Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anan

Chce odżywiać się zdrowo ale nie mogę. Nie zjem schabiszczaka jestem głodna.

Polecane posty

Gość Anan

Czy wy też tak macie. Chcę się odżywiać zdrowo przecież stare powiedzenie mówi "jesteś tym co jesz". Dzis zrobiłam sobie owsianke z orzechami. Po godzinie będę głodna. Na bank. Mąż sobie zrobił parówki z chlebem. Zje je i napewno będzie miał spokój do obiadu. 

Nie wiem może ja nie umiem układać jadłospisu. Na obiad planuje makaron że szpinakiem. I na kolacje zupe z soczewicy. Cały dzień głodówki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mam dokłdnie identycznie, na zdrowym jedzeniui jestem ciągle głodna i ciągle myślę o żarciu, nie wiem dlaczego tak jest, ja jestem uzależniona od cukru i słonych przekąsek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ehhh

Cukier bardzo uzależnia. Ja też muszę codziennie coś słodkiego zjeść. Gdzieś przeczytałam niedawno, że organizm potrzebuje okolo 6 tygodni by coś uznać za normę. Wczoraj byłam na zakupach odzieżowych i masakra, też się chce zabrać za siebie, bo mam mega oponke na brzuchu 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
59 minut temu, Gość Anan napisał:

Czy wy też tak macie. Chcę się odżywiać zdrowo przecież stare powiedzenie mówi "jesteś tym co jesz". Dzis zrobiłam sobie owsianke z orzechami. Po godzinie będę głodna. Na bank. Mąż sobie zrobił parówki z chlebem. Zje je i napewno będzie miał spokój do obiadu. 

Nie wiem może ja nie umiem układać jadłospisu. Na obiad planuje makaron że szpinakiem. I na kolacje zupe z soczewicy. Cały dzień głodówki. 

Makaron ze szpinakiem i z czym? Jak masz nie być głodna jak to za mało kalorii jest. Ile tej owsianka jesz? Dodaj do niej owoce suszona żurawine wiórki Kokosowe orzechy i odrobinę miodu. Nie można być głośnym! I gwarantuje ci ze po tygodniu od zmiany przestaniesz być głodna. Ja tak miałam z chlebem. Teraz jem go raz w tygodniu i wcale mi go nie brakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oloi

Po cienkich warzywach jest się szybko glodnym. Polecam do warzyw dodatek mięsa, np z kurczaka, albo nawet schabowego, ale nie łączyć juz z makaronem czy innymi weglowodanami. Tylko mięso, tłuszcz i warzywa. Będzie smacznie, syto i zdrowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
12 minut temu, Gość Ehhh napisał:

Cukier bardzo uzależnia. Ja też muszę codziennie coś słodkiego zjeść. Gdzieś przeczytałam niedawno, że organizm potrzebuje okolo 6 tygodni by coś uznać za normę. Wczoraj byłam na zakupach odzieżowych i masakra, też się chce zabrać za siebie, bo mam mega oponke na brzuchu 😞

Najprościej to przestać slodzic herbatę i kawę. To bardzo dużo zmienia i sprawia że słodycze są zbyt słodkie dla nas. Pozatym zmień słodkości na dobrą gorzka czekoladę i nie kupuj słodyczy do domu. Powiedzenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa19087

A ja jestem w 4 miesiacu ciazy I nie Moge przestac jesc chleba. Przed ciaza bardzo zadko, teraz dzien w dzien 3 kromki z pomidorem. Normalny raj

W ciazy to chyba z 2o kg przytyje, na bank. Juz mi sie spodnie nie dopinaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Jesteś głodna bo Twój organizm jest przyzwyczajony do tłustego i słodkiego jedzenia. Przy zdrowym odżywianiu wcale nie trzeba być głodnym! Wiem bo sama zmieniłam styl życia 2 miesiące temu. Owszem na początku było ciężko, chodziłam głodna i niezaspokojona. Teraz tylko zdrowa żywność sprawia że czuję się dobrze. Chleb pelnoziarnisty, kasze, ciemny ryż, owsianka, jajka, naleśniki gryczana, sałatki z kaszy bulgur, owoce, warzywa, serki wiejskie, gotowany kurczak, ryby jak można być po tym głodnym? Raz w tyg zjedz sobie coś tłustego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 minut temu, Gość Gość napisał:

