Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasia

Waga w ciąży

Polecane posty

Gość Kasia

Dziewczyny ile tyje się kolejnych trymestrach ? Nie pytam o dane z internetu „ile powinnam” tylko o faktyczne dane. Kiedy tyje się najwięcej?

Kończe 1 trymestr z kilogramem na plusie czy to nie za mało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gość Kasia napisał:

Dziewczyny ile tyje się kolejnych trymestrach ? Nie pytam o dane z internetu „ile powinnam” tylko o faktyczne dane. Kiedy tyje się najwięcej?

Kończe 1 trymestr z kilogramem na plusie czy to nie za mało? 

Niektórzy kończą pierwszy trymestr na minusie... Jak nie mogą nic przełknąć i wymiotują dalej niż widzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
7 minut temu, Iwna napisał:

Niektórzy kończą pierwszy trymestr na minusie... Jak nie mogą nic przełknąć i wymiotują dalej niż widzą. 

Ja mam apetyt normlanie, jedyne co słodycze odrzuciłam bo mnie mdli. Znalazłam jakiś kalkulator na necie i wyszło że od mojej wagi początkowej mogę przytyć 13-15kilo. Jakoś sobie tego nie wyobrażam skoro w 1 trymestrze tylko kilo, martwię się że się nie wyrobie i dziecko będzie malutkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Kasia napisał:

Ja mam apetyt normlanie, jedyne co słodycze odrzuciłam bo mnie mdli. Znalazłam jakiś kalkulator na necie i wyszło że od mojej wagi początkowej mogę przytyć 13-15kilo. Jakoś sobie tego nie wyobrażam skoro w 1 trymestrze tylko kilo, martwię się że się nie wyrobie i dziecko będzie malutkie. 

Spokojnie to dopiero początek, jeszcze zdążysz przytyć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Gość Kasia napisał:

Ja mam apetyt normlanie, jedyne co słodycze odrzuciłam bo mnie mdli. Znalazłam jakiś kalkulator na necie i wyszło że od mojej wagi początkowej mogę przytyć 13-15kilo. Jakoś sobie tego nie wyobrażam skoro w 1 trymestrze tylko kilo, martwię się że się nie wyrobie i dziecko będzie malutkie. 

Ja w końcówce ciąży miałam 8 kilo na plusie. Dziecko normalnych wymiarów i wagi. Zaczynałam ciążę w waga 52 kilo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
3 minuty temu, Iwna napisał:

Spokojnie to dopiero początek, jeszcze zdążysz przytyć 😉

Czyli na dalszym etapie tyje się więcej?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Spoko luz też panikowalam że waga wolno rośnie. Pierwszy trymestr 0,5 kg, dopiero od 18 tygodnia zaczęłam tyc tak normalnie. Drugi trymestr zamknęłam z wynikiem 4 kg. Teraz jestem w trzecim trymestrze 29 tydzień i w sumie na liczniku od początku ciąży 6 kg na plusie. Ale ja startowałam z małej wagi 53 kg. Pamiętaj, że kobiety z otyłością lub nadwagą powinny przytyć bardzo mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
5 minut temu, NaugthyBitch napisał:

Ja w końcówce ciąży miałam 8 kilo na plusie. Dziecko normalnych wymiarów i wagi. Zaczynałam ciążę w waga 52 kilo. 

Właśnie czytałam na forum gazety wypowiedz dziewczyny co w 3miesiacu przytyła 8kilo. Nie wyobrażam sobie tego 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Kasia napisał:

Właśnie czytałam na forum gazety wypowiedz dziewczyny co w 3miesiacu przytyła 8kilo. Nie wyobrażam sobie tego 😅

Pewnie Pani lubi jeść i gardzi ćwiczeniami 😂🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
15 minut temu, Gość Gość napisał:

Pewnie Pani lubi jeść i gardzi ćwiczeniami 😂🤣

Ale ja cały dzień coś jem i nawet nie jestem blisko żeby jej dorównać. 

Moje dni wyglądają bardzo podobnie, ale np dziś. 

Snaidanie. Sok z grejfruta i 2 pomarańczy, actimelek, kajzerka przekrojona na pół z almette rzodkiewka i szczypiorkiem. 

Potem gruszka i jabłko 

zanim przyszedł czas obiadu już zgłodniałam podgryzalam marchewki i selera 

mną obiad miałam kalafiora i rybe plus ogórek pomidor cebula, taka sałatka. 

Potek ugotowałam sobie kukurydze. Kolbe. Poprawiłam Pęczkiem rzodkiewek oglądając serial

Na kolacje kanapki z masłem  2 i krem z dyni. Zrobiłam na obiad ale najadłam się rybą i połową kalafiora  😅 

teraz 11 a ja chyba w rzodkiewki znowu pójdę bo jescze bym coś pochrupała przed snem

I tak cały Boży dzień, a waga nie bardzo chce iść w gore 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgiełka

A ja bardzo się boję tego ile przytyję. W pierwszej ciąży zaczynałam od 53 kg, zostałam z wagą 63 kg i już jej nie zrzuciłam, teraz od 63 kg zaczynam z drugą ciążą. Mam niestety duże skłonności do tycia i niewiele u mnie trzeba żeby przybrać. Praktycznie całe życie jestem na diecie. 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość mgiełka napisał:

A ja bardzo się boję tego ile przytyję. W pierwszej ciąży zaczynałam od 53 kg, zostałam z wagą 63 kg i już jej nie zrzuciłam, teraz od 63 kg zaczynam z drugą ciążą. Mam niestety duże skłonności do tycia i niewiele u mnie trzeba żeby przybrać. Praktycznie całe życie jestem na diecie. 😞

Niemożliwe... Po urodzeniu dziecka musiałaś coś zrzucić. Dziecko waży, łożysko waży, wody plodowe również. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgiełka

No zrzuciłam na pewno, ale nie pamiętam ile ważyłam na koniec ciąży bo ostatni okres ciąży spędziłam leżąc w szpitalu. Piszę że zostałam z 10 kg na plusie po urodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Ja zawsze byłam za chuda i teraz trochę lekarz się doczepił. Badania w normie, ale jednak jestem na granicy bmi. Mimo ze się nie odchudzam nie licze kalorii, po prostu odżywiam się zdrowo.  Ja po prostu nie lubię panierek smażenia i fastfoodów, boli mnie brzuch gdy jem ciężkostrawne potrawy. 

