Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monaliza

Jak często zmieniacie podpaski?

Polecane posty

Gość Monaliza

Moja koleżanka mówi, że co 4 godziny. 😮 Ja osobiście zmieniam za każdym razem jak mi poleci, bo brzydzi mnie myśl, że ta krew mogłaby dotykać mojej cip.ki. szok że w XXI w są takie zaniedbane kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtgtd

Ja zmieniam co 2h i zawsze sie podmywam woda z octem jablkowym. Czuje sie dzieki temu swiezo, nie mam zadnych infekcji juz od lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpaski są dla mnie ochydne. Po pierwsze nie lubię tego uczucia jak leci plus to czuć jak ktoś ma okres (mówię tu o zapachu) Osobiście używam tamponów które zmieniam po max 2h. Zależy też jaka obfitą mam miesiączkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
3 godziny temu, Gość gtgtd napisał:

Ja zmieniam co 2h i zawsze sie podmywam woda z octem jablkowym. Czuje sie dzieki temu swiezo, nie mam zadnych infekcji juz od lat. 

A czemu Akurat woda z octem? 

ja  zmieniam za każdym razem jak jestem w wc brzydzi mnie nawet mała plama 😅 podmywam się wodą z płynem Do higieny intymnej (kupuje eucerin w aptece)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

A w pracy gdzie sie podmywacie? U mnie jest tak genialnie, ze lazienka damsko-meska jedna ubikacja na ok 40 osob! W dodatku wyodrebniona z kuchni, takze slychac nawet jak sikasz, straszne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość Gość napisał:

A w pracy gdzie sie podmywacie? U mnie jest tak genialnie, ze lazienka damsko-meska jedna ubikacja na ok 40 osob! W dodatku wyodrebniona z kuchni, takze slychac nawet jak sikasz, straszne. 

Kubeczek jednorazowy napełniam pod kranem kropelka mydła i wchodze z tym do wc. Wycieram się wilgotnymi chusteczkami do czysta a potem tą wodą polewam z mydełkiem i do sucha papierem 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

A ja nie muszę zmieniać podpasek, bo mam męża zboczucha, który zawsze wyliże mi zakrwawioną bździochę do czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie używam podpasek, bo dostałabym szału. Nienawidziłam tego uczucia: kichnę - leci, zaśmieję się - leci. Musiałabym latać co chwilę zmieniać, bo miałabym zaraz podrażnienia i nerwicę. Jak koleżanka zmienia co 4h, to nie wiem, może ma niezbyt mocne krwawienie? W innym przypadku jest to po prostu obrzydliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wy już nie wiecie jakie pytania zadać. Kazdy zmienia jak czuje że jest taka potrzeba i jak ma taką możliwość🤦‍♀️ jak ktoś ma potrzeba co 15min zmieniać to jego sprawa, tak samo jak ktoś chce co 2h. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 minuty temu, Gość gość napisał:

Nie używam podpasek, bo dostałabym szału. Nienawidziłam tego uczucia: kichnę - leci, zaśmieję się - leci. Musiałabym latać co chwilę zmieniać, bo miałabym zaraz podrażnienia i nerwicę. Jak koleżanka zmienia co 4h, to nie wiem, może ma niezbyt mocne krwawienie? W innym przypadku jest to po prostu obrzydliwe.

Widocznie koleżance to nie przeszkadza,to jej c i p a a nie twoja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
4 minuty temu, Gość gość napisał:

Nie używam podpasek, bo dostałabym szału. Nienawidziłam tego uczucia: kichnę - leci, zaśmieję się - leci. Musiałabym latać co chwilę zmieniać, bo miałabym zaraz podrażnienia i nerwicę. Jak koleżanka zmienia co 4h, to nie wiem, może ma niezbyt mocne krwawienie? W innym przypadku jest to po prostu obrzydliwe.

Co kto lubi. Ja po tamponach dostałam wstrząsu anafilaktycznego, Akurat na jakąś tam celulozę mam alergie która jest w tego typu środkach. 
Majtki menstruacyjne I kubeczki wydają mi się obrzydliwe wiec zostają podpaski. Właściwie wkładki, mam skąpe krwawienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ile dni u was to trwa?i jakiej budowy ciala jestescie, wysokie, niskie, chude?Ja mam tydzien i to nie jest normalne, jeden lekarz mowi ze fajnie a inny OMG!, ale wie jak pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Poważnie takie temat? 😄 A już myślałam, że nic na kafe mnie nie zaskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Ja jestem oszczedna i przez cale 7 dni okresu mam tylko jedna podpaske. Najwyzej co 2-3 dni troche ja przeplucze, podsusze i dalej uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
44 minuty temu, Gość Gość napisał:

Poważnie takie temat? 😄 A już myślałam, że nic na kafe mnie nie zaskoczy

Nie dość, że dziecka nie potrafią nazwać bez kafe, to jeszcze pytają jak często mają podpaski zmieniać 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
8 godzin temu, Gość gtgtd napisał:

Ja zmieniam co 2h i zawsze sie podmywam woda z octem jablkowym. Czuje sie dzieki temu swiezo, nie mam zadnych infekcji juz od lat. 

