Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JiI

Imię dla dziewczynki :)

Polecane posty

Gość JiI

Cześć, 

mamy problem z imieniem. Zależy nam, by było niepopularne, ale też nie jakieś dziwne. Przez całe życie myślałam, że nazwę córeczkę Matylda, ale nam odpadło, bo ex-narzeczona mojego partnera miała tak na imię... 

W tej sytuacji naprawdę nie mam żadnej weny. Byłoby miło mi bardzo, gdybyście podrzucili jakieś linki, lub pomysły.

Nasze imiona też są dość zwyczajne, bo ja jestem Izabela a on Mateusz, więc - no wiecie, nie chcemy żadnej Żakliny, Andżeliki etc. Czasu coraz mniej, a w głowie pustka... możecie też napisać co zainspirowało Was do nadania Waszemu dziecku takiego, a nie innego imienia.

Kiedy próbuję googlować listy imion najczęściej znajduję, albo najpopularniejsze, albo te najrzadsze. Z racji tego co wyżej... to szczególnie nie pomaga, imię też musi kończyć się na -a, bo nazwisko jest fleksyjne. Mam nadzieję, że ten post nie jest zbyt chaotyczny jeśli tak jest, wybaczcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jestem zauroczona imieniem Matylda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frania

Podoba mi się: Liz ,Luiza, Maria 🙂 spójrz w kalendarz ... najprościej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Matylda jest swietna.  

Ponizej jest lista imion dla dziewczynek ze "srodka".  Moze Malwina w takim razie?

KALINA 415K

IZABELA 406K

MAŁGORZATA 397K

JOANNA 390K

PAULINA 377K

ADRIANNA 358K

KATARZYNA 353K

ROZALIA 352K

ELIZA 349K

EWA 340K

MARIANNA 326K

URSZULA 303K

LIDIA 297K

MARTA 296K

MELANIA 294K

PATRYCJA

DOMINIKA 287K

AURELIA 265K

KLAUDIA 252K

LIWIA 243K

MALWINA 236K

OLGA 218K

ZOJA 217K

BIANKA 213K

DOROTA 205K

GAJA 194K

KAMILA 186K

DARIA 179K

WANDA 161K

ADA 160K

MARIKA 157K

APOLONIA 152K

ELENA 151K

JAGNA 151K

IDA 147K

ROKSANA 145K

DAGMARA 140K

DIANA 138K

AGNIESZKA 129K

SANDRA 125K

STEFANIA 125K

RITA 120K

INGA 118K

JADWIGA 117K

LILIA 108K

OLIVIA 107K

EMMA 105K

LEA 101K

NATASZA 99K

MONIKA 98K

JULITA 97K

JANINA 95K

ADELA 93K

JOWITA 93K

LUIZA 93K

MARLENA 92K

ELŻBIETA 87K

LILA 87K

LARA 82K

TOLA 82K

KARINA 81K

NEL 77K

CELINA 76K

JUSTYNA 76K

ALINA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Z pozostalych imion na liscie podbaja mi sie: Sonia, Felicja, Krystyna, Mila, Irena, Teresa, Antonia, Florentyna, Edyta, Klementyna, Beata, Danuta, Oktawia, Jana, Mira, Dobrawa, Marcjanna, Olimpia, Aurora, Irmina, Melisa, Bogna, Selena, Berenika, Milana, Anika, Idalia, Dagna, Ksenia, Waleria, Ariadna, Adelina, Leokadia, Miloslawa, Ludmila.  Moze ktores imie spodoba Ci sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

W stylu Matyldy oprocz Malwiny jest jeszcze Milana (chociaz duzo miekksza), Dobrawa, Marcjanna, Melisa, Miloslawa, a moze Walentyna...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frania

Rita  piękne imię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Osobiscie uwielbiam imie Tomila z polskich i Olimpia, Eulalia, Kasandra i Dagmara lub Dagna z obcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Moje typy to Adelina, Aurora, Ariana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKODZIARZ 24 LATA

Felicja albo Oktawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnn

Ja mam w domu Justyne i Joannę a teraz czekam na Anielke 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Sylwia

Malwina

Gabriela

Jowita

Dorota

Bianka

Kinga

Łucja

Alicja

Alina

Inga

Daria

Klaudyna

Weronika

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Jest jeszcze Malina.

Autorko, czy ktores z podanych imion wpadly ci w oko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mnie ostatnio podoba się Justyna  Sylwia Lidia Aniela Sonia Daria i Mia. Niezbyt popularne wśród małych dzieci (może po za Mia) ale też nie jakieś wyszukane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jii

Dzięki za wszystkie komentarze. W Waszych listach jest kilka imion, które bardzo mi się podobają. Skonsultuję się dzisiaj z lepszą połową i dam Wam znać na co się zdecydowaliśmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 4.11.2019 o 07:41, Gość Jii napisał:

Dzięki za wszystkie komentarze. W Waszych listach jest kilka imion, które bardzo mi się podobają. Skonsultuję się dzisiaj z lepszą połową i dam Wam znać na co się zdecydowaliśmy. 