Mam kolejną wizytę w przyszłym tyg i boje się że znowu coś powie że za mało waże a ja naprawde non stop coś jem😅 liczyłam że coś więcej przytyje na koniec trymestru i dadzą mi spokoj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Kasia napisał:

Ja zawsze byłam za chuda i teraz trochę lekarz się doczepił. Badania w normie, ale jednak jestem na granicy bmi. Mimo ze się nie odchudzam nie licze kalorii, po prostu odżywiam się zdrowo.  Ja po prostu nie lubię panierek smażenia i fastfoodów, boli mnie brzuch gdy jem ciężkostrawne potrawy. 

Mam kolejną wizytę w przyszłym tyg i boje się że znowu coś powie że za mało waże a ja naprawde non stop coś jem😅 liczyłam że coś więcej przytyje na koniec trymestru i dadzą mi spokoj 

I tak trzymaj z jedzeniem i będzie wszystko ok. Ja też tak lubię jeść i zdrowo gotuję z tego samego powodu co ty. Jak wcześniej pisałam kończe powoli przygodę z ciąża i mam 6 kg na plusie lecz po mojej sylwetce tego nie widać. Wiadomo, że brzuch jest ale jeśli chodzi o ubrania to dalej nosze bluzki i ...enki xs a spodnie s. Nie martw się waga na początku,bardzo często tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Ja nie przytylam nic cala ciaze. 2 tyg po porodzie mialam 10kg mniej niz przed ciaza, synek wazyl 3.600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość Kasia napisał:

Czyli na dalszym etapie tyje się więcej?

 

No na logike, dziecko rośnie, brzuch rośnie, odkłada się tłuszcz do karmienia piersią, wód plodoeych coraz więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eeeee
8 godzin temu, Gość Kasia napisał:

Ja mam apetyt normlanie, jedyne co słodycze odrzuciłam bo mnie mdli. Znalazłam jakiś kalkulator na necie i wyszło że od mojej wagi początkowej mogę przytyć 13-15kilo. Jakoś sobie tego nie wyobrażam skoro w 1 trymestrze tylko kilo, martwię się że się nie wyrobie i dziecko będzie malutkie. 

Ja wszystko ok, to tyle przytyjesz, moja w pierwszym trymestrze nic, a w drugim i trochę w trzecim 25kg przez cukrzycę ciążową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hejka

Ja sie cieszylam ze malo tyje w ciazy bo w 6 mcu mialam 3,9 kg na plusie a skonczylo sie na +21 kg. Mysleli ze mam cukrzyce ale nie mialam. Startowalam z waga 63 kg przy 173 cm wzrostu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
4 godziny temu, Gość Eeeee napisał:

Ja wszystko ok, to tyle przytyjesz, moja w pierwszym trymestrze nic, a w drugim i trochę w trzecim 25kg przez cukrzycę ciążową.

Raczej nie mam cukrzycy. Mdli mnie jak zjem cokolwiek słodkiego, nawet herbatę przestałam słodzić przez to. Kiedy nie jem nic słodkiego to w ogóle niemam mdłosci ani wstrętu do jedzenia. U mnie Nawet soki z kartonów odpadają  a podobno w cukrzycy raczej ciągnie do słodyczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gość Kasia napisał:

Raczej nie mam cukrzycy. Mdli mnie jak zjem cokolwiek słodkiego, nawet herbatę przestałam słodzić przez to. Kiedy nie jem nic słodkiego to w ogóle niemam mdłosci ani wstrętu do jedzenia. U mnie Nawet soki z kartonów odpadają  a podobno w cukrzycy raczej ciągnie do słodyczy 

Ja też nie miałam cukrzycy, odrzuciło mnie od słodyczy tak samo jak ciebie, w pierwszym trymestrze byłam chyba 3 kg na plusie, finalnie 16😉 robiłam 5-7 km dziennie do końca ciąży, więc dużo się ruszalam i jadłam zdrowo, jak zawsze. Myślę, że to ile przytyjesz zależy od organizmu, nie ma co się nikim sugerować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gość Kasia napisał:

Dziewczyny ile tyje się kolejnych trymestrach ? Nie pytam o dane z internetu „ile powinnam” tylko o faktyczne dane. Kiedy tyje się najwięcej?

Kończe 1 trymestr z kilogramem na plusie czy to nie za mało? 

Ja jestem w połowie 4 miesiąca i mam dokładnie 0.8 kg na plusie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie martw się na zapas. Każda z nas jest inna. Też jem sporo, słodycze też jem, bo lubię (1 trymestr wymiotowalam). Ale staram się jesc dość zdrowo (nie licząc tych słodyczy) i codziennie spacerek, obowiązkowo, min. 3 km. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mieke

Ja jestem w 38 tygodniu, i ogólnie 6 kg na plusie przez całą ciążę, brzuch niezbyt duży, nie wiem gdzie mała się mieści 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×