W jakiej proporcji? Czy może to stać jakiś czas czy zawsze na świeżo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gosc napisał:

Ile dni u was to trwa?i jakiej budowy ciala jestescie, wysokie, niskie, chude?Ja mam tydzien i to nie jest normalne, jeden lekarz mowi ze fajnie a inny OMG!, ale wie jak pomoc

Ja od 3 do 4 dni bardzo rzadko 5. Mam 162 waże 54 kg. Krwawienie raczej skąpe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

Poważnie takie temat? 😄 A już myślałam, że nic na kafe mnie nie zaskoczy

Ale dlaczego nie? Damska rzecz 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
46 minut temu, Gość Gość napisał:

Ja od 3 do 4 dni bardzo rzadko 5. Mam 162 waże 54 kg. Krwawienie raczej skąpe 

Tak myslalam, ze te co maja skapo i krotko sa niskie i szczuple.kolezanka ma 1 dniowe, chyba max.160 cm i bardzo chuda.Chyba wzrost wplywa bardziej niz waga, schudniecie nic nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolkaaaa

3, 4 dni? Fajnie macie... ja mam krwawienie 7 dni, pierwsze 4 dni meeega obfite, nie mam co myslec w te najobfitsze dni o zalozeniu tampona nawet najbardziej chlonnego, bo "potop" murowany. Do tego pierwszego dnia zawsze biegunka, pierwsze dwa dni mega bol brzucha i pleców. Bylam u kliku ginekologow z tym, wszyscy twierdza ze nic mi nie dolega. Niektórzy twierdzili, ze po porodzie beda lzejsze te moje miesiaczki, a tu nic z tego 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Jolkaaaa napisał:

3, 4 dni? Fajnie macie... ja mam krwawienie 7 dni, pierwsze 4 dni meeega obfite, nie mam co myslec w te najobfitsze dni o zalozeniu tampona nawet najbardziej chlonnego, bo "potop" murowany. Do tego pierwszego dnia zawsze biegunka, pierwsze dwa dni mega bol brzucha i pleców. Bylam u kliku ginekologow z tym, wszyscy twierdza ze nic mi nie dolega. Niektórzy twierdzili, ze po porodzie beda lzejsze te moje miesiaczki, a tu nic z tego 😞

Ile.masz wzrostu i wagi?Po porodzie masz tak samo.czy jeszcze gorzej?

Mam podobnie, troche zelzalo jak schudlam bo jako nastolatka mialam nadwage.Tez mi "nic nie dolega" zdaniem lekarzy.Szukam ciagle w necie przyczyny i zawsze pierwszy na liscie jest niedobor progesteronu.To mozna latwo uzupelnic, sa lzejsze, ale nadal 7 dni.Tzn na mnie dziala tylko ten syntetyczny typu primolut/orgametril, w kremie i duphaston jeszcze pogarszaja.Po duphastonie myslalan ze z kibla juz nie wyjde, lalo sie ciurkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolkaaaa

168 cm, 68 kg. Mialam tak o przed porodem i po, a jestem juz dwa lata po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolkaaaa

Z progesteronem i innymi hormonami okej (kontrolowane w trzech różnych cyklach), inne badania tez w normie. Zawsze mialam bardzo intensywne miesiączki, czy uprawiajac pol-wyczynowo sport czy prowadzac kanapowy tryb zycia i bez wzgledu na zmiany wagi. Zyc sie normalnie odechciewa, liczylam ze moze po porodzie sie cos zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 24.10.2019 o 22:45, Gość Jolkaaaa napisał:

Z progesteronem i innymi hormonami okej (kontrolowane w trzech różnych cyklach), inne badania tez w normie. Zawsze mialam bardzo intensywne miesiączki, czy uprawiajac pol-wyczynowo sport czy prowadzac kanapowy tryb zycia i bez wzgledu na zmiany wagi. Zyc sie normalnie odechciewa, liczylam ze moze po porodzie sie cos zmieni.

Dosc wysoka jestes skoro 168 cm, te nizsze maja krocej i lzej.Ja mam tez okolo 170, wage 60 do tego mialam i nadczynnosc i niedoczynnosc i ani dnia krocej przy zadnej.Ale nawet jak hormony sa w normie, moze organizm nie reaguje na progesteron czy jest dominacja estrogenowa.Moze sprobuj krem progesteronowy?Mnie nie pomogl, wrecz pogorszyl, ale wiekszosc babek sie nim zachwyca, tylko u mnie nie styknelo jak powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eq2weqwe

Ja mam tylko 152 cm i mam b mocny okres. ale co dziwne, zauwazyłam, ze u mnie przy sporym spadku wagi, intensywnosc krwawienia sie zmiejsza. Tzn im jestem szczuplejsza tym słabiej, nei wiem czy to nie objaw PCOS. Podobno to dobrze miec w miare obfite krwawienie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
6 godzin temu, Gość eq2weqwe napisał:

Ja mam tylko 152 cm i mam b mocny okres. ale co dziwne, zauwazyłam, ze u mnie przy sporym spadku wagi, intensywnosc krwawienia sie zmiejsza. Tzn im jestem szczuplejsza tym słabiej, nei wiem czy to nie objaw PCOS. Podobno to dobrze miec w miare obfite krwawienie.

 

wcale nie dobrze, jakas stara gynka pewnie tak mowi i jeszcze zaleca zeby nie kupowac "chemicznego swinstwa" tylko zawiazac w supel jedna z halek lub podkladac wate.dzieki takim specjalistkom  mialam przesrane wiele lat z zycia.pcos maja otyle kobiety z duzym obwodem brzucha

przy 152 pewnie masz mocno ale krotko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

  Dlatego , że nie robicie kupy to leci Wam z cipci przesłodkiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
10 godzin temu, Gość gość napisał:

  Dlatego , że nie robicie kupy to leci Wam z cipci przesłodkiej .

Ciesz sie kolego, ze cie to ominelo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×