Jesteś głodna bo Twój organizm jest przyzwyczajony do tłustego i słodkiego jedzenia. Przy zdrowym odżywianiu wcale nie trzeba być głodnym! Wiem bo sama zmieniłam styl życia 2 miesiące temu. Owszem na początku było ciężko, chodziłam głodna i niezaspokojona. Teraz tylko zdrowa żywność sprawia że czuję się dobrze. Chleb pelnoziarnisty, kasze, ciemny ryż, owsianka, jajka, naleśniki gryczana, sałatki z kaszy bulgur, owoce, warzywa, serki wiejskie, gotowany kurczak, ryby jak można być po tym głodnym? Raz w tyg zjedz sobie coś tłustego.  

Ja bym jeszcze dodała, że po niezdrowym jedzeniu człowiek czuje się taki ociężały i rozepchany. Natomiast jak przejdzie na lżejszą dietę to to uczucie znika i dlatego może czuć się nienajedzony.  Trzeba przywyknąć  i tyle. Oraz pamiętać żeby nigdy nie najadać się "na full" - po co sobie rozpychać żołądek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3 godziny temu, Gość Anan napisał:

Czy wy też tak macie. Chcę się odżywiać zdrowo przecież stare powiedzenie mówi "jesteś tym co jesz". Dzis zrobiłam sobie owsianke z orzechami. Po godzinie będę głodna. Na bank. Mąż sobie zrobił parówki z chlebem. Zje je i napewno będzie miał spokój do obiadu. 

Nie wiem może ja nie umiem układać jadłospisu. Na obiad planuje makaron że szpinakiem. I na kolacje zupe z soczewicy. Cały dzień głodówki. 

Same węglowodany. Masz zaburzone postrzeganie zdrowego jedzenia. Absolutnie nie odmawiaj sobie mięsa. Schab jest chudym mięsem, kto powiedział, że nie możesz go ugotować, albo z grilować? Makaron ze szpinakiem na pewno nie jest zdrowy, równie dobrze możesz zjeść te parówki (połowa składu to białko sojowe, konserwanty i inne świństwa) z chlebem.  Natomiast kawałek ugotowanego mięsa z warzywami jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Z takim nastawieniem jak ma autorka, to nic dziwnego że nie wyjdzie. Jeszcze nie jest głodna, ale już wie że będzie. Jak się cały dzień myśli tylko o w p i e r d a l a n i u i czeka na to, żeby być głodnym, to nic dziwnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

To może weź i sie najedz, a nie cedzisz 😄 jeść zdrowo to nie znaczy,że nie możesz najeść się do syta. Mi miska owsianki wystarcza na bardzo długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomocna

Dodaj do owsianki orzechy, pestki słonecznika, dyni i bedzie lepiej.

Owsianka to nie jest jedyne zdrowe sniadanie. Bardzo syte i zdrowe sa posilki tluszczowo - bialkowe. Zrob w wolny dzien jajecznice na maśle z  duza iloscia warzyw albo omlet jajeczny z warzywami.

Jak czasami zjesz na sniadanie zdrowsze pieczywo (np domowy chleb z miesem pieczonym i duza surówką, to tez bedzie lepiej niz parowka z chlebem.

Po każdym z tych posiłków minimum 3 godziny wytrzymasz i wtedy zjesz np owoce.

Makaron na obiad? Z bialej mąki? Nie, to nie jest zdrowa opcja. Zamiast smażyć schabowego udus albo upiecz i zjedz z dużą iloscia warzyw i kasza gryczana lub jaglana. Chyba, ze chcesz schudnąć to ogranicz kasze. Jedzac szpinak pamietaj o dodatku białka, np puree warzywne  z jajkiem sadzonym i szpinakiem i kubek maślanki czy kefiru.

Jak chcesz jesc zdrowo to wybieraj najbardziej wartosciowe produkty. Nie boj sie miesa, nabialu, jaj. Sa bardzo sycace a w połączeniu z duza iloscia warzyw mozesz tworzyć zdrowe posiłki po ktorych nie bedziesz szybko glodna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja się zdrowo odzywam, ale owsianki nie jadam, bo nie lubię. Generalnie ciężko się najeść rzeczami, które ci nie odpowiadają. Niby coś zjadłaś, ale zero przyjemności z tego. Lubisz mięso, to jedz to mięso, tylko z głową 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×