Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Renata

Nie będę miała wnuków i czuję się przez to gorsza.

Polecane posty

Gość Renata

Wychowałam trójkę dzieci. Najstarsza córka skończyła już 34 lata, od 5 lat jest po ślubie. Mieszkają z mężem za granicą i nawet nie myślą o dziecku. Córka uważa się za feministkę, ekologa i nazywa to świadomym wyborem. Średni syn ma 31 lat i czas spędza na zabawie, nie chce się ustatkować i zapowiada, że rodziny nie założy. Dla niego to tylko krótkie znajomości z dziewczynami, kluby i koledzy. Najmłodszy syn ma 27 lat i nigdy go nie widziałam z dziewczyną. Mam jakieś przeczucie, że może być gejem. Ale nie chcę pytać. W ogóle mi nie mówi o swoim prywatnym życiu. Mieszka w innym mieście i ciągle powtarza, że dla niego liczy się kariera. Całymi dniami pracuje i mówi tylko o awansie, o własnej firmie o sukcesie. Nie wiem gdzie popełniłam błąd. Trójka dzieci. Tylko jedno po ślubie i żadnych perspektyw na wnuki. A niczego im nie brakowało. Ja wiem, że to ich decyzja. Ich życie. Ale wszyscy dookoła mają wnuki. A ja czuję się gorsza i wybrakowana. Koleżanki chwalą się swoimi wnukami i pytają kiedy u mnie coś się pojawi. Moje siostry wszystkie doczekały się wnuków. Wiem, że muszę, ale nie potrafię się z tym pogodzić, że będę bez wnuków. Nie rozumiem czemu im to tak lekko przychodzi, że nie chcą dzieci. Naprawdę czuję się gorsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa19087

Autorko przykro mi. 

Domyslam sie jak bardzo czekasz, bo moja tesciowa jest wniebowzieta na wiesc ze jestesmy w ciazy 🙂

Moze jeszcze czas, bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalola

Masz czas dla siebie i dzieci Ci na głowie nie siedzą. Doceń to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ines

Ja tez nie chciałam dzieci ślubu i całego tego cyrku. Woleliśmy podróżować po świecie. 15lat mieszkaliśmy razem zanim wzięliśmy ślub (w ost Boże narodzenie na plaży w Tajlandii)

Niedługo będziemy rodzicami bliźniąt. 27września mam termin cesarki. 

Mam 40lat mąż 45 chyba wreszcie dojrzeliśmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renata
1 minutę temu, Gość ewa19087 napisał:

Autorko przykro mi. 

Domyslam sie jak bardzo czekasz, bo moja tesciowa jest wniebowzieta na wiesc ze jestesmy w ciazy 🙂

Moze jeszcze czas, bedzie dobrze

Gratuluję. Życzę, aby dziecko urodziło się zdrowe. Może i ja będę jeszcze tak szczęśliwa jak teściowa. Ale nadzieja niknie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Co zrobiłaś źle? Nic. Wszystko zrobiłaś bardzo dobrze, bo wychowałaś dzieci na myślące, dokonujące świadomych wyborów osoby. To duży sukces :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wojna niedługo światowa a tobie wnuki się zachciało, co z nimi zrobisz jak to pierdyknie wszystko . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kobieta po trzydziestce
3 minuty temu, Gość gość napisał:

Wojna niedługo światowa a tobie wnuki się zachciało, co z nimi zrobisz jak to pierdyknie wszystko . 

Dyć prowdo jak mówiła moja s.p. babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nigdy nie mów nigdy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loll

Feministki i ekolożki dzieci mają, wiec to nie powód. Moze jeszcze dojrzeje. Synowie maja jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anja

Nie wszyscy muszą mieć dzieci, ale na pociechę powiem, że

- ja urodzilam dziecko w wieku 42 lat

- moja przyjaciolka 15 i 18 lat po slubie

- i moj przyjaciel gej tez jedno ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 minut temu, Gość loll napisał:

Feministki i ekolożki dzieci mają, wiec to nie powód. Moze jeszcze dojrzeje. Synowie maja jeszcze czas.

A to posiadanie dzieci świadczy o dojrzałości? Od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwo
1 minutę temu, Gość gość napisał:

A to posiadanie dzieci świadczy o dojrzałości? Od kiedy?

