Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Strach

Efekt uboczny szczepionki

Polecane posty

Gość Strach

Hej. Jesteśmy dziś po szczepieniu w drugim miesiącu. Dziecko ma całą gorąca i czerwoną nogę, wygląda jakby była poparzona. Ktoś miał podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czemu nie jedziesz  na sor? Może być zaczerwienienie w miejscu ukłucia, ale  żeby cała noga???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Pojechałabym do szpitala. Albo pogotowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strach

To mnie nie pocieszyłyscie dziewczyny. Myślałam,że to normalna reakcja po szczepionce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

To sobie poczytaj o nopach na stronie stop NOP czerwona kartka 

 I zastanów się czy chcesz ryzykować życiem i zdrowiem dziecka . Jedź na sor bo to nop. A i moje dzieci też były szczepione nie jestem przeciw szczepień ale gdyby o jakimś wystawa reakcja niepożądana to bym już nie szczepiła. I nigdy nie szczepilam na jednej wizycie więcej niż jedną szczepianką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Moje dziecko miało po szczepieniu wielki ,czerwony i twardy obrzęk na udzie.  Tyle ze to byla ostatnia dawka więc było starsze niż twoje. Zeszło po kilku dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sjsjdj

Syn w podobnym wieku identycznie zareagował. Wielki obrzęk gorąca i czerwoną nóżka do tego płacz. Zrób letnia kąpiel i wszystko zejdzie. Jeżeli nie pojechałabym do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strach
54 minuty temu, Gość Sjsjdj napisał:

Syn w podobnym wieku identycznie zareagował. Wielki obrzęk gorąca i czerwoną nóżka do tego płacz. Zrób letnia kąpiel i wszystko zejdzie. Jeżeli nie pojechałabym do lekarza

Dałam mu paracetamol i sprawdziłam teraz nogę i wygląda normalnie, więc chyba chwilowa reakcja. Dziwne tylko, że wystąpiła około 7 godzin po szczepionce. Myślę, że może od plastra, bo zapomniałam go odkleić, ale była czerwona od uda do stopy tak jakby na słońcu się spalił. Nie wiem, czy paracetamol rozgonił to czy co?martwić się czy nie?

Twojemu synowi pomogła kąpiel od razu?my go kąpaliśmy, ale kolor nogi był bez zmian. Czy po drugiej dawce szczepionki było podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strach
1 godzinę temu, Gość Gosia napisał:

To sobie poczytaj o nopach na stronie stop NOP czerwona kartka 

 I zastanów się czy chcesz ryzykować życiem i zdrowiem dziecka . Jedź na sor bo to nop. A i moje dzieci też były szczepione nie jestem przeciw szczepień ale gdyby o jakimś wystawa reakcja niepożądana to bym już nie szczepiła. I nigdy nie szczepilam na jednej wizycie więcej niż jedną szczepianką. 

Ja ogólnie jestem bardziej przeciwna szczepieniom, a mój mąż jest zwolennikiem. Droga kompromisu zdecydowaliśmy narazie zaszczepić go tylko szczepionką 6w1. Tak się bałam, a tu proszę nie tylko strach ma wielkie oczy. 

A co oni zrobią na sorze?będą pewnie obserwować tylko... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przykladaj oklady woda plus soda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strach

Wyczytałam w internecie, że to było coś w rodzaju zapalenie tkanki łącznej. Tylko, że trwało to tylko dwie godziny, więc wątpię żeby było to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czasem takie rzeczy się zdarzają. Dobrze, że zeszło 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nas lekarka też uprzedzala, że czasem dziecko na szczepienie reaguje gorączką a czasem może spuchnac lub zaczerwienic się miejsce wkłucia i okolice. Powiedziała, że wtedy okłady wody z Dodą. Są też podobno maści w aptece na to. Ale mam nadzieję, że już się Wam nie powtórzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z sodą a nie Dodą 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starch
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Czasem takie rzeczy się zdarzają. Dobrze, że zeszło 🙂

