Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mandaryna2019

Finanse w zwiazku

Polecane posty

Gość mandaryna2019

doradzcie finansowo

Mieszkam aktualnie u mojego faceta, nie mamy jeszcze slubu,

- On placi rate kredytu ok 1700 na miesiac, mieszkanie należy do niego

- Czynsz razem placimy po 50%  ( 250zl  na osobe na miesiac)

- Prąd oraz Internet on sam  opłaca ze swojej firmy, tzn idzie w koszty jego działalności  ( 100zł miesiecznie)

- Co do jedzenia chemii i innych rzeczy to zrobilismy tak że ja daje na wspolne konto 800 zł, on 400zł i to idzie na zycie ,bezyne,żarcie

 

 

zy ten podzial jest ok? Dodam ze on zarabia 2 x tyle co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki

u nas przed ślubem jak i po ślubie jest ten sam podział.

Z męża konta idzie czynsz/opłaty/jedzenie/tankowanie... a inne rzeczy typu ubrania/kino/itd ida z mojego a co zostanie na koniec miesiaca na moim koncie przelewamy na wspólne oszczednosciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kiki

czyli on prawie placi za wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki
3 minuty temu, Gość do kiki napisał:

czyli on prawie placi za wszystko

tak on płaci, ale moja prawie cała wypłata idzie na wspólne konto oszczednosciowe. Wiec jedna wydajemy, a druga odkładamy. Zarabiamy podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Skoro się pytasz obcych ludzi, czy taki układ jest ok, to według mnie jest wystarczający sygnał, że Tobie jest niewygodnie/źle/niesprawiedliwie, czy co tam czujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Nie jest o.k. Są dwa o.k. układy:

- po połowie (czynsz, opłaty, jedzenie, chemia, antykoncepcja) - każdy płaci własne zobowiązania (on kredyt)

- pieniądze są wspólne, każdy płaci powyższe proporcjonalnie do zarobków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś

Jak dla mnie powinno byc po rowno na życie, czyli 600. Jezeli bedziesz współwłaścicielem mieszkania to mozesz dokładać sie do kredytu. Na ten moment to jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill

Ja mam swoje kont, mąż swoje. On płaci czynsz za jedno mieszkanie, ja za drugie. Opłaty robi mąż. Zakupy opłaca ten kto blizej kasy, albo ten kto aktualnie jest w domu (przy dostawie). Paliwo kazdy tankuje do swojego samochodu. Jakieś narawy itd. przeważnie on opłaca. Ja wakacje i wszelkie wyjazdy - bo to ja wybieram, więc od razu płacę. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Rozumiem rozliczanie chemii i jedzenia osobno tylko jak jesteście skrajnie biedni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój mąż opłaca wszystko w domu, zakupy, itp. Moja wypłata idzie na moje wydatki, ewentualnie jakieś drobne zakupy. Co zostanie przelewamy na konto wspólne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ktoś

Powinnaś ewentualnie  dawac na zycie wiecej o 50 zlotych  jako rekompensata nternet i prąd. Nie rozumiem dlaczego zgodziłas sie dawac dwa razy tyle co on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mesjasz

U mnie,30 letni staż małrzeński...pracuję sam,zarabiam w granicach 7 do 9 tyś.Opłatami i oszczędnościami zajmuje się żona,wszelkie zakupy drobne oraz więkrze i powarzniejsze ustalamy wspólnie.Konto jest wspólne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Chemia to proszki do prania, mydła, szampony, płyn do naczyń, kret. Kobieta płaci za swoje kosmetyki, facet za swoje. I tyle. Nie spotkałam się z tym, by ktoś cienie do oczu itd. zaliczał do chemii domowej.

Faceci zwykle jedzą więcej. Mój ex jadł 4x tyle, co ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Yyyy w przypadku lasek z Insta to ich narzędzia pracy :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

Mój facet je niewiele więcej niż ja, ale większość facetów zjada więcej od kobiet
- rzadziej dbają o linię
- mężczyźni mają większe spalanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitt

On płaci za mieszkanie, bo jest jego. Czy z nim jesteś czy nie, placiłby tak samo.

Nie rozumiem czemu płacisz 2x więcej za koszty życia. Czy to jest "czynsz" za to, że możesz tam mieszkać? Jeśli za to mu placisz, to lepiej spisać oficjalnie umowę wynajmu, żeby nie mógł np. wyrzucić cie z dnia na dzien z mieszkania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie jest sprawiedliwie. Płacisz za życie dwa razy tyle co on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
29 minut temu, Gość Kiss napisał:

Yyyy w przypadku lasek z Insta to ich narzędzia pracy :D 

ta, bo akurat każda influenserka za dychę zarabia na insta coś innego poza łechtaniem swego ego połączonym z prezentacją natury ekstrawertyczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24 minuty temu, Gość kitt napisał:

On płaci za mieszkanie, bo jest jego. Czy z nim jesteś czy nie, placiłby tak samo.