Patologia nie rozumi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja bliska koleżanka ma jedną córkę, która deklaruje, że nie chce mieć rodziny i dzieci. Jest panną po 30-tce, robi karierę, bawi się, lata po świecie i tyle. Moja koleżanka na prawdę przez to cierpi, marzy o wnuku. Mam nadzieję, że i jej córka i Twoja zmienią poglądy. Wyobrażam sobie, jakie to uczucie, ale to ich zycie, więc musisz uszanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc

Czasami mam wrażenie że chęć posiadania wnuka wynika tylko i wyłącznie z tego, żeby się chwalić przed obcymi co by im gul skoczył albo licytować się która ma więcej i żeby czuć się lepiej w gronie plotkar. Często takie paniusie mają gdzieś potrzeby własnych dzieci bo liczy się tylko to, czego one chcą. A jak wnuk już jest i wcześniej było suszenie głowy dla dzieci na ten temat to nawet godziny nie chcą poświęcić dla wnuka bo one takie zajęte. Unikają kontaktu i nawet w sytuacji awaryjnej mimo że mają czas nie chcą pomóc, a takie troskliwie babcie udają przed rodziną i obcymi. I do chwalenia się przed sąsiadami pierwsze. I żeby było jasne, nie chodzi o robienie z babki darmowej opiekunki tylko o zwyczajny kontakt z dzieckiem albo pomoc w nagłym wypadku. Młodzi nie są głupi i niech robią  wnuki kiedy sami chcą i o ile chcą, a nie pod naciskiem otoczenia, które się na nich wypnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Taaa chce ja chce ja chce bo wszyscyyy maja i palcami na mnie pokazują. No proszę cię! To jest powód żeby mieć wnuka? Bo wszyscy mają? A jak wszyscy z mostu skończą to ty też? Bo będą pytać kiedy skończysz? Cóż za egoistyczne myślenie. Powiem Ci tak. Niemam dzieci i mieć nie będę. Ale mam teściowa która bardzoooo bardzo chciała mieć wnuki. I w końcu namówiła jednego z synów. Teraz widzi maluchy raz w roku i tylko chwali się zdjęciami. Noo jak ktoś zapyta to owszem ona jest babcia. Cały album nosi przy sobie żeby nie było. I co z tego? Nie o to chodzi w tym wszystkim. Daj żyć swoim dzieciom jak chca a jak ci naprawdę brakuje wnuka to się zapisz na wolontariat do domu dziecka. Tam są potrzebne babcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 godzin temu, Gość Abc napisał:

Czasami mam wrażenie że chęć posiadania wnuka wynika tylko i wyłącznie z tego, żeby się chwalić przed obcymi co by im gul skoczył albo licytować się która ma więcej i żeby czuć się lepiej w gronie plotkar. Często takie paniusie mają gdzieś potrzeby własnych dzieci bo liczy się tylko to, czego one chcą. A jak wnuk już jest i wcześniej było suszenie głowy dla dzieci na ten temat to nawet godziny nie chcą poświęcić dla wnuka bo one takie zajęte. Unikają kontaktu i nawet w sytuacji awaryjnej mimo że mają czas nie chcą pomóc, a takie troskliwie babcie udają przed rodziną i obcymi. I do chwalenia się przed sąsiadami pierwsze. I żeby było jasne, nie chodzi o robienie z babki darmowej opiekunki tylko o zwyczajny kontakt z dzieckiem albo pomoc w nagłym wypadku. Młodzi nie są głupi i niech robią  wnuki kiedy sami chcą i o ile chcą, a nie pod naciskiem otoczenia, które się na nich wypnie.

Mam takie samo wrażenie, jeśli chodzi o moją teściową. Ciągle opowiada, która z jej koleżanek będzie miała pierwszego bądź kolejnego wnuka. Nie interesuje się naszym życiem, ale wnuka sobie zażyczyła. Bo wszystkie koleżanki już mają, a ona jeszcze nie...

Na pewno nie zrobimy sobie dzieciaka tylko dlatego, żeby mogła chwalić się przed koleżankami. Bo jakoś nie widzę, żeby miała być chętna do kontaktów z wnukiem. Że nie wspomnę o okazjonalnej pomocy - ale ja nie z tych, co będą dzieciaki hodować u babć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Info

autorko jak najmłodszy syn przyjedzie do ciebie to weź go na rozmowę zapytaj się wprost czy jest gejem jeśli tak to powiedz że ma w tobie pełne wsparcie że zawsze może na ciebie liczyć, że to jego życie i że popierasz jego decyzję, musi wiedzieć że darzysz go zaufaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko twój błąd jest w twojej  głowie:)

po co do szczęścia ci wnuki? jestem pewna że masz takie myślenie bo patrzysz na innych i chcesz się dostosować do stada. Statystyczny Polak po 50 ma wnuki więc ty też chcesz mieć? żeby pochwalić się przed koleżankami? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
15 godzin temu, Gość Anja napisał:

Nie wszyscy muszą mieć dzieci, ale na pociechę powiem, że

- ja urodzilam dziecko w wieku 42 lat

- moja przyjaciolka 15 i 18 lat po slubie

- i moj przyjaciel gej tez jedno ma 🙂

OOO.. A ja miałam dwóch samców świnki morskiej i ten czarny zboczuch tak przeturlał kolegę, że miałam przez chwile cztery świnki:] Nawet gej może mieć dziecko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmmm

Ja znam podobną sytuację. Matka urodziła trójkę dzieci: dwóch chłopców i dziewczynkę. Ci chłopcy mają teraz około 40tki, żaden nie ma żony, dzieci ani nawet dziewczyny. Coś z nimi nie tak. Jeden ma nadwagę i tylko gra w gry. Drugi boi się kobiet i też tylko by grał w gry. Wątpię że któryś z nich kiedyś założy rodzinę i będzie miał dzieci. A co do córki to owszem wyszła za mąż, ale niestety za murzyna, dziecko jest mulatem i w ogóle nie będą go uczyć polskiego, więc trochę słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela

Rozumiem cie, ja tez myslalam ze nie bede miala wnukow, chociaz dzici sa w zwiazkach malzenskich ale jakos nie spieszyli sie do dzieci. Nie pytalam icgh o to i pogodzilam sie ze nie bede babcia. Ale kilka miesiecy temu jednak zostalam babcia i mam fajnego wnuka. Cierpliwosci Renato...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 77

Ja mam niepełnosprawnego syna. Nie będę miała wnuków, syn pewnie nawet nie będzie miał dziewczyny, gdyby był zdrowy i był gejem to przynajmniej wiedziałabym, że ktoś go kocha. Żyje się dalej, gra takimi kartami jakie dał los i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Na twoim miejscu bym się cieszyła 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mari
11 minut temu, Gość gość 77 napisał:

Ja mam niepełnosprawnego syna. Nie będę miała wnuków, syn pewnie nawet nie będzie miał dziewczyny, gdyby był zdrowy i był gejem to przynajmniej wiedziałabym, że ktoś go kocha. Żyje się dalej, gra takimi kartami jakie dał los i tyle.

zawsze możesz mieć drugie dziecko które będzie zdrowe. Twój syn będzie miał kogo pokochać, nawet jak was już zabraknie

 A może i wnuki się kiedyś pojawia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mówisz jak moja mama, ona ma wnuki, ale mieszkamy za granicą i płacze że wnuki jej nie znają. A sama nie przyjedzie...

Odchowalas dzieci, zajmij się sobą, po co Ci te wnuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pikjb
56 minut temu, Gość gość 77 napisał:

Ja mam niepełnosprawnego syna. Nie będę miała wnuków, syn pewnie nawet nie będzie miał dziewczyny, gdyby był zdrowy i był gejem to przynajmniej wiedziałabym, że ktoś go kocha. Żyje się dalej, gra takimi kartami jakie dał los i tyle.

A na co Twój syn jest chory? Masz rację. Poza tym dzieci mogą też umrzeć i wtedy też nie będzie się miało wnuków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
21 godzin temu, Gość Ines napisał:

Ja tez nie chciałam dzieci ślubu i całego tego cyrku. Woleliśmy podróżować po świecie. 15lat mieszkaliśmy razem zanim wzięliśmy ślub (w ost Boże narodzenie na plaży w Tajlandii)

Niedługo będziemy rodzicami bliźniąt. 27września mam termin cesarki. 

Mam 40lat mąż 45 chyba wreszcie dojrzeliśmy 

To samo u mnie 13 lat razem I pierwsze dziecko w drodze. Moze teraz babcia nie zostaniesz ale za pare lat to kto wie.

Ja tez sie nasluchalam ze juz czas na dziecko a czlowiek musi byc gotowy na to no chyba ze trafi sie wpadka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadeurq

Sama jesteś zafiksowana, więc ci się wydaje że "wszyscy" mają wnuki,  a prawda jest taka, że współcześnie wiek prokreacji się opóźnia, więcej jest singli, więcej jest bezdzietnych ludzi. Z różnych przyczyn, ale jest to ogólny trend przynajmniej w Polsce, więc na pewno na ławeczce znajdziesz inne bezwnukowe emerytki do pogadania. Twoje dzieci mówią głosem swego pokolenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×