Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anka

Co to jest wkład własny do kredytu?

Polecane posty

Gość Anka

Witam czy ktoś może mi wytłumaczyć na czym polega wkład własny, załóżmy że chciałabym kredyt 200 000 i mam wkład własny 40 000 to oznacza że dostanę kredytu  160 000? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Hm to z czego mam zrobić remont jeśli mieszkanie kosztuje 200 000? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotfryd de bouillon

kiedy ty to spłacisz i z czego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 minutę temu, Gość Anka napisał:

Hm to z czego mam zrobić remont jeśli mieszkanie kosztuje 200 000? 

 

no to daj wkładu własnego 20tys, kredyt na 180 i masz 20 jeszcze na remont

wkład własny po prostu nie może być niższy niż bodajże 10% czyli przy mieszkaniu za 200tys jest to 20tys minimum wkładu własnego, mozna dać więcej wtedy się bierze niższą kwote kredytu (no i dzięki temu też mniej i krócej się spłaca)

albo można też sie z bankiem dogadać i ci dadzą troche więcej kredytu, znajoma tak brała na mieszkanie to jej dali troche wiecej by miała jeszcze na remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Mieszkanie 200tys = wkład własny 20tys = kredyt na 180tys = 20tys ci sie zostaje swoich oszczednosci na remont

Mieszkanie 200tys = wkład własny 40tys = kredyt na 180tys z czego 160tys na mieszkanie a 20tys bedziesz mogla przeznaczyc na remont

to juz lepsza pierwsza opcja bo juz masz swoje oszczednosci wiec po co brac kredyt i jeszcze placic odsetki od tych 20tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Tylko 20 000 to kropla w morzu bo to mieszkanie w surowym stanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KEP

Skoro to mieszkanie w surowym stanie to wykończenie go to koszt około 60 000zł, i mówię tu o mieszkaniu 40m2. Ja liczyłam że zmieszczę się w 40 000zł jeśli chodzi o mieszkanie pod inwestycje (czyli wynajem) i nie dałam rady. 60 000 to takie minimum. A, ja mówię o Warszawie, może ceny w jakiejś mniejszej miejscowości troche niższe chociaż korzystałam z materiałów z sieciówek jak Castorama czy Leroy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×