Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość_mama

Jakie maseczki antysmogowe dla dziecka?

Polecane posty

Gość Gość_mama

Cześć,

zrobiło się zimniej i od razu czuć smog w powietrzu. Poczytałam sobie ostatnio szczegółowiej jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie naszych dzieci i jestem przerażona.

Częste przeziębienia, alergie, spadeki odpowrności i spadek apetetytu, obciążenia górnych dróg oddechowych, układu nerwowego a co za tym idzie wpływ na koncentracjie i zdolność nauki... To porażka że nasz kraj plasuje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw Europy 😞 

Aktualnie jdynym rozwiązaniem jest stosowanie maseczek. Rozglądam się po rynku. Wybór jest spory. Czy są tu jakieś mamy mające doświadczenie lub większą wiedze w temacie? Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja

Proponuję od razu podejść do tematu profesjonalnie i zafundować dziecku maskę gazową z pochłaniaczem na rurze zarzucanym na plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaFranka

Smog to naprawde poważny temat. Brak świadomości lub bagatelizowanie tematu odbije się na zdrowiu. My używamy całą rodziną już od dwóch lat kazdej zimy tych lepszych,  takich z filtrami węglowymi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vege Regge

My z rodziną siedzimy praktycznie cały rok w naszym bunkrze przeciwatomowym w sterylnej atmosferze. Pijemy tylko wodę destylowaną naświetlaną gigawatowym laserem oraz sterylne jedzenie w postaci rozpuszczalnych w wodzie destylowanej tabletek. Dzięki temu będziemy żyć jakieś 14 dni dłużej niż statystyczny Polak nie stosujący się do naszego wyśrubowanego reżimu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vege Regge

My z rodziną siedzimy praktycznie cały rok w naszym bunkrze przeciwatomowym w sterylnej atmosferze. Pijemy tylko wodę destylowaną naświetlaną gigawatowym laserem oraz sterylne jedzenie w postaci rozpuszczalnych w wodzie destylowanej tabletek. Dzięki temu będziemy żyć jakieś 14 dni dłużej niż statystyczny Polak nie stosujący się do naszego wyśrubowanego reżimu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom umysłowy niektórych wypowiadających się tutaj wciąż mnie zadziwia. Vege Regge Masz prawo "zlewać" temat - twóje zdrowie, twój wybór, ale po co od razu siać niezdrową ironię? 

Do gość_mama zwracaj uwagę aby maski nie przepuszczały nie tylko cząstek pm10 ale też pm2,5. Najlepeiej jeśli będzie taka maska oznaczona jako N99, FFP3 lub P3. Dla dzieci poniżej 12 r.ż lepszym wyborem będzie tez maska z filtrem węglowym, filtr Hepa powoduje większe opory oddechowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dra

Ja mam kupioną z https://dragonmask.pl, ale nie wiem czy mają też dla dzieci. Moja córa ma dopiero 4 miesiące, więc po prostu nie wychodzę z nią z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Totalnie fajnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla dzieci chodzących do szkoły (co to się wstydzą nawet czapkę na głowe założyć) są szaliki antysmogowe, takie kominy zimowe połączone z maską antysmogową. Dla dzieci produkuje np. Nubos (www.nubos.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Słyszałam wiele dobrego o Dragonmask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zygfrydzia

Aktualnie nasze powietrze jest mega rakotwórcze. Zabezpieczenie dziecka powinno być obowiązkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewaczqa

Najlepszym rozwiązaniem jest prezerwatywa albo spiralka wewnątrzmaciczna. Nie rodzą się wtedy dzieci i nie trzeba świrować z maseczkami antysmogowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiemcoś

Lewaczqa załóż se tą prezerwatywe na twarz bo ewidentnie wdychasz za dużo smogu i Twój mózg już ma kłopoty z działaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna

Nie warto kupować maseczek za pare złotych, one w ogóle nie chronią. Lepiej kupić od sprawdzonego producenta i patrzeć czy filtr ma badania/certyfikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina

Lepiej chodzić na dwór z takim bongosem do jarania trawy i filtrować zasmożone, brudne powietrze przez wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goszcze sie

Dla dorosłych są super chusty lekko wear, ale niestety nie maja wersji dla dzieciaków. (Ich sklep jest pod lekkowear.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gość goszcze sie

Tak super są te chusty lekko, ale strasznie drogie. Odpowiednik dziecięcy to właśnie szaliki Nubos, one są też w bardziej przystępnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rybak

Dobrym rozwiązanie jest przeszczep skrzeli od ryby chrzęstnoszkieletowej i wychodzenie na dwór ze słoikiem czystej, dobrze natlenionej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdhd

Na allegro jest weroki wybór maseczek antysmogowych, z tym że moja córka jak typowa baba się zachowuje i nie chce w tym chodzić 😞 Jak jej przetłumaczyć , że to o zdrowie chodzi a nie o wygląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żesika

będzie beka jak się okaże że te maseczki zawierają jeszcze gorszą chemie niż smog.Po tej aferze o paragonach rakotwórczych nic mnie nie zdziwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joto

Dlatego właśnie warto zwracać uwagę czy kupowane filtry przeszły badania i mają certyfikat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggggggggg
23 godziny temu, Gość hdhd napisał:

Na allegro jest weroki wybór maseczek antysmogowych, z tym że moja córka jak typowa baba się zachowuje i nie chce w tym chodzić 😞 Jak jej przetłumaczyć , że to o zdrowie chodzi a nie o wygląd?

Pewnie,rób z dzieciaka cudaka dziwaka co w maseczce na ryju jak Michael Jackson będzie zaiwanial. I koniecznie do kompletu lateksowe rękawice i przeciwsłoneczne okulary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggggggggg

Dzieciom smutno w zimie to choć się rozweselą rzucaniem Śnieżkami do twojej córki dziwaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dragon mask, ja właśnie mam wplanach zamówić dla siebie i mamy, dla dzieci równiez mają bo sa trzy rozmiaey, albo Respro tez maja bardzo dobrej jakości już takie z wyższej półki. Powietrze mamy takie że maski nie ma co wychodzić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A ja właśnie rozważam miedzy kominem Respilon lub Nubos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2019 o 10:56, Gość Gość_mama napisał:

Cześć,

zrobiło się zimniej i od razu czuć smog w powietrzu. Poczytałam sobie ostatnio szczegółowiej jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na zdrowie naszych dzieci i jestem przerażona.

Częste przeziębienia, alergie, spadeki odpowrności i spadek apetetytu, obciążenia górnych dróg oddechowych, układu nerwowego a co za tym idzie wpływ na koncentracjie i zdolność nauki... To porażka że nasz kraj plasuje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw Europy 😞 

Aktualnie jdynym rozwiązaniem jest stosowanie maseczek. Rozglądam się po rynku. Wybór jest spory. Czy są tu jakieś mamy mające doświadczenie lub większą wiedze w temacie? Możecie coś polecić?

Łahahahahahahaaaaaaaa!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość ja

Słuchajcie może głupie pytanie ale skąd wy wiecie że jest ten smog? Nawet jak siedzicie w domach to przecież powietrze wlatuje przez okna. Ja na szczęście nie mam raczej tego problemu bo mieszkam nad morzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goryle we mgle

Wpiszcie w google "maska wojskowa antygazowa", ja bez tego typu maski w ogóle nie wychodzę z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kunegunda

Też słyszałam o tych szalikach Nubos, że są ok. Sąsiadka właśnie dzieciakom kupiła i chwali. Sama się zastanawiam, bo powietrze coraz gorsze się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×