Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość maskara

denerwują mnie te hulajnogi elektryczne, wypadków multum przez to. Zlikwidować to badziwie a opasłe lenie niech jeżdżą na zywkłych hulajnogach gdze łatwiej hamować

Polecane posty

Gość maskara

no dosyc mam tego info o wypadkach z udziałem tego złomu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala

 Brawo racja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tjaa, samochody też w takim razie zlikwidować, zapasione świnie tylko wypadki robią...

Nie można wylewać dziecka z kąpielą, hulajnoga elektryczna jest ciekawą alternatywą na transport w mieście. Zawsze mija trochę czasu zanim takie rzeczy się ucywilizują, powstaną zapisy w prawie itd. Jakby tak z góry zakazywać każdej problematycznej rzeczy, to byśmy się w ogóle nie rozwijali jako cywilizacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł?

a jeżeli wkrótce ktoś wymyśli elektryczne kible na kółkach na których będą popylać po ulicy i też będziemy czekać na ustawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www

Mnie też w...iaja ostatnio szłam z synem w wozku po chodniku i gowniarz 10 letni wjechal tym w mój wózek . Nosz .... A wczoraj idę sobie chodnikiem koło mnie kobieta z dzieckiem szła z siatkami i jedzie jakiś 40 letni hipster luzak i trąbi za nami z tej hulajnogi, kobieta ledwo szła z siatkami musiała jeszcze dziecko odciagac biedna A on z wielkim zacieszem na gebie jakby mustangiem jechał. Nie cierpię tego badziewia, powinien być zakaz po chodnikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
19 minut temu, Gość heloł? napisał:

a jeżeli wkrótce ktoś wymyśli elektryczne kible na kółkach na których będą popylać po ulicy i też będziemy czekać na ustawę?

tej, ale ty masz zadziwiająco dobry pomysł?? Dla mnie to byłby ideał. Raz, ze mam straszny problem z pecherzem i gdzie nie wychodze od razu szukam kibla.

Dwa, ze taki kibel byłby stabilny i raczej trudno sie z nim wywalic, siedziałoby sie wygodnie i podziwiało widoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość www

I nie obchodzą mnie ustawy na te chwilę, jest masa wypadków z udziałem tego . Nie byłabym przeciwna ale połowa ludzi nie potrafi tym jeździć. Potraci Cię taki i co ? Nic mu nie zrobią tak? Bo luki w ustawach. Świetnie. Jak ktoś jedzie rowerem po chodniku to wielka afera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Też mnie wkurzają, ale dlatego że jeżdzą po chodnikach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

a by nie mozna porobic przy głównych ulicach takich wyciągów jak na góry? Kazdy by siadał i jak nie ma sił to by jechał i wysiadał w momencie kiedy mu pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Tjaa, samochody też w takim razie zlikwidować, zapasione świnie tylko wypadki robią...

Nie można wylewać dziecka z kąpielą, hulajnoga elektryczna jest ciekawą alternatywą na transport w mieście. Zawsze mija trochę czasu zanim takie rzeczy się ucywilizują, powstaną zapisy w prawie itd. Jakby tak z góry zakazywać każdej problematycznej rzeczy, to byśmy się w ogóle nie rozwijali jako cywilizacja.

samochody mają jezdnie, przepisy, ubezpieczenie i musisz mieć 18 lat oraz prawko, a tu hulaj dusza na chodniku, między ludźmi z prędkością samochodu, a za kierownicą np. dziecko bez wyobraźni.

widzisz różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A mnie wkurzaja matki na ścieżkach rowerowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
6 minut temu, Gość gość napisał:

samochody mają jezdnie, przepisy, ubezpieczenie i musisz mieć 18 lat oraz prawko, a tu hulaj dusza na chodniku, między ludźmi z prędkością samochodu, a za kierownicą np. dziecko bez wyobraźni.

widzisz różnicę?

ale dzieciak na hulajnodze nie wazy tony jak samochód, i sa b odmienne konsekwencje jak kogos najedzie, tak pisze luzno bo fakt, ze hulajnoga na pewno moze byc jakims zagrozeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 minuty temu, Gość Gość napisał:

A mnie wkurzaja matki na ścieżkach rowerowych

dobrze że nie ojcowie i piesi bez dzieci...

bo mnie np wkurzają w ogóle piesi na ścieżce i wcale nie mam jest najwięcej na niej no ale rozumiem, że teraz jest moda na hejt na matki...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 minut temu, Gość gosc napisał:

ale dzieciak na hulajnodze nie wazy tony jak samochód, i sa b odmienne konsekwencje jak kogos najedzie, tak pisze luzno bo fakt, ze hulajnoga na pewno moze byc jakims zagrozeniem

