Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Realista

Laski na badoo nie mają pojęcia o czym pisać, zero kreatywności

Polecane posty

Gość Realista

Dodałem zdjęcie przystojniaka, laski czasami coś napiszą a ja im odpisuję zdawkowo albo wcale, tak jak one mi gdy używam swoich prawdziwych zdjęć. Po paru nudziarskich  i totalnie niekreatywnych wiadomościach nie ciągną rozmowy dalej bo nie wiedzą jak.

Niech poczują jak to jest być olewanym i ignorowanym tak jak przeciętny facet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timbaktu

baby to wogóle pustaki w 90% przypadkach, co ty wymagasz od tych małp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onsam

dobrzy robisz, niezły musi być ten koleś z fotki, żę same piszą na badoo, do mnie tam żadna nie pisała ,może kiedyś, ale na sympatii mi wchodzą na profil, czasem któraś się odezwie i zaraz widzę desperację albo jakąś dziwę klubową wyczuwam, poza tym nie ma o czym gadać, byłoby jakbym bardzo bardzo się starał. Ale czasem napiszę całą stronę a one po tym nic, jakby za dużo było, no i jak tu rozmawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista

"Hej, co słychać?"

To wszystko na co stać baby

Oczekują że napiszą coś takiego a ja będę dalej ciągnął rozmowę

Maks co im odpisuję to "Hej", a one nie wiedzą co pisać dalej

Czasem chwalą jeszcze na starcie wygląd przystojniaka, ja odpisuję "Dziękuję" i one tak samo nie wiedzą co pisać dalej

Poza tym widzę że są niepewne siebie i wiedzą że przystojniak to liga wyżej od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
34 minuty temu, Gość timbaktu napisał:

baby to wogóle pustaki w 90% przypadkach, co ty wymagasz od tych małp?

zabawne, że powiedział to przedstawiciel 10x bardziej zwierzęcej płci, myślącej flakiem zamiast łbem xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Na badoo nie ma normalnych kobiet. Same tepe karyny i atencjuszki, wiec czego ty sie spodziewasz, naiwny głupcze? 😄 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 minutę temu, Gość Gosc napisał:

Na badoo nie ma normalnych kobiet. Same tepe karyny i atencjuszki, wiec czego ty sie spodziewasz, naiwny głupcze? 😄 😄 

Facetów też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Realista

Co ciekawe dla przeciętniaka czy brzydala są ura bura hej do przodu i nie mają oporów by być niemiłą czy zyebać go za to że wogóle miał czelność do nich napisać.

Do przystojniaka natomiast nie mają odwagi nic odpyskować gdyż doskonale wiedzą że w porównaniu do niego są goownem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Realista napisał:

 

Poza tym widzę że są niepewne siebie i wiedzą że przystojniak to liga wyżej od nich

I to jest jedyne mądre zdanie jakie spłodziłeś w tych swoich żalach. 

Kobiety, w przeciwieństwie do was, sa mądre oraz rozsądne w tym aspekcie i pierwsze nie będa startowac do faceta z wyższej ligi. Chyba że on pierwszy okaże im zainteresowanie - to już inna sytuacja.

Natomiast, wy durnie, wolicie startowac do lasek minimum 7-8/10 (samemu będąc 2-5/10 i nie mając nic ciekawego do zaoferowania), a potem plakusiac na forum, jak to was olewają 🤣🤣  Beka 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
3 minuty temu, Gość Realista napisał:

Co ciekawe dla przeciętniaka czy brzydala są ura bura hej do przodu i nie mają oporów by być niemiłą czy zyebać go za to że wogóle miał czelność do nich napisać.

Do przystojniaka natomiast nie mają odwagi nic odpyskować gdyż doskonale wiedzą że w porównaniu do niego są goownem

Wy robicie dokładnie to samo -  szydzicie z tzw . "pasztetów", grubasek i to 100 x bardziej ordynarnie niż robią to kobiety.

Natomiast przy tych pięknych, skaczecie jak pieski, mało sie nie pos.racie przy nich. Nawet gdy taka laska będzie niemila dla was, wy i tak bedziecie biegac przy niej z wywalonym jęzorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaaa
8 minut temu, Gość Realista napisał:

Co ciekawe dla przeciętniaka czy brzydala są ura bura hej do przodu i nie mają oporów by być niemiłą czy zyebać go za to że wogóle miał czelność do nich napisać.

