Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Od kiedy pozwolić dziecku chodzić samemu do szkoły?

Polecane posty

Gość Gość

Mam syna w wieku przedszkolnym, ale już zastanawiam się jak to będzie kiedy pójdzie do szkoły. Do jakiego wieku mniej więcej można pozwolić dziecku na chodzenie samemu? Przeraża mnie to wszystko co się teraz dzieje i nie wiem, czy nie będę się bała gdziekolwiek puszczać dzieci same. Może też dlatego mam takie podejście bo oboje są jeszcze mali. To wszystko samo z czasem przychodzi czy jak? Proszę o odpowiedzi🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Miało być od jakiego wieku. Słownik zmienił wyraz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie dodałam, że szkoła jest 100m od domu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Od kiedy pozwolić dziecku chodzić samemu do szkoły?

Od momentu, kiedy zauważysz, że chce, a przy tym rozwinęło się na tyle, że sobie poradzi. Każdy rozwija się tempem indywidualnym.

19 minut temu, Gość Gość napisał:

[...] Przeraża mnie to wszystko co się teraz dzieje i nie wiem, czy nie będę się bała gdziekolwiek puszczać dzieci same. [...]

A co takiego się dzieje?... Cóż, stan bezpieczeństwa dzieciaków na ulicach ogólnie się pogorszył - co ma więcej wspólnego z brakiem odpowiedzialności obywatelskiej ludzi, niźli rozwojem przestępczości i patologii - ale jest to stanowczo wyolbrzymiane przez media. Najważniejsze, by dać dziecku narzędzia umożliwiające i ułatwiające samodzielne poruszanie się, a przede wszystkim nie wzbudzać w nim zbędnego niepokoju i paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie wiem, moja córka w sumie po szóstej klasie chodziła DO szkoły, bo zawsze ją podrzucałam w drodze do pracy 😄 Wracała sama od połowy piątej klasy. Ale miała dalej niż sto metrów 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja chodziłam jak sama od jakiś 8 - 9 lat, do szkoły miałam dalej.  Normalni ludzie pracują a nie siedza w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Moja córka chodziła sama od połowy IV klasy. Wcześniej wielokrotnie przeszłyśmy trasę dom- szkoła (najkrótszą i najbezpieczniejszą) razem, w charakterze treningu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Córka od mniej więcej połowy 4 klasy wraca sama, bo rano zawozimy ją w drodze do pracy. Musi przejechać 4 przystanki tramwajem i później jakieś 500m pieszo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izolda111

Mój syn zaczął chodzić sam  jak miał 9 lat -szkoła wcześniej nie pozwalała, mieszkam poza Polską i dzieci młodsze nie mogą. Między domem a szkołą było jakies 400 metrow (mam nam yśli podstawówkę, teraz jest w 2 klasie liceum - ma  prawie 14 lat - i do szkoły ma 10 minut autobusem miejskim)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

U nas w szkole na rozpoczęciu  mówili, że od 7 lat dziecko samo może chodzić i wracać ze szkoły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
33 minuty temu, Gość Mali napisał:

U nas w szkole na rozpoczęciu  mówili, że od 7 lat dziecko samo może chodzić i wracać ze szkoły. 

A u nas, że w klasach 1-3 dzieci muszą być jeszcze odbierane i przyprowadzane przez rodziców i że takie są przepisy🤷‍♀️ Ale i tak bym mojej 7latki samej nie puściła nawet gdyby pozwolili... Za duży ruch samochodów a widzę, że czasem jak się czymś zamyśli albo coś to nie jest taka ostrożna przy przechodzeniu przez pasy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

My też poza Polską, widocznie inny kraj; córka w wieku 6 lat, od drugiego semestru 1 klasy już chodziła sama, do szkoły miała ok  15 min na nogach. Większość jej znajomych też tak zaczęła chodzić. Teraz jest w 5 klasie i dojeżdża autobusem , podobnie jak połowa jej znajomych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zgodnie z polskim prawem dziecko musi mieć skończone 7 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×