Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

5 lat za uświadamianie dzieci

Polecane posty

Gość poza PL
15 minut temu, Gość gosc napisał:

nie musimy a możemy.

Czy ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, dedukcją?

Czyli co, wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone ?

Czyli mam prawo nie chciec edukacji seksualnej  dla moich dzieci w takiej formie jaka jest obecnie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
14 minut temu, Gość poza PL napisał:

Czyli co, wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone ?

Czyli mam prawo nie chciec edukacji seksualnej  dla moich dzieci w takiej formie jaka jest obecnie ?

 

tak, zgadza się, więc czego nie rozumiesz.

Mozesz sobie nie chcieć ale nie możesz zakazać innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
33 minuty temu, Gość poza PL napisał:

Oczywiscie, ze sa dobre i potrzebne i jak wszystko ma swoja swoje skutki uboczne.

Nie widze zadnego problemu gdy bierze sie je w trakcie leczenia.

Chcesz mi powiedziec, ze wszystkie nastolatki wymagaja specjalistycznego leczenia i nie biora tabsow  ze wzgledu na ich antykoncepcyjne dzialanie ? Dzialanie antykoncepcyjne to jedynie skutek uboczny, a wymyslono je by leczyc zaburzenia hormonalne ?

Wybacz,ale nie uwierze 🙂

Sama je bralam,ale nie po to by sie leczyc z czegokolwiek,lecz o to by nie miec dzieci.

I dalej twierdze, ze tak forma antykoncepcji dla nastolatki jest niewskazana,bo powoduje wiecej szkody niz pozytku.

No tak, bo ciebie oswiecilo w kwestii tabsow(a bralas je dla funu)wiec nie nalezy o nich uczyc nastolatkow. Co za hipokryzja 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

No i bardzo dobrze z ta ustawą. Skończy sie seksualna rozpusta 13-latków, to chore przeciez. Z seksem można poczekac. Zajecia z edukacji seksualnej tylko rozbudzaja ich wyobraźnie i przesuwają granice w strone zboczeń.

Tabletki antykoncepcyjne KAZDE mają sporo efektów ubocznych, które z reguły ujawniają sie po latach. Tak wiec jeśli któras nie musi ich brac ze względów leczniczych (np takie PCOS to rozumiem, nie ma wyjścia) to z dala od tej chemii!!!  Młode oragnizmy dopiero sie kształtują po co rozregulowywać ich naturalne funkcjonowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

No i bardzo dobrze z ta ustawą. Skończy sie seksualna rozpusta 13-latków, to chore przeciez. Z seksem można poczekac. Zajecia z edukacji seksualnej tylko rozbudzaja ich wyobraźnie i przesuwają granice w strone zboczeń.

Tabletki antykoncepcyjne KAZDE mają sporo efektów ubocznych, które z reguły ujawniają sie po latach. Tak wiec jeśli któras nie musi ich brac ze względów leczniczych (np takie PCOS to rozumiem, nie ma wyjścia) to z dala od tej chemii!!!  Młode oragnizmy dopiero sie kształtują po co rozregulowywać ich naturalne funkcjonowanie. 

Jeśli masz wiedzę o 13 latku, który jest aktywny i to zatajasz, to popełniasz przestępstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Jeśli masz wiedzę o 13 latku, który jest aktywny i to zatajasz, to popełniasz przestępstwo.

Nic nie zatajam i na pewno zatajac nie bede, to był czysto teoretyczny przykład. A wiadomo jak jest. Jeszcze nie tak dawno sama chodziłam do gimnazjum, to wiem co tam sie wyprawia. Oby ta ustawa choć troche zrobiła z tym porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość poza PL napisał:

Coz,gratuluje  tego wysokiego IQ w takim razie 🙂

Co do PCOS to doskonale wiem co to jest ,moja najstarsza corka to ma , a jest to naproawdopodobniej efektem zaburzen immunologicznych+ skutkiem ubocznym implantu, ktory miala w wieku 17 lat,lecz zle na niego zareagowala i byly klopoty z jego usunieciem.