Nie rozumiem czemu płacisz 2x więcej za koszty życia. Czy to jest "czynsz" za to, że możesz tam mieszkać? Jeśli za to mu placisz, to lepiej spisać oficjalnie umowę wynajmu, żeby nie mógł np. wyrzucić cie z dnia na dzien z mieszkania. 

czynsz to pewnie opłaty za wodę, ogrzewanie i remonty realizowane przez wspólnotę mieszkaniową a nie marża za wynajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
31 minut temu, Gość Kiss napisał:

Mój facet je niewiele więcej niż ja, ale większość facetów zjada więcej od kobiet
- rzadziej dbają o linię
- mężczyźni mają większe spalanie

jedzą więcej, ale niekoniecznie drożej ;)

wystarczy, że żrą więcej mięsa a Ty warzyw i owoców i już się robi problem zważywszy na to, że te drugie podrożały o 25% r/r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna

Uwazam, ze za duzo placisz za jedzenie i chemie (bez Twoich kosmetykow). Powinno byc na pol czyli po 600 zl, albo nawet wiecej on, bo pewnie wiecej je. A Ty mozesz sie dolozyc do internetu polowe czyli 50zl. Kredyt to jego sprawa i jego mieszkanie. Wg mnie po slubie rozliczanie sie miedzy soba moze wygladac inaczej, ale dopoki nie macie slubu ani dzieci to pol na pol, natomiast jego (kredyt na mieszkanie) czy Twoje rachunki osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
7 minut temu, Leżaczek napisał:

Czyli teraz płaci 750 on 400. Musisz się zastanowić bo jak kupujesz w tym kosmetyki to może nie warto się kłócić. 

Ty myślisz że kobieta której wydatki na życie w ciągu miesiąca razem z mężem wynoszą 1200 złotych wydaje na kosmetyki 350 złotych miesięcznie? Ty jesteś normalny, leżak?

 

To po pierwsze, a po drugie jej facet chyba lubi jak ona ładnie wygląda, więc jej kosmetyki do makijażu też powinny być na pół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Leżaczek napisał:

Facet to nie sponsor kosmetyków. Idę pograć 👋😙

Jeśli facet ma takie podejście to może mieć nieumalowana kobietę w domu, zobaczymy czy mu to podpasuje. 

Jeśli nie chce dokładać się do fryzjera, kosmetyczki, depilacji laserowej itd to może mieć zaniedbanego gremlina zamiast żony, też ciekawa jestem kto na to pójdzie.

Miłego grania przegrywku, w co grasz? Masz do polecenia jakieś fajne RPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21 minut temu, Gość Anna napisał:

Uwazam, ze za duzo placisz za jedzenie i chemie (bez Twoich kosmetykow). Powinno byc na pol czyli po 600 zl, albo nawet wiecej on, bo pewnie wiecej je. A Ty mozesz sie dolozyc do internetu polowe czyli 50zl. Kredyt to jego sprawa i jego mieszkanie. Wg mnie po slubie rozliczanie sie miedzy soba moze wygladac inaczej, ale dopoki nie macie slubu ani dzieci to pol na pol, natomiast jego (kredyt na mieszkanie) czy Twoje rachunki osobno.

no ale przecież kredyt opłaca on, jedynie koszty eksploatacji w czynszu idą sprawiedliwie 50/50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ty myślisz że kobieta której wydatki na życie w ciągu miesiąca razem z mężem wynoszą 1200 złotych wydaje na kosmetyki 350 złotych miesięcznie? Ty jesteś normalny, leżak?

 

To po pierwsze, a po drugie jej facet chyba lubi jak ona ładnie wygląda, więc jej kosmetyki do makijażu też powinny być na pół.

a ona pewnie lubi jak jej facet jest zrelaksowany co nie a nie rozgoryczony i rozdrażniony? więc takiemu leżakowi musiałabyś w myśl tej zasady dołożyć pół na pół do gier :D

ja np. lubię tatuaże u swojego faceta, szczególnie ten na klacie i na plecach, cieszy moje oko, ale na myśl mi nie przyszło się do niego dokładać podobnie jak do karnetu na siłownie a mięśnie brzucha jarają mnie jeszcze bardziej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 minuty temu, Gość gość napisał:

a ona pewnie lubi jak jej facet jest zrelaksowany co nie a nie rozgoryczony i rozdrażniony? więc takiemu leżakowi musiałabyś w myśl tej zasady dołożyć pół na pół do gier 😄

ja np. lubię tatuaże u swojego faceta, szczególnie ten na klacie i na plecach, cieszy moje oko, ale na myśl mi nie przyszło się do niego dokładać podobnie jak do karnetu na siłownie a mięśnie brzucha jarają mnie jeszcze bardziej 😄

Ja bym się dokładała, ale to dlatego że my mamy wspólna kasę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Ja bym się dokładała, ale to dlatego że my mamy wspólna kasę. 

do kolorowego tatuażu na całe plecy u chłopa 1,9 i ponad 100 kg wagi?

ło kurde, hojna jesteś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lepiej napisz, jak dajecie radę za 1200. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Nie jest sprawiedliwie. Płacisz za życie dwa razy tyle co on

Ale mieszka za darmo w cudzym mieszkaniu, gdyby nie on musiałaby wynająć pokój lub mieszkanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Ale mieszka za darmo w cudzym mieszkaniu, gdyby nie on musiałaby wynająć pokój lub mieszkanie 

To ona ma partnerowi płacić czynsz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×