Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kk1986

Za mala waga plodu

Polecane posty

Gość Kk1986

Witam was serdecznie. W czwartek mialam usg i z obliczen wynika ze moje malenstwo wazy 992 gramy.   Lekarz powiedzial ze to za malo. Pierwszego synka urodzilam z waga 2890 gr. Mam 168 cm i przed ciaza wazylam 72 kg teraz 80 kg. Papierosow nie pale i jestem zdrowa. Usg w 12 tc i 20 tc prawidlowe. Test z krwi w 16tc na zespol downa    wyszedl ok 1:5009. W czwartek bede miala przrplywy badane. Bardzo sie martwie i denerwuje. Ile wazyly wasze dzieciaczki? Dodam jeszcze ze lozysko i przeplywy w czwartek wszystko bylo ok.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm

Który tydzień ciąży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kk1986

28 tc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmm

Mój syn w 27 tc ważył 860 g i nikt nic nie powiedział. Ale lepiej sprawdzić przepływy. Skoro to druga ciąża to też wiesz, że może być mniejsze dziecko, bo pierwsze takie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
5 godzin temu, Gość Kk1986 napisał:

Witam was serdecznie. W czwartek mialam usg i z obliczen wynika ze moje malenstwo wazy 992 gramy.   Lekarz powiedzial ze to za malo. Pierwszego synka urodzilam z waga 2890 gr. Mam 168 cm i przed ciaza wazylam 72 kg teraz 80 kg. Papierosow nie pale i jestem zdrowa. Usg w 12 tc i 20 tc prawidlowe. Test z krwi w 16tc na zespol downa    wyszedl ok 1:5009. W czwartek bede miala przrplywy badane. Bardzo sie martwie i denerwuje. Ile wazyly wasze dzieciaczki? Dodam jeszcze ze lozysko i przeplywy w czwartek wszystko bylo ok.Pozdrawiam

Moim zdaniem to jest ok bo nawet jak wpiszesz w Google: waga płodu 28 tydzień to wyskakuje że szacowana waga 1,1 kg ale dziecko może być mniejsze. Ja urodziłam się z wagą 2500 kg, byłam dzieckiem donoszonym a moja mama była zdrowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Wg tabelek w internecie to jest wynik gdzieś koło 5-10 centyla dla 28 tygodnia. Czyli nie jakiś dużo, ale jak najbardziej w normie. Twój pierwszy syn też mało ważył z tego, co piszesz. Moim zdaniem jeżeli przepływy są ok i nie ma dużych dysproporcji w pomiarach (główka, brzuszek itd) to nie ma powodu do zmartwienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×