Proponuje przyblizyc sobie temat systemu edukacji w innych panstwach, bys nie ocenial wszystkiego przez pryzmat PL, bo tylko sie osmieszasz nieznajomoscia tematu.

Dla twojej informacji: moje dzieci maja codziennie lekcje z matematyki jak rowniez z jezyka. Religii maja 2 godziny tygodniowo.

W szkole jest malutka kaplica, gdzie dzieci moga pojsc jesli czuja taka potrzeba i porozmawiac z pastorem,ktory nota bene jest kobieta 😉 I wiem, ze nie rozmawiaja wcale o religii,a raczej o swoich problemach,uczuciach jakich w danym momencie doswiadczaja. Pastor robi bez mala za szkolnego psychologa. Czasami taka rozmowa daje wiecej efektow niz wizyta u specjalisty.

Wiesz jak np. wyglada pierwsza spowiedz dzieci przed komunia ?

Rysuja swoje " grzechy " na kartkach i rozmawiaja o tym z ksiedzem. Zadnego konfesjonalu,kleczenia i klepania formulek. Moje dzieci narysowaly np. balagan w swoim pokoju ..

Nie ma koledy i nigdy nie bylo.

Pigulke "po" mozna kupic bez recepty po rozmowie z farmaceuta i wypelnieniu przez niego stosownych papierow.

Homoseksualisci moga legalnie brac slub cywilny..

W moim miasteczku jest 7 kosciolow roznych wyznan..

Straszny ten kraj, gdzie 98 % szkol jest katolickich,prawda ? 😉

 

Niestety , ale powinienes sie przyjzec bardziej sobie. Nie jestes wcale lepszy, czy madrzejszy od tych " katoli", "ciemnogrodu" i innych ,o ktorych wyrazasz sie z taka pogarda.Masz tak samo waskie horyzonty, czujesz taka sama nieanwisc do wszystkiego co ci obce i czego nie rozumiesz.

Smutne to. 

Czujesz sie lepszy ,ale niestety jestes taki sam.

 

 

Gdzie lezy ta kraina, w ktorej mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Kraj protestanckich, ale same szkoły katolickie??? Coś mi tu nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
8 minut temu, Gość Gość napisał:

Nic nie zatajam i na pewno zatajac nie bede, to był czysto teoretyczny przykład. A wiadomo jak jest. Jeszcze nie tak dawno sama chodziłam do gimnazjum, to wiem co tam sie wyprawia. Oby ta ustawa choć troche zrobiła z tym porządek

Widac dziecko, ze nie wiesz o czym piszesz. Edukacja to nie seksualizacja. Bez wiedzy,  niewyzyte seksualnie lebki zmuszaja kolezanki do s e k s u   o r a l n e g o  w kiblu, bo widzieli na filmie, ze jak sie dziewczyna nie dlawi to jest niefajnie. Przykro mi, ze dorastalas wsrod patologii w gimnazjum, ja mam inne doswiadczenia, nie dosc, ze mialam  ludzi w klasie na poziomie to jeszcze kompetentna nauczycielke od e. Seksualnej.

Z czym masz problem? Z tym ze ktos chce edukacji a ty nie? Nie korzystaj z tego, nikt nie bedzie plakal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Po co młodzieży taka wiedza, jak się robi dzieci? Niech się uczą innych rzeczy, ja nie chcę, by moje dziecko już w 4 klasie wiedziało, co i jak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 minutę temu, Gość Gość napisał:

Po co młodzieży taka wiedza, jak się robi dzieci? Niech się uczą innych rzeczy, ja nie chcę, by moje dziecko już w 4 klasie wiedziało, co i jak. 

To niech bedzie tepe, tak jak ty, w czym problem? 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
9 minut temu, Gość Gość napisał:

Kraj protestanckich, ale same szkoły katolickie??? Coś mi tu nie gra.

