Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kaja

Rodzina oczekuje że oddam ubranka po dziecku

Polecane posty

Gość Kaja

Moja córka ma pół roku, a szwagierka jest w ciąży. Cała rodzina (na czele z teściowa) z góry zakłada ze wszystkie ubrania i akcesoria przekaże szwagierce. Tyle że ja i mąż nie chcemy wszystkiego oddawać.. chciałam część rzeczy sprzedać/ zostawić na pamiątkę/ poczekać na drugie dziecko. Ja wiem że mogłabym to zrobić, ale nie lubię tez jak ktoś mi coś takiego z góry narzuca.. co w tej sytuacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfd

No normalnie daj to co uważasz co lepsze sprzedaj a jej nie musisz mowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelinium

powiedz ze czesc rzeczy pozyczyła ci kolrezanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja

Ona zna cały asortyment szafy mojego dziecka wiec zauważy braki.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffzaazzzz

To ze rodzina "oczekuje" nie oznacza ze masz oddac 😉 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Powiedz im, że nie oddajesz rzeczy po dziecku,bo planujesz kolejne. Tak będzie uczciwie. Bez sensu oddawać jeżeli za jakiś czas planujesz mieć kolejne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W normalnej rodzinie twoja opowiedz powinna wyglądać tak " planowałam cześć rzeczy zostawić po prostu dla siebie a oni napewno od rodziny dostaną sporo rzeczy i to nowych a resztę kupią i wybiorą sobie sami takie jak im się marzy".Reszta powinna tylko powiedzieć aha ok.Można się nie lubić ale swoje zdanie wyrazić też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
17 minut temu, Gość Amelinium napisał:

powiedz ze czesc rzeczy pozyczyła ci kolrezanka

A po co tak kombinować? Normalny dorosły asertywny człowiek umie sobie poradzić w takiej sytuacji bez kłamstw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odmów po prostu bez zbędnego tłumaczenia. Nietaktem jest oczekiwanie, że ktoś da, bo i z jakiej racji? Sama jestem w ciąży i przez myśl mi nie przeszło, że "należą" mi się rzeczy po dzieciach w rodzinie. Ustąpisz to pewnie oczekiwania będą tylko się zwiększać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czołem

To nie dodawaj tylko sprzedaj/zostaw i nie jojcz.Kurtyna.

Ja po dziecku wszystko oddałam za darmo rodzinie czy to znajomym.Ba nawet rodzinie eks męż😜.  

Natomiast parę rzeczy swoich sprzedalam(drobne rtv mało używany czy jakieś ciuchy) i czy to taki dochodowy interes? Jak chcesz szybko to jako używke nawet w idealnym stanie musisz dać cene niezbyt wysoka dołoż czasem fatyge wysyłki bo nie zawsze się trafi lokalny kupujący i tak😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie powiedz ze oddasz, ze pkanujesz jeszcze dzieci dlatego nie zamierzasz oddawac bo chcesz miec w dobrym stanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eweeee

A co to za roszczeniowość z ich strony? To Ty kupiłaś wyprawke ubrania itp to z jakiej racji liczą na oddanie? Powiedz że chętnie odsprzedaż za symboliczną kwote a reszte zostawiasz dla kolejnego dziecka. Jeśli teście coś kupili to te rzeczy oddaj i niech  mają i się odczepią. W życiu bym nie oddała za darmo rzeczy które sama z mężem kupiłam dla dziecka a są to nie małe kwoty, oczywiscie ciuszki i jakieś drobiazgi bym dała bo czemu nie, ale nie wszystko brz jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hmm... Kochana tu nie ma żadnego problemu. Nikt nie może zarządzać twoja własnością. Po prostu mówisz, że wydałas na to sporo pieniędzy i chcesz zostawić cześć dla drugiego dziecka a to co było droższe sprzedać by kupić za te pieniądze inne rzeczy dla swojego dziecka ale jeśli szwagierka chce to może od ciebie niektóre rzeczy odkupić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiu
31 minut temu, Gość Gosc napisał:

A po co tak kombinować? Normalny dorosły asertywny człowiek umie sobie poradzić w takiej sytuacji bez kłamstw 

taa, i do konca życia wysłuchiwać jaka jest sie samolubną i nierodzinną osoba, 😄 co y tesciowych nie znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydaliście swoje pieniądze na zakup wyprawki to nikt nie powinien Wam się wtrącać i życzyć sobie by dostać  coś za darmo. Zachowanie rodziny uważam za dość nietaktowne i trzeba dać im to do zrozumienia. Ja sama jestem w ciąży i moja bratowa ani słowem nie zaproponowała mi oddania rzeczy po swoim dziecku ani ja też nie pytałam. Nie stać mnie na zakup wszystkich nowych rzeczy wiec w sieci kupiłam część używanych by zaoszczędzić a część mam nowych. Od nikogo nie oczekuje że coś mi się ma należeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Powiedz prawdę, że planujesz sprzedać, żeby odzyskać część pieniędzy które wydałaś. Głupio im będzie naciskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gośćiu napisał:

taa, i do konca życia wysłuchiwać jaka jest sie samolubną i nierodzinną osoba, 😄 co y tesciowych nie znasz?

No takich nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×