Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mam pytanie

Dziecko w zerówce- pytania

Polecane posty

Gość Mam pytanie

Moja córka za rok idzie do zerówki.  Ja kończyłam zerówkę wieki temu, a nie mam wśród znajomych nikogo, kto ma dziecko w trochę starszym wieku.  Stąd moje pytania na forum. Pierwsze- ile godzin trwają zajęcia? Drugie- to są zajęcia tylko ogólnorozwojowe czy tak jak w przedszkolu np . angielski, rytmika? Trzecie- O co chodzi z tzw świetlicą? Na jakiej zasadzie to działa?  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama

Wszystko zależy od szkoły. U nas jest opieka od 7-17. Zajęcia obowiązkowe są od 8ej do 12ej. W tym czasie są lekcje i zabawy. Angielski, religia i wf są raz w tygodniu. Świetlica jest dla dzieci w starszych klasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 776

Pytasz pewnie o zerówkę szkolną? Mój syn chodzi do zerówki w przedszkolu. Zajęcia są bezpłatne, płacimy tylko za wyżywienie. Uczą się liter, cyfr, pisania i czytania. Jest też rytmika. Można chodzić na zajęcia odpłatne. Opieka jest tak jak dotąd - 6.30-17.00, 3 posiłki dziennie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie
7 minut temu, Gość 776 napisał:

Pytasz pewnie o zerówkę szkolną? Mój syn chodzi do zerówki w przedszkolu. Zajęcia są bezpłatne, płacimy tylko za wyżywienie. Uczą się liter, cyfr, pisania i czytania. Jest też rytmika. Można chodzić na zajęcia odpłatne. Opieka jest tak jak dotąd - 6.30-17.00, 3 posiłki dziennie. 

Tak,  chodzi mi o zerówkę w szkole, aczkolwiek dziękuję za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie
13 minut temu, Gość Mama napisał:

Wszystko zależy od szkoły. U nas jest opieka od 7-17. Zajęcia obowiązkowe są od 8ej do 12ej. W tym czasie są lekcje i zabawy. Angielski, religia i wf są raz w tygodniu. Świetlica jest dla dzieci w starszych klasach.

A ta opieka po 12-stej, to na zasadzie dyżuru (w sensie dzieci się bawią a panie dbają tylko o bezpieczeństwo)? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie zerówka w szkole- podstawa programowa 8-13.Świetlica nie dotyczy zerówki( tylko szkoła).Przed 8 i po 13 dyżur mają na zmiany panie z innych grup z zerówek.Angielski obowiązkowy, religia ( wiadomo to nie obowiązkowe), gimnastyka.Dzieci mają książki takie jak w przedszkolu tylko dla 6 latka.Do końca października a potem w kwietniu przeprowadzamy jest test gotowości szkolnej.Dzieci uczą się liter, szlaczków, pisania, liczenia no podobnie jak w przedszkolu.Zajęcia trwają dłużej niż w przedszkolu- takie typowo nad książkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie
29 minut temu, Gość Gość napisał:

U mnie zerówka w szkole- podstawa programowa 8-13.Świetlica nie dotyczy zerówki( tylko szkoła).Przed 8 i po 13 dyżur mają na zmiany panie z innych grup z zerówek.Angielski obowiązkowy, religia ( wiadomo to nie obowiązkowe), gimnastyka.Dzieci mają książki takie jak w przedszkolu tylko dla 6 latka.Do końca października a potem w kwietniu przeprowadzamy jest test gotowości szkolnej.Dzieci uczą się liter, szlaczków, pisania, liczenia no podobnie jak w przedszkolu.Zajęcia trwają dłużej niż w przedszkolu- takie typowo nad książkami.

Dziękuję :-) A na plac zabaw pewnie nie wychodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Oczywiście że wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pytanie
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Oczywiście że wychodzą

 

4 minuty temu, Gość Gość napisał:

Oczywiście że wychodzą

To super 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U nas podobnie. Plac zabaw to praktycznie fikcja bo ciągle albo zimno albo mokro, ale jak jest pogoda to wychodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Super Żona

U nas obowiązkowo 8-13

Ale można być od 7-17 i nie w świetlicy wychowawczyni z nimi siedzi są dwie i się zmieniają

Na plac ostatnio poszli nawet w deszczu moja córka ma drugi antybiotyk;(

obiady 11 drugie danie 13 zupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×