Widzę, że zdania podzielone. Niektórzy piszą, żeby jechać na sor, niektórzy żeby robić okłady, kąpiel. Moim zdaniem na sorze to i tak obserwowaliby to tylko, jakby zaczęło się gorzej to by coś pewnie zrobili, a że samo zeszlo po paru godzinach to i tak pewnie nie zrobiliby nic. W każdym bądź razie martwię się trochę i boję się kolejnej dawki szczepionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starch
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Nas lekarka też uprzedzala, że czasem dziecko na szczepienie reaguje gorączką a czasem może spuchnac lub zaczerwienic się miejsce wkłucia i okolice. Powiedziała, że wtedy okłady wody z Dodą. Są też podobno maści w aptece na to. Ale mam nadzieję, że już się Wam nie powtórzy. 

Ale to była cała noga od stopy do uda. To normalna reakcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hfddc

Haha, już zaczęłam sobie wyobrażać jak przykladasz zmoknietą Dodę do nóżki dziecka xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość Starch napisał:

Ale to była cała noga od stopy do uda. To normalna reakcja?

Nie dopytałam później, bo syn nie miał czegoś takiego. Jeżeli zeszło w miarę szybko to ok, jeżeli utrzymywaloby się dłużej mimo okladow, pojechalabym na sor. Relacja poszczepienna raczej zależy od dziecka a nie od szczepionki. Mój syn jak na razie nie miał nic, ani opuchlizny ani gorączki. Może jak był taki malutki jak Twoje, to w dzień szczepienia po powrocie był czasem bardziej senny po 6w1. Acha,i nie łączę szczepień. Wbrew zdaniu lekarki że szczepieniem pneumokoków odczekałam chyba minimum dwa tygodnie. Ona doradzał szczepić razem z 6w1. Mój nie ma jak na razie skutków ubocznych po szczepieniach a nop. synowie mojej przyjaciółki po każdym szczepieniu goraczkują dzień, dwa. Po każdym. Taka ich uroda. Za parę dni idziemy na pierwszą dawkę meningokokow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
33 minuty temu, Gość Hfddc napisał:

Haha, już zaczęłam sobie wyobrażać jak przykladasz zmoknietą Dodę do nóżki dziecka xd

Wiem, jak to przeczytałam to aż parsknęłam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kobietki, wiem że, nie na temat ale chciałabym poznać opinię, sytuację doświadczonych mam. Jestem w 6 tyg ciąży i odebrałam pierwsze wstępne wyniki gdzie bardzo zaniepokoil mnie hormon tarczycy TSH wynoszący 4... Czekam za wizyta u endokrynologa. Czy ktos miał podobny problem? Dziecko urodziło się zdrowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2
28 minut temu, Gość Gość napisał:

Kobietki, wiem że, nie na temat ale chciałabym poznać opinię, sytuację doświadczonych mam. Jestem w 6 tyg ciąży i odebrałam pierwsze wstępne wyniki gdzie bardzo zaniepokoil mnie hormon tarczycy TSH wynoszący 4... Czekam za wizyta u endokrynologa. Czy ktos miał podobny problem? Dziecko urodziło się zdrowe? 

Tak, przez całą ciążę utrzymywała mi się niedoczynność tarczycy, mimo brania leków. Dziecko zdrowe. Od drugiego trymestru zaczyna samo produkować hormony tarczycowe, więc spokojnie 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Kobietki, wiem że, nie na temat ale chciałabym poznać opinię, sytuację doświadczonych mam. Jestem w 6 tyg ciąży i odebrałam pierwsze wstępne wyniki gdzie bardzo zaniepokoil mnie hormon tarczycy TSH wynoszący 4... Czekam za wizyta u endokrynologa. Czy ktos miał podobny problem? Dziecko urodziło się zdrowe? 

Spokojnie, a euthyrox może Ci i ginekolog przepisać. Miałam 7 w 8tc. Włączony lek i dziecko w porządku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara

Serio? podczepiłaaś się pod temat dotyczący efektu ubocznego szczepionki?nie umiesz założyć własnego tematu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×