Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stresuję się

dziwne plamienie 5 dni po spodziewanej miesiączce

Polecane posty

Gość stresuję się

Cześć dziewczyny

Mam 33 lata, ostatni okres był 05.08. (cykle jak w zegarku 28 dni) a potem stwierdziliśmy z mężem że zaczynamy intensywne starania o naszego pierwszego bobasa. Już tydzień po owulacji miałam dziwne uczucie w podbrzuszu jakby zaraz miał przyjść okres i to uczucie trwa z przerwami do dzisiaj.

Kiedy 02.09. nie dostałam miesiączki byłam w lekkim szoku, że tak szybko poszło. Następnego dnia wykonałam test ale negatywny. Dzień później na papierze lekka brązowa plamka ze śluzem - myślę sobie - to pewnie zagnieżdżenie. A dziś rano byłam najszczęśliwsza na świecie bo na teście zobaczyłam drugą kreseczkę (troche blada ale nie ma wątpliwośći że jest). Zaraz wizyta w aptece po kwas foliowy.

Teraz natomiast spanikowałam kiedy po wizycie w wc na papierze zobaczyłam sporo brązowo-krwawo-śluzowej wydzieliny. Jest to 5 dzień po spodziewanej miesiączce. Boje się czy wszystko ok, czy czasem nie jest to oznaka... poronienia? 😞

Oczywiscie w poniedziałek rano biegnę na betę, nie wiem ile powinna wykazać żebym wiedziała że jest ok. Na lekarza jeszcze za wcześnie. Poradźcie coś, proszę...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza

Jedno razowa beta nic ci nie da,  jedna w 5tyg ma 20 Inna będzie miec 200 i obydwie są ok. 

Bete musisz zrobić  2x mínimum w odstępie 48godz powinna się podwoić. Wtedy mozesz być spokojna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza

Lepiej żeby cię jakiś lekarz zobaczył, na usg nic nie wyjdzie ale przynajmniej niech ci przepisze luteine...na własną rękę robiąc tylko bety za tyle dni może być po wszystkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość stresuję się

Dziękuję Wam bardzo. W takim razie w poniedziałek pójdę zarówno na betę jak do przychodni, mam nadzieję, że szybko znajdzie się termin. Chyba pooglądam jakieś durne kabarety, zeby przestac o tym myśleć i mniej się stresować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza
4 minuty temu, Gość Gość stresuję się napisał:

Dziękuję Wam bardzo. W takim razie w poniedziałek pójdę zarówno na betę jak do przychodni, mam nadzieję, że szybko znajdzie się termin. Chyba pooglądam jakieś durne kabarety, zeby przestac o tym myśleć i mniej się stresować

Żeby wiedzieć na czym stoisz powinnaś zrobić betę w poniedziałek i srode. I porównać wyniki. Powinna się podwoić albo chociaż być blisko podwojenia 

nie masz możliwości zrobić w szpitalu?

Np Dziś  i w poniedziałek ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stresuję się

Kurcze nie wiem, nie pomyślałam o tym. Jak pojadę teraz do teraz szpitala to mi zrobią od ręki? na SOR czy ostry dyżur? Chyba ze 20 lat nie byłam w szpitalu, ale jestem gotowa jechać nawet zaraz. Trudno, najwyzej wroce z niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza
3 minuty temu, Gość stresuję się napisał:

Kurcze nie wiem, nie pomyślałam o tym. Jak pojadę teraz do teraz szpitala to mi zrobią od ręki? na SOR czy ostry dyżur? Chyba ze 20 lat nie byłam w szpitalu, ale jestem gotowa jechać nawet zaraz. Trudno, najwyzej wroce z niczym

Wiesz, ja nie mieszkam w Polsce wiec niewiem jak to jest z takimi badaniami, ale w nagłych wypadkach lekarz cię musi zobaczyć i zapewnić doraźne leczenie zanim odeśle do specjalisty. Myśle że luteinę dostaniesz. To chyba zawsze przepisują przy plamieniach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza

Jeśli cię to pocieszy ja w ubiegłym tygodniu krwawiłam czerwoną krwią, dość mocno, ale gdy pojechałam na pogotowie wszystko było ok a dziś słyszałam serduszko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stresuję się

Boże, Eliza nawet nie wiesz ile dla mnie znaczy to co teraz napisałaś. Cieszę się bardzo i zazdroszczę a raczej mam nadzieję, że u mnie będzie podobnie 🙂

Tak czy siak ogarnęłam sie i jadę do chyba największego szpitala w warszawie, który ma tragiczne opinie w necie, ale moze bede miala szczescie. Trzymaj się i dziękuję za pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza

Mam nadzieje że i u ciebie będzie wszystko w porządku. Ja powiem ci szczerze pojechałam z myślą że już po wszystkim a tu niespodzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza

Wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiola

U mnie też były minimalne plamienia po terminie okresu i pozytywnym teście. Teraz 6 mies i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stresuję się

niestety u mnie juz po wszystkim, krwawienie nadal trwa. w szpitalu w sobote bete miałam 137,4 a dzis 9,3. nie wiem czy robić kolejną czy juz nie ma sensu. w czwartek ide do gina chociaz nie wiem po co. może przynajmniej zapytam czy mozna sie starac od razu czy trzeba poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza

Przykro mi. Nie rób kolejnej bety, nie ma sensu. Po tak młodej ciąży możesz się starać nawet w następnym cyklu, nie doszło nawet do implantacji więc macica po „miesiączce” sama się oczyści. Przyjmuj kwas foliowy i działaj. Oczywiscie lepiej skonsultować z ginekologiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stresuję się

Masz rację, tak zrobię. Musze jeszcze zbadać TSH bo od lat biore euthyrox 100 i zawsze czulam sie swietnie a ostatnio totalny brak sił, wzrost wagi, wypadanie włosów. Całkiem możliwe że ciąża trafiła mi się akurat wtedy kiedy niedoczynność tarczycy dała o sobie znać. No nic, ocieram łzy i działam dalej. Chciałabym zostać mamą w 2020 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×