I co postanowiliscie już jak nazwiecie dziecko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
27 minut temu, Gość Gość napisał:

I co postanowiliscie już jak nazwiecie dziecko? 

a co cię to tak obchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kola

Alina fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dnia 4.11.2019 o 07:41, Gość Jii napisał:

Dzięki za wszystkie komentarze. W Waszych listach jest kilka imion, które bardzo mi się podobają. Skonsultuję się dzisiaj z lepszą połową i dam Wam znać na co się zdecydowaliśmy. 

Mnie przyszło do głowy imię, które właściwie nigdy nie jest wymieniane tu na forum: Sabina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Lubie malospotykane imiona wiec Pelagia (Pela), Tekla (Tela) czy Leandra podobaja mi sie.  Sabina jest fajna rowniez.  Aniele lubie pomimo popularnosci.

Autorko, podaj jakie imiona rozwazacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
4 godziny temu, Gość gosc napisał:

Lubie malospotykane imiona wiec Pelagia (Pela), Tekla (Tela) czy Leandra podobaja mi sie.  Sabina jest fajna rowniez.  Aniele lubie pomimo popularnosci.

Autorko, podaj jakie imiona rozwazacie.

Pelagia, Tekla, Leandra, Aniela? Poważnie? Dobrze, że moja mama nie miała tak bujnej wyobrażni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Pelagia, Tekla, Leandra, Aniela? Poważnie? Dobrze, że moja mama nie miała tak bujnej wyobrażni...

Zgadza sie.  Jest tysiace imion i nie lubie sie ograniczac opiniami innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie będzie Kinga 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość gosc napisał:

Zgadza sie.  Jest tysiace imion i nie lubie sie ograniczac opiniami innych.

Masz prawo. szkoda dziecka tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Masz prawo. szkoda dziecka tylko.

Moze zacznij sie bardziej przejmowac swoim dzieckiem niz szczesliwymi dziecmi innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
5 godzin temu, Gość Gość napisał:

Masz prawo. szkoda dziecka tylko.

Mi szkoda twoich dzieci poniewaz jak widac jestes jedna z tych, ktore ucza swoje dzieci o pokrzywdzonych dzieciach innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość gosc napisał:

Moze zacznij sie bardziej przejmowac swoim dzieckiem niz szczesliwymi dziecmi innych?

 

1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Mi szkoda twoich dzieci poniewaz jak widac jestes jedna z tych, ktore ucza swoje dzieci o pokrzywdzonych dzieciach innych

co znaczy " ucza swoje dzieci o pokrzywdzonych dzieciach innych"??? Piszesz bardzo nieskładnie. Nikt tu nie wyśmiewa tego imienia, ale nie podobają mi się te imiona i tyle, czy ci się to podoba czy nie. Coś nie po twojej myśli co... Dziwi mnie po prostu, że dałabyś dziecku imię które jest powodem drwin i często wymieniane gdy ktoś pyta o najgorsze imię. Ale to twoje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

 

co znaczy " ucza swoje dzieci o pokrzywdzonych dzieciach innych"??? Piszesz bardzo nieskładnie. Nikt tu nie wyśmiewa tego imienia, ale nie podobają mi się te imiona i tyle, czy ci się to podoba czy nie. Coś nie po twojej myśli co... Dziwi mnie po prostu, że dałabyś dziecku imię które jest powodem drwin i często wymieniane gdy ktoś pyta o najgorsze imię. Ale to twoje dziecko.

TO znaczy, ze jako jedna z tych, ktore uwazaja, ze to imiona krzywdza dzieci, przekazujesz to wiedze swoim dzieciom i ucza sie od ciebie, ze sa imiona, ktore sa gorsze i ktorymi dzieci zostaly "skrzywdzone".  Zadne dziecko nie zostalo skrzywdzone imieniem- sa tylko dorosli, ktorzy tak sobie wmawiaja i ucza swoich dzieci.

Nie byla mowa o wysmiewaniu, ale postawie, ze imie "krzywdzi" dziecko.  Rodzice, znajomi i ich dziecko moga krzywdzic dziecko swoimi opiniami, ale imie same w sobie jest neutralne dopoki takie jak ty nie zaczna wszem i wobec opowiadac ktore imiona sa krzywdzace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Oczywiscie sa to tylko twoje opinie poniewaz 20 lat imie Franek, Jan, Stasiu, Antek, Maryska, Zoska czy Hania takie jak rozpowiadaly, ze sa imionami "krzywdzacymi" dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Gdyby wszystkie takie jak ty przestaly gadac o krzywdzeniu dziecka imieniem, zadne dziecko nie byloby wytykane z powodu imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×