Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Dlaczego tak jest?

Polecane posty

Gość Gość

Powiedzcie cos mądrego w głupim temacie 😁

Jak myślicie, dlaczego tak jest, że jedni nie mają oporów by pisać bzdury na fb, wyklócac sie na grupach i wyzywać, wstawiać zdjęcia własnej pipki nawet,  a inni są internetowo zacofani,zakompleksieni i boją się wykazać troche aktywności w socjalmediach choć mogłaby pomóc np w osiagnieciach zawodowych lub rozwoju pasji.

Ja jestem tym tchórzem i nie rozumiem sama siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire

Poszukaj pamięcią czy rodzice pozwalali Ci wyrażać siebie gdy byłaś mała? Czy liczyli się z Twoimi uczuciami czy miałaś być grzeczną dziewczynką i nie przeszkadzać dorosłym? Może karali Cię lub byli niezadowoleni gdy miałaś własne zdanie (inne niż oni)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Powiedzcie cos mądrego w głupim temacie 😁

Jak myślicie, dlaczego tak jest, że jedni nie mają oporów by pisać bzdury na fb, wyklócac sie na grupach i wyzywać, wstawiać zdjęcia własnej pipki nawet,  a inni są internetowo zacofani,zakompleksieni i boją się wykazać troche aktywności w socjalmediach choć mogłaby pomóc np w osiagnieciach zawodowych lub rozwoju pasji.

Ja jestem tym tchórzem i nie rozumiem sama siebie

Nie mam konta na fejsbuku ani insagramie i w sumie nie wiem czemu miałoby mi to posłużyć. Mnie wręcz wkurza takie obnoszenie się ze swoim życiem prywatnym. Zresztą to życie w necie wg mnie w większości na pokaz, rzeczywistość zwykle wygląda inaczej. Ale to tylko moje zdanie. Za to lubię sobie na kafe różnych historii poczytać😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Nie mam konta na fejsbuku ani insagramie i w sumie nie wiem czemu miałoby mi to posłużyć. Mnie wręcz wkurza takie obnoszenie się ze swoim życiem prywatnym. Zresztą to życie w necie wg mnie w większości na pokaz, rzeczywistość zwykle wygląda inaczej. Ale to tylko moje zdanie. Za to lubię sobie na kafe różnych historii poczytać😊

Ja z prywatnościa tez nie obnosze sie, ale np znam ludzi, którzy wykorzystują fb do biznesu. Prowadzą grupy tematyczne itd. A ja nie odwaze się na to. Boję się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 minut temu, Gość Iubire napisał:

Poszukaj pamięcią czy rodzice pozwalali Ci wyrażać siebie gdy byłaś mała? Czy liczyli się z Twoimi uczuciami czy miałaś być grzeczną dziewczynką i nie przeszkadzać dorosłym? Może karali Cię lub byli niezadowoleni gdy miałaś własne zdanie (inne niż oni)?

To dobre pytanie, bo miałam mało do gadania,zawsze byłam zniechęcana do wszystkiego, cokolwiek chciałam to rodzice od razu wybijali mi z głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iubire
5 minut temu, Gość Gość napisał:

To dobre pytanie, bo miałam mało do gadania,zawsze byłam zniechęcana do wszystkiego, cokolwiek chciałam to rodzice od razu wybijali mi z głowy

Więc możliwe, że to jedna że składowych Twojego strachu przed swobodnym wyrażeniem siebie, swoich pragnień. Nauczyłaś się, że Twoje "gadanie" i tak nic nie znaczy, że inni wiedzą lepiej czego chcesz.

Ale można to przepracować 😉 Tylko, że to dość bolesny i długi proces zazwyczaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kola

Nie wstawiam prywatnych zdjec, bo chronie prywatnośc, (czasem ktos wrzuci mojej zdjecie z jakichs wydarzen, jeszcze nie zdarzyło sie, zeby bylo jakies kompraomitujace:)),ale jestem w grupach tematycznych, to latwy kontakt z ludzmi intereseujacymi sie tymi samymi tematami, co ja.Przy czym fb jest najwygodneijszy, bo nikt ci nie zawala maila wiadomosciami i zdjeciami, sama wybierasz, co chcesz. Sa swietne grupy - o tematyce dotyczacej np  sztuki, malarstwa, filmu, zwierzat, genealogii, polityki, historii, turystyki, kulinariów, majsterkowania, zabytków,nauki językow, działań lokalnych, (jesli znasz jezyki, szukasz tez stron w jezykach obcych).   i co tylko chcesz. Sa takze mniejsze grupy znajomych - ze szkoly, studiów, organizacji, dzielnicy  itd. jesli masz swoj profil na fb z jakimis sensownymi informacjami o sobie ( nie prywatnymi, raczej oficjalnymi typu zawod, wyksztalcenie), nie zamieszcasz góupawych ,wulgarnych postow czy zdjec, prosisz o przyjjecie do grupy ( o ile jest zamknieta),albo klikasz polubienie jakiejs strony . Dostajesz powiadomienia o wydarzeniach, informacje, posty ze strony,mozesz komentowac - jesli grupa jest na poziomie, to posty  i komentarze sa kulturalne i sensowne. Mozesz dac 1 komentarz na miesiac, czy jak czesto chcesz, jesli cie temat zainteresował ,albo wcale nie musisz. Wystarczy czasem pare słow. Mnie to odpowiada. Zaprzyjaznilam sie, dzieki wspolnym zaintereowaniom, z nieznanymi przedtem osobami z roznych konców swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×