Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulina

Brak kosci nosowej

Polecane posty

Gość Paulina

Witam czy jest tu rodzic dziecka u którego na usg nie wykryto kosci nosowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elza

Pappa zrób, brak kości nosowej wskazuje na dałna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Lepiej jakiś test NIPT, jeżeli masz trochę kasy i zależy Ci na spokoju ducha do końca ciąży. Pappa tylko więcej zamieszania wprowadzi, bo pewności nie da żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zrób nifty albo harmony jei możesz sobie na to pozwolić. Jak to nie to rozważ amonopunkcje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Robiłam amiopokcje i wyszło ok  ale kosci nosowej nadal nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A w którym tygodniu jesteś ze jej nadal nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Ostatnie usg miałam w 16tyg teraz ide na echo serca w 20tyg i mam nadzieje ze bedzie bo martwię się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Hej czy jest tu mama która miala podobny problem jak ja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscinna

no niestety nie wrozy to dobrze, bo z tego co zeozumialam to juz powtarzalas usg. Amnio nie zawsze daje wiarygodna odpowiedz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwww

Brak kości nosowej to jedna z cech zespołu Downa, ale taki wynik sam w sobie jeszcze nie jest diagnozą. Zrób testy Pappa, i przebadaj płód w kierunku wad serca. Sam brak kości nosowej to o wiele za mało na diagnozę, to tylko alarm, by w tym kierunku diagnozować. Cokolwiek by to nie było lepiej jak najwcześniej wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grobelna

zespol downa lub edwardsa. Rob wszystkie mozliwe badania, aby sie przygotowac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

No wlasnie wszystko jest dobrze po za  brakiem tej kosci nosowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscinna

Pogoogluj sobie. Jest mnostwo historii gdzie dzieckp urodzilo sie zdrowe. Idz tez moze do jakiegos dobrego specjalisty na usg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

No już poczytalam trochę jedna z dziewczyn miała podobnie i w 24 tyg ciąży robila usg i kość się pojawiła wiec mam nadzieje ze tak samo bedzie u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erwww

Życzę zdrowia Twojemu dziecku. Zespół Downa, jak nazwa wskazuje to zespół - różnych cech, jedna nie świadczy jeszcze o niczym, zwłaszcza że usg to bardzo ogólne badanie. Znajdziesz też pewnie wypowiedzi kobiet, u których kość nosowa była widoczna, lekarze nie mówili nic niepokojącego a dziecko urodziło się z zespołem Downa. Więc to różnie bywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosccc

Autorko a ile masz lat jeśli można spytać?

do 20tego tygodnia ciąży czasem tak jest ze ta kosc nosowa nie jest widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Mam 36 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

12. 09 ide na usg mam nadzieje ze wszystko sie zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Autorko, daj znać w czwartek po wizycie. Trzymam mocno kciuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

Moja koleżanka miała tak przy bliźniakach i są z Downem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosia

Dziecko w tym wieku? No cóż sama chciałaś, skrajna nieodpowiedzialnosc rodzic po 34 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Tosia napisał:

Dziecko w tym wieku? No cóż sama chciałaś, skrajna nieodpowiedzialnosc rodzic po 34 roku zycia

Lepiej urodzić z downem niż takiego przyglupa jak ty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium
16 minut temu, Gość Tosia napisał:

Dziecko w tym wieku? No cóż sama chciałaś, skrajna nieodpowiedzialnosc rodzic po 34 roku zycia

co? 😄 juz się do trumny cza kłaść 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ludzie na tym forum to są jednak ograniczeni. Kobieta na prawdopodobnie największym życiowym zakręcie, sprawa najtrudniejsza w życiu A wy potraficie tak wypalić... Autorko, jesteś najdzielniejsza, każda decyzja, którą podejmiesz będzie najlepsza. Wierzę, że los się do Ciebie uśmiechnie. Bądź dobrej myśli i głowa do góry. Bardzo mocno trzymam kciuki i jestem z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kik
8 godzin temu, Gość Tosia napisał:

Dziecko w tym wieku? No cóż sama chciałaś, skrajna nieodpowiedzialnosc rodzic po 34 roku zycia

Hmm a 36 lat to jaki wiek? Wez sie puknij w czoło. Zapewne rodziłas jako 18 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....
3 godziny temu, Gość Kik napisał:

Hmm a 36 lat to jaki wiek? Wez sie puknij w czoło. Zapewne rodziłas jako 18 latka.

Z biologicznego punktu widzenia 18 letnia dziewczyna bardziek nadaje sie na rodzenie zdrowych dzieci niz 36 laatka... ja mam to samo zdanie- zachodza w ciaze w tak poznym wieku a pozniej o matko mam chore dziecko.. cierp cialo jakzes chcialo. Szkoda tylko tych chorych dzieciakow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
7 godzin temu, Gość .... napisał:

Z biologicznego punktu widzenia 18 letnia dziewczyna bardziek nadaje sie na rodzenie zdrowych dzieci niz 36 laatka... ja mam to samo zdanie- zachodza w ciaze w tak poznym wieku a pozniej o matko mam chore dziecko.. cierp cialo jakzes chcialo. Szkoda tylko tych chorych dzieciakow

Mi szkoda twoich dzieciaków, że mają taką ograniczoną matkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kik
10 godzin temu, Gość .... napisał:

Z biologicznego punktu widzenia 18 letnia dziewczyna bardziek nadaje sie na rodzenie zdrowych dzieci niz 36 laatka... ja mam to samo zdanie- zachodza w ciaze w tak poznym wieku a pozniej o matko mam chore dziecko.. cierp cialo jakzes chcialo. Szkoda tylko tych chorych dzieciakow

Wraz z wiekiem matki powyzej 35 lat wzrasta ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa ale jakbys chciała być bardziej poinformowana to statystyki się nie mylą i to jednak najwiecej dzieci z zespolem Downa rodzą kobiety ponizej 35 rż! Wystarczy poczytac trochę fachowej literatury. Szkoda chorych dzieciaków? A kto chciał żeby było chore? Tak samo chore może się przytrafic 18latce. Nie mam jeszcze 30 lat, jestem w 2 ciazy i takze robie badania genetyczne bo to sie moze przytrafic kazdemu! I tak, znam się na tym co pisze bo mam wyksztalcenie medyczne i pracuje w szpitalu i juz niejedno widziałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina

Witam dla wszystkich zainteresowany bylam dzis na usg i jeszt wszystko oki kość nosowa widoczna i bardzi ladna jak to powiedziala p. Doktor pozdrowienia dla wszystkich tych z sercem i bez niego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

I super że wszystko jest dobrze ją osobiście trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×