Bo to taka wyśniona, bajkowa kraina.😉

Grazyna poplynela troche w tej fantazji, a za chwile stary wroci z roboty w kopalni, a zupa jeszcze zimna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
45 minut temu, Gość gosc napisał:

tak, zgadza się, więc czego nie rozumiesz.

Mozesz sobie nie chcieć ale nie możesz zakazać innym.

Ja niczego nie zakazuje innym. Tylko nie zgadzam sie by dotyczylo to moich dzieci.

Moge,mam prawo.

Ty nie zgadzasz sie by twoje dzieci byly pominiete.

Mozesz, masz prawo.

Czyli klasyczny pat.

Wiesz co obydwoje mozemy ?

Mozemy nie zostawiac edukacji  seksualnej naszych dzieci w obcych rekach , w rekach szkolnych.

Mozemy sami sie tym zajac, tak jak uwazamy to za stosowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość poza PL napisał:

Ja nie spanikowalam w czasie pierwszej miesiaczki,bo bylam na nia przygotowana i nie dzieki szkole, tylko dzieki sobie samej- znalazlam potrzebne info i odpowiedzi na pytania w stosownej literaturze w bibliotece.

Ale czy ty rozumiesz, że taka literatura zostanie zakazana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
22 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Gdzie lezy ta kraina, w ktorej mieszkasz?

Republika Irlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość poza PL napisał:

Mozemy nie zostawiac edukacji  seksualnej naszych dzieci w obcych rekach , w rekach szkolnych.

Mozemy sami sie tym zajac, tak jak uwazamy to za stosowne.

Ale  WDŻ to zajęcia nieobowiązkowe, nie trzeba na nie chodzić. Nie chcesz,nie posyłasz dziecka. Ale nie zabraniaj kształcenia innym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Twoje dziecko chodzi do szkoły katolickiej, gdzie w kaplicy siedzi pastor??? Jesteś pewna, że to szkoła katolicka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość poza PL napisał:

Ja niczego nie zakazuje innym. Tylko nie zgadzam sie by dotyczylo to moich dzieci.

Moge,mam prawo.

Ty nie zgadzasz sie by twoje dzieci byly pominiete.

Mozesz, masz prawo.

Czyli klasyczny pat.

Wiesz co obydwoje mozemy ?

Mozemy nie zostawiac edukacji  seksualnej naszych dzieci w obcych rekach , w rekach szkolnych.

Mozemy sami sie tym zajac, tak jak uwazamy to za stosowne.

Ale z czym ty masz dalej problem dziecko drogie ? Mnie nie interesuje np to, ze jest religia w szkole, na ktorej uczy sie o pierwszym w historii zaplodnieniu invitro - po prostu nigdy nie bralam udzialy w tych lekcjach, tak samo jak moje dzieci. 

Capisci? Czy jeszcze nie dotarlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
45 minut temu, Gość Gosc napisał:

No tak, bo ciebie oswiecilo w kwestii tabsow(a bralas je dla funu)wiec nie nalezy o nich uczyc nastolatkow. Co za hipokryzja 🙂

Nastolatkow akurat nie. Dorosle kobiety, ktore zakonczyly dojrzewanie hormonalne i owszem.

Nie ma w tym zadnej hipokryzji.

Leki ( a tabsy sa lekiem )  sa przeznaczone ze wzgledu na dzialanie dla danej grupy wiekowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
5 minut temu, Gość Gość napisał:

Twoje dziecko chodzi do szkoły katolickiej, gdzie w kaplicy siedzi pastor??? Jesteś pewna, że to szkoła katolicka?

Nie jestem do konca pewna, czy to irlandia. Laska chyba nie jest do konca swiadoma gdzie mieszka 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość poza PL napisał:

Nastolatkow akurat nie. Dorosle kobiety, ktore zakonczyly dojrzewanie hormonalne i owszem.

