej taką jest. 

Napisz, że przyodziewasz. Może zaakceptuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Banan napisał:

Otóż nie masz racji. "ubierać", "ubrać" jest dopuszczalne w nieoficjalnych formach wypowiedzi. A komentarz jak najbardziej taką jest. 

Napisz jeszcze, że w nieoficjalnych formach wypowiedzi dopuszczalne są także "wziąść" i "poszłem"... 😒

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Banan
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Napisz jeszcze, że w nieoficjalnych formach wypowiedzi dopuszczalne są także "wziąść" i "poszłem"... 😒

Ojoj, biedactwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Banan
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Napisz, że przyodziewasz. Może zaakceptuje.

Ty akceptować tego nie musisz, to już sprawa tych "wyżej". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×