Nie waży tony? a wiesz jaka jest masa uderzeniowa pojazdu który przekracza 30km/h na godzinę? Może być zagrożeniem? MOŻE? Przecież tu nie ma czasu na reakcję, to jedzie jak samochód. Ty jesteś niepoważna. Na 100% nie masz prawa jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 minut temu, Gość gosc napisał:

ale dzieciak na hulajnodze nie wazy tony jak samochód, i sa b odmienne konsekwencje jak kogos najedzie, tak pisze luzno bo fakt, ze hulajnoga na pewno moze byc jakims zagrozeniem

matko jaka de/bilka

niech w ciebie wjedzie dzieciak na hulajnodze z prędkością 40 km na godzinę, bo tyle one jeżdżą, to pogadamy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 minut temu, Gość gosc napisał:

ale dzieciak na hulajnodze nie wazy tony jak samochód, i sa b odmienne konsekwencje jak kogos najedzie, tak pisze luzno bo fakt, ze hulajnoga na pewno moze byc jakims zagrozeniem

kompletnie nie masz wyobraźni. już nawet lekarze alarmują, że to jest ich zmora, a liczba wypadków stale rośnie. no i pamiętaj ten dzieciak nie musi komuś zrobić krzywdy ale sam jest narażony nawet ma utratę życia, pamiętaj że ani się obejrzysz, przyciskasz, a już masz 30 do 40 na liczniku w sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
10 minut temu, Gość gość napisał:

matko jaka de/bilka

niech w ciebie wjedzie dzieciak na hulajnodze z prędkością 40 km na godzinę, bo tyle one jeżdżą, to pogadamy. 

no jak dla mnie ...em trzeba byc zeby myslec, ze dzieciak jadący na hulajnodze 40 na godzine uderzy kogos z taka samą siła, jak jadacy 40 km na h samochód. Pomijając to, ze statystyczna prędkosc kogos jadącego hulanoga jest jednak kilka razy mniejsza od prędkosci z jaka sie jedzie autem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
35 minut temu, Gość gość napisał:

samochody mają jezdnie, przepisy, ubezpieczenie i musisz mieć 18 lat oraz prawko, a tu hulaj dusza na chodniku, między ludźmi z prędkością samochodu, a za kierownicą np. dziecko bez wyobraźni.

widzisz różnicę?

A rowery? Też wsiadasz i jedziesz. Ale jakos nikt ich nie zakazuje tylko ustala przepisy i normalizuje sposób jazdy. Tak samo dzieje się teraz z hulajnogami czy innymi małymi pojazdami elektrycznymi.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 minuty temu, Gość gosc napisał:

no jak dla mnie ...em trzeba byc zeby myslec, ze dzieciak jadący na hulajnodze 40 na godzine uderzy kogos z taka samą siła, jak jadacy 40 km na h samochód. Pomijając to, ze statystyczna prędkosc kogos jadącego hulanoga jest jednak kilka razy mniejsza od prędkosci z jaka sie jedzie autem.

 

A przepisy nie mają ograniczyć prędkości do 20/25 km/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 godziny temu, Gość www napisał:

Mnie też w...iaja ostatnio szłam z synem w wozku po chodniku i gowniarz 10 letni wjechal tym w mój wózek . Nosz .... A wczoraj idę sobie chodnikiem koło mnie kobieta z dzieckiem szła z siatkami i jedzie jakiś 40 letni hipster luzak i trąbi za nami z tej hulajnogi, kobieta ledwo szła z siatkami musiała jeszcze dziecko odciagac biedna A on z wielkim zacieszem na gebie jakby mustangiem jechał. Nie cierpię tego badziewia, powinien być zakaz po chodnikach. 

40 latek to już stary, za kogo sie tacy mają?Współczuję ci serio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Walczcie o ścieżki dla innych pojazdów typu rower czy hulajnoga. To jedyne wyjście.

Ja jeżdżę rowerem.  Jak jest waski chodnik to wybieram ulice i nieraz kierowcy trąbią  z pretensjami. Jak ulica waska czy zbyt ruchliwa a chodnik szerszy to wybieram ten drugi i nieraz pretensje przechodniów, ostatnio dwie baby stały i plotkowaly, pol chodnika zastawione i jeszcze pretensje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pol

Hulajnogi na tory rowerowe! Jest wiele sciezek rowerowych na ktorych takie hulajnogi maja racje bytu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Gosc napisał:

40 latek to już stary, za kogo sie tacy mają?Współczuję ci serio 

Tak, umierający dziedzic, bo ty masz chyba 16 lat. 

Prawda jest taka że taka każda hulajnoga jest uciążliwa na chodniku i mi akurat nie robi różnicy kto mnie popędza albo potrąca. Mandaty trzeba sypać aż się będzie kurzyło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 godzin temu, Gość gosc napisał:

no jak dla mnie ...em trzeba byc zeby myslec, ze dzieciak jadący na hulajnodze 40 na godzine uderzy kogos z taka samą siła, jak jadacy 40 km na h samochód. Pomijając to, ze statystyczna prędkosc kogos jadącego hulanoga jest jednak kilka razy mniejsza od prędkosci z jaka sie jedzie autem.