Nie ma w tym zadnej hipokryzji.

Leki ( a tabsy sa lekiem )  sa przeznaczone ze wzgledu na dzialanie dla danej grupy wiekowej.

Dla osoby, ktora legalnie moze wspolzyc. Czyli dla grupy wiekowej +15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość poza PL napisał:

Nastolatkow akurat nie. Dorosle kobiety, ktore zakonczyly dojrzewanie hormonalne i owszem.

Nie ma w tym zadnej hipokryzji.

Leki ( a tabsy sa lekiem )  sa przeznaczone ze wzgledu na dzialanie dla danej grupy wiekowej.

Ty lepiej odpowiedź jakim cudem w katolickiej szkole twojego dziecka jest protestancka kaplica z pastorem 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
25 minut temu, Gość Gość napisał:

Kraj protestanckich, ale same szkoły katolickie??? Coś mi tu nie gra.

Taka kraju historia. Katolicki kraj najechany przez protestantow. Do dzis te 2 religie funkcjonuja obok siebie, choc katolikow jest zdeycdowanie wiecej, zwlaszcza w niektorych regionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość Gosc napisał:

Nie jestem do konca pewna, czy to irlandia. Laska chyba nie jest do konca swiadoma gdzie mieszka

Laska chyba nie odróżnia katolicyzmu od chrześcijaństwa. Bo wiesz skarbie, to nie jest to samo: ) A pastor- kobieta i szkoła katolicka się wykluczają nawzajem, wiesz?: Przestań już lepiej fantazjować bo niespójne te opowieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale czy ty rozumiesz, że taka literatura zostanie zakazana?

A czy to kiedykolwiek przeszkadzalo w ludziom w zdobyciu potrzebnej wiedzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość poza PL napisał:

Do dzis te 2 religie funkcjonuja obok siebie, choc katolikow jest zdeycdowanie wiecej, zwlaszcza w niektorych regionach.

I w katolickich szkołach uczą pastorki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

tak, zgadza się, więc czego nie rozumiesz.

Mozesz sobie nie chcieć ale nie możesz zakazać innym.

Ale ona jest taka troszkę tępawa. Więc to strata czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość poza PL napisał:

czy to kiedykolwiek przeszkadzalo w ludziom w zdobyciu potrzebnej wiedzy ?

Czyli zakażmy edukacji seksualnej, pochwalamy zakazy rozmów o seksie i wydawanie książek edukujących nastolatki, ale zachęcajmy dzieci do sięgania po zakazana literaturę? Bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poza PL
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Twoje dziecko chodzi do szkoły katolickiej, gdzie w kaplicy siedzi pastor??? Jesteś pewna, że to szkoła katolicka?

Oczywiscie. Oprocz pastora protestanckiego jest jeszcze ksiadz od metodystow 😉

I potrafia razem prowadzic msze na rozpoczecie roku szkolnego.

Widzisz ,mimo ze sa to szkoly katolickie  to nie traktuja z buta innych religii.

W moim miasteczku jest przedszkole i podstawowka wylacznie dla dzieci protestanckich.

Sa tez nieliczne szkoly swieckie, akurat u mnie nie ma i nie masz wyjscia, albo szkola katolicka, albo wozisz dziecko kilkanascie kilometrow.

Najlepszy uniwersytet w Irlandii jest katolicki- Trinity College.

Dla rownowagi jest tez protestancki DCU.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

Czyli zakażmy edukacji seksualnej, pochwalamy zakazy rozmów o seksie i wydawanie książek edukujących nastolatki, ale zachęcajmy dzieci do sięgania po zakazana literaturę? Bez sensu.

Dajmy im 500+ i niech się mnoza jak kroliki. Juz sam Stalin twierdzil, ze edukacja jest wrogiem systemu a jak widac niektorych wcale nie trzeba odciagac od edukacji 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×