Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Czy zdarza sie, ze wyrzucają z pracy kogos, kto naprawde sie stara ale mu źle idzie?

Polecane posty

Gość Gosc

Znacie takie przypadki?

czy raczej wyrzucaja osoby, ktore sie nie starają a jak ktos sie stara, to ni zdarza sie, zeby go wyrzucili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nie ten dział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Nie ten dział.

Ale w tym dziale co minute ktos odpowiada a w innych dzialach po godzinie albo nastepnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak to widzę

Jeśli dobrze pracuje, stara się i jest punktualny, do tego nie fika do przełożonych ,to nie ma strachu. Chyba,że rażąco narusza przepisy . Gdyby tak wywalali każdego ,kto ma słabsze wyniki,to sami musieliby pracować . Z resztą może by to na dobre wyszlo, wywalają i  wtedy człowiek zmienia życie i priorytety. Nie denerwuj się ,a tak  nie warto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starociotka

NAJCZESCIEJ WYRZUCAJA TYCH KTORYM IDZIE ZA DOBRZE SOCREALIZM ...O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 minut temu, Gość tak to widzę napisał:

Jeśli dobrze pracuje, stara się i jest punktualny, do tego nie fika do przełożonych ,to nie ma strachu. Chyba,że rażąco narusza przepisy . Gdyby tak wywalali każdego ,kto ma słabsze wyniki,to sami musieliby pracować . Z resztą może by to na dobre wyszlo, wywalają i  wtedy człowiek zmienia życie i priorytety. Nie denerwuj się ,a tak  nie warto. 

Punktualny w sensie przychodzenia do pracy, czy wyrabiania się z pracą? Bo żeby być na czas w pracy to każdy da radę ale już nadążyć z pracą, to już nie każdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gość Gosc napisał:

Czy zdarza sie, ze wyrzucają z pracy kogos, kto naprawde sie stara ale mu źle idzie?

Tak. Ponieważ w pracy liczą się efektywność i produktywność, a nie same starania. Jeśli pracownik nie sprawdza się na danym stanowisku, być może zwyczajnie nie ma warunków i lepiej, by rozejrzał się za bardziej dla niego odpowiednią pracą. Gdyby wszyscy pracownicy byli utrzymywani z racji tylko tego, że się starają, choć efekty marne, to brak widoków na podwyżkę byłby najmniejszą konsekwencją, a zamknięcie działalności przez pracodawcę największą. Dlatego lepiej, by jedna osoba została skreślona, niżby reszta była zagrożona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Liczy się efekt a nie starania więc tak. Inna sprawa, że liczy się też sympatia.

Miałam taką sytuację na stażu się starałam ale czułam, że to nie moje klimaty i nie przedłużyli mi umowy. Z drugiej strony był koleś który pracę olewał (szefowa sprawdzała po nim maile, bo kłamał, że coś wysłał chociaż tego nie zrobił, nie przychodził do pracy od tak, ze spotkań korzystano z moich notatek a nie jego, bo mu nie chciało się ich robić) ale miał gadane i wszyscy go lubili więc jego trzymano. Także nigdy sytuacja nie jest czarno-biała.

Mogą Cię trzymać, bo nie mają nikogo innego na oku, bo w sumie Cię lubią, bo może nie wymiatasz ale odciążasz w mniej skomplikowanych sprawach innych pracowników itd.  Ciężko powiedzieć nie znając dokładnie sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jajajaja
2 godziny temu, Gość gość napisał:

(...) czułam, że to nie moje klimaty (...)

Zdradzisz, jakiego typu to było stanowisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawitscheck_34

Mi się tak zdarzyło. Ale jestem za to wdzięczny Bogu/losowi, bo pracowałem ...ami. A teraz pracuję z normalnymi ludźmi. A i lasek parę jest fajnych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola114

Wyrabiac sie trzeba z najwazniejszymi rzeczami (te ktore szef uzna za bezwzgledne priorytety), poza tym, w wymieniinej kolejnosci: nie fikamy do przelozonych (nie ma nic gorszego jak smart-ass w grupie bo ma rowniez zly wplyw na innych), jak sie nie wyrabiamy to informujemy o tym szefa I prosimy o liste priorytetow z ktorymi mozemy sie wyrobic, informujemy szefa co jest zrobione a co nie (nie ma nic gorszego po miesiacu lub miesiacach zorientowac sie ze to co mialo byc zrobione jest w glebokim lesie bo pracownik “nie mial czasu”), nie siedzimy na komorce jak inni widza, nie przesuadujemy w lunch room godzinami narzekajac ze nie mamy czasu, punktualnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zpaznokcilakier

Jeśli kto nie wyrabia się z pracą, albo to nie jego klimat, to nie ma sensu się męczyć. Praca ma dawać minimalna (chociaż ) satysfakcję. To nie ma być droga przez mękę. Sympatie też da ,owszem , lubimy sobie różnych ludzi, a tych których nie lubimy podjebujemy, bo taki mamy zwyczaj. Tak to wygląda, że na sukces składa się wiele czynników. Tyle samo na przegraną. Prace fajnie jest  lubić , szanować współpracowników i wykonywać polecenia, chyba, że ktoś wygrywa w totka, kupuje leżak u całe dnie gapi się na chmury, jak Dyzio Marzyciel. Wtedy to już żadna praca nie koliduje  z  zyciem..Czego sobie i Wam życzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabaret

Praca = niewolnictwo bez łańcuchowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lola114

Pracy nikt nie lubi, taka prawda. Wasi szefowie tez jej nie lubia. Praca jest do robienia a nie lubienia (nienawidzic jej nie mozna tez), i ma przynosic pieniadze. Takie moje zdanie. Kiedys w zyciu, gdy robilam za mlodu rozne przestawiania, niby zarabialam pieniadze ale nie bylam szczesliwa, znalazlam prace ktora byla moim hobby (gdybym sie przylozyla to i tam moglabym zarabiac), ale po miesiacu pracy nie lubilam..wrocilam do tego co umiem  i zarabiam. Hobby po pracy I wtedy sprawia przyjemnosc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×