 

wiesz to nie do mnie ale uważasz że skoro to nie jest taka siła to można sobie robić co się chce? jest bardzo dużo wypadków z udziałem tych hulajnóg, bo to ma bardzo szybkie przyspieszenie i ludzie nad tym nie panują i nie reagują odpowiednio szybko. To, że uderzenie nie jest takie jak samochodu, to nie znaczy, że jest ok. W mnie kiedyś wjechał rowerzysta na chodniku, a przecież rowerem jak się nie rozpędzisz i musisz się sporo namachać, a jednak miałam rękę złamaną w 2 miejscach i rozcięty łuk brwiowy. Facet wcale pędził tylko akurat wpadłam na betonowy kwietnik. Gdyby wjechala we mnie taka hulajnoga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa

Tez mnie wkurzaja. Nie tyle dzieci co stare konie ktore nimi jezdza po chodnikach z duza predkoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 godziny temu, Gość gość napisał:

wiesz to nie do mnie ale uważasz że skoro to nie jest taka siła to można sobie robić co się chce? jest bardzo dużo wypadków z udziałem tych hulajnóg, bo to ma bardzo szybkie przyspieszenie i ludzie nad tym nie panują i nie reagują odpowiednio szybko. To, że uderzenie nie jest takie jak samochodu, to nie znaczy, że jest ok. W mnie kiedyś wjechał rowerzysta na chodniku, a przecież rowerem jak się nie rozpędzisz i musisz się sporo namachać, a jednak miałam rękę złamaną w 2 miejscach i rozcięty łuk brwiowy. Facet wcale pędził tylko akurat wpadłam na betonowy kwietnik. Gdyby wjechala we mnie taka hulajnoga?

Hulajnogi nie mam ale mam rower elektryczny i uważam, że nawet na maksymalnej prędkości jazda takim pojazdem jest dość nużąca. Więc jak ktoś nie potrafi zapanować nad przyspieszeniem to znaczy, że problem jest w nim i w jego wątpliwych umiejętnościach, a nie w sprzęcie. Idioci, którzy nie powinni prowadzić pojazdów zdarzają się jednak wszędzie. Dotyczy to tak samo kierowców aut jak i rowerzystów ale jakoś nikt nie wini samochodów czy rowerów tylko kierowców i tak samo powinno być w przypadku hulajnóg. Także nie rozumiem tej kampanii nienawiści, która rozpętała się w mediach.

Jedyne co mnie dziwi to fakt, że najpierw powstały wypożyczalnie hulajnóg, a rząd dopiero po informacjach o wypadkach zorientował się, że coś z tym fantem należy zrobić. Jeżeli ktoś postanowił wprowadzić tak masowo hulajnogi do przestrzeni publicznej to odpowiednie ustawy powinny być już przygotowane i wdrożone.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss

U mnie w mieście masowo jełopy i buraki jeżdżą rowerem i hulajnogami po chodnikach i trąbią, dzwonią na pieszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawodo23
Dnia 11.09.2019 o 07:21, Gość gość napisał:

wiesz to nie do mnie ale uważasz że skoro to nie jest taka siła to można sobie robić co się chce? jest bardzo dużo wypadków z udziałem tych hulajnóg, bo to ma bardzo szybkie przyspieszenie i ludzie nad tym nie panują i nie reagują odpowiednio szybko. To, że uderzenie nie jest takie jak samochodu, to nie znaczy, że jest ok. W mnie kiedyś wjechał rowerzysta na chodniku, a przecież rowerem jak się nie rozpędzisz i musisz się sporo namachać, a jednak miałam rękę złamaną w 2 miejscach i rozcięty łuk brwiowy. Facet wcale pędził tylko akurat wpadłam na betonowy kwietnik. Gdyby wjechala we mnie taka hulajnoga?

Piesi często nie potrafią chodzić po chodniku, nawet nie patrza gdzie ida. Kiedys jechalem hulajnoga , jechalem  wolno bo ludzie , jakas babka wchodzi we mnie nawet nie spojrzala ze jade a jechalem obok niej I to wolno ,albo ludzie stoja na chodniku zajmują cały chodnik to nawet dla przechodnia jest to irytujace. Kiedyś jechalem skuterem  to ludzie często bez zatrzymania wchodza na przejscie dla pieszych tak ze mozna kogoś w ogole nie zauwazyc. Moim zdaniem sami piesi często nie umieja chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast usuwać hulajnogi, rowery czy inne pojazdy, warto włączyć myślenie??? Rowerów i hulajnóg jest na całym świecie mnóstwo! Ale dla ****** wszystko będzie zagrożeniem! Wystarczy myśleć i umieć użytkować, proste! Obecnie na rynku są już hulajnogi z kierunkowskazami, licznikami, światełkami informacyjnymi i innymi gadżetami. Wystarczy jedynie włączyć myślenie i nie zagrażać innym czy to na rowerze, hulajnodze czy w...aucie!!! Ogarnijcie się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×