Do przystojniaka natomiast nie mają odwagi nic odpyskować gdyż doskonale wiedzą że w porównaniu do niego są goownem

Błędny wniosek. Po prostu wolą dosadniej dać Wam do zrozumienia, że im się nie podobacie, żebyście sobie niepotrzebnej nadziei nie robili - na pewno mają dosc nachalnych typów, którzy nie rozumieją słowa "nie", zwłaszcza na takich portalach, gdzie jest ich na pęczki. Więc niektórym dostaje się rykoszetem. 

I dlaczego miałyby pyskowac przystojniakowi, skoro im się podoba? A już kompletnie nie rozumiem co ma do tego ich samoocena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
1 godzinę temu, Gość Realista napisał:

"Hej, co słychać?"

To wszystko na co stać baby

Oczekują że napiszą coś takiego a ja będę dalej ciągnął rozmowę

Maks co im odpisuję to "Hej", a one nie wiedzą co pisać dalej

Czasem chwalą jeszcze na starcie wygląd przystojniaka, ja odpisuję "Dziękuję" i one tak samo nie wiedzą co pisać dalej

Poza tym widzę że są niepewne siebie i wiedzą że przystojniak to liga wyżej od nich

Stać je na więcej, ale im się nie chce. Żeby się chciało, musiałyby się zakochać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Desmond

A ja zrobiłem test na badoo. 

Otóż mam tam konto, ze swoimi fotkami, wszystko co jest w profilu o mnie jest prawdą. Tyle że nje traktuje tego portalu powaznie. Czasem do którejś zagadam, czasem któraś do mnie. Jednak przeglądając profile baaardzo duzo kobiet ma w opisach, że nie interesuje ich zadne FwB i ONS i inne jednorazowe numerki (o dziwo przy spotkaniu w realu takie najszybciej majty zdejmują). Tak wiec jak wspomniałem, zrobilem maly tescik i zalozylem 2 profile.

1 jako panna typowa modelka, co ma wszystko zrobione, zdjecia zajumalem z maxmodels od jakiejs cipy, wpisalem wiele zainteresowań, dalem ciekawy opis. 2 jako typowa szara mysz, bez makijażu, w okularach, troche przy kosci, ubierająca sie jak ciotka klotka z lat 30-ch, też fotki ogarnąłem. 

Zostawilem na pare dni. Efekt po kilku dniach: tę modelkę polubilo mnóstwo osób, naprawde idzie liczyc w tysiacach, ale próbować zagadywać bylo proporcjonalnie niewielu, jakieś nieśmiałe "cześć, co słychać?", paru zboków wprost proponujących numerek i nie raz kase oraz wysylających foty fiuta. Za to tę mysze zawalono wiadomosciami, bylo ich mnóstwo. Musialem 2 wieczory poświęcić aby to wszystko odczytać a i tak ciagle naplywalo; faceci różni i brzydale i pięknisie, to jeszcze umiem ocenić, i tacy których jako tacet hetero nie umiem. Mało kto zagadywał normalnie, a wiekszosc proponowala po prostu seks, wolni, w zwiazkach, zonaci, nieważne, każdy chcial pobzykać. I oczywiscie masa fot fiuta wysylana juz w pierwszej wiadomosci. Profil po prostu został zakatowany jesli chodzi o napaleńców. 

Ja swoje wnioski wyciagnąłem, teraz Wy Panowie wyciagnijcie też i pomyslcie dlaczego ktos Wam moze nie odpisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ramon
2 godziny temu, Gość Desmond napisał:

A ja zrobiłem test na badoo. 

Otóż mam tam konto, ze swoimi fotkami, wszystko co jest w profilu o mnie jest prawdą. Tyle że nje traktuje tego portalu powaznie. Czasem do którejś zagadam, czasem któraś do mnie. Jednak przeglądając profile baaardzo duzo kobiet ma w opisach, że nie interesuje ich zadne FwB i ONS i inne jednorazowe numerki (o dziwo przy spotkaniu w realu takie najszybciej majty zdejmują). Tak wiec jak wspomniałem, zrobilem maly tescik i zalozylem 2 profile.

1 jako panna typowa modelka, co ma wszystko zrobione, zdjecia zajumalem z maxmodels od jakiejs cipy, wpisalem wiele zainteresowań, dalem ciekawy opis. 2 jako typowa szara mysz, bez makijażu, w okularach, troche przy kosci, ubierająca sie jak ciotka klotka z lat 30-ch, też fotki ogarnąłem. 

