Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Jak ubrać noworodka do wózka zima?

Polecane posty

Gość Gość

Czy dziecko urodzone w grudniu potrzebuje kurtki? Czy wystarczy jak go ubiore na długi rękaw i wsadze w śpiworek zimowy? Czy może nie potrzeba spiorka a wystarczy użyć tej nakładki dodawanej do wózka? 

A czy body na krótki rękaw używa się zimą? 

Sorry kobiety ale kompletuje wyprawkę i już gubię się w tym wszystkim. Gdzie artykuł to inaczej piszą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wszystko zależy od pogody. Mój synek urodzony w sierpniu wiec do zimy już odchowany, wychodzilismy codziennie poza wichurami i deszczami. Ubieralam go w pajacyka albo w body i rajstopki, na to zimowy kombinezon. Śpiworek używalismy później w spacerowce, bardziej przyda Ci się kombinezon. Osłona oczywiście też, chroni od wiatru i opadów, ale nie ue zastapi kombinezonu. A co do body to przyda Ci się pod bluzeczki, ja nie używałam kaftanikow bo miałam wrażenie że się ściąga i dziecku jest niewygodnie, głównie body i pajace. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia

Ja ubierałam styczniowe dziecko tak: body z długim rękawem i spodnie + czasami jakiś sweterek w bardzo zimne dni + kombinezon zimowy + na to wszystko jeszcze śpiworek. Może za grubo, nie wiem, ale nigdy po spacerze nie był zgrzany ani spocony. Ogólnie z kurtki/kombinezonu bym nie rezygnowała, spiworkiem tak szczelnie dziecka nie otulisz.

Jak nie chcesz kupować spiworka to wydaje mi się że grubszy koc + nakładka z wózka powinny być ok.

Body z krótkim rękawem nie używałam zimą. Niektórzy zakładają je pod pajacyki, ja ubierałam pajacyki na gołe ciało. Ogólnie na poczatek polecam jak najwięcej ubranek rozpinanych, a jak najmniej zakładanych przez głowę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziękuję za odpowiedzi 👍🏻 Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Z KRÓTKIM/DŁUGIM RĘKAWEM a nie "na długi rękaw" (co to w ogóle jest za koszmarek językowy?)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja zakladalam body i pajac, najczęściej. Na podwórko noworodka nie ubieralam tylko czapeczki, w koc i w śpiwór taki welniany do wozka. Po jakimś czasie już wkladalam w kombinezon jednoczęściowy i do gondoli, jak bylo bardzo mrozno to w śpiwór od wozka a jak nie to tylko lekko kocykiem okrywalam. W duże mrozy zakladalam jeszcze skarpetki i sweterek, szczególnie jak nie wkladalam do gondoli a wozilam fotelik. Autorko, intuicyjnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos

Kombinezon będzie potrzebny, ta przykrywka od wózka jest tylko na deszcz i wiatr, nie daje za dużo ciepła. W bardzo zimne dni jeszcze kocyk się przyda, tylko pamiętaj że dziecko od dołu się też wychladza więc najlepiej zawinąć jak naleśnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bee

Ja urodziłam w listopadzie zeszłego roku i do stycznia ubieralam tak: body z długim rękawem, półśpioszki, czapeczka, kombinezon taki dresowy i do gondoli. W gondoli przykrywałam grubym kocykiem, jak mocno wiało to dokladalam osłonę. Kombinezon zimowy taki ocieplany kupiliśmy dopiero w styczniu i uzylismy tylko kilka razy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
6 godzin temu, Gość gość napisał:

Z KRÓTKIM/DŁUGIM RĘKAWEM a nie "na długi rękaw" (co to w ogóle jest za koszmarek językowy?)!

Mam nadzieje, że poczułas/łes się lepiej 👍🏻 pozdrowiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja pisząc o śpiworku do wózka nie mam na myśli pokrywy do gondoli tylko dodatkowy śpiwór, ja miałam z wełną od środka. Pokrywa nie jest żadną ochroną przed zimnem, zresztą każdy ma inny wózek. Ja kiedy wozilam w gondoli nie używałam kombinezonu a właśnie ciepły śpiwór a jak w foteliku to już kombinezon jednoczęściowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klups

Moj z poczatku grudnia. Body z krotkim rekawem, pajacyk ze stopkami i kombinezon. W razie potrzeby kocyk. W duze mrozy spiwor od wozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×