Zostawilem na pare dni. Efekt po kilku dniach: tę modelkę polubilo mnóstwo osób, naprawde idzie liczyc w tysiacach, ale próbować zagadywać bylo proporcjonalnie niewielu, jakieś nieśmiałe "cześć, co słychać?", paru zboków wprost proponujących numerek i nie raz kase oraz wysylających foty fiuta. Za to tę mysze zawalono wiadomosciami, bylo ich mnóstwo. Musialem 2 wieczory poświęcić aby to wszystko odczytać a i tak ciagle naplywalo; faceci różni i brzydale i pięknisie, to jeszcze umiem ocenić, i tacy których jako tacet hetero nie umiem. Mało kto zagadywał normalnie, a wiekszosc proponowala po prostu seks, wolni, w zwiazkach, zonaci, nieważne, każdy chcial pobzykać. I oczywiscie masa fot fiuta wysylana juz w pierwszej wiadomosci. Profil po prostu został zakatowany jesli chodzi o napaleńców. 

Ja swoje wnioski wyciagnąłem, teraz Wy Panowie wyciagnijcie też i pomyslcie dlaczego ktos Wam moze nie odpisac...

Można wysnuć wniosek, że kobietom odpierdziela ze względu na nadmiar atencji, a powodują to męskie kuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Proste

Skoro nie ma tam z kim ani o czym rozmawiać to może skasuj konto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvv
12 godzin temu, Gość Gość napisał:

I to jest jedyne mądre zdanie jakie spłodziłeś w tych swoich żalach. 

Kobiety, w przeciwieństwie do was, sa mądre oraz rozsądne w tym aspekcie i pierwsze nie będa startowac do faceta z wyższej ligi. Chyba że on pierwszy okaże im zainteresowanie - to już inna sytuacja.

Natomiast, wy durnie, wolicie startowac do lasek minimum 7-8/10 (samemu będąc 2-5/10 i nie mając nic ciekawego do zaoferowania), a potem plakusiac na forum, jak to was olewają 🤣🤣  Beka 😂

Bzdura. Ja startuję do kobiet ze swojej ligi, ale one chcą przystojniaków, dlatego mnie olewają. A same nie zagadają do przystojniaka, bo boją się odrzucenia, więc czekają aż on do nich zagada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ADAM

183CM WZROSTU, PENlS 19CM, KRATA NA BRZUCHU, PRZYSTOJNY - TO JA W SKROCIE

SZM'ATY DOSTAJA MOKRYCH MAJTEK OD SAMEGO PATRZENIA NA MOJA TWARZ DLATEGO DO NICH NIE ZAGADUJE BO NIE CHCE ZEBY SIE ZALALY SLUZEM W MIEJSCU PUBLICZNYM, MOJE CHADOSTWO TO PRZEKLENSTWO

RUC'HAM 3 SZM'ATY TYGODNIOWO Z TINDERA BADOO TIKTOKA W WIEKU OD 18 DO 30 LAT SAM MAM 26 LAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Desmond
23 godziny temu, Gość ramon napisał:

Można wysnuć wniosek, że kobietom odpierdziela ze względu na nadmiar atencji, a powodują to męskie kuce.

Dokładnie tak Kolego. Dokladnie... 

Te ladne, typowe modeleczki, mają zewsząd mnóstwo adoracji w realu, wiec jak są na badoo czy innych randkowych portalach to im palma od adoracji nie odbije. 

Gorzej z tymi niezbyt urodziwymi czy zwyczajnie przeciętnymi. Zwykle podpierały ściany na szkolnych dyskotekach i teraz nagle w internetach dostają mnóstwo atencji. Nieważne że to płytkie, ale włącza sie myślenie "o, taaaki przystojniak mi seks proponuje", tyle ze ten przystojniak ma pelne jaja i szuka dziury na szybko, a jak bedzie brzydka to zerznie od tylu albo "flage na leb i za państwo" po czym go typiara wiecej nie zobaczy. 

Ale włącza sie takim babkom prztyczek w glowie, co to nie one, skoro tyle facetow namawia na seks. Namawia na seks = adoruje dla nich. I potem taka jedna z drugą przeciętniarą, w realu mają sie za większe bóstwa, niż te faktycznie ładne. 

I potem podchodzi nawet przystojny facet zagadać średniej urody laske, bo po prostu mu sie spodobał może styl jej ubioru, może zadbane stopy i dlonie, może zaciekawila go książka którą ona miała w ręku, a taka patrzy na niego i sobie myśli "weź spier*laj paIancie, kim ty jestes, wczoraj na tinderze chciał mnie posuwac koles wygladajacy jak CR7" 

Dlatego tak, może te wszystkie internetowe randkowe gowna ulatwiaja jakos poznanie sie, ale ogolnie strasznie psują rynek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
22 godziny temu, Gość Desmond napisał:

Dokładnie tak Kolego. Dokladnie... 

Te ladne, typowe modeleczki, mają zewsząd mnóstwo adoracji w realu, wiec jak są na badoo czy innych randkowych portalach to im palma od adoracji nie odbije. 

Gorzej z tymi niezbyt urodziwymi czy zwyczajnie przeciętnymi. Zwykle podpierały ściany na szkolnych dyskotekach i teraz nagle w internetach dostają mnóstwo atencji. Nieważne że to płytkie, ale włącza sie myślenie "o, taaaki przystojniak mi seks proponuje", tyle ze ten przystojniak ma pelne jaja i szuka dziury na szybko, a jak bedzie brzydka to zerznie od tylu albo "flage na leb i za państwo" po czym go typiara wiecej nie zobaczy. 

Ale włącza sie takim babkom prztyczek w glowie, co to nie one, skoro tyle facetow namawia na seks. Namawia na seks = adoruje dla nich. I potem taka jedna z drugą przeciętniarą, w realu mają sie za większe bóstwa, niż te faktycznie ładne. 

I potem podchodzi nawet przystojny facet zagadać średniej urody laske, bo po prostu mu sie spodobał może styl jej ubioru, może zadbane stopy i dlonie, może zaciekawila go książka którą ona miała w ręku, a taka patrzy na niego i sobie myśli "weź spier*laj paIancie, kim ty jestes, wczoraj na tinderze chciał mnie posuwac koles wygladajacy jak CR7" 

Dlatego tak, może te wszystkie internetowe randkowe gowna ulatwiaja jakos poznanie sie, ale ogolnie strasznie psują rynek. 

W punkt! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fierro

Nie kumam portali, dla mnie to szambo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2019 o 23:47, Gość Realista napisał:

"Hej, co słychać?"

To wszystko na co stać baby

Oczekują że napiszą coś takiego a ja będę dalej ciągnął rozmowę

Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo. Ktoś, kto zaczyna, bierze na siebie prowadzenie rozmowy. Niech kobiety o tym pamiętają. Dopiero, kiedy zaprezentuje się ciekawie, barwnie, może się to wszystko podzielić po połowie.

To samo, "co słychać?". No już odpowiadam prawie zawsze bo rozumiem, chciała zacząć, ale potem cisza. Ok niech będzie cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2019 o 08:16, Gość Desmond napisał:

Dokładnie tak Kolego. Dokladnie... 

Te ladne, typowe modeleczki, mają zewsząd mnóstwo adoracji w realu, wiec jak są na badoo czy innych randkowych portalach to im palma od adoracji nie odbije. 

Gorzej z tymi niezbyt urodziwymi czy zwyczajnie przeciętnymi. Zwykle podpierały ściany na szkolnych dyskotekach i teraz nagle w internetach dostają mnóstwo atencji. Nieważne że to płytkie, ale włącza sie myślenie "o, taaaki przystojniak mi seks proponuje", tyle ze ten przystojniak ma pelne jaja i szuka dziury na szybko, a jak bedzie brzydka to zerznie od tylu albo "flage na leb i za państwo" po czym go typiara wiecej nie zobaczy. 

Ale włącza sie takim babkom prztyczek w glowie, co to nie one, skoro tyle facetow namawia na seks. Namawia na seks = adoruje dla nich. I potem taka jedna z drugą przeciętniarą, w realu mają sie za większe bóstwa, niż te faktycznie ładne. 

I potem podchodzi nawet przystojny facet zagadać średniej urody laske, bo po prostu mu sie spodobał może styl jej ubioru, może zadbane stopy i dlonie, może zaciekawila go książka którą ona miała w ręku, a taka patrzy na niego i sobie myśli "weź spier*laj paIancie, kim ty jestes, wczoraj na tinderze chciał mnie posuwac koles wygladajacy jak CR7" 

Dlatego tak, może te wszystkie internetowe randkowe gowna ulatwiaja jakos poznanie sie, ale ogolnie strasznie psują rynek. 

Ciekawe ujęcie tematu. Aczkolwiek, z drugiej strony ludzie nie rozumieją też tego, że ktoś kto dla mich jest 10/10 dla innych jest 7/10 i na odwrót ktoś dla kogoś może być 3/10, a już dla kogoś innego 8/10. Nie chodzi ani o ubiór, ani o dodatki czy fryz, bo ludzie oceniają się teraz po bazie startowej jak w programie "jesteś piękna" itp. Tam nie liczy się ciuch tylko co można z tego człeka "wyciągnąć". Nie raz taka "szara mysz" zrobiona na bóstwo jak tamta fotomodelka - będzie bezkonkurencyjna dla kobiety, z którą wcześniej wydawać by się mogło, nie miała szans...😁😉

Widzę wiele takich kobiet, ubranych w skąpe stroje, z dopiętymi rzęsami i kokiem na czubku głowy, a i tak dałabym im zaledwie 5/10. Innym dziewczynom w długiej spodnicy, swetrze i warkoczu bez przeszkód mogłabym dać 10/10 czy tam 9/10 bo nie do końca widać czy ma cellulit itp.😁 Ale rozumiesz o co mi chodzi?😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa kobieta 10/10 to taka, która nawet w naciągniętym dresie wygląda świetnie. I na pewno nie potrzebuje do tego sztucznych rzęs czy melonów. Dla mnie silikon to wrecz drastyczny spadek atrakcyjności. No i nie zapominajmy o wnętrzu, które bezwzględnie wpływa na ocenę na skali seksapilu...;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.11.2019 o 22:56, Gość Realista napisał:

Dodałem zdjęcie przystojniaka, laski czasami coś napiszą a ja im odpisuję zdawkowo albo wcale, tak jak one mi gdy używam swoich prawdziwych zdjęć. Po paru nudziarskich  i totalnie niekreatywnych wiadomościach nie ciągną rozmowy dalej bo nie wiedzą jak.

Niech poczują jak to jest być olewanym i ignorowanym tak jak przeciętny facet

Czemu nie wiedzą? Po prostu czują, po wymianie zdania ,że to nie ich klimat i nie brną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego oczekuje się od drugiej strony zainteresowania. Ja nic nie muszę. Nie muszę podobać się, nie muszę być lubiana. Jestem sobą, nie będę na siłę zmieniać się i komuś to odpowiada albo nie. Myślę, że fakt iż nigdy nie zmieniam się, zawsze jestem taka sama i nie próbuję nikomu na siłę przypodobać się sprawiał, że za czasów młodości czasem ktoś zainteresował się mną bardziej. 

Autor to jakiś zakompleksiony do bólu facet, niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w tytule, dotyczy to 99% osób na Badoo xd To jest dobre, bo przynajmniej wiadomo, że taka kobieta nic sobą nie reprezentuje i stanowiłaby tylko kulę u nogi, a pewnie wymaganiaaa jak z kosmosu. Moja metoda była taka, jeśli odpisała w ogóle się nie wysilając, to olewałem. To działa w dwie strony. Z perspektywy czasu dobrze wyszło, bo jest ten 1% co potrafi napisać coś więcęj oprócz "tak/nie" i na taką trafiłem po miesiącach. Wiec od tamtej pory na całe szczęście nie korzystam już z badoo. 

Szukajcie a znajdziecie, ale te tytułowe omijać z daleka, bo dobrej przyszłości nie wróżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, uzyszkodnik napisał:

To dobry z Ciebie czlowiek, bo ja po paru dniach na portalu dostalam na glowe od dwoch tysiecy „co slychac” i usunelam konto.

No nie narzekam bo kobiety bardzo rzadko piszą 😉 Jestem to jestem nie wiem już czego tam szukam. Tu to cos popiszę, są tematy a taki portal? Co słychać 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Nieznośna napisał:

Widzę że wielkie oburzenie że laski na Badoo/tinderze czy innym takim są oschłe.

Z mojego doświadczenia. Kiedy założyłam konto starałam się odpisywać na każdą wiadomość, nawet to zwykłe "Hej". Jeśli nie byłam zainteresowana propozycją lub w ogóle osobą to zwykłe odpisywałam coś w stylu "Hej, miło że napisałeś, ale raczej nie jestem zainteresowana". No i się zaczęło... Nigdy nie dowiedziałam się od ludzi tak wiele razy że jestem k*urwą, divą, je*baną księżniczką której tylko potrzebował do wypieprzenia, że jestem brzydka itd itp. 

A więc Kochani Mężczyźni jeśli 90% z Was tak znosi odrzucenie, nawet to miłe i uprzejme to nie dziwcie się że nie dostajecie żadnej odpowiedzi.

Koniec wykładu, pozdrawiam 😉

Ja bym tak nie odpisał. Nie wiem, skąd wy tych facetów bierzecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×